Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

ella mi wyszły bakterie w moczu ale gin odrazu wysłał mnie na kolejne badanie zanim dał antybiotyk i wyszło ok. prawdopodobnie zle pobrana próbka...czasem się tak zdarza i nie ma co się martwic na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tez mi juz przyszlo do glowy ze moze zle mocz pobrany i chyba polece w poniedzialek rano zrobic badanie. Wizyte mam na. 19sta to bym zdazyla. Przeczytalam ze robi sie posiew zeby sprawdzic jakie to bakterie i jaki antybiotyk na nie dziala. Nie wiecie czy wynik z posiewu tez jest w tym samym dniu? Jak przy pierwszej ciazy mialam spokoj tak teraz moglabym ksiazke napisac, caly czas cos, a to dopiero polowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ella-to chyba zależy od laboratorium...mi też wyszly bakterie w moczu ale malo,zrobilam posiew ale lekarz stwierdził,ze bakteriomocz leczy sie od większej ilości szczególnie jeśli leukocyty są zwiększone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ella - a jak inne parametry moczu? Jezeli nie jest metny, ma dobre ph i liczba leukocytow jest ok, a liczba bakterii to nieliczne to raczej nie masz sie czym martwic. Prawdopodobnie zle pobralas mocz. Wez i powtorz badanie - bedziesz miec pewnosc. Jezeli jednak wszystkie parametry odstaja od normy to sie nie obejdzie bez lekow. Na wyniki posiewu sie czeka okolo 3 dni, wiec nie zdazysz do wizyty w poniedzialek. Prawdopodobnie lekarz da antybiotyk, oczywiscie bezpieczny w ciazy. Pamietaj zeby brac go z czyms oslonowym i zeby zjesc cala dawke (nie przerywac w polowie). Bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bakterie wyszly liczne wiec chyba nie obejdzie sie bez leku, do tego szczawiany i moczany czego nie bylo w poprzednich wynikach, w sumie tylko ph mam stale i brak bialka i cukru. U mnie w przychodni ginekolog przyjmuje tylko w poniedz i w piatki takze na jak posiew czeka sie 3dni to nic nie przyspiesze. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz moze dac ci antybiotyk bez posiewu, bo w ciazy to i tak jest niewielki wybor lekow. Nie ma co zwlekac, bo ci sie te bakterie namnoza to bedzie jeszcze gorzej. Ja bralam juz dwa razy duomox i za kazdym razem pieknie bakterie znikaly. Po ostatniej kuracji zaczelam pic sok z zurawiny (koncentrat rozcienczany woda mineralna) oraz brac mega zurawine/zuravit/femisept uro itp. Ale o te suplementy najlepiej zapytaj lekarza czy nie widzi przeciwskazan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Ja ostatnio mialam nieliczne bakterie w moczu, wszystkie inne parametry w normie i nie dostalam zadnych lekow, gin.zalecil mi tylko picie zsiadlego mleka (musze sie zmuszac bo nie przepadam za takimi spacjalami) i picie sokow z zurawiny. Mam dzem zurawinowy od mojej tesciowej wiec staram sie go jesc jak najczesciej i czasem pije sok. Posiewu nigdy nie robilam, ale wydaje mi sie ze nie dostaniesz wynikow w ten sam dzien. Bylam dzis w Biedronce i kupilam czarne legginsy ciazowe. Ogladalam sukienki, ale nie podobal mi sie ten material i nie kupilam. My jestesmy u rodzicow, maz myje samochod, a coreczka szaleje z babcia. Ja mam czas na odpoczynek. Wieczoram planujemy grila, mamy tez co swietowac bo moj M.ma dzis urodziny. Alma gdzie jestes? Dawno nic nie pisalas.... Milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może dodamy do naszej tabelki imiona dzieci. ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Dziewczyny pomocy. Wczoraj bolal brzuch tak jak przed miesiaczka tylko z prawej str wzielam 2 nospy przespalam sie i przeszlo. Dzis to samo znow nospa i magnez zelzylo ale wciaz czuje. Leze od poludnia w lozku boje sie co mi radzicie? Nie chce dzwonic do lekarza bo napewno kaze mi do szpitala a nie chce znow lezec.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
