Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość aga41
No ja za każdą wizyte z usg płacę 150, ale praktycznie za każdym razem mam usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez place 150zl ale zawsze mam usg i badanie. Poza tym sama wizyta trwa dluuugo i lekarz cierpliwie odpowiada na pytania zarowno moje jak i meza. No i zawsze moge zadzwonic do lekarza i wiem ze odbierze lub oddzwoni w wolnej chwili. Sam gabinet wyglada przyzwoicie - przygaszone swiatla, toaleta w ktorej sie przebiera do badania, jednorazowe kapcie i spodniczki. Nie ma porownania z moim poprzednim gabinetem i lekarzem. Tam za wizyte placilam 100zl ale calosc trwala 5 minut a nawet o glupie badanie ph pochwy musialam sie prosic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dziewczyny dopiero do domku wróciłam i od razu musze sie pochwalić :D....miałam dzis usg i co zobaczyłam???? "Ptaka z jajami" jak to lekarz powiedział :) haha na Naszym forum pojawił sie kolejny chłopiec :D Z małym jest wszystko okej...rozwija sie prawidlowo:) Lekarz zmierzyl obwod główki i brzuszka...sprawdzał również serduszko, żołądek, mozg, nerki, pęcherz itd :) Waga mojego okruszka w 18tc 2d wynosi 232g. i jest ona jak najbardziej w porzadku jak na ten czas-wiadomo, musialam dopytać :)Lekarz uprzedził mnie również, ze na nastepnym usg za trzy tygodnie waga wzrosnie do ok 500 g. Dodam również, że płeć na 99% nie zmieni sie, gdyż mam to udokumentowane na dwóch zajęciach....nie ma mowy o pomyłce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Pozwoliłam sobie zrobić porządek  Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia - super ze u Ciebie wszystko ok i maluch rosnie jak na drozdzach. Ja juz sie nie moge doczekac jutra :) u mnie to bedzie 19t3d, ciekawe ile gram ma moj Maly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Natusia gratuluje! Faktycznie robi nam sie tutaj drużyna piłkarska :-) Limfa a mogłabys zapytać swojego lekarza czy to normalne ze dziecko w 17 tygodniu wazy 233 gramy? Bede bardzo wdzięczna :-) Mnie totalnie rozlozylo:-( tysiąc chusteczek przez noc zużywam, nos obtarty usta tez a śluzówki tak mnie boli, strasznie już podrażnione jest. Proszę powiedzcie mi czy moge tym przeziębieniem zaszkodzić dziecku? Narazie nie byłam u lekarza próbuje sama sie wykurowac i nie wiem czy to dobrze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
KKKK wspólczuję ci, tez miałam katar lało mi sie z nosa, potem przytkny, niestety te donowe sposoby guzik pomogły, nie wolno nam używać kropelek, więc ratowalam się maścią majerankową, troche inhalowała i nawilżała, jak nie masz gorączki to musisz przecierpieć te przysłowiowe 7 dni, jeśli gorączkujesz to lepiej wziąść apap niż łazić z gorączką, mnie gin powiedział ze mogę wziąsc nawet do 8 apapów !!!! Maluchowi nie zaszkodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dziewczyny bardzo wam dziękuję:) K_K_K_K wydaje mi sie, że 233 g w 17 tygodniu to normalna waga. Na moim wydruku od lekarza przy wadze mojego malenstwa jest napisane +/-34 g tak wiec na tą wagę trzeba brac poprawkę-jest ona orientacyjna:) Nawet podczas porodu okazuje sie, że dziecko jest dużo większe bądź mniejsze niż wskazywalo usg :) Co do przeziebienia-u mnie to masakra jest. Nos cały obdarty i bolacy...w dodatku nadal zapchany. Zatoki mnie bolą jak nie wiem co...ale dzielnie walcze :) Przeziebienie i rożnego rodzaju wirusy sa groźne dla płodu do 3 miesiaca ciąży. W późniejszym etapie ciąży juz nie, choć wiadomo, ze lepiej nie chorowac :) Limfa jak wrocisz od lekarza to od razu daj znać czy wszystko w porzadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Wyslalam mojego po ta maść majerankowa i wick bo sie okazało ze ten w domu stracił ważność dwa lata temu :-/ po zapasy cebuli i cytryny i musi znaleźć mały ale miód nie miód z cukru tylko miód. Zrobie barszcz ukraiński i nie ruszam sie z domu, pogoda nawet nie zachęca. Pije herbatki i troche łagodzą gardło. Mam nadzieje ze przez weekend uda mi sie zazegnac przeziębienie. Mam jeszcze pytanie