Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość Nela9993
Dzoanna Arturek też ma problem z kupkami przy sztucznym mleku, zazwyczaj robi co 2 dzień i zawsze muszę mu pomóc, jak widzę że się pręży i czerwieni to kłade go, rozpinam pieluche i nóżki przyciskam lekko do brzuszka, wtedy idzie mu szybciej i się tak nie męczy. Babcia kupiła małemu bobotic ale w kapsułkach w formie żelu, dałam mu dwa razy ale nie zauważyłam różnicy, a kolek odpukać nie ma. Co do smoczka to już w 8 dobie życia zaczęłam używać bo jak leżał pod lampami z żółtaczką to to był sposób żeby go uspokoić ale nadal nie nauczył się go ssac tak żeby trzymał mu się w buzi, muszę mu go trzymać i często go naciąga a mam dwa z canpola i jakiejś nieznanej firmy. czy WAsze dzieciaczki długo mogą leżeć i zajmowac sie samym sobą? bo mój pare minut i krzyk, zauwazyłam że lubi towarzystwo i jak tata albo dziadek gadają do niego głupoty:P mnie słuchać nie chce, przy nich się zawsze śmieje aż czkawke dostaje;) ale sie rozpisałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
Moja Zosia jak jest najedzona i wyspana to chwile poleży sama i patrzy się. U Nas mała już poznaje po głosach osoby.. Też jej zawsze pomagam trzymając nóżki i brzuszek..ale na samym początku ma dwa twarde bobki,a dopiero potem ma rzadką,a że poślizgu brak,to lewatywka pomaga.. Zosia kogo by nie słuchała,to i tak będzie się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała będąc na cycu nie ma problemu z kupką, po kilka sztuk dziennie robi. Ja piję dwa razy dziennie koperek. Położna tłumaczyła mi a farmaceutka potwierdziła, ze środki typu Infacol, Bobotic, Sab simplex są na bazie simeticonu i różnią się tylko ilością podawanej dawki, np. jedna dawka Infacolu odpowiada dwóm dawkom boboticu. Mała smoczek Lovi też wypluła, tatuś dziś ma kupić Nuka, zobaczymy czy się przekona. Nie długo to otworze bazar ze smoczkami :) Moja panna leży aż kilka minut sama. Lubi leżeć w leżaczku i patrzyć przez drzwi balkonowe na drzewka na ogródku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
Moja jak była na cycku to kupki nie robiła przez 7 dni.. Ja piłam koperek jej podawałam też koperek i to nic nie dało.. Moja lubi sobie leżeć w leżaczku z włączonymi wibracjami,wtedy nawet smoczek jest niepotrzebny . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redka85
Wibracje fajna sprawa :) moja dziś od rana domagała się leżenia przy cycusiu. W nocy po zjedzeniu pierś odsunęła i sama zasnęła a od rana uczepiła się biustonosza i jak ja odkładam to awantura, więc tak siedzimy, ja przy kompie a maluch na rogalu do karmienia leży z buzią na piersi i rączka zaczepioną o stanik. :) myślę że w przyszłości będę bardzo tęskniła za tymi chwilami, kiedy się tak tuliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela9993
My tez mamy leżaczek z wibracjami, zdzwiona byłam po co te wibracje:P ale małemu sie podoba i tylko na leżaczku potrafi dłużej poleżeć;) niektóre dzieci poprostu wogóle nie tolerują smoczków, z jednej strony lepiej ale jednak czasem ten smoczek mnie ratuje jak mały długo nie chce się uspokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela9993
Redka ja już tęsknie za tymi chwilami, fajne to było jak sobie tak zasypiał na cycusiu jak na poduszce, w dodatku jak zasypia to tak fajnie wzdycha i się uśmiecha, uwielbiam na niego patrzeć wtedy, od razu lepiej się robi jak po długim usypianiu taki widok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
