Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Jak podziala to ja tez sie napije, bo juz mnie wkurza wszystko. Dzisiaj caly dzien sprzatalam, pomylam okna, podlogi, pranie, prasowanie, wszystko co sie dalo i nawet ani razu brzuch mnie nie zabolal. To zlosliwosc matki natury :-) Dziewczyny, ktore urodzily czy zyczylyscie sobie lewatywke? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja też mam przed domem maliny i zastanawiałam się, czy mogę te liście wykorzystać. Czyli zasuszyć i potem tylko wrzątkiem zalać?? Co do lewatywy - wg mnie to podstawa jeśli organizm sam się nie oczyści dzień wcześniej. Inaczej przy partych zrobisz kupę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wlasnie mysle, ze bez lewatywy sie nie obejdzie a wolala bym uniknac takiego obciachu i nie zrobic kupy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka2014
cześć - my dziś po pracach ogrodowych u mamy męża i dalej nic :-) xx Pranie robię w Dzidziusiu, a zamiast płynu dodaję 3-5 kropli olejku herbacianego - ma właściwości silnie odkażające. Jest w ogóle świetny do białego prania i do pościeli/ręczników - jak dla mnie pięknie pachnie, bardzo świeżo, ale trzeba lubić te apteczno-zielarskie zapachy. Polecam też olejek pomarańczowy i lawendowy. No i na wszelkie plamy najlepsze jest wg mnie zacieranie mydłem Biały Jeleń (lub zwykłym szarym) i do bębna dodać garść rozpuszczonych w gorącej wodzie płatków mydlanych. Płatki też powodują, że pranie pachnie takim dzidziusiem :-) xx Na cc mam się zgłosić w niedzielę 21. wieczorem, cięcie jest w poniedziałek 22. W środę 24 powinnam wyjść do domu. Plan mamy taki, że panowie odstawią mnie pod szpital (dzieci poniżej 7 roku życia nie mogą wchodzić na oddziały) i pojadą do domu. W poniedziałek mąż z rana odwiezie synka do żłobka i przyjedzie do mnie a ok. 16 pojedzie do domu i go odbierze. We wtorek plan taki sam, a w środę najpierw mnie przywiezie do domu, a potem pojedzie po synka do żłobka. Mamy też w zanadrzu prezent od dzisiusia dla starszaka i jeszcze rozważamy imprezę okazjonalną u niego w żłobku (taki zwyczaj, że świętuje się urodziny i inne ważne uroczystości dzieci z grupy). Ogólnie to się trochę martwimy teraz jak to będzie, bo mały się zrobił ostatnio straszny przytulasek do mnie i tylko mama i mama, a nigdy taki nie był, ja dużo pracowałam, też na wyjazdach i on był z moją mamą wtedy (mąż też w innym mieście pracuje) - a teraz od 2 tygodni dosłownie ciągnie mnie non stop za spodnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też myślałam żeby kupić synkowi jakiś drobiazg, że niby prezent od siostry :) Dziewczyny, pewnie już gdzieś się tu ten temat przewijał, ale zapytam jeszcze raz. Jak się załatwia roczny urlop macierzyński? Jakie papiery mam złożyć i kiedy? Mogę to już zalatwiać, czy dopiero po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko o urlopach macierzyńskich i rodzicielskich znajdziecie na stronie rodzicielski.gov.pl - z tego co pamiętam, to o urlop macierzyński, macierzyński dodatkowy oraz rodzicielski można wnioskować na jednym wniosku (ale z precyzyjnym wskazaniem dat każdego typu urlopu) w ciągu 14 dni od porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Oj tam, ja lewatywy nie miałam i jakoś było bez kupy, chociaż nie powiem, bo,miałam wrażenie, że zaraz zrobię i nawet głośno się podzieliłam tą informacją z położną. Ta wyluzowana, stwierdziła tylko " no to zrobisz" i jakoś mnie to uspokoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Dziewczyny,moja mała była mocno aktywna w czasie ciazy, ale ostatnie dni jakby bardziej, a potem niepokojace były te momenty ciszy w brzuszku,ale nie sugerujcie sie tym, mi powiedzieli po wszystkim ze nie wiedza dlaczego takie byly cyrki z tym tętnem. Powiem wam szczerze, ze jak sie rozpakujecie, to poród bedzie historia a ciaza tym bardziej. U nas dzis ciezki dzien, mała strasznie marudziła i ulewała co chwila,wyła z całych sił. Przezywam takie sytuacje okrutnie :( Zastanawiam sie co robie zle itd. A uwielbiam ją nad życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok poczytam :) a co jeśli urodzę po terminie? Mam to zgłosić do zusu? bo urlop i tak sie liczy najpozniej od