Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość aga41
Na tokso wystarczy zrobić badania i wiadomo czy sie przechodziło czy nie , bo przechodzi się ją jak lekką grypę ,mozna nawet nie skojarzyć że to tokso i o ile normalnie nie groźna to w ciąży już na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
ale mnie wkurza to uznawanie postu za spam grrr. Spam bo CO ?? Mnie lekarz zaraz na początku dał zlecenie na badania w kierunku tokso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toxo jest chyba obowiazkowe, jak sie nie ma przeciwcial, to w kolejnych trymestrach dalej sie bada - przynajmniej moi lekarze tak robia, do porodu musialam miec po raz chyba 4ty zrobione swieze badanie juz dla neonatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakis dzis dzien do d......Ide spać ;)wyjątkowo wczesnie bo u mnie 1-2 w nocy to norma;)dobranoc wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K k k k - no to zycze udanej imprezy i gratuluje :) Ja w ziemi nie dlubie, ale gdybym musiala to bym na pewno uzywala rekawic i oczywiscie myla rece. Jezeli chodzi o toxo to wiekszosc zarazen bierze sie z ziemi (niemyte warzywa, owoce), a nie od kota. Tu trzeba zaznaczyc, ze nie kazdy kot jest nosicielem toxo! A nawet jesli jest to zaraza tylko przez krotki okres czasu. Aha i toxo zyje w kocich odchodach, jednak sprzatanie kuwety po kazdym wyproznieniu kota rozwiazuje problem, bo toxo jest w odchodach, ktore leza minimum 24 godziny. Kot domowy, ktory nie wychodzi i nie je surowego miesa nie ma szans zarazic sie toxo. Ja od dziecinstwa mialam do czynienia z kotami, glaskalam je, tulilam i calowalam. I co? I nie mam przeciwcial :) Mam kotka i normalnie z nim zyje, spie i przytulam. Owszem sprzatanie kuwety powierzylam mezowi, ale czasem gdy go nie ma robie to osobiscie. No i nie dotykam nie znanych, obcych kotow. Aha moj gin powiedzial, ze zeby zarazic sie toxo to bym musiala zjesc kocia kupe albo przynajmniej nie myc rak po kontakcie z odchodami. Wystarczy po prostu myc rece i toxo nie jest grozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i badania na toxo robi sie minimum 2 razy w ciagu calej ciazy - na poczatku i w okolicach 30 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12__________Katowice________27.08.14__ ______Chłopak Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________chłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______chlopiec Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczynka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chłopak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chłopak Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 ____ chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________ dziewczynka K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopak Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewczynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziewczynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014 chłopczyk Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________ chlopczyk x2 Asiał____________Opole__________23.09.14r.________Dziewczynka Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14_________Dziewczynka Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a cytomegalia jak sie nozna zarazić? Robiłyście badania pod tym kątem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam :) Bardzo dziękuję Wam za słowa otuchy ale i tak się tym przejmuje i o tym myślę :( Pewnie w przyszłym tygodniu polecę zrobić badania do pewności :( Ja też mam kotka w domu od 5 lat a nie mam przeciwciał. Człowiek całe życie się tym ie przejmował i nie zaraził a teraz dostaję paranoi czytając jakie skutki może ten wirus wywołać u dzidziusia :( Co do cytomegalii to ja miałam robione to badanie około 13 tygodnia ciąży. Wyszły mi przeciwciała czyli gdzieś kiedyś się tym zaraziłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na cytomegalie robilam zaraz na poczatku ciazy i wyszlo mi ze nie mam przeciwcial. Powtorne badanie lekarz mi zalecil po 30 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cisza;)dziewczyny mam problem i zastanawiam się może miała