Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________chłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14__________? Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14__________? Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
no to się dopisałam :) może z Natusią się spotkamy na porodówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Rudzielec a gdzie planujesz rodzic? Ja mam dylemat...w Warszawie obstawiam Zelazna...ale tam tyle porodów odbieraja, że pomimo dobrych opinii boje sie, ze opieka moze nie byc taka jaka byc powinna....moze to moja fanaberia tylko :) Mam rowniez mozliwosc porodu w Plocku na Winiarach...szpital stary ale za to z super sprzetem dla wczesniakow i dzieci z roznymi komplikacjami :) No i sentyment mam do tego szpitala bo 26 lat temu sama sie tam rodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
test test nie bada ph moczu tylko sprawdza obecność hormonów męskich w moczu matki. Nie jest wiarygodny, jeśli matka w trakcie ciąży jest suplementowana progesteronem lub cierpiala na pcos. przed ciążą. Jeśli hormon jest wykryty wskazuje na chłopca - jak napisano w instrukcji nie należy się sugerować nim przy malowaniu pokoju dziecka, więc cały czas mam nadzieję, że może jednak będzie córcia :-) (choć wątpię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Natusia synarodziłam na inflanckiej, był przed remontem wiec sie domyślasz, że żadna rewelacja koleżanka z pracy rodziła 3 lata później i ponoć świetny po remoncie, no i lekarze okej, trafiłam tam z przypadku i nie traktowali mnie jak przybłędy, a docelowo chciałam w bielańskim i mnie nie przyjęli bo nie było miejsc więc chyba zostane przy tej inflanckej tym bardziej że mam rzut beretem od domu :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
Nastusiaa, ja rodziłam w maju 2013 na Żelaznej, miałam planowane cc i teraz też tam będę rodzić. W dobie kiedy ja urodziłam odebrano w sumie 26 porodów, ale jakoś w ogóle nie odczułam tego - poza tym, że z pooperacyjnej (na szczęście, bo bym się zanudziła) zabrali mnie do zwykłego pokoju po 2 a nie planowych 8 godzinach - przede mną i po mnie rodziły się bliźniaki i . Jak dla mnie opieka na najwyższym poziomie, rzekłabym że opieka i warunki jak w prywatnym szpitalu. Jeśli nastawiasz się na poród sn, to proponuję rozważyć Przyszpitalny Dom Narodzin, tam zawsze jest cisza i spokój, tylko trzeba się nastawić na full nature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Catherine - gratuluje wygranej walki z bakteriami;-) Rudzielec - kolejny chlopiec, gratuluje! Limfa - u mnie bylo tak, ze w 16 tyg.moj gin podczas badania stwierdzil, ze mam krotka szyjke. Na usg wyszlo, ze ma ok 33 mm (nie wiem ile miala wczesniej bo nie byla mierzona). Musialam ja czesto kontrolowac i zawsze miala ta sama dlugosc. W 33 tyg.rowniez podczas badania na fotelu powiedzial, ze czuje juz glowke dziecka (przerazilam sie strasznie) i zalozyl mi pessar. Pod koniec 38tyg., pojechalam na IP bo mialam wysokie cisnienie, przyjeli mnie na oddzial. To bylo w poniedzialek wieczorem, we wtorek po obchodzie zdjeli mi pessar a w nocy z wt.na srode odeszly mi wody i urodzilam po 8h od podania oksytocyny bo nie mialam skurczy. Takze u mnie szybko poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Hej dziewczyny, zastanawiam się nad prezentem dla przyjaciółki z okazji 30 urodzin. Ona też jest w ciąży, z tym że termin ma na początek sierpnia. Trzydziestka jest taka dość symboliczna więc chciałabym, żeby miała pamiątkę. Na początku myślałam o jakiejś bransoletce z wygrawerowaną dedykacją, ale wpadł mi do głowy tez pomysł z sesją brzuszkową. Ona nie mieszka w Polsce, ale będzie na przełomie kwietnia i maja, nawet mamy wspólnie spędzić weekend majowy. Orientowałam się wstępnie i dałoby się coś załatwić w tym terminie. Myślicie, że to dobry pomysł na prezent? Macie ewentualnie inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - na zgage Gaviscon, taki mietowy syrop. Bardzo skuteczny i dozwolony w ciazy. Mi polecil go lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sjena - dzieki z informacje :) Mandarynka - ja bym sie ucieszyla z takiego prezentu. My z mezem planujemy sobie zrobic taka sesje, bo to swietna pamiatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejarvivir
hej dziewczęta :) mam termin na 24.09.2014 :) Wy znacie już płeć? :)) Mój ginekolog milczy a w maju połówkowe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Widzę że już macie wielkie plany zakupowe. Ja szczerze mówiąc jeszcze o tym nie myślę, jakoś tak spokojnie podchodzę do zakupów. Wydaje mi sie że jeszcze tak dużo czasu, a poza tym pracuje nadal więc po pracy już mi sie nawet nie chce nic szukać. Ale pierszy zakup zrobiony- większy samochód z dużym bagażnikiem na wózek :) ja mam wizytę w piątek i już nie mogę sie doczekać czy płeć poznamy. A w następny czwartek idę do innego lekarza tak dla sprawdzenia czy wszystko na pewno dobrze z maluszkiem. Porównam sobie który lepszy tak na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka mi by się sesja z brzuszkiem nie podobała bo ja generalnie nie lubię swoich zdjęć. a nawet jeśli to wolałabym ją mieć razem ze swoim facetem. poza tym u mnie w domu staramy się oddzielać własne okazje od innych. tym samym mając urodziny w ciąży nie dostałabym nic związanego z ciążą. a może coś związanego z hobby albo właśnie biżuteria czy komplet długopisów z grawerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja planuje kupic z ubranek w rozmiarze 56 i 62: Body z krotkim rekawem 6 Body z dlugim rekawem 6 Kaftaniki 3 Pajacyk 6 Polspiochy 6 Skarpetki 3 Czapeczka 2 cienkie, 1 grubsza Cos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie zabrzmiało to jakby Mandarynka miała spędzić czas tylko z koleżanką i tym samym tylko ona brałaby udział w sesji. Ale może się mylę :) Za oknem mam tak paskudną pogodę, że nawet nie chce mi się wstawać z łóżka, nawet serwis śniadanka zrobiłam sobie do łóżka. Spałam dziś na mojej nowej poduszce ciążowej. Bardzo żałuję, że nie miałam jej od razu po operacji bo zapewniłaby mi o wiele większy komfort. Dlatego każdej kobietce w ciąży szczerze polecam ten zakup, na pewno będziecie zadowolone. A w weekend mają wjechać nowe meble. Wjeżdżają do naszego nowego mieszkania, którego z racji pobytu w Polsce nawet nie obejrzałam po kupnie (dobrze, że przed mogłam) i do którego jeszcze długo nie wejdę. Trochę mnie to frustruje bo miałam nadzieję na wspólne wybieranie mebli i ich ustawianie a tak to wszystko mnie omija...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Limfa, jeszcze możesz jakiś dresik cieplejszy dodać do listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja zrozumiałam, ze sesja z brzuszkiem ale dla mamy solenizantki. Uważam ze to świetny pomysł, będzie to bardzo dobrą pamiątką. dziewczyny te które miały mdłości: dalej Was męczą? Mnie tak, dziś rano masakrycznie jak przyjechałam do pracy to aż nie mogłam wyjść z auta;/;/;/ Jutro idę na wizytę, trzymajcie kciuki żeby było wszystko ok i żeby dowiedzieć się jaka płeć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Alma to zwykła wizyta u ginekologa czy już polowkowe badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja idę do znajomego, który pracuje w szpitalu w którym chce rodzić, mam nadzieję ze zrobi mi połówkowe bo to już 19 tydzień zaczęty więc można,. Wszystko okaże się jutro, oczywiście dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Catherine_ - mam pytanie ponieważ również chciałam zakupić sobie taką cudowną poduszkę (już mnie trochę plecy bolą ) może polecisz jakąś ? :) ja jutro też mam wizytę u lekarza mam nadzieje że wszystko będzie w porządku .... może będzie wiadomo już kto tam siedzi:) choć ja jestem pewna że to dziewczynka i wyrównam trochę tutaj statystyki .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny tak czytam, serio kupujecie juz jakies ciuszki? wóżki? ja planowałam zacząć pod koniec czerwca...zaskakujecie mnie:) Czuje już malucha wyraznie, wiem ze to kopanie;) boje sie strasznie jutrzejszego połówkowego, staram sie myslec pozytywnie, bo raczej nie mam innego wyjscia;) co do sprzatania to nadal nic prawie nie zrobilam, maż mi okna umyl haha, wczoraj kurze scieralam i zrobilam swiateczne dekoracje, wiecej nie robie-sily nie mam i werwy jak patrze za okno, w piatek ostatnie szlify, bede sie brala za skrobanie jajek i frykasy;) - do tego czasu musze przezyc jutro badanie i klientki zrobic na bostwo;) bo praca to praca;) Co do smakołyków swiatecznych to zaplanowalam babeczki- zeby byly do koszyka- i maz je lubi:) ciasto krówkę- za nia to by sie dal pocwiartowac;P sledziki w sosie majonezowo-smietanowym na ostro- to dla mnie;) salatke z serem, papryka, szynka itd- to dla gosci:) karkowke do pieczenia