Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Cześć Dziewczyny! Dawno mnie nie było, ale cały czas Was obserwuję i czytam co piszecie:). U mnie wczoraj zaczął się 16tydz. Na prenatalnych w 12tyg. wszystko wyszło dobrze i chyba będzie chłopak, oczywiście się jeszcze nie nastawiam bo wiadomo jak jest:). Pisałyście o zaparciach, mnie czasami męczą, ale wtedy pomarańcze i jogurty świetnie mi pomagają-chociaż wolałabym zjeść jakiejś dobrej szyneczki:D. "Przelewanie" w brzuchu czuje od poniedzialku, zawsze rano, ale nie wiem czy to co czuje to moje ciało czy Maluch:). Czasami mnie coś zakłuje, ale lekarz powiedział, że to normalne jeśli tylko ten ból nie przypomina tego przy miesiączce, bo wtedy to oznaczałoby skurcze. Na ostatniej wizycie w czwartek gin przepisał mi Ispotin40mg(biore po polowce 2 razy dziennie), a wszystko za sprawa mojego szalonego tetna...80 to u mnie norma, a ostatnio na wizycie mialam 102 a nie bylam jakos specjalnie zdenerwowana, ani zmeczona, nie bieglam na ta wizyte, a nawet musialam poczekac w kolejce. Na poczatek kwietnia mam umowiona prywatna wizyte do kardiologa, bo oczywiscie na kase sie nie da dostac, no coz. W lipcu mialam zdiagnozowana lekka arytmie ale w sumie nie kazano mi brac lekow, a teraz zaczelo mi to po prostu przeszkadzac, bo az mi glowa czasami tak pulsuje od tego tetna. Ogolnie jestem wysokocisnieniowcem, ale w ciazy to nie ma zartow trzeba tego pilnowac:). Z dobrych rzeczy to brzuszek mi juz widac spory, nie przytylam nic, schudlam 2kg(bez wymiotow), ale przed ciaza mialam nadwage-wiec to zapewne od tego:) Trzymam za Was kciuki i oby do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dziewczyny o ile dobrze liczę to szykuje się nam na forum juz pięciu chłopców i dwie dziewczynki :) Oj jak ja wam zazdroszczę, że już wiecie. Ja mam jutro wizytę ale nie liczę na to że bede miala robione usg i ze czegokolwiek sie dowiem...moja Pani dr ponoc robi tylko trzy usg podczas calej ciąży (na koniec kazdego trymestru)...dodam, ze chodzę prywatnie a nie na NFZ i jest to dla mnie jeszcze bardziej dziwne że tylko trzy razy. Tak ok 22-24 tc wybieram sie na usg 3d/4d wiec za ok miesiac i ja sie pochwale czy będę miec chlopca czy dziewczynke:) Oczywiscie zdrowie najwazniejsze ;) Wszystkim mamusiom znającym płeć swoich pociech serdecznie gratuluję :) Co do ciśnienia to teraz w ciąży mam "książkowe" - wczesniej natomiast mialam zbyt niskie. Ruchy dzidziusia rowniez czuje, niestety jeszcze niezbyt czesto i nie kazdego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
limfa - pępek zaczyna wychodzić, potem wystaje, ale na sam koniec jest już tak naciągnięty, że jest płaski i to znów wygląda w miarę estetycznie, najgorszy jest ten środek ciąży jak pępek wystający :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Natusiaa - ja w mojej karcie ciązy mam napisane, że usg genetyczne II trymestru należy zrobić między 18 a 22 tygodniem ciąży. Dopytaj czy w 24 tygodniu- nie będzie za późno. Dziewczyny, przyjmujecie suplementy witaminowe? Ja miałam tygodniową przerwę (ciągle zapominałam kupić) i czułam się znacznie lepiej. Od wczoraj zaczęłam zażywać witaminy i mdłości wrociły. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności. Ja zażywam pregna plus i pregna dha, Wy też zażywać osobno te kwasy omega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
A no wlasnie ciekawa jestem czy na mojej kolejnej wizycie mój lekarz mi przepisze jakieś witaminy bo do tej pory nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka... Trochę Twój post KKKK o tym że do tej pory nie bierzesz żadnych witamin mnie pocieszył- bo ja w 12 tygodniu ciąży wyleciałam z Polski i miałam tylko kwas foliowy. Na własną rękę nie chce tutaj niczego kupować a dopiero jutro pewnie będę u lekarza. Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży. Trochę się martwię bo ostatni raz byłam 2 miesiące temu u lekarza. Mam nadzieję, że z dzieckiem wszystko ok.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KKK ale witaminy nie są na receptę można je kupić samemu, wiadomo, że najlepsza jest dieta ale w ciąży to nie wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