Hej dziewczyny,dziś mała miała szczepienie.. waży 5400 i jest długa niby 57cm,ale nie chce mi sie wierzyć,że urosła przez 7tygodni tylko 2cm,zwłaszcza,że ciuszki są troszke przymałe.. Tak bidulke bolało,że jeszcze przez cały dzień płakała z żalu.. źle znosi te upały,aż mi jej szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Dzooanna duża Twoja córcia ja:) obstawiam, ze Alicja waży około 4500 g. My jutro idziemy na szczepienie a ja już dziś to przeżywam, dobrze, ze tatuś z nami idzie to będzie mi raźniej. W czwartek jedziemy na bioderka. Mój maluch nadal nie chce jeździć w wózku ani siedzieć w foteliku samochodowym. Jedynie w bujaczku leżaczku kilka minut poleży. MałaMi dziękuje za podpowiedź ze smokiem. Udało nam się. Wszystkie najdroższe mała odrzuciła a Nuka lateksowego od razu do buziaka wzięła. Jest nam teraz dużo łatwiej a i Alicja się tak nie denerwuje. Nawet ostatnio spacer nam się udał. Pamiętam, ze zawsze mówiłam, że moje dziecko smoka mieć nie będzie, a teraz cieszę się jak głupia, ze tak ją ten smok uspokaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
Redka jak tam po szczepieniu Twoja córcia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
Wczoraj byłam w przychodni i z ciekawości zważyłam małego.W ciągu miesiąca przybrał 1420g.A byłam w sprawie tych jego ulewań.Doktórka przepisała Nutrition Bebilonu jak karmię piersią a Bebilon AR jak dokarmiam.To pierwsze to taki wstrętny kisiel wychodzi,że mój maluszek po paru łyżeczkach odmawia konsumpcji.Smoka też odrzucił.Charakterek z niego wyłazić zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzooanna szczepionka to był większy stres dla mnie niż dla małej. Alicja waży 4360g, w 3 tyg przytyła 630g. Sczepiłam 5w1,wzwb, pozostałe np. pneumokoki itd. przełożyłam na późniejszy termin. Po szczepionce brak odczynów i gorączki, może troszkę marudna była, ale nie wiem czy to nie wpływ pogody. Malutka ma problemy z brzuszkiem, tzn. twardnieje a rano i wieczorem córcia ma problem ze zrobieniem kupy, pediatra poleciła delicol i już dziś jej podałam. Mała w poniedziałkową noc spała od 20 do 3 rano, a we wtorek od 20 do 4 rano, ciekawa jestem dzielniejszej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela9993
My wybieramy sie jutro na szczepienie, zobaczymy jak na to zareaguje. Arturek tez zacząl więcej przesypiać w nocy, chyba to taki wiek;) mam nadzieję, odpukać, że tak mu już zostanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 wiosen
Redka a ile płaciłaś za szczepionkę?Ja Milołajka zaszczepiłam tą 6w 1 + rota i zabuliłam ponad 5 stów do tego 50 za młodszą córkę na HPV bo reszte dofinansowuje miasto ale starsza już pełnopłatna 150.Pneumokoki zostawiam ma 7 miesiąc bo wtedy są tylko 2 dawki.W poniedziałek mały będzie szczepiony drugi raz.Pierwszy raz tylko zakwilił jak ciocia go dziugnęła i nic się potem nie działo:)Zazdroszczę Wam takich śpiochów mój w nocy to góra 3 godz.śpi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redka85
39 wiosen zapłaciłam 150 zł, a 6w1 kosztuje 230 zł, pneumokoki i rotawirusy po 350 zł, menigokoki 150 zł. Byliśmy wczoraj na usg bioderek i wszystko ok. Alicja bardzo lubi spać na boku i myślałam, ze to może mieć wpływ na bioderka ale lekarz powiedział, ze skoro lubi to niech śpi, jest wszystko w porządku i nie ma co dziecka zmuszać do zmiany pozycji spania. Tylko główkę przekładać żeby nie miała płaskiej z jednej strony. Chyba mi dziecko podmienili, no taka grzeczna dzięki smoczkowi, że aż nie do poznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Hej dziewczyny. Co do smoczka to moja mała odrzuca wszystkie kształty, ostatnio kupiłam jej okrągły ale też nie chce. Ale chyba nie będę już więcej próbować bo jest grzeczna. Co prawda lubi possać sobie pierś ale nie jest to jakieś przesadne. Tydzień temu miałyśmy szczepionkę, mała miała 6 tygodni i mierzyła 64 cm (ur. 53) ważyła 4610. Po szczepionce miała odczyn - napuchły jej nóżki i miała guzy, straszliwie płakała. Przykładałam jej sodę i to pomogło ale się nacierpiała bardzo. Szczepiłam 5w1. Same wkłucia zniosła bardzo dobrze, szybko się uspokoiła. po jakichś 3 godzinach dopiero zaczęła płakać. Na bioderkach już byłyśmy, raczej wszystko ok, w sierpniu usg i jeszcze jedna wizyta. A na kolki kupiłam teraz bobotic - super nam pomaga. Zdarza się oczywiście jeszcze czasem marudzenie ale to raz na tydzień lub rzadziej (pewnie jak coś zjem). Używałam też kilka dni espumisan ale było jeszcze gorzej. A delicol też się sprawdza. Z tym, że