Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość Mandarynka84
Mamawrzesinka- ja też zastanawiałam się, czy nie za wcześnie ta cc skoro córcia waży tylko 2700, a do porodu zostało 10, ale podobno jest wręcz odwrotnie, bo jeśli dziecko mało przybiera to jest to właśnie przesłanka do wcześniejszego porodu, gdyż łożysko może być nie wydolne. Lekarka mnie uspokoiła, że ta waga jest ok i gdybym miała rodzić naturalnie, to pewnie bardzo bym się z tej wagi cieszyła, że norma jest od 2500 do 4500, a duża waga urodzeniowa jest często wynikiem nie wykrytej i nie leczonej cukrzycy ciążowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Co do choroby, to mnie wzieło w czwartek i udało mi się wyleczyć w ciągu 2 dni. Leczyłam się wyłącznie domowymi sposobami: herbata z sokiem malinowym domowej roboty i dużą ilością cytryny, ciepłe gotowane mleko z masłem i czosnkiem i jeszcze jedna mikstura: kieliszek podgrzanego soku malinowego z czosnkiem i cynamonem. Aż byłam w szoku, że tak szybko udało mi się wyleczyć, bo byłam przerażona, że poród lada chwila a ja tak się rozłożyłam na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka, sprobuje ten przepis z sokiem i cynamonem. Przeplywy i poziomy wod mialam dokladnie badane, wiec sama juz nie wiem. Jasne, jak jest hipotrofia plodu to cc natychmiast -moja kolezanka 2 lata temu tak rodzila. Mala 3tyg przed tp miala 2kg niespelna, a mama nagle dostala wysokiego cisnienia. Chudzinke, drobinke wyciagneli w coagu 30 minut, maz nawet nie zdazyl z pracy dojechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja robilam rozeznanie co do mm, pytalam kilku lekarzy (znajomych, wiec nie sadze żeby polecali mi to co im każą koncerny farmaceutyczne) i dwa mleka byly najbardziej chwalone: Enfamil i Bebilon (szczegolnie ten nowy, profuture bodajże). Nan dawano w moim szpitalu, ale wtedy maly jeszcze tylko moje mleko jadl, wiec nie skosztowal ;) Za to bebiko wszyscy odradzali, bo ma najgorszy sklad. No ale nigdy nie wiadomo co spasuje konkretnemu dziecku. xxx A biedronka chyba urodziła, bo sie nie odzywa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Enfamil chyba rzeczywiście ma duż omega 3, bo nawet jak go spróbowałam łyżeczką, to miał taki rybi posmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papson
Dziewczyny, 3 cm rozwarcia czop odszedl wczoraj rano ,teraz tylko jakies resztki . wrocilam dopiero od ginekologa , robil mi madaz szyjki - bolalo jak choleta ale pomoglo :) zaczelo sie !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papson to powodzenia!!! mnie bardzo rwie w pachwinach tez moze sie rozkreca zobaczymy po kapieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe no to ta polnoc dzisiejszej nocy na was podziala i dzis i jutro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
A u mnie nic, a tak bym już chciała mieć to za sobą. Tp na 20.09. Co prawda nie piję tej herbatki z liści malin, ale mam cichą nadzieję, że rozpakuje się odrobinkę wcześniej. Papson trzymaj się, oby prędko i bezboleśnie. Nie wiem jak się przyspieszyć. Jestem aktywna jak tylko się daje i zero oznak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanio ja mam term in na 23.09 zobaczymy Bo dzis mnie baaardzo rwie tam na dole a wczoraj z mezem sie poprzytulalam :) sprobuj tak moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Hey dziewczyny :) ja juz 3 dni po terminie iiiiiiiiiiiiiiiiiii nich...... Moja cierpliwość jest wystawiona na dużą próbę.... Męża atakuje 3 razy dziennie i nic.... Mała szaleje w brzuszku, wydaje mi się, że czop juz odszedł, ale już sama nie wiem czy to to było. Chodzę na ktg, przepływy, Afi dobre, więc czekam... Pewnie dopiero 7 dni po terminie mnie wezmą na oddział, stresuje się już bardzo :( boję się, czy z małą wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papson trzymam kciuki. Może sie posypie mamuś tej nocy skoro pełnia. Właśnie polozna mówiła ze podczas ostatniej pełni jedna za drugą rodzily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina moja koleżanka jak była po terminie i miała juz dość to zgłosiła sie sama na izbę przyjęć i powiedziała ze boli ją brzuch, chociaż nic nie bolało, a ze było po terminie to dali jej oxy i jeszcze tego samego dnia urodziła. W razie co wyprobuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papson
Narazie skurcze co 10 minut , bolesne :( a na dodatek jeszcze krzyzowe caly czas mam wiec leze na lozku na kolanach i lokciach i na plecy termofor , troche pomaga ale boli bardzo :( pocieszam sie faktem ze niedlugo przytule synka ;) dziekuje za slowa otuchy , jestescie kochane <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Papson trzymam kciuki! Wiem, że pewnie jest ciężko i boli ale nawet nie wiesz jak bym chciała być juz na Twoim miejscu :) dzielna kobieta z Ciebie :) Jutro mam się zgłosić na IP na zapis ktg, móże pomyślę nad tym bólem brzucha, ale w tym szpitalu raczej nie zwracają na to uwagi, jak badania są ok, rozwarcia brak to do domu wysyłają. Czekam na tą pełnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Papson, nieźle, masz jeszcze siłe pisać:)) Kciuki trzymam, bądź dzielna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Do kitu ta pełnia, mała się posikała w gatki, syn miała jakieś dziwne sny i się budził, księżyc świecił, że aż w sypialni widno było, a maluch siedzi,jak siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, ja mdłości odczuwam od kilku dni, ale tej nocy myślałam ze będę wymiotować. Zapewne to przez duza pizzę pochłonięta przed snem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tanio
Mi też nic nie przyniosła oprócz bezsenności i sikania:):):) Więc to jakaś lipa z tą pełnią... Dzidziuś też nie spał pół nocy więc dodatkowo bóle w sobie, ale żadnych zwiastunów porodu niestety: ( Może jakaś trampolinka, albo bieganie... he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
No tak mówią, ale ja mam jakoś opory, ta głowka dziecka gdzieś tam w pobliżu w końcu jest, nieeeeee, głupio bym się czuła. Wracam do życia, mąż zawiózł małego do szkoły to sobie z córcią odespałyśmy nocne wycieczki. Papson pewnie odpoczywa z dzieciaczkiem u boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Gratuluje wszystkim rozpakowanym:) moj synus ma juz tydz i rosnie w oczach:) bardzo sie ciesze ze tak szybko mnie rozpakowalo:) tak bym jeszcze czekalla tak jak wy na 17 wrzesnia na termin :) a tu taka njespodzianka! Wspolczuje papson boli krzyzowych tez je mialam wiem co to znaczy..... Boli jak byk a akcja postepuj***ardzo wolno.... Co do lewatywy to ja sie zgodzilam i nie zaluje mimo ze to krepujace! Lzej nawet bylo mi po cesarce sie wyproznic bo wiadome ze rana boli a kazde parcie powoduje mega bol a po lewatywie dopiero na 4 dzien mnie zebralo jak juz sie podgoilam i dalam nrade!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×