Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Borsuczku moja poduszka jest z Motherood i od wczoraj kiedy przyszła ją uwielbiam. ma dwie sekcje - jedną taką poduszkową pod głowę a druga na całą resztę. jest miękka, poszewka jest z dobrego materiału no i przede wszystkim wygodnie mi się na niej spało. poważnie, od operacji nie przespałam jeszcze tak dobrze i wygodnie nocy. niestety nie powiem Ci jak jest ze spaniem z brzuszkiem bo mój powiększył się od początku ciąży tylko 4cm w obwodzie więc jest praktyczne taki sam, jak był. ale swoją poduszkę polecam, jeszcze od razu kupiłam do niej dodatkową poszewkę na zmianę. Sjena nie straaaaaaaaaasz. to moja pierwsza ciąża, ruchy czuję regularnie od początku 15tc, codziennie więcej i więcej więc co to będzie po porodzie? a co do wyprawki to też jeszcze nie kupuję ale przeglądam asortyment ;) tak szalenie podoba mi się jeden komplecik dla dziewczynki w C&A, że z chęcią już bym go kupiła ale twardo czekam do połówkowego. mam nadzieję, że wtedy jeszcze będzie dostępny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Oj tak te rogalowate poduszki to super sprawa. Ja swoją oddałam, ale chyba się upomnę o zwrot., szczególnie, że ja potrafię wyłącznie na brzuchu albo na boku spać. Upiekłam sobie już kruche spody do mazurków, jakieś babeczki i kruche ciasteczka dla synka do dekorowania. Sama też miałam niezłą zabawę ozdabiając różnościami zajączki, ptaszki, baranki itp. Firanki mam poprane, okna umyte, chociaż niektóre tylko od środka, bo przy tym przeziębieniu nie chciałam się wietrzyć. Wczoraj mój młody pomyl szafki w kuchni, także, trochę już jest świątecznie. Teraz odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ja także będę mamą we wrześniu 2014r. I chciałam poruszyć temat imion, od zawsze podobało mi się imię Franciszek, i takie imię wybiorę gdy się okaże ,że będę miała synka, tylko boje się ,że te imię będzie popularne tego roku. Więc pytanie jakie imiona wybierzecie dla swoich maleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My planujemy nazwac malego Franek :) chociaz bralismy tez pod uwage Wojtek i Kamil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak okaże się chłopiec to nazwiemy Nikodem, a jeżeli będzie dziewczynka to będzie trochę trudniej z wyborem bo nie mam pomysłu . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek już od jakiegoś czasu jest bardzo popularne tak jak Antoś czy Szymon. na razie nie mam fiołkowego pojęcia jakie imię nadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie podoba imię Nikodem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
my tylko dla dziewczynki mamy: Łucja Zuzanna, dla chłopca (a chyba będzie chłopiec) nie mamy, mąż się śmieje, że nazwiemy go Ejty. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a ja dziś po wizycie już. Wyniki moczu w końcu są ok bo wiecznie jakies bakterie były. Badanie szyjki tez ok - zbadał mnie bo powiedziałam, że nie mija mi to napinanie brzucha. W serduszku cos go zaniepokoiło dlatego dostałam skierowanie do poradni badań prenatalnych. Jutro zadzownie co by sie zapisać na termin wolny. Co do wyprawki ja dziś nie wytrzymałam i kupiłam czapeczkę i body oraz na przecenach butelkę, smoczki do butelki i dwa dydki - wszystko mega tanie bo jakas wyprzedaż końcowek serii była. Butla i smoki z firmy tommee tippee - wcześniej miałam aventa a te kupiłam ze wzgledu na cenę i na kształt smoka- podobno najbardziej zblizone do brodawki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
My też jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie, ale prawdopodobnie będzie Wiktor. Rozważaliśmy jeszcze Maksymiliana i Jakuba ale właśnie ze względu na popularność tych imion prawdopodobnie ich nie wybierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
biedronka2223 - a co poza serduszkiem badają na połówkowym? Wszystkie inne parametry masz w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o dopisanie mnie do listy :) Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Patrycja93 Mazury 27 wrzesień Jeszcze wielka nie wiadoma ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka nie bardzo rozumiem o co pytasz...ja mialam dzis normalna wizyte zadne polówkowe;)Lekarza poprostu zaniepokoiła jakaś plama na serduszku co ponoc nie jest jednoznaczne z wada serca ale wymaga dalszej dniagnostyki dlatego skierował mnie do poradni badan prenatalnych. Takie rzeczy lekarz ogląda na bieżąco tak mi się wydaje - bynajmniej u mojego gina jest tak ze kazda wizyta to szczegółowe oglądanie dzidziusia...a w ogóle to przytyłam w ciagu 2 tygodni dwa kilo także moja utrata wagi sie wyrownala. chociaz dziwi mnie to bo zajadam sie owocami i warzywami...nie jem niczego co mogłoby spowodowac tak duzy przyrost wagi w tak