Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

ja biorę tylko kwas foliowy (przez pierwsze 3 miesiące,) później będę brała feminal czy coś takiego (nie pamiętam nazwy albo prenatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i znajoma farmaceutka polecała jeszcze na nudności lokomotiv do ssania, przeczytałam ulotkę i rzeczywiście w składzie ma też imbir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mam nadzieje ze mój lekarz skieruje mnie na te wszystkie badania o których piszecie. Co do samopoczucia to ja dzisiaj rano nie wiem sama co to było ale nie moge powiedzieć ze wymiotowalam ale miałam odruchy wymiotne plułam tylko ślina żołądek mi wykręcalo i normalnie pewnie już bym kwasem wymiotowała a tutaj nic tylko jakiś slinotok :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKKK na pewno Cię skieruje cierpliwości, zazwyczaj kierują na badania koło 8-9 miesiąca i wtedy tez zakładają kartę ciąży. Tak na wszelki wypadek, bo wszystko może się zdarzyć i możesz wybrać innego lekarza. Ja to się zdziwiłam ze tak szybko mój gin założył mi kartę ale może dlatego, ze poprzednią ciążę prowadziłam u niego. No to zaczeły ci sie objawy ciaży. To jest najgorsze, jeszcze jakby człowiek mógł zwymiotować a tu tylko torsje. A ślinienie się to w ogóle w pierwszym trymestrze norma. W pierwszej ciąży to budziłam sie z mokrą poduszką taką miałam nadprodukcję :-) Do tego metaliczny posmak w ustach i dramat przy myciu zębów. Ale to chyba jeszcze przede mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka
Czesc dziewczyny. Dawno nie pisałam, bo mam intensywny czas w pracy, a wieczorami zajmuje się intensywnie bobaskiem. Młody chodzi pózniej spać, bo ok. 2030-2100, ale na szczęście przesypia noce. MImo to czuje się bardzo przemeczona, w pracy do południa ledwo kontaktuje, słabo się czuje i skolowana. Wymiotowac nie wymiotuje na szczescie. Biorę tylko kwas foliowy, witaminy zacznę brać w drugim trymestrze. W poprzedniej ciazy brałam od początku femibion i miałam masakryczne wymioty. Do lekarza idę w piątek, mam nadzieje, ze teraz już zobaczymy serce i uda się ustalić precyzyjnie tp :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma Kartę ciazy już mi założył na ostatniej wizycie i skierowanie dał narazie na podstawowe badania tylko jest strasznie małomówny i zazwyczaj tutaj albo w książce cos wyczytam a pozniej zasypuje go pytaniami. Trzecia wizytę mam 18 lutego i teraz zrobie inaczej. Nie będę go zarzucać pytaniami tylko zobaczę jak on poprowadzi to spotkanie ewentualnie na sam koniec zapytam o wszystkie badania jakie będę miała robic w trakcie ciazy. Ojj dziewczyny strasznie wam współczuje tego złego samopoczucia mam nadzieje, ze już niedługo wam przejdzie i przejmie was ta niby świetlana aura ciążowa o której tak piszą :-) Mi narazie 2 kg w dół poszło i mam nadzieje, ze ta tendencja jeszcze sie utrzyma przez dwa kolejne miesiące :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, muszę nadrobić czytanie bo od nocy z poniedziałku na wtorek do dziś zalegałam na oddziale chirurgicznym. mimo rygorystycznej diety miałam stan zapalny pęcherzyka żółciowego ale na szczęście udało się go opanować i obyło się bez operacji, która może odbyć się dopiero w 2 trym. ale i tak w miarę możliwości będę starała się ja odciągać a może uda się nawet przetrwać ciążę bez krojenia. także nie poddaję się. jutro rano lecę na badania a we wtorek do gina. w czwartek miałam USG i mój wielkolud miał całe 1.34cm :) no i jutro mam zamiar nadrobić co tam u Was słychać, mam nadzieję, że lepiej niż u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mogę dołączyć jestem w 7 tygodniu to moja pierwsza ciąża :D w sobotę słyszałam juz bicie serduszka wspaniałe uczucie :) termin mam na 15.09.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_k
Cathetine mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze! Witam wierna- fajnie, ze jest nas coraz wiecej. Dopisz sie do naszej tabelki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik177
Czesc Wierna. Ide w piątek do gina i zastanawiam się czy będzie widać już bijące serduszko- to będzie 7 tydz. 2 dzień licząc od ostatniej miesiączki. Nie jest za wcześnie na wizytę? Podałaś, że jesteś w 7 tygodniu-jak to jest wyliczone przez lekarza od ostatniej miesiączki czy jakoś inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik177