edka pomysl o dziecku a nie sobie. mojej koleżanki szwagierka właśnie kilka dni temu urodziła w 26 t skrajny wcześniak nie wiadomo co będzie czy przeżyje. nie twierdzę że to samo jest u ciebie ale jak się boisz to dzwon do lekarza albo jedź na IP . sjena miło że o mnie pytasz. u mnie ok., na forum wchodzę codziennie ale jakoś nie mogłam się zebrać żeby coś napisać. też byłam w Lidlu kupiłam sobie 2 koszulki na ramiączkach i tunikę. staniki fajne ale zupełnie nie wiem co będzie po porodzie. w pierwszej ciąży tak kupiłam i zupełnie nie pasował. póki co mam stare a potem coś kupię. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
edka - Alma ma rację. Powinnaś natychmiast skontaktować się zlekarzem i postępować według jego zaleceń. Rozumiem, że nie chcesz iść do szpiala, ostatnio miałam tak samo (na szczęśćie udało się tego uniknąć), ale być może nie będzie to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też sądze że nie co ryzykować i najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.... ja też ostatnio nie czuję się za dobrze...coraz bardziej zaczynają mnie boleć plecy, piersi i juz nie mówie o kłóciu które odczuwam oraz uczuciu zgagi i wzdęcia no ale cóż w ciąży nikt nie mówił że będzie rożowo. Też zakupiłam się sobie w biedronce leginsy, zastanwiałam się na koszulką ale stwierdziłam że nic specjalnego.... jutro może podjadę do lidla ale znając życie już nic nie będzie... :) Jutro z męzem wybieramy się na targi motherandbaby podobno warto... Ella__ widzę że jesteś z Wrocka gdzie masz zamiar rodzić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjena
Edka - popieram dzirwczyny, powinnas skonsultowac to z lekarzem. To nie musi nic powaznego, ale lepiej sprawdzic i nie zamartwiac sie. Moze zrobia Ci usg na IP i jesli wszystko bedzie ok wrocisz do domu spokojna. Borsuczek - slyszalam o tych targach, szkoda ze tylko we Wroclawiu (chyba ze beda rowniez w innych mistach). Oprocz wielu ateakcji mozna zrobic darmowe usg, a z tego najbardziej chcialabym skorzystac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuczek85 bede rodzic tam gdzie beda miejsca i powiedza zapraszamy;). Pytalam swojego ginekologa co mam robic jak juz przyjdzie czas to po pierwsze tel na pogotowie gdzie sa miejsca, po drugie moge jechac na chalubinskiego lub do srody slaskiej. On swoja droga jest lekarzem na kamienskiego, ale odrazu mi powiedzial zebym nie liczyla na to ze akurat tam bedzie cos wolnego. Na chalubinskiego ponoc jest najmniejsze oblezenie i ponoc nigdy nikogo nie odeslali-kolezanka robila zwiad po szpitalach i tak jej powiedzieli i tam rodzila chociaz mieszkala na kamienskiego. A sroda slaska bo mieszkam w lesnicy i mam najblizej, ktoregos dnia pojade tam popatrzec co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ella_ dziękuje ślicznie za szczegółową odpowiedz :) :) :) Jak jeszcze nie byłaś dziś to przejdz się na te targi jutro o których pisałam powyżej bo moje koleżanki były i mówiły że są bardzo fajne szczególnie że jutro pogoda ma być właśnie idealna na targi...:) bo standardowo jak jest weekend to pada a jak człowiek w pracy siedzi to słońce piękne ehhh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borsuczek ja sie wybieram na impreze urodzinowa takze targi odpadaja. Edka jak sie czujesz? Ktos napisal zeby dodac imiona dzieci do tabelki, ja jeszcze nie wiem, tatus ma wymyslec ale opcji brak. Przy pierwszym od poczatku wiedzialam a teraz mialam imie dla dziewczyny ale dla chlopaka kiszka. Pogoda zapowiada sie superowa! Milej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ella trochę późna odpowiedź ale... posiew robi się 3-7dni, zależy od miejsca. a antybiotyk lekarz może dać w ciemno, kazać zrobić posiew a po kuracji antybiotykiem znowu mocz ogólny. ja miałam bakterię E-coli i dostałam 2 saszetki Monuralu i przeszło. poza tym naprawdę radzę Ci brać antybiotyk