któras takie cos.....piecze mnie cały język - troszke tak jakbym go poparzyła...co to może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Hej dziewczyny, Parę dni mnie nie było, więc szybko nadrabiam. W piątek miałam połówkowe, wszystko z malutkim w porządku, nie widać żadnych markerów zespołów downa, wszystkie wymiary po środku normy i termin z usg taki sam jak z om. Co do laktatorów, to ja używałam avent isis ręczny i byłsuper, szybko ściągał. Prztestowałam też jakiś model medali, ale był gorszy (też ręczny). Drugie dziecko lepiej ssało, nie odciągałam pokarmu wcale. Waga narazie 3 kilo na plusie Z tego, co wiem, badanie na toxoplasmozę są obowiązkowe w ciąży. Ja mam koty, nigdy tej choroby nie przeszłam. Rozmawiałam z lekarzami różnymi i twierdzą, że większość przypadków stwierdzenia jej przypadków to nie od kotów, tylko od niedomytych warzyw i owoców. Bo nie tylko koty są jej nosicielami, w zasadzie każde zwierzę może być. Na przykład krowa, której nawozu ktoś używa. Także higiena to podstawa. Kupiłam sobie wózek ostatnio, w zasadzie dla córeczki, ale za jakś czas będzie dla maluszka. Maclaren volo, super lekki, w sam raz na wakacje, czy na miasto, bo do tej pory to same "terenówki" kupowałam. Ten duży już wyczyszczony, tapicerka wyprana i czeka na nowego użytkownika. No i nareszcie odzyskałam swoją poduszkę rogala i się porządnie wyspałam Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Hej dziewczyny! Nika - super wiadomość. Mam do Was pytanie, czy usg polówkowe jest w całości wykonywane przez powłoki brzuszne czy lekarz bada cos przezpochwowo np. szyjke? Ja właśnie dziś mam polowkowe i już nie mogę się doczekać. W sobotę najadlam się strachu bo od rana pobolewal mnie brzuch identycznie jak na okres ale lagodnie Dla uspokojenia zadzwonilam do lelarki a ona kazala mi jechac do szpitala. Wpadłam w panikę ale pojechalam. Lekarz na szczęście nie widzial nic niepokojacego ale powiedzial ze jesli chce moze mnie przyjąć na oddział. Zapytałam czy to konieczne a on mi na to ze obiektywnych powodów nie ma ale to zależy ode mnie. Troche zglupialam bo chyba to lekarz powinien decydowac o takich sprawach. Myślę że po tych wszystkich aferach telewizyjnych lekarze tak się zabezpieczaja żeby im nie zarzucic ze odmowili przyjecia. Ostatecznie zdecydowalam sie wrócić do domu, leżeć plackiem i przyjmować leki od mojej gin. Bol przeszedł. Może to rozciąga się macica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika gość to miałaś podejrzenie że urodzisz maluszka z zespołem Downa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Mandarynka, to ja też czasem mam taki lekkie bóle. Połówkowe jest przez powłoki brzusznej, w ten sposób można też sprawdzić szyjkę macicy. U mnie praktycznie brak ryzyka wcześniejszego porodu. Gościu, tak, z testu pappa wyszło mi podwyższone ryzyko zespołu Downa, pisałam o tym już wcześniej. Ryzyko to cały czas istnieje, ale obraz usg napawa optymizmem, jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że mały będzie zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika świetne wiadomości, myślę, ze będzie wszystko ok :-) Moja firma prawdopodobnie istnieje tylko do końca września i mam pytanie czy po rozwiązaniu umowy szefowa musi mi wypłacić ekwiwalent za urlop liczony do września czy do kwietnia (od maja jestem na zwolnieniu). Czy ja urodzę przed rozwiązaniem irmy to wszystko składam do szefowej czy do ZUS-u i czy należy mi się w pełni roczny urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Alma, chyba najlepiej zadzwoń na infolinię ZUS. Czasem tam się trafiają kompetentne osoby, a jak nie wiedzą, to się dopytają gdzieś i udzielą odpowiedzi. Wogóle, to szefowa Twoja powinna się zorientować, jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka - mnie tak jezyk piecze po nospie, jak za dlugo trzymam w buzi przed polknieciem. Nika - fajnie, ze z dzieckiem ok. Mandarynka - u mnie polowkowe bylo przez brzuch. Ogladal tez w ten sposob krazek i szyjke. Alma - nie pomoge ci, bo nie mialam takiej sytuacji, ale jedno tylko moge napisac: za czas na l4 normalnie sie nalicza urlop wypoczynkowy. Czyli powinnas dostac