odnośnie kichania: kocham z milion razy, a mój facet powiedział ze nie powinnam bo niby dziecko sciskam ( łatwo sie mówi:-/ nie wiem skąd on taka wiedzę posiada) i zaczęłam sie zastanawiać czy faktycznie mozna tym zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Pierwsze słyszę, że kichajac ściskamy dzieci :) Niby napinaja sie wowczas miesnia brzuch ale nie sadze, że ma to jakis zly wplyw na dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Do przeziębionych: podaje przepis na miksturę rozgrzewającą, bardzo dobrze się sprawdza: około 100 ml soku malinowego dobrze podgrzać, do tego dodać ząbek (lub dwa) rozgniecionego czosnku, trochę imbiru (najlepiej zetrzeć świeży korzeń, ale może być też w proszku) i troszkę cynamonu. Wypić gorące i wskoczyć pod kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja niestety zbieram się do pracy. Strasznie mi się nie chce :( mam nadzieję,, że szybko zleci do tej 18.00...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mój lekarz mówił zeby unikać malin bo wywołują skurcze :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ale to chyba napar z liści malin wywołuje skurcze, a nie sok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja na przeziębienie piłam syrop dla kobiet w ciąży prenalen. W smaku okropny ale bardzo szybko pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
mi mówił o jedzeniu malin i soku z nich wiec nie wiem jak z tymi malinami tak do konca jest ja sie czuje coraz gorzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z malin szkodzi tylko napar z liści, same maliny można jeść, pić sok i herbatki. mi tak mówili ginekolog i dietetyczka. od siebie polecam do herbaty dodać ze 3 plasterki świeżego imbiru. bardzo dobrze rozgrzewa choć nie każdy lubi jego smak. a co do kichania to pierwsze słyszę. kichać to nie mogę ja bo mi się wnętrzności jeszcze przewracają :D odkryłam dziś, że nie mam się w co ubrać na dół. schudłam już -14kg choć od operacji staram się jeść więcej i lepiej według wskazań dietetyka. wszystkie obecne spodnie wiszą mi na tyłku i udach, wszedłby w nie drugi tyłek. spodnie kiedyś za małe leżą idealnie na udach i tyłku ale nie dopinają się na brzuchu. kupiłam już dawno spodnie ciążowe, ciut większe bo obliczyłam na przytycie, i te to już w ogóle odstają wszędzie oprócz brzucha. muszę albo te ciążowe oddać cioci do przeszycia choć bardzo nie wiem jak to zrobi albo kupić nowe, mniejsze. tak chuda to nie byłam już ze 3-4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napar z liści malin wywołuje skurcze a nie owoce czy sok. spokojnie więc możesz wypić. ale jestem zła na tą pogodę. w przyszły weekend będę w pracy to pewnie będzie piękna pogoda. wszystko już posprzątałam, podłogi pomyte a mój synek pięknie się bawi. mam nadzieję że trafi nam się taki drugi egzemplarz. grzeczny ale zwariowany zarazem. chwilę odpocznę i biorę się jeszcze za ciasto. pozdrawiam Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po wizycie, muszę leżeć bo mi się skróciła szyjka (z 31mm na 20mm, a minimalna norma to 25mm). Za tydzień kontrola i jeżeli nic się nie poprawi to mi założą krążek :( No wiec będę leżeć plackiem, brać magnez i luteine dopochwowo. Mały (plec potwierdzona - chlopczyk) ma 272g. Mam fotkę jak leży i się trzyma za stopkę ;) K K K - pytałam o wage i mi lekarz powiedział ze dziecko moze być większe albo mniejsze i jeżeli inne parametry są ok to nie ma co wpadać w panikę. Poza tym każde usg ma jakiś margines błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
