Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Edka to zdrowo rośnie dosc duzy maluszek, moj w 21 tygodniu mial 390g i ok 23cm takze troszke mniejszy ale wszystko jak najbardziej w normie wedlug mojego gin. Jutro ide na 4d poogladac maluszka mam nadzieje ze sie dobrze ulozy i ze w koncu bede znac plec na 100 a nie tylko na 60 %, trzymajcie kciukaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edka to zdrowo rośnie dosc duzy maluszek, moj w 21 tygodniu mial 390g i ok 23cm takze troszke mniejszy ale wszystko jak najbardziej w normie wedlug mojego gin. Jutro ide na 4d poogladac maluszka mam nadzieje ze sie dobrze ulozy i ze w koncu bede znac plec na 100 a nie tylko na 60 %, trzymajcie kciukaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Hej dziewczyny:) Ja mialam wczoraj usg 3D/4D :) Niesamowite przeżycie zobaczyc takiego malego szkraba:) Rozwija sie prawidlowo i w 24tc 4d wazy 683 gr. :) Maly caly czas zaslanial twarz raczkami i lekarz musial niezle nagimnastykowac sie żeby uchwycić jego twarz...nawet usg mialam robione leżąc bokiem :)...Najważniejsze jednak dla mnie jest to, ze wszystko jest w jak najlepszym porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
No to spore te Wasze dzieciaczki :) Moja niunia w poniedziałek na usg połówkowym robionym w 20tyg 2 dniu ważyła 347 gram. Skończone 22 tygodnie i waga powyżej 500 gram to już spore bezpieczeństwo bo umożliwia nawet życie dziecka poza łonem matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Natusiaa - mi też lekarz kazał położć sie na lewy bok, żeby lepiej pooglądać serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Cześć, termin 11.09 :) 23 tc Mam do Was pytanie jaki jest Wasz brzuch bo mój czasem twardy a czasem miękki. Twardnienie przechodzi jak zmienie pozycję lub pomasuję. Może to skurcze Braxtona Hicksa? i jeszcze pytanko jak często czujecie ruchy malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda-ja mam tak samo z tym twardnieniem..tez mnie interesuje jak to jest u innych dziewczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
a jak czesto twardnieje Ci brzuch? bo u mnie to nie ma reguły czasem 3 razy w ciągu dnia a czasem przez cały dzień spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie podobnie czasem nawet wiecej niż 3 razy ale lekarz powiedział ze do 10 to może byc.. Moj maluszek bardzo czesto się rusza szczególnie gdy leże..a Twój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
mój też szaleje, nawet teraz :) najbardziej jak sobie spokojnie leże, zauważyłam ze bardzo lubi godzinę 23, jak próbuję zasnąć :) jedno jest pewne nie lubi jazdy samochodem, po ok pół godzinie czuję już dyskomfort w dole brzucha i muszę się pogimnastykować. Teraz wybieramy się w sobote na USG 3d/4d, bardzo ciekawa jestem jak wyjdzie. Dodatkowo robimy badanie Echo Serca- podobno eliminuje wszystkie wady, już się stresuje zeby było wszystko dobrze. Miałaś już może 3d?? jak wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda- nie mialam 3d, za 1,5 tyg będę mieć połówkowe...mam nadz.ze wszystko będzie dobrze.Jak będę mieć możliwość zrobić to echo serca to tez zrobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