u nas nie było takich typowych kolek - problem kończył się po puszczeniu kilku bąków albo zrobieniu kupki więc kupiłam coś na gazy. Poza tym jest bardzo wydajny. x W niedzielę będzie chrzest naszej córki i boję się trochę czy prześpi nam mszę. Boję się, że będzie płakać. Chyba dam jej sztucznego mleka przed kościołem żeby się nasyciła i dłużej spała bo tak to potrafi się obudzić po pół godzinie i chce cycka a w kościele jej nie dam przecież :) No i mam zamiar jej kupić leżaczek bujaczek z wibracjami, które tu tak zachwalacie :) Na karuzelę się patrzy chętnie i poleży z 20 minut nawet więc ten leżaczek też pewnie ją zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redka85
Hej, 26 maj w leżaczku bujaczku po za wibracją fajne jest to, że gdy mała się rusza to leżak się buja. Ja leżaczek kupiłam firmy Bright Star i śmiało mogę go polecić. Karuzela na Alicji wrażenia nie robi, góra 5 min na nią patrzy, za to projektor wyświetlający obrazki na suficie - już wrażenie robi i patrzy dłużej a nawet potrafi zasnąć. Gorąco na dworze, więc już po 8 rano z córcią wychodzimy na spacer :) U nas typowej kolki też nie ma, a po systematycznym podawaniu delicolu jest znaczna poprawa, Alicja nie robi już strzelających kupek :) Dziewczyny jak ten czas leci, jeszcze nie dawno w ciąży byłyśmy a tu już maluchy po 2 msc mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Moja mała strzelające kupki robi nadal ale jest duża poprawa co do wzdęć. Puszcza bąki i robi kupki przez sen nie wybudzając się, do tej pory ból ją wybudzał. Ja mam zwykłą karuzelę (dostałam od siostry) i już chyba nie będę inwestowała w taką z projektorem chociaż bardzo mi się podobają. Widziałam na allegro też takie fajne leżaczki-huśtawki z wibracjami, pozytywka , projektorem, wszystko na prąd i baterie ale cena - prawie 700 zł więc trochę za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jedynie leżaczek kupiliśmy, resztę typu maty edukacyjne, karuzele i projektor dostaliśmy w prezencie. Co do leżaczka to ja kupowałam ten leżak i w tym sklepie http://www.e-mama.pl/index.php?k15,zabawki-lezaczki. Dziewczyny za ile msc macie kontrolną wizytę na bioderka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaMi85
Redka ja musiałam się zgłosić po 6 tygodniach od pierwszej wizyty. Gość26maj ja mam leżaczek Fisher Price. Ale tani też nie jest ;( Xxxxx Ja nie wiem ile waży moja mała. Ale sądzę że coś koło 6kg. Taka kluska że ho ho. Mniej więcej ma już swój rytm dnia. Kąpiel o 20, kima. Pobudka o 4, jedzonko i kima do 7 -7.30. Poleżymy, zjemy śniadanie i idziemy o 8 na spacer. Oczywiście na spacerze kima ;) Wracamy o 10 do domu. I zazwyczaj od razu sie budzi. Znowu poleży ok 1,5 gidziny i znowu śpi dwie. Poźniej o 15 znowu idzie spać. Później o 17.30-18 znowu z jią wychodzę na godzinkę. Jak wracamy o 19 to już do kąpieli nie śpi. I tak w kółko ;) Ostatnio miałam ochotę na wino i tydzień nosiłam się z zamiarem odciągnięcia pokarmu. No ale w końcu naprodukowałam zapasu, gotowa wypić z pół butelki ulubionego wina i ... padłam po jednej lampce ;D Szkoda było zachodu z tym ściąganiem. Także nigdy więcej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
My wizytę do ortopedy mamy dopiero 6 sierpnia i to prywatnie,jakaś masakra się dzieje.. Moja mała od tygodnie zaczęła robić kupki codziennie,oczywiście muszę jej pomóc podnosząc nóżki do góry i ściskając brzuszek,ale na szczęście nie muszę już jej wywoływać tej kupki.. Nasz leżaczek bujaczek za niedługo pójdzie w odstawkę,bo mała coraz cięższa i coraz bliżej podłogi jest.. Niby do 10kg,ale dostaliśmy go w spadku,także już trochę wyrobiony jest :) My chrzcimy 9 sierpnia ;) w takie upały mała w ciągu dnia zje maxymalnie 250ml wszystkiego razem już nawet w nocy nie je 120ml jak wcześniej.. Ma w nocy swój tryb najpierw budzi się o 00 a potem po 4 i po 7 już wstajemy :) budzi się dokładnie w tych godzinach,co ja w ciąży wstawałam siku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela9993