wyznaczonego terminu porodu, prawda? Chciałabym to jak najszybciej pozałatwiać, bo zus ma pewnie 30 dni na rozpatrzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Cześć dziewczyny. My jesteśmy juz w domku. Tez mamy ciężkie przeżycia czasami. Mała pięknie ssie ale ulewa ciągle głodna daje jej 30 - 60 ml mm bo inaczej dre pycholek biedulka. Jest kochana :-). Jak poje to pięknie noce przesypia z dwoma pobudkami. Xxxxx We wtorek kontrol w szpitalu, musimy zbadać poziom bilirubiny jeśli poskoczyla będziemy musiały zostać na naswietlaniu ... Xxxxxx Z tym prezentem dla starszaka to dobry pomysł. U nas starszy pomaga chce być ważny ale jest strasznie zazdrosny, robi na złość. Wczoraj ugryzł malutka w rączkę. Wrzuca jej rożne przedmioty do lozeczka, nawet sam tam wchodzi... Ciężko będzie jak maz wyjedzie. A to juz za tydzień... Xxxxx Kocur -- dziś byłam w swoim zakładzie pracy. Miałam umowę do dnia porodu wiec otrzymalam świadectwo pracy druk z ZUS o od prowadzonych skladkach i ich okresach oraz musialm napisać oświadczenie o przyznanie urlopu, urlopu dodatkowego i urlopu rodzicielskiego z dokładnymi datami od do, oraz oświadczeniem ze ojciec nie będzie pobierał tego samego. Z tym oraz dodatkowo z aktem urodzenia muszę iść do ZUS zlozyc tw dokumenty podbić i kopie oddać pracodawcy. Śmiechu warte. W zusie będziesz musiała ustalić w jakich kwotach chcesz mieć wypłacany zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki! Czyli pierwsze do pracodawcy,a potem do zusu. A co z tym terminem porodu? Jeśli urodzę po terminie to i tak mi sie urlop liczy od wyznaczonego przez lekarza terminu, prawda? I czy można to wszystko załatwić wcześniej (pamiętam,ze 5lat temu urlop macierzyński zaczął mi sie tydzień wcześniej), czy jednak niezbędny jest od razu akt urodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
No ale wogóle czy pracodawca albo zus mają dostęp do takich danych, jak termin porodu? To są tzw dane wrażliwe i chyba nic im do tego, liczy się chyba, kiedy dziecko faktycznie przyjdzie na świat. Prezent dl a starszaka to dobry pomysł. U nas był to drobiazg, jakaś figurka z lego duplo włożyliśmy to do nosidełka. Teraz też chcę coś takiego uskutecznić. Ja nie mam obaw o zazdrość u najstarszego, za to mała.... Nie wiem, dla niej to narazie abstrakcja ten cały dzidziuś. Chociaż chodzi i klepie o nim bez przerwy, że to łóżeczko dla dzidziusia, ubranka dla dzidziusia itp. No nic, czas pokaże. Wczoraj wieczorem moja koleżanka z pracy urodziła, termin miała jakoś na 15.09.zazdroszczę tym rozpakowanym. Z drugiej stronynmam ważną imprezę w poniedZiałek i chciałabym pójść. A z tego klubu mam dwa kroki do szpitala w sumie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczy sie dzień urodzenia dziecka - przeciez daje sie akt urodzenia , w szpitalu wystawiaja tez chyba jakis papierek.ja do zusu mam dac wniosek i akt urodzenia dziecka.jesli zwolnienie skonczy sie wczesniej niz urodzi sie dziecko a wy juz bedziecie w szpitalu to szpital za ten czas powinien wystawic wam l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurkaaaa
Dziewczynki! Filip 3380, 54 cm 10/10, 17.1 XXX 4 odejscie wod bez skurczow, 7-16.30 3x kroplowka z oxsy, poowolna akcja rozwarcie o 16.30 5cm, od 9 caly czas skurczebz malym rozwarciem.....o 16.30 okazalo sie ze cesarka CRP za wysokie. Cesarka 17. Od 16.30 do 17 puscili mi tak mocno oxy ze dostalam takich skurczow ze myslalam ze zdechne.... XXX Maly przecudowny! Ide spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie szlam do zusu załatwiać urlop. Poszłam do mojego zakładu pracy i kadrowa podyktowala mi treść podania ;) nie musiałam wpisywać żadnych dat tylko ze zwracam sie z prośbą o udzielenie urlopu macierzyńskiego w wymiarze (chyba 14) tygodni, dodatkowego urlopu 6 tygodni i rocznego rodzicielskiego (chyba) 26 tygodni. Po tygodniu dostałam poleconym pismo z pracy ze udzielają mi urlopu i byli wpisane dokładne daty. xxx Jak chcecie to mogę spr dokladnie ile tygodni trwa każdy z tych urlopów. Tylko musialabym wyciągnąć to pismo. xxx Jezeli jednak sie okaże ze musicie iść do zus to weźcie sobie od razu zaświadczenie o wysokości skladek zdrowotnych (swoje i męża - mąż musi