interesują mnie zakupy dla maluszka. Jakie rzeczy kupiłyście/kupicie z ciuszków dla malucha? Ja postawiłam na rozm.56 ( jestem drobna i myśle ze maluch tez bedzie drobny) 4 spiochy 4 kaftaniki 6 pajacyków i jeden gruby na dwór do pajacyków body z krótkim i długim rękawem 3 czapki 3 pary skarpetek Za mało? za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda - wg mnie dużo już kupilas i chyba z tego malego rozmiaru to wystarczajaco..ja nie mam jeszcze nic..po wizycie u lekarza zaczne kupowac..a wiesz już czy dziewczynka czy chlopczyk? U mnie synuś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Alma - właśnie my też chcemy budować dom, jesteśmy dopiero na etapie szukania działki, a raczej ją próbie zamiany bo jedną działkę już mamy. Mam nadzieję, że w tym roku uda się coś ruszyć. Jak długo szukaliśmy działki i gdzie? (chyba że już mieliście działkę). Długo już budujecie dom, kiedy chcecie się przeprowadzić? Duży będzie Wasz domek i ile mniej więcej wydaliscie ją budowę w stanie surowym? Jeśli nie chcesz odpowiadać na te wszystkie pytania to oczywiście rozumiem. Dziewczyny, ją dołączyła dziś do naszej Limfy i zostałam "zakrazkowana " tzn ginekolog założył mi pessar. Byłam na wizycie u innego gina na nfz bo miałam taką okazję, lekarka potwierdziła, że szyjka jest lekko uchylona. Przy takiej długości jak ostatnio (43 mm) nie jest źle, ale jeśli się skrocila to potrzebny jest krążek. Powiedziała, że może dać mi skierowanie do szpitala zeby ocenić stan szyjki, chyba że wolę zrobić usg prywatnie i gdyby było coś nie tak skontaktować się ze swoim lekarzem. Skierowania nie wzięłam, ale zadzwoniłam do swojego gina, kazał mi przyjść do szpitala na IP na szybkie usg. Przyszedł do mnie, jednak nie robił usg tylko mnie zbadał i założył pessar. Cieszę się bo jestem już spokojniejsza i tak miał mi założyć krążek na nst.wizycie więc lepiej wcześniej niż za późno. Na ból gardła mam strop i tabletki do ssania Prenalen i oczywiście domowe sposoby. Mam nadzieję, że szybko przejdzie. Przepraszam jeśli robię literowki ale pisze ze słownikiem i czasem zmienia mi wyrazy. Duże są Wasze dzieciaki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
u mnie też Synek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Magda - myślę, że już wystarczy Ci ubrane z tego rozmiaru. Dzieci szybko rosną, ją też urodziłam drobinke, ale szybko wyrosła z tych malutkich ciuszkow. A jak oceniacie body z C&A? Dobre jakościowo? Od niedawna kupuje tam ubranka dla córki i jestem zadowolona. Chciałabym wiedzieć czy warto kupić tam body i ogólnie ubranka dla niemowląt. Ja ok 30 tc przywiozę pudła z ubraniami córki od teściowej i wybiorę co będzie nadawało się dla synka, a resztę dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie jak wyliczam sobie tydzien ciąży w kalkulatorach w internecie to wszedzie wychodzi mi 23 tc. Natomiast lekarz mówi o 21 tc. Rozumiem ze posługuje się datą od zapłodnienia, ale ja już sama nie wiem w którym jestem tygodniu...Chciałabym poczytać o rozwoju w kazdym tygodniu, co się dzieje jak się zmienia i nie wiem jaki tydzien brać pod uwagę :) Może głupi wątek ,ale może ktoś mi podpowie. Jak byłam w 19 tc ( wg lekarza) to mały ważył 350 g, z tego co czytałam dzieci ważą tyle w 21....czyli byłam w 21? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sjena - 43mm, to na moje oko bardzo długa szyjka, ja na połówkowym w poprzedniej ciąży miałam 24 albo 26mm i ani lekarz diagnosta, ani prowadzący nic nie wspominali, żeby była konieczność zakładania krążka. Czy dobrze rozumiem, że nie tylko długość samej szyjki, ale też to czy jest jak to określiłaś uchylona ma znaczenie? Zawsze byłam przekonana, że jak szyjka się skraca, to się automatycznie rozwiera, a jak długa, to ściśnięta/zwarta. xxx My rozważamy czy budować dom, działkę budowlaną mamy. Póki co mieszkamy trochę w domu, który wybudowaliśmy razem z moimi rodzicami, a trochę w mieszkaniu w Warszawie, bo mój mąż tam pracuje i nie możemy się zdecydować, czy kupić nowe duże przestronne mieszkanie, czy