Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Dzieczyny czy Wy robilyscie badania na cmv w ciazy bo ja wczesniej mialam oba wyniki ujemne, ale w ciazy lekarz mi nie kazal powtarzac bo sie tego ponoc i tak nie leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika gość gratuluje i cieszę się że wszystko ok :) miłego wypoczynku :) _ella_ racja lista jest :) jeszcze tylko muszę wybrać co gdzie dokładnie kupić i tak mam przeprowadzkę za jakiś czas więc pewnie dlatego jeszcze wyprawki nie mam bo kolejne rzeczy by mi doszły do przenoszenia :). limfa12 ty faktycznie szybciutko :) pierwsza z nas będziemy trzymać kciuki. Ja cały czas waham się cesarka czy próbować naturalnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu - za to ty jestes superwróżką, bo moj starszy syn jest alergikiem pokarmowym, po mnie, więc logiczne jest, że stanie się cud jak kolejne dziecko urodzi się bez alergii. Tobie natomiast życzę ciąży bez powikłań i zdrowego dziecka :-) xx Pierwsze dziecko z forum danego miesiąca, to zawsze atrakcja dla wszystkich kolejnych mam, więc na pewno Limfa wszystkie to będziemy przeżywać z Tobą :-) xx Borsuczek, a Ty masz problemy z kręgosłupem, że wciąż masz wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ella, Alma - mnie lekarz teraz na infekcję przepisał syrop flegaminę i tabletki chlorochinaldin, zarówno w szpitalu jak i mój gin powiedzieli, że takim silnym napadom kaszlu trzeba teraz zapobiegać, bo w skrajnych przypadkach mogą wywołać skurcze (u mnie wywołały wymioty we wtorek) i dodali, że na tym etapie ciąży wszystkie organy dziecka są już ukształtowane, dziecko teraz przede wszystkim rośnie i "dojrzewa funkcjonalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Cześć wszystkim mamuśkom, dawno nie pisałam ale czytam sumiennie, w tamtym tygodniu spanikowałam i pojechałam na ktg do szpitala bo wydawało mi się ze mały jakoś mniej sie rusza ale wszystko ok. i zaczynam sie uczyć że czasem ma takie dni że jest bardzo spokojny a czasem tak jak we wtorek cały dzień wierc**iętek z niego. A własnie we wtorek byłam we Wrocku i kupiłam wózek (moja mama była coś nie zadowolona że już tak szybko , w sumie nie wiem dlaczego, nie mozna zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę chyba ?)Jutro mam zamiar zrobić porządek w ubrankach bo ciągle ktoś mi coś kupuje , ja też coś tam kupię i okazuje się że chyba przeholowałam. Pokoje odmalowane i przygotowane z grubsza , chyba zaczyna się u mnie tak zwany syndrom wicia gniazda (podobno coś takiego istnieje ) ciągle bym coś porządkowała ,wyrzucała stare niepotrzebne rzeczy (chociaż zdecydowanie nie jestem typem zbieracza) . A dziś zorientowałam się że będę miała problem z wanienką bo łazienka nie za duża, wanna w połowie zabudowana i tak kombinowałam i znalazłam ciekawą rzecz , Bebedue Wanienka składana Karibu , ciekawi mnie czy któraś z was się spotkała z taka wanienka bo nie mogę znaleźć opinii na temat użytkowania , nie ukrywam dla mnie była by idealna jeśli chodzi o przechowywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Cześć, często "spina" mi się brzuch, robi się napięty kilka razy dziennie + ostatnio skurcze łydek...zastanawiam się czy nie powinnam brać magnezu. Kupuje teraz witaminy Pregnaplus i zauważyłam ze w składzie nie ma magnezu...co uważacie? Czy którejś z Was lekarz zalecił dodatkowo magnez? pozdrawiam i Miłego Dzionka! p.s. może jakieś linki mi wkleicie jakie łóżeczka wybrałyście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Jestem gościu pod wielkim wrażeniem zaangażowania w nasze forum, żeby pamiętać że moja córka pracuje w "biedrze" ? Chyba prowadzisz jakieś ścisłe zapiski odnośnie każdej osoby z forum ? Wiesz że to jest chore ??? A ,uaktualnienie , już nie pracuje w biedronce, kombinuj gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Limfa tobie lekarz zaproponowal cc czy masz jakies medyczne wskazania? U mnie podobnie ,moge miec zdjety pessar w skonczonym 37 tc jesli zdecyduje sie rodzic sn a jesli chce cc to zdejmie juz na oddziale przed cc, wczesniej nie. U nas cesarki w skonczonym 39. Masz wpisane w ksiazeczce ze cc?/anna/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Dziewczyny, dajcie spokój temu "zakompleksionemu" gościowi.. Jeśli ktoś musi dowartościowywać się poprzez poniżanie innych w internecie to świadczy to tylko i wyłącznie o jego problemach z samooceną... Myślę, że takiej osobie trzeba po prostu współczuć ;( w dzisiejszych czasach takie zaburzenia osobowości się leczy = trzymajmy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesinka2014 tak mam problemy z kręgosłupem do tego moja mama też miała i strasznie się męczyła podczas dwóch porodów ... ( jeden poród był kleszczowy (ja :) ,a moja w siostra ma pełno znamion na całym ciele )z jednej strony bardzo chciałabym próbować naturalnego porodu a z drugiej strony się go boje... ale cesarka też mnie przeraża... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochane, jak bedą się nazywać wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miłosz co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
