Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cheeky brown

cytomegalia w ciąży

Polecane posty

Gość gość
autorko, po pierwsze i przede wszystkim: podałaś wyniki, a nie podałaś zakresu norm choć i bez tych śmiem podejrzewać, że zwyczajnie przeszłaś już chorobę, a ilość przeciwciał w klasie IgM mieści się w normie laboratoryjnej, która wyklucza obecne zakażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Cytomegalovirus - p/c w kl. 106,300 U/ml Igg Wynik ujemny: 0,0-6,0 Watpliwy:6,0-15 Dodatni: powyzej 15 Cmv - p/c w kl. Igm 1,38 s/co Wynik ujemny: ponizej 0,900 Niejednoznaczny:0,900-1,100 Dodatni: powyzej 1,100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Wiec i igg i igm sa dodatnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
:-(6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przedszkol.u w którym pracuję jest czterolatek, którego mama miala w ciąży cytomegalię. Zdrowe, normalne dziecko. No może troche upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, nadal upieram się, że jest to stare zakażenie w jakim laboratorium wykonywałaś badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wendy80
Cytomagalia to wielka zagadka i loteria. Ja nigdy nie robilam sobie badan, ale syn jak mial 6tyg to trafilismy do szpitala z ppwodu anemii i powiekszonych wezlow chlonnych, szukali przyczyny i znalezli przeciwciala cmv igg ok 20 czyli dodatnie, igm było ujemne. Stwierdzili zakazenie wewnatrzaciczne cmv, ale mnie nie badali. Bylam przerazona, że strachem obserwowalm pod katem skutkow cytomegalii, ale synek, ma teraz 1,5roku, rozwija się prawidlowo a wrecz jak to bywa z drugimi z kolei dziecmi jest bystrzejszy niż starszy syn w jego wieku. Jedyne co mu dolega to astma wczesnodziecieca, ale lekarze twierdza że to nie skutek cmv. No i spotkalam sie z opinia lekarza że te przeciwciala synek mogl dostac ode mnie a sam nigdy, nawet w zyciu plodowym nie chorowac. Nie wiem czy jest sen badac i dociekac ja było naprawdę. Lepiej zalozyc optymistyczniejsza czyli ta druga wersje i się nie nakrecac. Autorko mi się wydaje że u ciebie to stare zakazenie sprzed ciazy bo ciaza mloda a igm spada powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co się rozpisywac***plakac nad rozlanym mlekiem, zrob awidność i bedzie jasne czy stare czy swieże jest to zakazenie, głowa muru nie przebijesz a tak sie zachowujesz jak bys bardzo chciala............. tez jestem w ciazy i tez mam cytomegalie w pierwszej ciazy nawet jej nie badałam, pozniej poroniłam i lekarz kazał zrobic i okazało sie ze jest, teraz znow jestem w ciazy a pzreciwciała nadal sa podwyzszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Zrobilam awodnosc, czekam na wyniki- maja byc za 5 dni.. Ale dowiedzialam sie ze to sie leczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Zna ktos jakiegos dobrego zakaznika w malopolsce albo na slasku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Awidnosc wyszla mi wysoka.. Zrobilam jeszcze badanie pcr, czekam na wyniki.. W szpitalu powiedzieli mi ze tego sie w ciazy nie leczy.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Odebralam badania na wykrywanie wirusa metoda pcr z moczu i wynik jest taki ze nie stwierdzono obecnosci wirusa.. juz nic nierrozumiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×