bawić się w budowę kolejnego domu - tamta budowa wykończyła mnie psychicznie, już jest pięknie, ale wciąż go wykańczamy: z zewnątrz zostały nam chodniczki wkoło domu i część klinkierów na schodkach, podestach itp. a w środku 2 łazienki i drzwi w pomieszczeniach na 1-piętrze. Chciałabym to do końca roku zrobić, ale zdaję sobie sprawę, że nie ma na to szans, dlatego odsuwam wciąż myśl o kolejnej budowie. Dom to studnia bez dna i wydaje mi się, że nie każdy nadaje się do mieszkania w domu z dużym ogrodem, bo ogród to osobna historia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sjena zaczęliśmy na wiosnę 2012, dom buduje mój mąż., do stanu surowego robił to z kolegą. stan surowy zamknięty z oknami jak mi się wydaje to 140tys z zapłatą dla kolegi. dom na ok 195m z garażem. myślę że to taka normalna kwota która trzeba wydać., ale dzięki temu że buduje mąż mogliśmy pozwolić sobie na lepsze materiały. działkę miał mój mąż także odpadł znaczny wypadek. mieliśmy wprowadzić się pod koniec tego roku, ale mąż ma mnóstwo pracy i nie ma kiedy chodzic na budowę. a teraz robi wszystko sam. więc najwcześniej w przyszłym roku może po wiośnie. budowa to niestety duże wyzwanie., straszne koszty i nerwy. dziękuje Bogu że mój mąż to wszystko umie bo jak widzę u znajomyc jakie ekipy przychodzą to im współczuję. a wy jak duży chcecie.? Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście nie każdy nadaje się do domu. ja zawsze myślałam że będę w mieście mieszkać., teraz przy dziecku doceniam że mając domek., bo teraz mieszkamy u rodziców męża., mogę wyjść na spacer z dzieckiem w każdej chwili., nie męcze się wnosząc wózek., na wiosnęi lato jeste. Alma2800 śmy 90 procent na dworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spie jak niemowlak, potrafie spac po 10 godzin ;) chociaz ja nigdy nie mialam problemow ze snem, wrecz przeciwnie - uwielbiam spac. Kurcze, ja jestem typem antydomowym, nie wyobrazam sobie mieszkac w domu. Juz pomijam fakt, ze w domu ciagle trzeba cos zrobic (studia bez dna), do tego dochodzi ogrod (brrr, niecierpie ;) ) , ale najbardziej przeraza mnie ta cisza. W bloku slysze sasiadow, wiem ze ktos jest za sciana a w domu kazdy szmer stawialby mnie na nogi ;) bo niestety dosc strachliwa jestem. No i rzecz najgorsza - odsniezanie i palenie w piecu ;) Ale doskonale rozumiem, ze sa ludzie dla ktorych blok to klatka, a w/w przeze mnie minusy traktuja jak plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly wazyl 610g w 23t5d. Mam nadzieje ze na kolejnej wizycie bedzie juz mial kilogram. Magdawciazy - wydaje mi sie, ze masz juz dosc ciuszkow. Zawsze mozna dokupic po porodzie, a moze akurat dziecko urodzi sie wieksze i te 56 posluzy mu kilka tygodni? Ja 56 kupuje nie wiele, skupiam sie na 62. Sjena - duzo zdrowia! :) Mamawrzesinka - mi sie szyjka skrocila, ale jest zamknieta, wiec na to nie ma jednej reguly. Mozna miec tez krotka szyjke naturalnie i wtedy nie ma problemu. Najgorzej jest kiedy szyjka zaczyna sie szybko skracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he ja też dzis miałam wycieczkę do ZUS-u;) Musiałam złożyć wniosek o zapłatę składek po terminie bo w zeszłym msc spóźniłam się 1 dzień. normalnie bym sobie tym głowy nie zawracała ale nie chce zeby mi potem l4 i macierzynskiego odmówili. wizyta u gina dzis ekspresowa sprawdził tylko wyniki ale widzimy sie za tydzien wiec pewnie dlatego. tez ciekawa jestem ile wazy moj smyk teraz. w 21 tyg miał 456 g...ale bo *****ch zakładam że ładnie przybrał;) Gin stwierdził że mam spory brzuszek jak na 23 tydzień...