wam napisać upoważnienie i wtedy wam wydadzą). To jest potrzebne do becikowego, a nie warto chodzić do zusu 2 razy :) xxx U mnie przy porodzie tez byl temat kupy, bo akurat jak rodzilam to przyszla taka stara polozna i zaczela na mnie wrzeszczeć ze "jak nie zrobię kupy to nigdy nie urodzę"! Masakra jakaś. Zrobiłam jej na złość i urodziłam bez wyprozniania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop macierzynski 20tygodni Dodatkowy urlop macierzynski 6tygodni Urlop rodzicielski 26 tygodni. Warunkiem rozpoczecia kolejnych czesci urlopu jest ciaglosc z poprzednimi, tzn. Nie moze byc ani jednego dnia przerwy (wazne jak sie rodzi w weekend, zeby komus nie przyszlo do glowy kolejnej czesci urlopu od poniedzialku np. Wypisac, kiedy wczesniejsza konczy sie np. W piatek) W sZpitalu po porodzie dostajesz zaswiadczenie lekarskie o urodzeniu dziecka wraz z data i ten swistek jest dokumentem dla pracodawcy o prawie do nabycia urlopu. Swistek dostaniesz po porodzie, wiec planowany termin porodu nie ma nic do rzeczy, Chyba ze sama jesZcze w ciazy urlop macierzynski rozpoczniesz (po 38tc jest taka mozliwosc) - no ale szkoda dni z maluszkiem. Mozna tez dostarczyc akt urodzenia, to po urlopie rodzicielskim dostanie sie jesZcze 2 dni urlopu pkolicznosciowego z tyrulu urodZenia dziecka. Xx Jestem chora, ucho, oko - wszystko boli. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Kurkaa, gratulacje dziś dla Ciebie? Mamawrzesinka, miałam przedwczoraj to samo, cała lewa strona, od czubka głowy do stopy obolała, katar jak nie wiem co. Do dziś już lepiej, ale dużo leżałam pod kołdrą okrywając tą bolącą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Biedronka ma racje jeśli urodzisz po terminie szpital wystawia l4 ale tylko za pobyt w szpitalu oczywiście. Xxxx Kurka gratuluje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurka wielkie gratulacje. Nika gość kiedy my? Juz w czwartek 38 tydzień to możemy śmiało rodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem jak sie to stało,ze poprzednio rodzilam 28.07, termin porodu miałam na 23.07 i właśnie od tej daty leciał mi juz macierzyński. Ja mam dziś kryzys. Odkąd wstałam to płacz na końcu nosa. Juz się wyryczalam w łazience. Maz patrzy na mnie jak na psychiczna, ale kurde mam juz dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
Kurka gratuluje serdecznie :) A moja ma juz tydzień, jezu jak ten czas płynie. Schudłam jak nie wiem tzn zeszły mi wszystkie wody i płyny, nogi mam chude jak nie wiem,twarz wiec kg sie nie martwcie. Dziewczyny, a skad wzielyscie wniosek o urlop macierzynski? Macie jakas strone gdzie mozna pobrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tez juz po. Wczoraj rano odszedl czop tak jak wam pisalam. Na wieczor kolo 18 znowu czop. Cos chlupnelo do kibelka a jak sie wycieralam to znowu pelno tego sluzu jak bialko kurze. Po chwili wody zaczely sie saczyc. Do szpitala 60 km. Prosto na porodowke, bylo wtedy po 22. Rozwarcia zero ale skurcze co 3-5 minut i tak do 9 rano gdy mialam rozwarcie pelne dostalam oxy, okazalo sie ze moje malenstwo wcale nie chce wyjsc i zaklinowal sie glowka. Polozne wymyslaly rozne pozycje zeby ta glowka weszla w kanal rodny ale maly wtedy tracil tetno. Dodam ze tetno w nocy tez zaniklo ze 3 razy. Pare minut po 9 zapadla decyzja o cc. A o 9.55 przyszedl na swiat moj synek waga 3.120 kg i 52 cm punktow 9-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celina, gratulacje. Z tego co czytam miałaś poród bardzo podobny do mojego, bo moje dziecko też się główka zaklinowalo i też wymyślali dla mnie kosmiczne pozycje :) Powrócę ostatni raz do macierzyńskiego i mam nadzieje,ze mnie nie udusicie. Jesli nie chce iść na wcześniejszy macierzyński to załatwiam wszystko po porodzie? Jesli urodzę po terminie l4 za ta różnice wystawia szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gratulacje! Mnie dzis chycily dwa skurcze po 14 takie mocne ze szok i pogonilo mnie do toalety wzielam nospe ta slaba skurcze ustapily ale brzuch bolal jak na okres baaardzo. i po jakims czasie minelo teraz znowu boli jak na okres ale slabiej. Zastanawiam sie co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×