Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ból prawego korzonka w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Ból nasila się przy podnoszeniu się schylaniu, czy któraś z was miała taki objaw? Dodam że jestem w 29 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzonek?a co to za czesc ciala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam. korzonek nerwowy, ironiczny gościu, taka część ciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie rwa kulszowa, jeśli ból promieniuje do nogi, jeśli nie, a ulokowany jest miejscowo, to może być spowodowane takim, a nie innym ułożeniem dziecka (ucisk na nerw powodujący ból). To są uroki ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie bardzo wiem gdzie te korzonki sie znajduja:)moge sie domyslac ze chodzi o nerwy kulszowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe właśnie nie wiedziałam czy dobrze określiłam wpisując taka forme :P I przeszlo LedZeppelin ? :) Czy bede cierpieć do porodu ?? Jak podnosze sie nawet z krzesła to jak stara babcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatecznie przekształciło mi się to w mocną rwę kulszową, która z dniem kiedy mały wyszedł na świat zniknęła i nigdy nie wróciła. pod koniec ciąży wstanie w nocy do toalety było bardzo zabawne, bo już nie tyle ból to utrudniał ile brak czucia w nodze i niemożność podniesienia się ani z pleców, ani z boczku :) nie pomogły poduszki, podkładki spanie na boku, na wznak... ot po prostu było. warto zadbać o rozgrzanie (ale delikatne) tego miejsca - może jakiś nie bardzo gorący termofor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie w ciąży zaatakowała też kamica nerkowa -oj myślałam że to skurcze bo promieniowało od pleców do podbrzusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak na dolnej partii pleców po prawej str :) Ułożenie dziecka jest pośladkowo także po tej stronie mozliwe ze sobie po prostu tak siedzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzenie nerwowe (radix nervi spinalis), potocznie określane czasem jako "korzonki nerwowe" – wiązki włókien nerwowych odchodzących od rdzenia kręgowego jako nici korzeniowe i tworzące po połączeniu pień nerwu rdzeniowego. Na wysokości każdej przestrzeni międzykręgowej od rdzenia odchodzą cztery korzenie – dwa korzenie brzuszne i dwa korzenie grzbietowe, po jednej parze z prawej i lewej strony rdzenia. Korzeń nerwowy grzbietowy zawiera włókna nerwowe czuciowe, brzuszny – włókna ruchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuje lekko nagrzać jakos sie przemęcze te 3 mc :P Juz doczekac sie nie moge :) Od nerek nie jest to kiedys mialam zapalenie jedliczkowe i nerki bolaly wyzej zaraz pod żebrami :) atu tuz nad pupa i tak kłuje, wizyte mam dopiero 20 musze przecierpiec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LedZeppelin dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to do rodzinnego idź a nie cierp bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to miałam. Jeszcze miesiąc temu byłam załamana. Nie mogłam się ruszyć. Ból promieniował mi w dół, od dołu pleców po prawej stronie aż do uda. Myślałam, że nie dam rady. Najgorzej było, jak za dużo chodziłam z wózkiem. Wtedy nie mogłam się podnieść, jak już usiadłam,czy się położyłam. Pewnego dnia przeszło. Teraz jestem w 30 tc.,mam inne problemy, ale po tym ucisku na nerw kulszowy śladu nie ma. Może u ciebie też tak będzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oby :P dziekuje ;P Tez moja 2 ciaza w pierwszej przy porodzie mialam bole krzyzowe oby sie nie powtórzyły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tydzień byłam w szpitalu, bol aż do.stopy, nie moglam chodzić, 4 dni lezalam płasko nie spalam nie jadlam prawie nie pilam. Przez tydzień minus 5 kilo!! Przeszło . Dostawałam paracetamol , raz ketonal, wszystko w kropkowkach i 5 zastrzyków z dexavenu. Modle się by nie wrocilo. Byłam w 29 tc. Teraz msm trochę noge dretwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze funkcjonuje normalnie po prostu ten bol jest "wkurzajacy" a partacetamol itd zaczne tez przyjmowac jak juz jak Ty nie bede mogla sobie poradzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×