Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

nie wiem czy we Wrocławiu można obejrzeć warunki porodowe ... Szkołę rdzenia mam już wstępne wybraną z poleceni koleżanki (mama gaja się szkoła nazywa ) , która była zachwycona. dodatkowym atutem jest to , że szkoła jest w ramach NFZ. Na maj chcemy sie z mężem zapisać . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we Wrocławiu można obejrzeć porodówki na Kamieńskiego i Borowskiej, sale raczej nie, bo wiadomo leżą tam mamy, które chcą mieć spokój. Co do szkoły rodzenia to ciągle się waham. w pierwszej ciazy nie chodziłam i jedynie czego mi brakowało, to informacji o oddychaniu. Nie potrafiłam tak na zawołanie oddychać brzuchem i troszkę zeszło nim się nauczyłam, a rzeczywiście skurcze inaczej sie wtedy odczuwa. mam znajomą położną, która prowadzi zajęcia, więc moze ją poproszę czy mogę przyjść tylko na szybki kurs oddychania. Bo mycia noworodka i takie tam, to uważam ze jakoś dziwnie ćwiczy się na lalce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Witajcie! Widze, ze jak do tej pory mamy przewage chlopcow (choc ja plec potwierdzona bede miala na usg polowkowym). Macie juz jakies typy imion? Mi podoba sie Lukasz, ale u meza w rodzinie jest Lukasz i to z tym samym nazwiskiem wiec niestety odpada:-\ K K K - pewnie urodzisz duze dziecko:-), wazne ze dobrze sie rozwija. Na bol gardla mozesz zeobic sobie syrop z cebuli, polecam tez herbatke z lipy+miod. Czy moglybyscie dopisac mnie do tabelki: Lublin, termin 7.09, chlopiec. Bede wdzieczna bo pisze z tel.. Ten tydzien spedzamy z coreczka u moich rodzicow i nie korzystam z komputera. Ja za zwykle usg place 100 zl, jeszcze nie wiem kiedy bede miala polowkowe. Wizyte mam 9 kwietnia, ale moj lekarz nie robi usg aiec tylko powie kiedy mam je zrobic. Mysle ze za ok 3 tyg. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak Catherine________Warszawa_______06.09____________? Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chłopak Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______? Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______? Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwoliłam sobie zrobić porządek :-) Nick____________Miejscowość____Termin__________Płeć Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______? Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________? Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____?_ Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Mój lekarz tez mówił ze sie nie mierzy i mierzył główkę. Ale mały był bardzo spokojny wiec złapał od główki do pośladków plus dodał sobie w głowie nóżki i powiedział ze tyle mniej wiecej może mieć długości. Leci mi z nosa jak z kranu:-/ narazie bede próbować naturalnymi sposobami Anie wiecie czy na noc moge sie wickiem nasmarować? Zawsze mi pomagało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na sierpień 2014 przewaga dziewczynek tutaj chłopaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Dzis mam usg wiec zobaczę czy lekarz bd mojego maluszka mierzył....podpytam w razie czego co i jak :) Widzę ze nie tylko ja męczę sie z katarem...jak sie obudzilam to w szoku byłam....sama woda z nosa mi cieknie. Nie wiem jak to z wickiem ale ja uzywam sprayu do nosa Prenalen dla kobiet w ciąży....w sumie ciężko ocenic mi jego skuteczność bo od rana niewiele sie zmieniło :( Aaa i zgadzam sie z gościem sierpien to same dziewczynki...sama z ciekawości zajrzalam na inne forum z wrzesniowkami i tam tez same dziewczynki...tylko u nas przewaga chłopców :)...wokół moich znajomych rowniez przewaga płci żeńskiej :) zobaczymy czy ja sie dziś dowiem.... Trzymajcie za mnie kciuki...do 17.50 chyba oszaleje :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusiaa do 18 tez bym oszalała ale jakoś przezyłam to czekanie na kolejne usg , wszystko będze dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wcześniej myślałam, że szkoła rodzenia bardziej przyda mi się pod kątem pielęgnacji dziecka. ale od operacji zaczęłam cieplej myśleć o porodzie sn. bolące i ciągnące się przy prostowaniu szwy, kolejny miesiąc mocnego oszczędzania się ze względu na szwy w środku, niemożność spania na dowolnie wybranym boku i cała otoczka posiadania nacięcia na brzuc****ednak mocno podziałały na moją wyobraźnię