limfa a czułaś coś, jakiś ból brzucha czy tak bez objawów ta szyjka się skraca. leż i odpoczywaj będzie wszystko ok. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma co za ciacho pieczesz? Ja nie mam talentu do ciast :-) XXXXXXXX Limfa bardzo dziękuje za informacje. Wlasnie czułas ze cos sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni brzuch mi sie napinal i mialam wiecej sluzu. Natomiast od 2 tygodni bolal mnie brzuch po wiekszym wysilku (np. spacer z pracy do domu). Jednak mam wrazenie ze sobie zaszkodzilam w ostatnich dniach w pracy bo latalam jak glupia. Zaluje ze nie poszlam na l4 po ostatniej wizycie, bo juz wtedy lekarz mnie namawial :/ pewnie gdyby nie stresy ostatnich dni to szyjka bylaby dluzsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limfa będzie dobrze, 20mm nie tragedia ale trzeba zacząć się oszczędzać i mocno zwolnić. Masz teraz okazję i powód jak nigdy w życiu. A pessar dobra rzecz, nie masz się czego obawiać. A co do szyjki to zazwyczaj skraca się bezobjawowo. Na patologi leżałam obok dziewczyny, która od 6tc leżała plackiem bo skróciła jej się szyjka do 18mm. Absolutnie nic nie czuła. Wczoraj okazało się, że szyjka ma już 6mm i też bezobjawowo. Druga dziewczyna miała podobnie, poszła na usg połówkowe a tam połowa szyjki, moja koleżanka tak samo, usg i 1cm mniej. Także nie ma co liczyć, że coś się poczuje, trzeba zwolnić i nie szaleć, tyle. U mnie okazuje się, że przykładając rękę do brzucha jak leżę na plecach można już czasami poczuć kopniaki a dziś zaczęłam 18tc także aktywne to moje dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk ja też nie koniecznie lubię piec ciasta ale w tamtym roku kupiliśmy thermomixa i z nim upiec ciasto jest banalnie proste., więc się właśnie pieczę. choć mąż narzeka że i tak rzadko to robię. a dziś w ogóle robię banalne ciasto ucierane które możesz zrobić mikserem. Jezu zapomniałam że jeszcze góra prasowania czeka ale to może wieczorem bo coś mnie głowa zaczęła boleć. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam limfa musisz się zacząć oszczędzać - i to nie jest sugestia ale rozkaz;D Ten rozkaz kieruję też sama do siebie bo mnie coraz czesciej wlasnie pobolewa brzuch (jakby kolka na całym brzuchu) i napina się. Dziś już przeszłam samą siebie - jestem na nogach od 5.30. Okazało się że szanowny driver "myślał że dojedzie" i brakło mu paliwa także miałam dziś od rana akcje paliwo potem serwis i cały dzięń w aucie. Pogoda u nas okropna. Wróciłam niedawno do domu szybkie pranie , sprzatanie gotowanie i poczułam że czas zwolnic. Wstawiłam rosół i leże pod kocykiem. myslę ze na kolejnej wizycie poprosze gina aby mi powiedział jak sie sprawy maja bo w sumie nic nie wspominał u mnie o tej szyjce. Zgłaszałam mu te bole brzucha....zakładam, że jak nic nie mowil to jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tygrysek33
Cześc dziewczyny :) A jak wam lekarz zbadał że ta szyjka sie skraca ?? Mi zawsze robi tylko usg po brzuchu i mierzy dzidzie, i mierzy cisnienie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na pewno teraz sie juz bede oszczedzac! Nie bede ryzykowac, w koncu tu nie tylko o mnie chodzi. Musze dbac teraz o siebie i o Franka :) I wam tez dziewczyny radze zwolnijcie troche. Swiat sie nie zawali jak pojdziecie na l4, nie posprzatacie w domu czy nie zrobicie prania. Tygrysek - Lekarz mi najpierw badal szyjke na fotelu, a potem ja mierzyl na usg dopochwowym. Robil to juz na ostatniej wizycie bo sie skarzylam na bole brzucha i klucie w pochwie. Teraz powtorzyl badanie i juz bylo widac ze sie skrocila o 11 mm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Szyjke prawidlowo mozna zmierzyc tylko dopochwowo, tzn. Przy badaniu palpacyjnym lub usg dopochwowym. Ja w pierwszej ciazy mialam jakies 23mm i nie mialam zadnych dolegliwosci, a kolezance po tym jak sie skracac zaczela, to jak miala 25mm juz jej lezec kazano. Tak piszecie o strasznej pogodzie a u nas przyjemna bezwietrzna pogoda. Od rana kosze trawe, mlody siedzi w wozku i jest zafascynowany kosiarka:-) wywiozlam juz 3 czubate taczki trawy, jeszcze ze 2 mam nadzieje ukosze... Czasami zazdroszcze ludziom malych ogrodkow :-) Jutro grill :-) mam nadzieje, ze pogoda sie utrzyma, bo mne nastraszylyscie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się właśnie marzył grill a zimno u nas. do tego od kilku dni boli mnie ząb , we wtorek po ginekologu podjadę do dentysty., w tamtym roku miałam przegląd., jakoś w październiku i było ok. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×