juz zaprawilam- bedzie pyszna do chleba:) mysle jeszcze nad galareta (zimne nozki, jak kto woli) ale nie wiem czy sil mi starczy i miejsca w lodowce;) duzooo tego, ale bede miala gosci, a meza mam chudego jak szczypiorek (czego nie moge powiedziec o sobie;P) to niech sobie zje dobroci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Dziewczyny dzięki za pomoc :) Odnośnie sesji to ja myślałam o zaproszeniu dla przyjaciółki i jej męża, a to ile zdjęć w jakiej konfiguracji będą chcieli zrobić (wszystkie razem, czy niektóre solo) to już pozostawię im :) Moja przyjaciółka ciągle podkreśla, że ta trzydziestka jest taka symboliczna, bo wiele ważnych rzeczy dzieje się teraz w jej życiu (dziecko, małżeństwo) i stąd pomysł na to aby te ważne chwile uwiecznić na zdjęciach właśnie w ramach prezentu na trzydzieste urodziny:) XXXX Co do wyprawki to ja nie mam pojęcia ile czego powinnam kupić, ale znając moją rodzinkę i ich miłość do "takich słodkich" zakupów wszystkiego będzie za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Dziewczyny na pewno bedzie dobrze- dajcie znać po badaniach:-) Kurka jesteś kosmetyczka? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, ja na razie nie kupuje wyprawki, ale ze wzgledu na mnostwo czasu wolnego przegladam w necie rozne strony i tworze liste ;) Poza tym nie ukrywam, ze boje sie ze urodze przedwczesnie i jednak chcialabym miec wszystko gotowe do konca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu Ty masz najwyrazniej jakis problem ze soba. Zajmij sie czyms pozytecznym, tak bedzie lepiej dla nas i przedewszystkim dla Ciebie i Twojej rodziny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta poduszka ciazowa to ten taki rogal? Nika - dzieki za rade. Dopisuje dresik do listy. Kurka - moj tez szorowal okna, prasowal firany i je wieszal. Sam chcial, mimo ze moja mama oferowala pomoc w tym temacie. Maz uznal ze skoro jest teraz perfekcyjnym panem domu to sobie poradzi bez pomocy ;) Tesciowa to az zniesmaczona byla jak sie dowiedziala ;) W mojej rodzinie i rodzinie meza faceci robia w domu wszystko, poza wlasnie myciem okien. Widac moj maz zlamal tradycje ;) Ja mam jutro polowkowe na 18.00. Juz sie nie moge doczekac, ciekawe ile Franek urosl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Fajnie, ze macie jutro polowkowe. Ja musze czekac jeszcze tydzien, zaraz zadzwonie i umowie sie. Co do prezentu mysle, ze sesja to bardzo fajny pomysl. Mi by sie taki spodobal. Mozna sie przy tym dobrze bawic, a pamiatka bedzie na lata. Ja jeszcze nic nie kupuje bo musze byc pewna plci. Potrzebuje tylko kilka zestawow nowych ubranek jesli okaze sie, ze to bedzie chlopiec. Bede uzywala ciuszkow unisex po corce. Takie typowo dziewczece planuje komus oddac. Limfa - mozesz jeszcze kupic takie ochraniacze ja raczki bo dziecko moze drapac sobie buzie paznokciami. Ja przyznaje sie bez bicia, ze okien nie umylam;-) Nie bede szalala bo nie mam tyle sily, a poza tym jest zimno i nie chce sie przeziebic na Swieta. Maz wczoraj pozmienial firanki. Okna tez moglby umyc, ale ma teraz duzo pracy, jeszcze dzis jakis wyjazd wiec wroci pozno. Ale rowniez musze sie pochwalic mezem bo zawsze pomagal mi w porzadkach. Ja zauwazylam, ze ruchy ruchy czesciej odczuwam w nocy. Chyba bede miala nocnego marka - przeciwienstwo corki. Z tymi ******* u mnie sie sprawdzilo, bo w ciazy corka byla spokojna, nie czulam intensywnych ruchow i od urodzenia ladnie spala w nocy, budzila sie tylko na jedzenie i dalej zasypiala. Ciekawe jak bedzie teraz. Czy bede miala takie grzeczne dziecko czy bedzie przeciwienstwem siostry;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Chcialam napisac, ze nie czulam intensywnych ruchow w nocy i corka ladnie przesypiala nocki, ale cos mi nie wyszlo to zdanie. Nie lubie pisac z tel.bo ciagle cos gubie i robie literowki. Alma - masz jakies przeczucie co do plci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej miałam przeczucie, ze to dziewczynka, może przez to, ze w ogóle inaczej znoszę tę ciążę. U mnie też ruchy czuje po 22 i w nocy, z synkiem były o 18 i całą noc spokoju. I zawsze ładnie i dużo spał. Każde dziecko jest inne, więc myślę, ze teraz dostanę trochę po d... :-) Oby tylko ładnie jadło, bo mój synek jest strasznie wybredny, nie chce poznawać nowych rzeczy, co bardzo utrudnia codzienne gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×