odnośnie szwów po cc. a przecież nacięcia do laparoskopii są mini w porównaniu do cięcia w cc... także teraz myślę, że szkoła rodzenia może być bardziej przydatna niż myślałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Ale przy porodzie siłami natury nacinaja tyle ze cipke z tego co wiem. Wiec nie wiem co gorsze czy nacięcie brzucha czy cipki a jezeli u mnie sie szykuje duże dziecko ( matko jak to brzmi- bedziesz miała duże dziecko) to już sobie wyobrażam co by było przy porodzie sn ... Ale wiadomo to decyzja indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKK wysoka waga urodzeniowa dziecka ejst wskazaniem do CC, nikt mądry nie będzie kazać ci urodzić duże dziecko. nacięcie krocza, dobrzezrobione i w odpowiedniej chwili nie boli i nie ejst złe. ja nie maiłam z tym żadnego problemu. jedynie sama zgotowałam sobie podrażnienie od chusteczek nawilżających (chciałam dobrze, a wyszło...) Ale same nacięcie nie jest problemem. Później tylko jak szwy zanikają to czujesz swędzenie, ale przy CC tez czujesz tylko w środku w brzuc*****a mogłam normalnie siadać, podnosić dziecko, schylać się, wszystko było ok. Moja koleżanka urodziła teraz 4100 dziewczynka, z lekkim nacięciem, cały poród 4 h, a więc da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
No cóż, cc to operacja więc jest i cięcie i szwy i skutki uboczne znieczulenia i blizna itp. ale cóż przeżyjemy (jeśli nie mamy wyjścia). Rzeczywiście mamy przewagę chłopców, ale wszysto jeszcze może się zmienić jeśli wszystkie ? zamienią się w dziewczynki :) A jak obstawiają mamuśki, które jeszcze nie znają płci? Podzielcie się przeczuciami, zobaczymy, czy się sprawdzą. Co do imion, to do imienia Łukasz mam sentyment, bo tak ma na imię mój mąż i całkiem fajny z niego facet (nie chwaląc go zbytnio, żeby się nie zmienił). Co do imienia dla mojego synusia to sama nie wiem. Chciałabym, żeby było ponadczasowe i pasowało zarówno do małego dziecka, nastolatka, jak i dorosłego mężczyzny. Mojemu mężowi podoba się Jakub, mi też, ale to imię od 10 lat jest na 1 miejscu w rankingach, więc same wiecie, będzie 10 Kubusiów w przedszkolu. Podoba mi się też Wiktor, chociaż zdrobnienia brzmią tak sobie, poza tym jeszcze Maksymilian (Maks), bardziej wyszukany Ksawery, a ze "staropolskich" to Staś i Antoś, chociaż nie jestem pewna, czy chciałabym tak nazwać swoje dziecko. A Wy myslicie już nad imionami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nacięcie krocza nie jest standardem i nie u każdego się je robi. z tego co czytałam w Polsce bardzo nadużywa się właśnie nacinania krocza bo robi się to trochę na zaś zamiast w faktycznych sytuacjach. ale z drugiej strony nikt nie wie jakie będą wskazania w trakcie porodu. ja od zeszłego tygodnia wiem jak bolą małe nacięcia na brzuchu i jak się ciągną, wiem też jak bardzo trzeba o siebie dbać żeby szwy w środku się spokojnie zagoiły i właśnie ta wiedza skłania mnie do dodatkowej refleksji. nie jestem już taka pewna czy chciałabym za kilka miesięcy mieć powtórkę z rozrywki i to w wydaniu XXL :P tyle. my mamy już wybrane imiona. będzie Konstancja albo Tomek. pierwszym zestawem była Kornelia i Maksymilian. niestety Kornelia w języku narzeczonego brzmi podobnie do słowa oznaczającego taką herod babę co bije męża wałkiem po głowie a Maks to wnuczek sąsiadki, istny pomiot szatański. także obie propozycje odpadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natusiaa
Jeśli o mnie chodzi to mam pomysł głównie na dziewczynkę....bedziemy wybierac spośród Amelki, Wiktorii i Loreen. Dwa pierwsze podobaja sie nam jednak sa troszke oklepane :( Co do trzeciego imienia...mi sie bardzo podoba jednak tatusiowi- najmniej z tych trzech. Jesli chodzi o imie dla chłopca to myśleliśmy nad Norbertem....ale sami nie wiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie mi od jakiegoś czasu zaczął podobać się mikołaj., dla dziewczynki milenka alicja weronika i liwia. z jednej strony czuje że to może być dziewczynka., ale nie chce się nakręcać . jak będzie drugi chłopak to królowa będzie tylko jedna i tyle. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Wydaje mi się, że na solcu na przykład nie ma problemu z wcześniejszym obejrzeniem oddziału. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale chyba piszą o tym na stronie. Co do pojedyńczego pokoju, to ja rozważałam taką opcję, ale się rozmyśliłam. Raz byłam w trójce, raz w dwójce, miałam spoko sąsiadki, przynajmniej nie było problemu z wejściem do toalety, czy pod prysznic, nie musiałam dzieci do pielę gniarek wozić za każdym razem. Zresztą nawet jeśli chodzi o samopoczucie po porodzie, lepiej mieć kogoś pod ręką. Dziewczyna, z którą byłam straciła sporo krwi przy porodzie, ogólnie była bardzo słabiutka i sama do niej kilka razy położną wołałam. Gdybym była w takiej sytuacji, też bym chciała, żeby ktoś był blisko. No ale to indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też uważam, ze lepiej być z kimś w pokoju, po prostu po ludzku jest z kim pogadać. Poznałam dziewczynę, ona była w jedynce i żałowała, bo mąż nie siedział przecież cały czas i jej się dłużyło. A pod prysznic czy do toalety też trzeba iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio sobie wkrecam ze pewnie urodzę przed terminem i w związku z tym nie będę mogła rodzic w wybranym szpitalu (przyjmuje porody od 36 tyg). Dlatego zaczęłam szukać zapasowego szpitala, w którym przyjmują też wcześniaki. Ostatnio też uświadomiłam sobie ze nie mam piżamy do szpitala, a przecież w ciąży prawdopodobieństwo hospitalizacji jest spore. Ja bym jednak wolała mieć jedynke w szpitalu bo nie potrafię spać z kims obcym w pokoju. Poza tym znając moje szczęście trafilabym na jakas szalona mamusie która odwiedzałaby cala rodzina ;) Co do imienia to wybraliśmy Liliana i Franek. Mi sie wydaje ze po polowkowym część chłopców okaże sie dziewczynkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
K K K - mozesz nasmarowac sie vickiem. Lezalam w szpitalu i na sali byla przeziebiona dziewczyna, lekarze pozwolili jej stosowac vick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my chcemy jedynkę właśnie dlatego, że mój narzeczony nie wyobraża sobie nie zostać ze mną na noc i ja też nie chcę bez niego. moja mama i jej siostra też by z chęcią zostały. szczególne jeśli miałabym mieć cc nie chciałabym zostać sama. choć jeśli zdecyduję się na poród prywatnie to i tak nie ma opcji innej niż jedynka. dziś zajadam się winogronami. taki piękny smak :) od wczoraj mam ochotę na chrupki serowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
U nas juz ustalone albo Milenka albo Michalek:) na poczatku ciazy mialam przeczucie ze to chlopiec teraz mnie opuscilo i juz sama nie wiem:) to pierwsze dziecko wiec nam obojetne bylebylo zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Ja zastanawiam się nad Adamem, Michałem i Miłoszem, ale narazie jakoś nie mogę się zdecydować. Roboczo nazywamy go Julian, mój syn tak go ochrzcił, bo król Julian z Pingwinów z Madagaskaru to jego ulubiona postać. Dziś robiłam przegląd ciuszków i z żalem odkładałam wszystkie dziewczęce. Na wszelki wypadek jeszcze sobie zatrzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie bardzo podoba imie Michal, ale mamy dobrego kolege o tym imieniu i jakos tak mi sie wydaje ze to imie juz jest zaklepane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Ja dziś po wizycie niestety tak jak myślałam nie miałam usg,słuchałam tylko serduszko od bobasa. Także teraz muszę cierpliwie czekać na badanie połówkowe. Ja mam jakoś przeczucie że będzie córka chociaż mi to obojętnie bo to pierwsze dziecko. 29 się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Widzę, że Michał jest na forum popularny. Ja mam siostrzeńca Michasia. Ma 3 latka, jest śliczny i słodki (każdy mówi, że "jak z reklamy"), ale potrafi też nieźle broić. Teksty ma takie, że można boki zrywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
U nas zostaje Olivier:-) mój facet już sie tak przyzwyczaił do tego imienia ze nie chce innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
no u mnie juz sie nie zmieni bo klejnoty takie na usg wyszły że nie ma mowy o dziewczynce, u mnie było tak że z mężem podzielilismy sie wyborem imienia przy pierwszym dziecku dla dziewczynek on wybiera dla chłopców ja, no i musiałam poczekać 20 lat ale teraz moja kolej, na poczatku żartowalismy że jak chłopak będzie to Mikołaj , bo w mikołaja poczęty (znaczy sie wtedy miałam jajeczkowanie, co nie równa sie z poczeciem ale tak sobie wymyśliłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×