Dziewczyny jeśli umiecie odpowiedzieć na moje pytanie to proszę piszcie!!!! Strasznie się stresuję czy już coś będzie widać, czy czekają mnie kolejne 2 tyg. oczekiwania w niepewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny za mną pierwszy dzień w pracy po feriach; przeżyłam choć mdliło mnie cały dzień, dzieciaki po feriach z nadmiarem energii, jestem bliska pójścia na l4 ale jeszcze zobaczę do końca tygodnia. Catherine trzymam kciuki za Ciebie Wierna witam Kasik177 u mnie serduszko w 6 tygodniu biło, a tydzień wcześniej jeszcze nie było widać, więc to czasem kwestia kilku dni; dodam że wiek ciąży obliczył mi lekarz na podstawie usg bo ostatnią @ miałam z pół roku temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Ja według usg miałam 7 tydzien 4 dzien i byli widać serduszko bardzo dobrze :-) Dziewczyny czy wam tez jest tak strasznie zimno? Nie ma u mnie jakiś strasznych mrozów w dzien wręcz piękna pogoda temperatura na plusie, słoneczko swieci a mi jest cały czas zimno. W domu nagrzane, mojemu chłopakowi gorąco a mi cały czas zimno:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik177
K_k_k_k z usg mialas 7 t 4 dzień a z ostatniej @ jaki to był tydzień? Mi zimno też bywa ale nie cały czas. Mam dodatkowo obolale piersi i od 2 dni mnie mdli, ale nie wymiotuje. Macie może brzuch twardszy niż zwykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasik ja byłam w 6t 3d i było widać serduszko. termin wg ostatniej @ i usg taki sam. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasik177
Alma dzięki pocieszylas mnie. Tak bardzo czekam na to bijace serduszko. Ostatnim razem do 10 tygodnia nie było i skończyło sie w szpitalu wiadomo czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
U mnie seducho biło w 7 tyg.2 dniu. Fajnie was się czyta:) ja termin mam też na wrzesień ( 10.09.2014 ) teraz z niecierpliwością czekam na badanie prenatalne które mam na 24 luty. Całą ciąże czuje się bardzo dobrze oby tak do rozwiązania. Wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondasek zazdroszczę, ja w pierwszej ciąży na początku miałam tylko migreny, wiadomo mdłości to rano ale z głodu. A teraz jest fatalnie. Dziś rano czułam się dobrze, ale jak jechałąm do pracy to już mdłości, a jak na złość nie mam przy sobie leku;/;/;/ mam nadzieje że jakoś mi przejdzie. Jutro wizyta, już nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moja pierwsza ciąża i sama się dziwię ze mam zero mdłości chociaż kto wie może jeszcze będą do końca 1 trymestru niby trwają a ja teraz zaczęłam 9 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie serduszko było widać już w 5+4 także w 7tc to spokojnie ;) to ja chyba jestem rekordzistką jeśli chodzi o spadek wagi. dziś mnie przeważy mój gin ale waga domowa wskazuje tak -6-7kg z czego 3-4kg to zasługa ostatnich 6 dni w szpitalu. niby kroplówki dostarczają co trzeba a ja miałam codziennie nadprogramowe 2 glukozy, czyli sporo dodatkowych kalorii, ale waga poleciała. wecie co, ja też się strasznie boję, że coś będzie z maleństwem nie tak. jeszcze jak dołożę do tego to, że co chwila trafiam na ostry dyżur albo do szpitala to dopada mnie paranoja totalna. jeśli chodzi o to USG 2D to też słyszałam, że takie lekarzowi w 100% wystarczy a reszta to właściwie komercja aby rodzice mogli sobie pooglądać, filmik nagrać na płytkę itd. ja na pewno się nie skuszę bo USG miałam robione już 6 razy (1 sama a reszta w szpitalach) więc nie czuję potrzeby nadprogramowych badań. a jeśli chodzi o dolegliwości to mi już wszystkie minęły (od wielkiego dzwonu mnie zamdli). został mi za to woreczek żółciowy z kamieniami i spadki cukru choć cukrzycy nie mam. więc jak któraś narzeka na zapach mięsa to ja się zamienię :P z rzeczy przyjemnych: myślałyście już nad imionami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, jeśli chodzi o to USG to miałam na myśli, że nie skuszę się na żadne filmiki itd. bo USG 2D w ramach profilaktyki jak najbardziej mam zamiar zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catherine tak z ciekawości zapytam o ile masz podwyższoną bilirubinę przy tym woreczku. Mi teraz wyszła ok, ale miałam 2 a norma jest chyba do 0,8. Wiem że to nei dużo, ale jednak sie martwiłam. Dziewczyny a widzicie jak pomimo moich mdłości, teraz jem normalnie i niestety tyję ;/;/;/ Wcześniej schudłam 1,5kg ale myślę że