jeśli lekarz przepisze bo bakterie mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić do wywołania skurczy. a ja na targi Mother&Baby wybieram się do Warszawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catherine dziekuje. Jak juz mi lekarz przepisze antybiotyk to napewno nic nie bede kombinowac i grzecznie lykne wszystko zeby tylko bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ella dzis juz dobrze ale leze caly czas. Jak sie dzis to powtorzy to jade na IP albo dzwonie do lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Edka, uważaj na siebie, lepiej dmuchać na zimne. Ja imienia jeszcze nie wybrałam. Kupiłam w biedronce taką tunikę w kolorze morskim, bardzo fajna, wczoraj w niej cały dzień paradowałam. Ale rzeczywiście wszystko było przebrane, tam gdzie byłam, w większośc***iżamy były, a tych akurat nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Ostatnio mowilam o tych bola h lekarzowi to mowil ze szjka bez zmian brzuch normalny i ze to musza byc wiazadla i jak barxzo boli to ratowac sie nospa takze ufam mu ale mimo wszystko wybiore sie do kontroli we wtorek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny moze wiecie gdzie mozna kupic jakies fajne ciazowe sukienki na lato albo krotkie spodenki i rybaczki. Na Allegro nic ladnego nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu sama mam problem więc nie pomogę. ja już jestem po krzywej cukrowej. naprawdę nie było źle., dałam cytrynę i było smaczne. jutro wyniki. może dziś na internecie ale wątpię. a co tam w ogóle u was.? Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie od wczoraj bola nerki i brzuch na wysokosc***echerza. Niestety chyba dopadla mnie kolejna infekcja :( bylam z samego rana w przychodni zaniesc mocz do badan i czekam do jutra na wyniki, ale jestem wrecz pewna ze znowu wyjda mi bakterie i bede brac antybiotyk :( a wszystko przez to ze od kilku dni nie lykalam mega zurawiny bo nie bylo w aptece i mi aptekarka wcisnela jakis zastepczy suplement. W przychodni oczywiscie musialam sie zdenerwowac, bo stary dziad nie chcial mnie wpuscic w kolejke (a obowiazuje zasada, ze jak ktos tylko przynosi mocz to wchodzi poza kolejnoscia, bo przeciez zostawienie pojemnika trwa 2 sekundy). Na szczescie reszta kolejki sie za mna wstawila i zalatwilam to szybko. A dzis dzien matki - wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Posluchalam was i pojechalam do szpitala do mojego gina! Wybadal iwszysrko dobrze szyjka nic sie tam nie dzieje a mimo to skurcze! Zalecil lezenie wyniki zrobic i 3 razy dziennie nospe oraz magnez i w srode do kontroli i zdecyduje co dalej! Ale uspokoilam sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Witam wszystkie nowe dziewczyny, co do monitora oddechowego z biedronki córcia mowi że na razie nie znalazła zadnych reklamacji (być moze za krótki czas, i nie bylo nigdy wczesniej takiego sprzętu w sprzedaży) . Ja dzis byłam na tescie obciążeniowym glukozą , tyle sie czyta ze to nie do wypicia i takie tam a okazuje się że całkiem do przełknięcia (i to bez cytryny), duzo gorsze są moje ziółka , a muszę je pić 2x dziennie. właśnie przeszła straszeczna burza, dobrze ze się nie boję piorunów , spadł też grad, dobrze ze ze mieszkam na górce to mi zalanie nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już mam wyniki krzywej cukrowej i na szczęście wszystko ok. też nie uważam żeby to badanie było straszne. nie wiem jakie jest bez cytryny w smaku ale jak miałam wybór to skorzystałam. coś od wczoraj cisza. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie aga41 może za krótki czas więc narazie się wstrzymuje :)co do glukozy to macie racje ja też się naczytalam i nasłuchałam,ze to nie do wypicia,a poszło mi ładnie odrazu po 3 godzinach miałam wynik i wszystko ok na szczescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×