Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Dzień dobry:-) ostatnio byłam zaniepokojona tym że nie czuje jeszcze ruchów ale na szczęście się doczekałam w 18 tyg :-) tak jak mi pisałysce że trzeba cierpliwie czekać. Dzisiaj w nocy jak się przebudzilam lezalam na plecach i mój brzuch był bardzo twardy . Mam tak czasami przeważnie jak leże w takiej pozycji i nie wiem czy to normalne czy nie a wizytę mam dopiero po świętach . Czy wy też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak wszystkie jak leżymy na plecach to ,a,y twarde brzuchy, dlatego musimy teraz do końca ciąży leżeć nieruchomo, lać w łóżko, bo ciąże zagrożone :((( ale poświęcamy się dal naszych dzieciątek... więc maju tez masz ciążę zagrożoną połóż się już i nie ruszaj broń Boże, bo poronisza twój mąż niech przygotuje święta bo napewno masz złotego męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa To zależy gdzie. Nie ma żadnej pisanej zasady, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo i bywało, że swoje trzeba było odsiedzieć. Ale bywa i tak, że przyjmowana jestem ekspresowo a od czasu operacji go nawet bardzo ekspresowo. W każdym razie nie ma co liczyć na uprzejmości i lepiej nastawić się na dłuższe posiedzenie. A z brzuchem nie pomogę bo mój nie zmienia konsystencji choć gdyby zmienił to od razu telefon do ginekologa poszedłby w ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj tepy gościu jak ktoś miał już przykrą sytuację typu ciąża zagrożona co skończyło się poronieniem to siłą rzeczy jest już przewrazliwiony i ma prawo być. Ty nie wiesz co to znaczy bo albo nie masz dzieci albo pochodzisz z takiej patoloi że dzieci ci się sypią jak z wora . Tak to już jest na tym świecie że są ludzie i ludziska jak i zarówno kobiety i panie "łatwe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maja nie reaguj na głupiego gościa tylko czeka na nasze komentarze. ja po wizycie., wszystko ok., ale płeć dalej nie znana bo się zasłoniło. usg połówkowe 6 maja i mam nadzieję że wtedy będzie już wiadomo. szyjka ok., te bóle które czasem mam to normalne w ciąży. przez 5 t przytyłam niby 3kg aż mi się wierzyć nie chce. wyjściową wagę miałam 54, później schudłam do 52, teraz mam 56kg. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 20 dziewczyn mamy 9 chlopcow, tylko 2 dziewczynki i 9 na razie niezidentyfikowanych maluchow :) Plec brzydsza zdecydowanie przewaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja pojechałam na IP to musiałam czekać - fakt, że pielęgniarki na Izbie co chwilke dzwoniły do neurologa, żeby zszedł bo ciężarna na niego czeka - ale jednak 1,5 godziny musiałam odsiedzieć:) Ja ostrożnie z porządkami - te okna to już musiałam - ale bardzo duzo mąż mi pomagał. Byłam dzisiaj na pobraniu krwi..przede mną w kolejce stała mama z 3 miesięcznym szkrabem - Maluch był już po 3 operacjach:(((Lekarz debil odradził jej badania prenatalne - matka 33 lata..Maluszek miał problemy z układem moczowym...Biedny cały napuchnięty od leków - Nawet jak płakał przy pobieraniu to tak cicho, że aż się serce kroiło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedactwo :( a tak z ciekawosci zapytam: bedziecie robic prenatalne w 3 trymestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek123
Cześć dziewczyny, zapraszam was na mojego bloga na temat moich starań o dziecko oraz samej ciąży: www.matkotymoja.com , Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olek123
ale jesteście niemiłe?? wyjątkowo wrześniówki są chamskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma ile masz wzrostu? XXXXXXXXX Limfa ja na pewno nie zrezygnuje z podgladniecia malucha nawet w trzecim trymestrze:-) XXXXXXXXXX co do sprzątania przedświątecznego to ja mam tylko 7 okien wiec je trzasnęła ale jeszcze nie teraz ciagle sie boje ze znowu bede chora- dzisiaj pierwszy raz od piątku wyszłam z domu:-) ale pewnie w trzecim trymestrze bedzie mnie czekało sprzątanie w drugim mieszkaniu a tam już okien jest dwa razy tyle :-/ z tym ze ja sie posiłkuje karcherem, gorzej bedzie z reszta czyli kurzem i podłoga ale w razie czego jak bede sie bardzo zle czuć to poproszę teściowa albo mamę o pomoc a co raz w życiu moge potrzebować. XXXXXXXXXX urlop w tym roku pewnie przez ciaze i mieszkanie bedzie kiepski tzn pewnie na kilka dni uda sie wyskoczyć w góry i morze ale udało nam sie na koniec kwietnia zarezerwować hotel w Chorwacji i wszystkim wam polecam. Ceny dużo niższe ( od maja już troche wyższe wiec dobrze jechac koniec kwietnia i tylko pare dni maja ) wiec zeby odpocząć i zjeść tonę świeżej ryby uważam ze warto. Mam nadzieje ze wszystko tak zagra ze uda nam sie tam wyskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za pytanie czy będziemy robić. każda musi zrobić to jest bardzo ważne badanie., chyba już nie nazywa się prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam usg na kazdej wizycie i wydaje mi sie ze sprzet ktorym dysponuje moj gin jest bardzo dobry. Tyle ze 1 i 