śmiałam się z niego bo połowa tego brzucha to moje sadełko (zawsze miałam oponke na brzuchu)wklejam wam tabelke jaką znalazłam w necie;)troszke sie porozwalala ale mysle ze mozna sobie spokojnie porownac wage waszych dzidziusiów. Jak byłam w ciazy z córka to raczej jej waga wachała sie zawsze miedzy 10 a 50 centylem takze nie wpadajcie w panike w razie co;) Tydzień ciąży Waga dziecka (g) 10 centyl 50 centyl 90 centyl 16 tydzień ciąży 121 146 171 17 tydzień ciąży 150 181 212 18 tydzień ciąży 185 223 261 19 tydzień ciąży 227 273 319 20 tydzień ciąży 275 331 387 21 tydzień ciąży 331 399 467 22 tydzień ciąży 398 478 559 23 tydzień ciąży 471 568 665 24 tydzień ciąży 556 670 784 25 tydzień ciąży 652 785 918 26 tydzień ciąży 758 913 1068 27 tydzień ciąży 876 1055 1234 28 tydzień ciąży 1004 1210 1416 29 tydzień ciąży 1145 1379 1613 30 tydzień ciąży 1294 1559 1824 31 tydzień ciąży 1453 1751 2049 32 tydzień ciąży 1621 1953 2285 33 tydzień ciąży 1794 2162 2530 34 tydzień ciąży 1973 2377 2781 35 tydzień ciąży 2154 2595 3036 36 tydzień ciąży 2335 2813 3291 37 tydzień ciąży 2513 3028 3543 38 tydzień ciąży 2686 3236 3786 39 tydzień ciąży 2851 3435 4019 40 tydzień ciąży 3004 3619 4234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem byłym mieszczuchem, przez pierwszy rok mieszkania u teściów większość siedziałam u siebie w 4 ścianach albo jeździłam do miasta w dzień wolny do znajomych. ale jak urodziłam synka zaczęły się spacery poznałam inne mamy i cieszę się że tu mieszkam. a jak jeszcze pójdziemy na swoje to będzie super. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Hej dziewczyny, jestem po wizycie u gina i niestety w wymazie z szyjki wyszła mi ureaplasma spp. Boje się tej bakterii :( dostałam antybiotyk, ale z biogramu wynika, że bakteria jest na niego średniowrażliwa. Wszystkie antybiotyki na które jest wrazliwa są zakazane w ciąży. Szanse na wyleczenie zatem są średnie :( Czy któraś z Was ma albo miała doświadczenie z tą bakterią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny macie jakies opinie o Dolnośląskim centrum LAryngologii Medicus???Mojej młodej (opinia logopedy) należy podciąć wędzidełko....ale chciałabym się skonsultować z dobrym laryngologiem, którego w naszej okolicy brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Synek na 100 % potwierdzony. Więc chyba bedzie Adaś bo mąż się upiera. Waży 375g. Wszystkie badania ok. Tylko ułożony posladkowo, co może grozić cesarką. Mam nadzieję że jeszcze sie odkreci. Pytałam o ból w okolicy pepka bo miałam taki ostatnio. Gin powiedział żebym sie nie martwila bo jakiś pierścień z okresu jak ja byłam płodem sie nie zasklepil i teraz będę to czuła. Może sie skończyć przepuklina, ale raczej przy 1 ciąży jest to mało prawdopodobne. Mialyscie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak...ja mam takie bole w okolicy pępka i faktycznie mam pprzepuklinę pępkowa - wyszła w 1 ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka A co w związku z tą przepuklina. To sie operuje? Gin tylko mówił że w kolejnych ciazach bedzie bardziej boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Synek na 100 % potwierdzony. Więc chyba bedzie Adaś bo mąż się upiera. Waży 375g. Wszystkie badania ok. Tylko ułożony posladkowo, co może grozić cesarką. Mam nadzieję że jeszcze sie odkreci. Pytałam o ból w okolicy pepka bo miałam taki ostatnio. Gin powiedział żebym sie nie martwila bo jakiś pierścień z okresu jak ja byłam płodem sie nie zasklepil i teraz będę to czuła. Może sie skończyć przepuklina, ale raczej przy 1 ciąży jest to mało prawdopodobne. Mialyscie coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×