Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

A mi upaly nie straszne, bo mam okna na zachod i dopiero popoludniu zaczyna swiecic slonce. A wtedy wystarczy zasunac rolety, przymknac okno i jest super :) Ale kiedys mieszkalam z oknami na poludnie i wschod i byl to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ella_
Czesc dziewczyny:-) Uwazam, ze kupowanie poscieli dla takiego maluszka to strata kasy. Przy pierwszym kupowalam i to po prostu pic na wode. Ewelincia zawsze mozna dokupic pozniej jak faktycznie stwierdzisz, ze sie bez tego nie obedziesz. Ochraniacze na poczatku tez sa zbedne. Kupilam dopiero jak zauwazylam, ze Filip obija sobie raczki o szczebelki lozeczka. Mi sie sprawdzily rozki a potem spiworek do spania. Tym razem z takich rzeczy co nie mialam przy pierwszym, a poniewazz to bedzie dziecko jesienno ziomowe mam zamiar kupic spiwor z owcza welna do gondoli, mam nadzieje ze sie sprawdzi. Co do pogody to niestety nie lubie upalow z zasady takze mam nadzieje ze szybko sobie pojda. A jeszcze musze chodzic w tych swoich ponczochach przeciwzylakowych ... i domu tez duchota bo sie nagrzewa z kazdej strony i od dachu no ale trzeba jakos przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
miała któras z was szczawiany w moczu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
A ja z kolei czytałam, że śpiworki niebezpieczne, bo jak dziecko się tam wsunie, to nie ma jak się wydostać. A pościel sobie rozkopie. Ja tam mam łóżeczko takie zwykle z ikei i pościel też, dwa czy trzy komplety i kilka zapasowych prześcieradełek. Z gumką takich. Co prawda jakoś mi się nie zdarzyło, żeby dzieci tak się przesikały, ale podkładałam taki ceratkowy podkład na materac, profilaktycznie. A no i mam takie śpiworki w dwóch rozmiarach i moje dzieci nie bardzo chciały w tym spać. Ja swoje dzieci przenosiłam na duże łóżko jak miały ok roku, więc wtedy to już normalna pościel i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Biedronka - ja mialam, ale nieliczne. Zrobilam kolejne badanie i juz ich nie bylo. Lekarz stwierdzil, ze to normalne, ze czasem pojawiaja sie w moczu. A ja juz panike robilam, ze to pewnie kamienie nerkowe ;) Nika - nie bardzo wiem jak dziecko moze sie wsunac do takiego spiworka, przeciez tam jest niewielki otwor na glowe i szelki albo rekawki. Naprawde dziecko musialoby sie wykazac sporym talentem, by wejsc do srodka. Ale wiadomo, ile matek tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
biedronka spokojnie szczawiany mogą wyjść np od diety., jak zjesz rosół czy inne potrawy. ale nie musisz się ni tepokoić. co do śpiworków to ja też się bałam ich używać ale na pewno są bezpieczne. na początek wystarczy rożek albo kocyk. co do ruchów to dziś pytałam lekarza i na tym etapie ciąży dziecko ma jeszcze dużo miejsca w brzuchu i możemy czasem mniej czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny - wybrałam się dziś do CH - mam wrażenie, że co druga kobieta, którą widziałam była albo w ciąży, albo z wózkiem :-) nie wiem skąd to biadolenie o kryzysie demograficznym jak wkoło się wszędzie wszystkim znajomym dzieci na potęgę rodzą :-D xxx My na początku pewnie będziemy używać rożka, potem śpiworków, synkowi kupiliśmy pościel dopiero jak ukończył jakoś 6-7 miesięcy. Teraz te upały, to znów śpi pod pieluszkami flanelkowymi. Ku mojemu zdziwieniu i uciesze, w te upały śpi wyśmienicie. Aż się zastanawiam, czy może tutaj w Wawie ma lepszy pokój (tzn. łóżeczko lepiej umiejscowione, jakoś przytulniej) niż w drugim domu, bo tam tak dobrze nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
ja też jestem zdania że pościel się nie sprawdza na poczatku. Materacyk i klin pod materac aby głowa była niecoi wyzej i jakiś milusikocyk i nic wiecej nie trzeba na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka 12
Hej... jak sie czujecie na tych upalach? Czy któras puchnie? Mi lekko spuchly stopy czuje po paskach u sandałów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny też Wam twardnieje brzuch kilka razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaanulka
Witam. W koncu troche u nas na dolnym slasku popadalo ale szkoda ze tak niewiele. Upaly o dziwo znosze dobrze.Na puchniecie i zatrzymywanie wody w organizmie z czego wlasnie robia sie opuchniete stopy itp polecam picie dwa razy dziennie herbaty z pokrzywy naprawde pomaga, na szkole rodzenia poradzila mi polozna.Sprawdzilam pomaga. Brzuch tez mie twardnieje kilka razy dziennie lekarz zalecil magnez i nospe dwa razy dziennie.Ale ja nospe biore tylko wtedy jak juz naprawde mi to dokucza. Ciekawe gdzie sie podziala kkkk moze przygotowania do slubu ja tak pochlaniaja ze nie zaglada do kafe, mam nadzieje ze wszystko u niej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Hej, Wczoraj miałam test obciążenia glukozą. Zapomniałam już, jakie to słodkie, ble. I powtórne badanie toksoplazmozy i szereg innych. Całą tackę tych próbówki ode mnie pani wyciągnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_marta