ale oczywiscie, że mozna samemu tylko skoro innym dziewczyną lekarze przepisuja jakies witaminy albo chociaz sugeruja zeby takowe zaczeły brac a moj lekarz nic na ten temat nie wspomnial to moze nie wspomina o wielu innych rzeczach o ktorych powinna wiedziec ? Nie wiem zapytam go o to pod koniec wizyty zeby zobaczyc czy cokolwiek na ten temat powie sam. Nie kazda kobieta siedzi na forum i porównuje swoja ciaze i swoje wizyty u lekarza z innymi dziewczynami i rownie dobrze ja mogłabym nie siedziec na forum i to oznacza ze co ? Ze moj lekarz jako jedyny mi nic nie kazal brac to moze jeszcze innych rzeczy jako jedyny mi nie mowi.....wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk- ja jestem w 14 tyg i tez mi lekarz na razie nie kazal powiedzial ze od 16tego, takze spokojnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
A ja się zastanawiam, czy zaleconych witamin nie odstawić, skoro prawdopodomnie to po nich ostatnie tygodnie mojego życia zamiast na radości z ciąży upływały na nieustannych mdłościach. KKKK - może Twój lekarz (jak wielu innych) uznaje witaminy za zbędne faszerowanie sie tabletkami i napychanie kasy koncernom farmaceutycznym... Ja już sama nie wiem co robić, bo wiadomo, że najbardziej zależy mi na prawidłowym rozwoju maleństwa a nie na moim dobrym samopoczuciu, chociaż gdyby to szło w parze to bym nie pogardziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandarynka a moze zmień witaminy. Wiem że po Prenatal niektóre kobiety mają mdłości. Spróbuj Femibion alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin powiedział, że najlepiej dostarczać witaminy w diecie, bo wszystkie te suplementy powodują, że maluchy rodzą się z wysoką wagą urodzeniową,a to ani dla nas, ani dla dzieciaczków nie jest dobre. Nie wiem ile w tym jest prawdy,ale tak mi powiedzial, a pozniej to samo wyczytalam na forum. Ze jak cos to dopiero w 3trymestrze mozna sie zasuplementowac troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
co do witamin to muszę powiedzieć że mój gin. doradził mi branie witamin a konkretnie femibionu już przed zajściem w ciążę (moja była planowana, tzn. miałam swiadomość że mogę zajść w ciążę jeśli odstawiłam anty i się nie zabezpieczaliśmy z moim M) i tak też z 2 miesiące przed brałami potem do 12 tyg. a teraz femibion 2. biorąc pod uwagę że bardzo małą przywiązuję uwagę do tego kiedy i co jem to myślę że te witaminy sa mi potrzebne. Catherine ,odezwij się co u ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz zdecydowanie powiedział ze mam brac tylko kwas foliowy i zamiast łykać witaminki to racionalnie sie odzywiać....tydzien temu kupiłam jednak opakowanie wit dla kobiet w ciazy ze wzgledu na mierny apetyt i ciagłe osłabienie i krwotoki z nosa....dziś doszłam jednak do wniosku że to chyba kwestia ciśnienia jednak....nie posiadam w domu cisnieniomierza aby skontrolować czy to aby na pewno to....zobaczymy...2giego mam wizyte u gina a od jutra bede regularnie nawiedzac tesciowa w celu dokonania pomiaru;)chociaz ona z reguły podnosi mi ciśnienie wiec nie wiem czy wynik bedzie ok;)w pierwszej ciazy bylam futrowana witaminami od samego poczatku...teraz moj gin mowi że coraz wiecej lekarzy sygeruje aby nie brac bo potem kobbiety płaczą że muszą 4400 wycisnąć drogą naturalną;)mowi tez aby jesc produkty bogate w kwas foliowy bo ten w tabsach wchłania się tylko czesciowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Kurka mój wyluzowany gin też tak powiedział, żadnych suplementów tylko folik do 12 tyg i finito, dobrze się odżywiać, sprawiać sobie jak najwięcej przyjmności, bo zadwolona mama to zadowolone dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Biedronka hahaha mam to samo, jestem niskociśnieniowcem i tylko ta baba mi podnosi ciśnienie, mojemu mężowi zresztą też :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Mandarynka 84- jutro mam wizytę (17tc 2d) ale na usg II trymestru jest zapewne za wczesnie. Wizyty mam co 4 tygodnie wiec nastepna wizytę bede miec w 21tc-wtedy prawdopodobnie bede miec usg :) Dopytam jutro czy oby na pewno :) Miedzy 22 a 24 tc wybieram sie na dodatkowe usg 3d/4d Na pierwszej wizycie rozmawialam z moją dr na temat witamin- sama od siebie bralam Femibion i oczywiscie kwas foliowy. Dowiedzialam sie, że niepotrzebnie biore dodatkowe witaminy. Moja gin stwierdziła, że w dzisiejszych czasach mamy dostęp to wieluuu produktow i w naturalny sposob poprzez zdrowe i racjonalne odżywianie mozemy dostarczać organizmowi niezbednych witamin :) A wszystkie witaminy nie tylko dla ciężarnych wspomagaja łaknienie przez co wiecej jemy. Poza tym witaminki w tabletkach powodują ze dzieci rodzą sie większe i łatwiej bedzie mi urodzić dziecko 3 kg niz 4 kg (w przypadku wiekszych dzieci porod konczy sie czesto np uszkodzeniem barku dziecka) Po tej rozmowie wiecej witamin nie tknelam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ja juz po usg. Wszystko w porządku dzidzia rośnie to juz prawie 16 tydzien. Dzidzia znowu malo sie ruszal tylko machał rączkami. Wasze maluchy sa bardziej aktywne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesinka - dzieki za informacje o pepku :) Ciekawe jak tam Catherine? Jezeli chodzi o witaminy to ja biore Falvit mama i folik. Natomiast po 20 tygodniu zastepuje folik jakims preparatem z kwasami omega. Witaminy bede brac do mniej wiecej 30 tygodnia, bo branie witamin w pozniejszym okresie powoduje ze rodza sie wieksze dzieci. Tak mi doradzil moj lekarz. Ja cale zycie bralam rozne preparaty bo jak tylko z nich rezygnowalam to mi wyniki morfologii lecialy. A teraz w ciazy mam wzorcowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat kwas foliowy to jedyna witamina, która lepiej jest przyswajalna w tabletkach także dlatego ważne jest branie jej 3 miesiące przed ciążą i w pierwszych 3 miesiącach. ja brałam femibion w pierwszej ciązy i urodziłam w 42 t chłopaka 3280, także nie koniecznie od witamin rodzą sie duże dzieci. Wiadomo, ze nie ma co przesadzać. Ja za to nie brałam kwasów DHA, jadłam ryby, mój lekarz trochę był zły na mnie ale mam bardzo inteligentne dziecko :-) Do wszystkiego trzeba podejść racjonalnie. Przy moejj obecnej morfologi musze się wspomagac witaminami, bo neisttey w domu cięzko zjeść mi obiad (w pracy jej w domu nie mam ochoty) i większość dnia jem kanapki. Jem zazwyczaj tylko zupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelincia86
Druga Fasolinka ja mam termin na 1.09.2013 a Ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Tez slyszalam o witaminowych dzieciach, ktore rosna na potege, sama urodzilam 3630 w 39tc, a teraz ma 12kg, a bralam cala ciaze femibioon, wiec teraz z poczatku bralam tylko kwas foliowy, ALE: na usg genetycznym nowe dziecko okazalo sie jeszcze wieksze od swojego starszego brata w tymsamym czasie (a niuniek byl od poczatku ciazy duzy), wiec moze statystycznie to prawda o witaminowych dzieciach, ale ja chyba po prostu duze dzieci rodze, niezaleznie od suplementacji. Wiec na wszelki wypadek zaczelam brac witaminy, bo mnie dzieckow brzuchu i dziecko ssace wykonczylyby szybko. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
1 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
02.09.2014 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak sie czujecie mamuśki??czujecie już ruchy maleństw?bo ja jeszcze nie i nie moge sie juz doczekac:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
mnie na ostatnim usg wyszło 28.08, a z om 1.09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi za pierwszym razem lekarz wyliczyl termin na 3.09, ale juz na kolejnych wizytach na 27.08. I ten drugi termin to i z om i z usg. Was tez denerwuje ze wizyty u gina sa co 4 tygodnie? Ja bym najchetniej sprawdzala czy wszystko ok co tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×