krotkim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mandarynka jesli pytasz o inne parametry to co masz na mysli? Przeziernosc karkowa???to miałam wczesniej robione i jest ok wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OGNISKO HIPERECHOGENNE, czyli jasno świecąca plamka (ang. golf ball, bright spot), najczęściej w lewej komorze serca, NIE JEST wadą serca i nie ma związku z częstszym występowaniem wad wrodzonych serca płodu. Jest to wskazanie do bardzo dokładnego badania ultrasonograficznego, którego celem powinno być sprawdzenie obecności tzw. markerów ultrasonograficznych aberracji chromosomowych. Jeśli wynik badania USG - poza obecnością ogniska hiperechogennego - jest prawidłowy, nie ma konieczności prowadzenia dalszej diagnostyki. Wg różnych źródeł ogniska hiperechogenne występują z częstością 2-5% u całkowicie zdrowych płodów w drugim trymestrze ciąży. W wielu publikacjach i na stronach internetowych podawana jest informacja, że ogniska hiperechogenne częściej występują u płodów z nieprawidłowymi chromosomami (zespołem Downa - trisomia 21 lub Pataua - trisomia 13). Należy wyraźnie podkreślić, że nie jest to prawdą, jeśli jest to izolowany objaw w badaniu USG u kobiety ciężarnej nie obarczonej żadnymi innymi czynnikami ryzyka (np. wiek powyżej 35 lat lub zespół chromosomowy w rodzinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Biedronka - mam nadzieje, ze to nie bedzie nic powaznego i podczas badania wszystko sie wyjasni. My nie mamy pomyslu na imie dla chlopca. Bardzo podoba mi sie imie Łukasz, ale w rodzinie meza jest Łukasz i to z takim samym nazwiskiem takze odpada:-\ Podobaja mi sie tez takie imiona jak: Marcin, Michal, Bartek, Pawel, Kamil, Daniel, Dawid. Zreszta wiekszosc tych imion tez jest zajeta przez rodzine i mam dylemat. Kuba to tez ladne imie, ale zbyt popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
U nas na chlopca, maz sie napalil na olgierd, ale dla mnie w polaczeniu z nazwiskiem jest noe do wymowienia, taki zlepek liter r i l :-) rozwazalismy tez michala, ale niestety u mnie w rodzinie jest jeden niezbyt madry michal, wiec ja jestem na nie :-) dlatego wciaz licze na dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Ja dla dziewczynki kilka typow, np.Weronika - imie mojej babci lub Karolina. Dla chlopca to bedzie trudny wybor, nic do mnie nie przemawia tak na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Biedronka2223 - nie wiem czemu, ale jakoś automatycznie pomyślałam, że byłaś na połówkowym, jak powiedziałaś o serduszku, bo wiem, że właśnie głównie serce bada się bada podczas tego usg. Byłam ciekawa co oprócz serduszka jest dokładnie badane w drugim trymestrze, poza tym, czy wszystkie organy i narządy są na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Mi też Weronika i Karolina bardzo się podoba dla dziewczynki. Do tego dodałabym jeszcze Wiktorię, Alicję i Magdalenę, chociaż ja (o ile nic się nie zmieni) wybieram imię dla chłopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14__________? Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14__________? Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rosna, rosna gnusna babo bez wlasnego zycia. ciebie nawet nikt nie chce puknac wiec musisz przesiadywac na forum dla szczesliwych kobiet wyladowujac swoje niespelnione marzenia a psychiatra zrezygnowal dawno z leczenia tak beznadziejnego przypadku jak twoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra! Dziewczyny nie przejmujcie sie takimi wpisami. Ja tylko zastanawiam sie czy to jest jedna osoba na tym forum, jakas sfrustrowana, niezadowolona z zycia czy kilka takich nudziar zyciowych siejacych zamet. Skoro raza Cie duze brzuchy ciezarnych, wiec sama nie bedziesz w ciazy i dzieci nie masz prawda? Wiec co tutaj robisz??? Ale musisz miec smutne zycie. Biedna Ty jestes naprawde. Trzeba sie powyzywac na innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja już po badaniu., wszystko ok dzidzia waży 250g i na chłopczyka nie wygląda. ale jeszcze się się nie nastawiam. rączke trzymało między nogami., ale tak wstępnie dziewczynka. serduszko ok nerki żołądek pęcherz widoczny. mam 2 zdjęcia. 6 maj dokładne połówkwe i wtedy będę chyba pewna płci. bco do liczenia tygodni to ten lekarz jak i mój prowadzący liczy skończone tygodnie. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Alma, super, że wszystko ok. Ciekawe długo mój poprzedni wpis zniknął, ni w nim takiego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Miało być ciekawe dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
alma2800 - gratulacje, fajnie, że z dzidzią wszystko ok :) Na forum widać już świeta, dziewczyny chyba juz pieka i gotują bo taka tu cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×