Mi na puchnący/twardniejący brzuch lekarz polecił ASMAG FORTE- zawiera 34mg jonów magnezu i kosztuje w mojej aptece około 8 złotych. Narazie zaczęłam łykać te tabletki i jako takich rezultatów póki co nie widzę. Jeżeli chodzi o puchnące nogi,to fajne kremy można kupić w drogeriach, które dedykowane są dla kobiet w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa- czy ty tez masz taką wodnista wydzielinę przy pessarze, zwłaszcza po tabletce dopochwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również już po krzywej cukrowej którą poszłam zrobić sobie w największy upał oczywiście :)... robiłam też inne badania i już ma wyniki na szczęście wszystko w normie :) My z mężem zajęliśmy się teraz poszukiwaniem wózka tylko problem jest taki że chcemy wózek retro a nie łatwo go znalezć dlatego mam do was prośbę może przychodzi wam jakiś do głowy ... będę bardzo wdzięczna za podpowiedz :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Ja na szczescie nie puchne, ale jeszcze wszystko przede mna ;) chociaz nie obrazilabym sie jakby mi ta ciazowa dolegliwosc zostala oszczedzona. Gosciu - tak, tej wydzieliny jest wiecej i jest wodnista. Powinna byc biala albo zolta (to tez zalezy jakie bierzesz globulki. Ja mam gyno-femizadol i jest zolta). Czasem kilka dni sucho, a potem nagle leci. Oczywiscie juz sobie wkrecalam ze to wody plodowe, ale lekarz mnie uspokoil i dal takie paski do sprawdzania ph (wody barwia je na granatowo). W razie duzego stresu mam sprawdzic czy to na pewno nie wody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi juz teraz brzuch nie twardnieje, ale biore 3 razy dziennie dwie tabletki nospy + magnez. Niestety u mnie te twardnienia byly objawem skracajacej sie szyjki. W kazdym razie jezeli brzuch twardnieje regularnie (np. Co 10 minut) to najlepiej jechac na izbe. Ja zbagatelizowalam i jak juz trafilam do szpitala to z rozwarciem. Aha, wczesniej lekarz kazal mi brac nospe regularnie, ale ja uznalam ze bede brac tylko doraznie. No i teraz juz wiem, ze lekarza nalezy sluchac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaanulka
Wiecie co to ja chyba tez zamiast doraznie nospe zaczne brac wedlug wskazam czyli dwa razy dziennie. Jesli chodzio wozki retro to roan marita prestige lub eleganse sa fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
limfa - serdeczne dzieki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Niuniaanulka - bardzo ladny wozek :) co do nospy to naczytalam sie ze ma wplyw na dziecko i dlatego nie bralam jej tak jak lekarz kazal. Dopiero pozniej uswiadomiono mnie ze negatywne skutki brania nospy sa niewielkie i szybko usuwalne, a na pewno mniej szkodzi dziecku nospa niz przedwczesny porod. Przy okazji poczytalam o wczesniakach, ich rehabilitacji i teraz wcinam bez marudzenia. Zamowilam dzis monitor oddechu z niania, a wczoraj przyjechalo lozeczko :) Maz bedzie w weekend skrecal, zeby sie wywietrzylo, bo smierdzi (albo pachnie? ;) ) nowym meblem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_marta
Borsuczek85, może to ci się przyda: http://www.lonex.com.pl/12,artykul,sklepy_firmowe.aspx , widziałam te wózki, bo akurat mieszkam w Krakowie. Przyznam, że niektóre są bardzo fajnie przemyślane :) ja z mężem wybraliśmy wózek, który można po kolei kompletować a nie jak to bywa z wózkami 3in1. Dodam, że za skompletowanie wózka, jak jest w 3in1, tyle samo wydamy. A wybór taki padł tylko dlatego, że po pierwsze rodzę we wrześniu, więc spacerów nie będzie aż tak wiele, a po drugie nie mamy gdzie trzymać wszystkich elementów, jakie występują w komplecie. ;/ Mam do Was pytanie: pracujecie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Oj, ale się zdenerwowałem. Zadzwoniła do mnie położna, ze szpitala, gdzie robię badania. Wykryli mi jakieś tam przeciwciała anty rh, mam jutro się zgłosić na powtórne badania dla potwierdzenia. Niby kazała się nie denerwować, ale wiecie, jak to jest, od razu sobie myślę, że jakby to nie było nic poważnego, to by tak nie dzwonili ( za tydzień i tak mam wizytę). Konflikt między mną i mężem wykluczony, nie chciała mi za bardzo powiedzieć, o co chodzi, dopóki nie potwierdzą tego drugim badaniem. Oj, co i rusz jakieś niespodzianki przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dobrze ci tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika- ja myślałam ze te przeciwciała są tylko związane z konfliktem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Nika spokojnie staraj się nie denerwować, swoją drogą też myślałam że te przeciwciała mówią tylko o konflikcie. Daj znać jak po wizycie co jeszcze powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozliwe,ze nastapił konflikt w grupie głównej krwi.Nie zamartwiaj się na zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×