ekwiwalent za miesiace do wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej. Dawno mnie nie było;) u mnie i prawdopodobnie Filipka;) wszystko ok- pisze prawdopodobnie bo mój szalony mąż uparł się na Marcela;P a ja się za nic nie chce zgodzić, ale wiem że przekonam go do moich racji:)) Mam pytanko, do dziewczyn, które będą rodziły pierwszy raz, zapisujecie się do szkoły rodzenia?? Ja jutro mam wizytę u kardiologa i mi powie czy z tym moim szalonym tętnem poród naturalny w ogóle wchodzi w grę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zapisuje sie do szkoly rodzenia - zaczynam w czerwcu - chociaz najprawdopodobniej bede miala cc. W mojej szkole jest 17 zajec z czego tylko 2 dotycza samego porodu, a reszta opieki nad dzieckiem, pierwszej pomocy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo podobnie jak limfa12 zapisuje się do szkoły rodzenia od czerwca mimo że będę miała cc- ale warto szczególnie że jest ona za darmo... :) a większość zajęć dotyczy zajmowania się maluchem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja nie chodziłam do szkoły rodzenia, bo nie miałam zwyczajnie czasu, a zajęcia u nas zaczynały się już o 16stej, ale przez całą ciążę sumiennie czytałam W oczekiwaniu na dziecko i pod koniec zaczęłam Pierwszy rok życia dziecka i wszystkiego się z tych książek nauczyłam. Wyciągnęliśmy pod koniec ciąży z pakunków moją lalkę bobasa z dzieciństwa i na nim kilka razy potrenowaliśmy przebieranie/przewijanie i kąpiel. Po porodzie nie mieliśmy problemów z opieką - jakoś intuicyjnie poszło. Ale jeśli bym była na zwolnieniu, nie miała na głowie jakichś remontów czy przeprowadzek (a po znajomych widzę, że to dość częsty przypadek), to choćby dla własnej rozrywki bym się zapisała, bo na takich zajęciach jest też gimnastyka dla ciężarnych. Tym bardziej, że teraz jest wiele szkół rodzenia bezpłatnych na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi! Właśnie się zastanawiam w którym tyg się powinnam zapisać, może już powinnam poszukać kiedy te zajęcia się zaczynają "od podstaw". Koleżanka mi właśnie opowiadała że dużo fajnych rzeczy się nauczyla, jeśli chodzi o zajmowanie się maluchem, wiec to by mnie urządzało jeśli lekarz zabroni mi normalnego porodu, nic nie stoi na przeszkodzie żeby sie dowiedziec czegoś o pielęgnacji i połogu. Mnie wlasnie ok polowy czerwca czeka remont i przeprowadzka, nie wiem jak to ogarne! ;) o co chodzi z tym spamem, skoro nie używam żadnych treści reklamowych w mojej wypowiedzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa13
Ja tez mam za darmo, na nfz. Do tego na kazdych zajeciach mozna posluchac jak bije serce malucha. U mnie sa dwie grupy - na godzine 16 i 18 + dla zapracowanuch rodzicow mozna sie zapisac na kurs weekendowy. Lepiej sie wczesniej dowiedziec o ten kurs, bo szczegolnie te darmowe szkoly maja pelne oblozenie na najblizsze miesiace. Kurka - Mi tez czesto wyskakuje info ze wiadomosc to spam. Kafeteria ma jakies dziwne blokady na niektore slowa, czasem nie akceptuje tez linkow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaanulka
Witam jestem z legnicy jestem w 21 tygodniu ciazy chetnie poznam osoby ktore maja rodzic w l-cy lub ostatnio rodzily w celu wymiany informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk jest z Legnicy. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Limfa12__________Katowice________27.08.14__ ______Chłopak Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______chlopie c Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczy nka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chłopak Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 ____ chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________ dziewczynka K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014 chłopczyk Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________ chlopczyk x2 Asiał____________Opole__________23.09.14r.________Dziewc zynka Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14_________Dziewczynka Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r.____jednak Dziewczynka :) Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×