2 prenatalne robie w innym miejscu, w Provicie - na nfz. I teraz sie zastanawiam czy isc jeszcze na dodatkowe, 3 prenatalne do Provity czy po prostu wystarczy te usg ktore robi mi moj lekarz. Za to trzecie juz musialabym placic normalnie, bo nfz finansuje tylko 2. K k k k- zazdroszcze tej chorwacji. My chcielismy skoczyc na wegry albo do austrii, ale niestety teraz jest juz to niemozliwe. Kurcze to pierwszy raz od 10 lat kiedy nigdzie nie wyjezdzamy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Limfa ty to akurat o żadnych wakacjach nie myśl. Leżysz i odpoczywasz! Z maluszkiem za rok pojedziecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Boli mnie dzisiaj kość ogonowa :-/ mialyscie tak w tej lub poprzedniej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
O co chodzi z tą babką od maluszka z problemami z układem moczowym? Przecież badania prenatalne tylko wskazują na wady, a nie leczą ich. Moja córeczka miała w życiu płodowym zdiagnozowane zastoju w nerkach, ale leczenie można było prowadzić dopiero po porodzie. No i też nie wiem, o co chodzi Olek 123, czemu to niby chamskie jesteśmy? Jakoś dziś ciężko mi się myśli chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Aa, kumam. Dziewczyny, jak Wam się śpi? Ja padam o 20 usypiając dzieciaki, potem się budzę o drugiej i już nie mogę zasnąć. Potem przysypiamnad ranem i zaraz budzik dzwoni. O kurde, ale komary, właśnie zauważyłam ( to oczywiście nie na temat zupełnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Zaczelam rowno 17 tydzien dzis i chyba czuje ruchy malenstwa jak zjem cos i sie poloze ale sama nie wiem czy to on bo to moja pierwsza ciaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ja tez tak mam ze budze sie w nocy siku a potem nie moge zadnac dopiero nad ranem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dopiszcie mnie proszę do listy: pylasia.....mazury... 25.09.2014......?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym teraz cały czas spala. Dalej pracuje, więc po pracy obiadek i padam co najmniej na godzinę. A wieczorem 22 i śpię do 6 rano. Ile to można... Kupiłam pierwsze ciazowe spodnie i powiem wam że brzuszek w nich widać baaardzo a to dopiero 15 tydzień. Pisalyscie coś o napietym brzuchu-o co chodzi? Ja mam cały czas twardy i napięty brzuch to źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Mi lekarz tłumaczyl ze gdy sie brzuch napina i robi twardy to sa skurcze ale ze to sie czuje ze sie napina twardnieje za chwile puszcza i za pol godz lub wuecej sie to powtarza lub czesciej to sie od razu zglosic. Ale moj tez jest twardawy pod pepkiem ale to przeciez wypiety brzuch przez dzidzie wiec to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak  Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14__________? Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dziewczyny....w koncu wyzdrowialam :) 4 dni lezenia w lozeczku i po chorobie ani śladu :) Ogolnie wynudzilam sie strasznie i o ile pogoda dopisze wybiore sie jutro na dllluuugi spacerek aby sie troszke dotlenic :) Ogolnie czuje sie juz bardzo dobrze a moj mały tak zaczal fikac w brzuszku, ze czasem to az przerazona jestem :) ahhh ciekawe czy po drugiej stronie brzuszka tez będzie tak aktywny ;) A tak przy okazji witam nowe dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Nastusia, moj syn tak mial - jeszcze kilka tygodni po porodzie bolaly mnie okopane przez niego zebra, a teraz mam w domu istnego szatana. Ostatnio nasladuje kotka i psa i nauczyl sie aportowac takiegohipopotama z naciaganym ogonkiem. Przynosi mi (raczkujac) hipka, zebym mu puscila po podlodze, "biegnie" za nim i potem znow przynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelargonia69
Natusia jak Ty to zrobiłaś ja męcze sie już drugi tydzień dziś jade do lekarza bo od poniedziałku zaczełam gorączkować.Ja też zaczełam juz czuć ruchy maleństwa jutro usg ale dopiero na 16 nie moge sie doczekać może sie dowiem kto u mnie w brzuszku mieszka.Miłego dnia kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Pelargonia jakos mi sie udalo przetrwac :) Leżałam 24h na dobe w łóżeczku i stosowalam proszki dla kobiet w ciazy ale takie bez recepty :) Z tym, że ja nie mialam gorączki...U Ciebie lekarz jest juz jak najbardziej wskazany-troszke długo Cie to chorobsko trzyma :( Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia :) Mamawrzesniaka haha słodką zabawe wymyślił sobie Twoj synek :) Ojej dzieci to naprawde kochane są:) A moj maly niech mnie kopie ile tylko chce....na razie nic mnie nie boli a po prostu uwielbiam to uczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny? jak samopoczucie, mnie coś głowa boli od rana. Oprócz tego jestem ciągle głodna ale te 3 kg w 5 tyg dało mi do myślenia, ze jednak muszę jeść częściej a mniej. w pracy jem bardzo syte obiady, później już tylko kolacja, a w domu obiady zjem niewiele i zapycham się chlebem. EEh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×