już nadrobiłam. Jutro będę wiedzieć. Ja nad imionami ciągle myślę i nie mam zupełnie pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mój ginekolog nie chce dokładnie określać co do dnia ostatnio mówił 7/8 tydzien i tak tez zapisał. Podalam mu ze miesiączke miałam w pierwszym tygodniu grudnia chyba 4 tego a usg pokazało ze 6 tego i faktycznie jak pozniej usiadłam i pomyślałam to dostałam 6 tego czyli z usg i z okresu to samo. W kwietniu mam zamiar wziazc slub narazie cywilny a za rok kościelny i mam nadzieje ze brzuszka nie bedzie jeszcze widać, jak myślicie? Co do imion to mam ogromny problem, bo żadne mi sie narazie nie podoba:-/ a do tego chciałabym syna:-/ jaka szkoda ze nie mozna sobie tego wszystkiego zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie czuję dalej fatalnie, głowa boli, a tu nawet jeszcze połowa w pracy nie minęła;/;/;/ chciałabym być już w II trymestrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma a nie masz możliwośc**pójścia na L4? Kurcze aż szkoda zebys sie tak męczyła w tej pracy:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma szczerze mówiąc to nie wiem. wiem, że czegoś powinno być 1000 a ja miałam grubo ponad, i że ze łzami w oczach trafiłam na izbę przyjęć, tak mnie bolało. ale dziś odbieram badania więc sprawdzę. a co do złego samopoczucia, nie możesz poprosić lekarza o zwolnienie? K_K_K_K w kwietniu to chyba jeszcze nie, choć to zależy od tuszy. macie już ustaloną datę? jeśli potrzebowałabyś porady obrączkowej to daj znać ;) mój narzeczony konsekwentnie drąży mi dziurę w brzuchu o ślub na przełomie marca/kwietnia a ja dalej mówię nie... ja coś czuję, że będzie chłopiec więc w ramach chociaż zasmakowania dziewczynki ustaliliśmy, że będzie Konstancja lub Kornelia. wszystkie podobnie brzmią we wszystkich naszych językach, a to podstawa (w domu mówimy po angielsku, narzeczony po portugalsku a ja wiadomo). ja już nawet posunęłam się o krok dalej i wypytałam koleżankę po logopedii jak wychowywać trzyjęzyczne dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk z jednej strony mam możliwość ale jak pójdę teraz to już do końca ciąży będę musiała. ja do końca lutego chce nie mówić o ciąży. może uda mi się jeszcze marzec kwiecień popracować a później na bank szefowa będzie nalegać na l 4. ja w pierwszej ciąży byłam 6 miesięcy na l 4 można oszaleć. fakt teraz mam dziecko więc jest co robić. muszę pogadać z ginem. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Najpierw miał być marzec ale już teraz zaproszonej rodzinie musiałabym powiedzieć a nie chce:-/ wiec mój chłopak mówi może czerwiec, ale w czerwcu to już na pewno będę miała brzuch i to pewnie nie wcale taki mały:-/ wiec mowię kwiecień myślałam o początku kwietnia tzn. 12 tego ale wszystko wiąże sie z tym ze minimum miesiąc wcześniej muszę im powiedzieć i ich zaprosić. Mój chłopak kompletnie nie czuje takiego przyjęcia i ślubu cywilnego ale ja nie będę rodzic jako panienka na ktora wszyscy w szpitalu beda tak patrzeć jakbym na dyskotece w ta ciąże zaszła wiec bedzie musiał to przeboleć a slub kościelny z impreza weźmiemy za rok tak jak planowalismy, dziecko bedzie miało już prawie rok a i ja będę miała troche czasu żeby dojść do siebie:-) Catherine chętnie " posłucham" twoich porad póki co kompletnie nie mam głowy żeby sie za to zabrać:-) W sobotę mam imprezę urodzinowa i już sie zastanawiam jak ja to zrobie żeby wszyscy myśleli ze pije, a przecież nie pije :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk to musicie się troszkę śpieszyć., jak jest w legnicy z terminami.? Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
U nas jest taki terminarz internetowy w którym możesz sprawdzić jaki termin i jaka godzina jest jeszcze wolna wiec z terminami narazie na marzec i kwiecień nie ma problemu trzeba tylko minimum 31 dni wcześniej zarezerwować termin. Nie chce narazie mowić rodzinie mojego faceta ze jestem w ciazy a jeżeli wyskoczymy z wiadomością o ślubie cywilnym sprawa bedzie oczywista:-/ Zobaczę jak sie będę czuła i wygladała jeszcze przez cały luty i kawałek marca. Wyobraźcie sobie ze mojej koleżanki siostra w piątym miesiacu miała idealnie płaski brzuch widziałam ja w stroju kąpielowy mi nic a nic nie było widać choć ja bardziej gruboskorna jestem wiec nie mam co liczyć na taki cud:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×