U nas też sie bobotic sprawdza, zaczęłam podawać mu rano i wieczorem i ładnie pierdzi i kupke ma codziennie, ale z kolkami nie mieliśmy problemu;) Jak Wasze dzieciaczki radzą sobie z upałami? Mój jest strasznie marudny i spać w dzień nie może, nawet pełnej godziny nie prześpi, na szczęście w nocy odsypia. Teraz jest trochę chłodniej to od razu bardziej śpiący jest. My też mamy leżaczek z fisher price, juz piąte dziecko go używa a jest w świetnym stanie;) My już byliśmy na bioderkach 2 lipca, idziemy znowu 27 sierpnia a 29 na drugie szczepienie. A my już po chrzcinach, mieliśmy 5 sierpnia. Dzoanna - chyba budziła się razem z Tobą jak była w brzuszku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałaaMi85
Hej dziewczyny! A co tu taka cisza? Co u was i waszych maluchów? Moja od trzech nocy przesypia 10h. Kąpię ją i kładę o 20. I budzi się po 6. Oczywiście ja wstawałam kilka razy sprawdzać co u niej, bo to aż nie do pomyślenia! gośc25maj kupiłaś leżaczek? Jak się sprawdza u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
Hej dziewczyny, my już po chrzcinach, mała przespała ładnie całą mszę, nie chciała sztucznego mleka a i w kościele nie musiałam jej dokarmiać. Za to przyjęcie tak ją wykończyło, że od 17 do 22 taki nam dała wycisk, że hej. Za to potem jak o 23 usnęła to obudziła się o 7 - czyli przespała jedno karmienie :) Nasza niunia źle znosi upały, śpi po 40 min, max godzinę. Potem godzina - półtorej leżenia i znów drzemka. Kąpiel ok. 21, od 22 już usypia na noc, pobudki średnio o 5 i 7, wstaje o 9-10 więc narzekać na wyspanie się nie mogę :) Na spacery wychodzimy dopiero ok. 18 i tak przeważnie do 20. A w dzień rytm dopiero zaczyna się tworzyć. Drzemki ok. 12, 15 i na spacerach oczywiście. A chrzciny odespała wczoraj u moich rodziców - usnęła po 12 (zostawiłam ją mojej mamie), ok. 13 obudziła się na cycka jak akurat wróciłam, possała 10 minut i usnęła do 17.30! Ale u nich jest przyjemnie chłodno. x Leżaczka jeszcze nie kupiłam, dziś dopiero zamówię na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redka85
26majjj to fajnie, ze maluch tak świetnie zniósł mszę. U nas też upał, mała się męczy, jeszcze do południa to się świetnie zachowuje, marudzić zaczyna wieczorkiem. A na dokładkę wydzielina zalega jej w nosie. Nose frida nie jestem w stanie jej tak dokładnie ściągnąć, czekam aż kurier przywiezie katarek do odkurzacza. A i jeszcze walczymy z ciemieniuchą, dobrze że są takie preparaty jak emolium czy mustela bo oliwka to by trwało i trwało. Co do bioderek u nas kontrola dopiero za 5 mscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość26majj
My byliśmy na bioderkach 21 lipca, usg mamy 8 sierpnia a 28 wizytę z wynikiem ale pani w rejestracji powiedziała, że jak usg wyjdzie dobrze to już bez dziecka można przyjść z tym wynikiem. A czy potem będzie jeszcze jakaś kontrola to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To u nas badanie i usg przeprowadzał ten sam lekarz i pewnie dlatego wizyta za 5 msc. Tak mi się nie chce a muszę jechać dziś na kontrolę do gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzooanna
Hej dziewczyny moja Zosia, od kilku dni ma tryb przespania przedpołudnia,a po południu pośpi godzinkę i uwielbia jak się do niej gada,też już sama gaworzy i cieszy się,oczywiście ręce dla niej już mogą nie istnieć, lubi sobie poleżeć albo na łóżku albo w leżaczku,ważne żeby się do niej rozmawiało. Też dziś byłam na wizycie u gin, dała recepty na pół roku na anty i mam spookuj :) A jak nie mogę małej wyciągnąć z noska kozuchy fridą i gruszką,to biorę jej patyczki do uszków i wyciągam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redka85
Dzooanna ja dostałam na 3 msc Cerazette a potem ponowna wizyta i cytologia. Kozuchy wyciągnę fridą i przy pomocy soli fizjol. ale to co jej dalej zalega już nie dam rady wyciągnąć i dlatego zdecydowałam się kupić katarek, ma bardzo dobre opinie laryngologów i pediatrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×