magda ja biorę magne b6, miałam straszne skurcze łydek w nocy. pierwszy tydzień brałam 2x 1 a potem 1x 1. przestańcie odpowiadać na zaczepki gościa. mój mąż chce dać Dominika ja Natalia. ale myślimy też o Weronice albo Alicji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ella_
Aga ja nic nie slyszalam o tej wanience wiec nie pomoge,ale poogladalam sobiie na allegro i fajna. Przy okazji pierwszy raz zobaczylam ze sa wiaderka do kapieli lol nawet nie umiem sobie wyobrazic kapania w nim niemowlaka, ale ludzie kupuja! Magda ja magnez biore czy jestem w ciazy czy nie. Sprawdzilam moje wit dla kobiet w ciazy tam tez troche jest. Jesli chodzi o imiona to mamy dylemat, nie wiem jak to sie skonczy...ja na liscie mam Tymona, Kacpra,Szymka i Mikolaja ...tatus ma Tomka, Oskara i Marcela ...do zadnego nie mamy przekonania buuuu Ale mam dzisiaj senny dzien...myslalam, ze jakas drzemke zalicze, ale sie nie udalo, dobrze ze nocka z a pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole do 20tyg myslalam, ze bedzie dziewczyna i bylaby Anna...dalej mam wrazenie, ze lekarz sie pomylil;)Bo ciaza inna i wlasnie dlatego ze nie mozemy wybrac meskiego imienia. W 30 tyg mam jeszcze dokladne prenatalne wiec albo mi potwierdzi chlopaka albo okaze sie, ze intuicja matki jest ponad lekarskie oko;) Dla dziewczynki podoba mi sie jeszcze Martyna, Natalia i Ala wlasnie- sasiadka ma Ale to bym jednak nie dala, ale superasna dziewuszka prawie 2latka ciuudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borszuczku, to u Ciebie podobna sytuacja jak u mnie - moja mamatez mnie ledwo urodzila, lekarz pchal polozna na brzuch, zeby mne wycisnac i urodzilam sie z peknieciem czaszki. A mama lepiej nie mowic w jakim stanie byla. Moja przypadlosc wyszla przy wypadku sportowym i okazalo sie, ze cierpie na cocygodymie, mimo ze bylam nastawiona bojowo na cc, to i gin i ortopeda mnie od tego odwodzili, bo mogloby sie skonczyc lamaniem kosci guzicznej w trakcie porodu. Wiec odpuscilam i mimo strachu przed cieciem jakos je przeszlam. Po bylo bardzo spoko, wstalam po 8h i bylo juz normalnie. Ze mna w pokoju byla pani po sn i powiedziala, ze wygladam i funkcionuje normalnie :-) Ze strony blizny nie mam zadnych dolegliwosci.", tylko jest dosc czerwona, ale to wybiele laserem jak skoncze karmic i bedzie po robocie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Długo mojego trójpaku nie było...ale od poczatku czerwca jestem na zwolnieniu..i cholera jasna nie mam totalnie na nic czasu...a jak już mam to ogarnia mnie gigantyczny śpioch:) Trzymamy sie jakoś w trójpaku..chłopcy nie dokuczają mamie - są nadwyraz spokojne - ostatnio to się nawet wystraszyłam bo cały dzien nawet jednego ruchu nie czułam...no ale okazało się, że chyba dzień lenia sobie zrobili:) Słodziaki moje ważą juz po kg każdy..także zaczyna mi byc ciutke ciężko:) Dzisiaj zaczynamy 27 tydzień:)a od wtorku idziemy do szpitala:(( Pani doktor chce nas troszkę poobserwowac - mam nadzieję, że długo tam nie będą mnie trzymali - chociaż nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia - skoro tak trzeba i chłopakom ma to wyjsc na dobre - to trudno... Pozdrawiam was serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
część dziewczyny ja niestety wczoraj przesadziłam, poszłam na kilkugodzinny spacer z moim synem z 1 przerwą. w nocy 2 razy brałam nospe., brzuch bolał jak na okres. dziś od rana też latam jak głupia., sprzątam, teraz jeszcze ciasto robiłam znów ból jak na okres. ciąża niby nie choroba ale trzeba zwolnić tempo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamawrzesinka2014 no ja mam podobnie moją mamę też wypchnęli z brzucha babci bo tętno słabło... z jednej strony bardziej się boje cesarki niż naturalnego porodu ale wydaje mi się że dla dziecka jest ona bezpieczniejsza... zdaje sobie sprawę że po cesarce zostaje jeszcze blizna ale w dzisiejszych czasach jest ona mała a potem tak piszesz można ją wybielić lasarem :) zresztą gorsze chyba po ciąży są rozstępy które zostają na całej długości brzucha... a mogę się podpytać ciebie jak czułaś znieczulenie bo to niby wszystko się czuje tylko nie boli.... My z mężem wybraliśmy właśnie imię Alicja... ;) podobała nam się jeszcze Aleksandra ( ale tak nazywa się moja siostra) Julia, Amelia ( ale jest ich bardzo dużo) jeszcze myślimy nad Jagodą ;) Alma2800 nie ma co się forsować ja dziś dzień lenia zrobiłam tylko obiad i sobie mini domowe spa ... taka dziś pogoda zresztą czasami też tak trzeba poleniuchować... szczególnie że czeka mnie aktywny tydzień w pracy :)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, można dołączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolaczyc zawsze mozna:-) Xxx To co czulam, to jakby mi ktos prase na pluca polozyl, ciezko mi bylo oddychac i mialam helikopter w glowie. Samego ciecia nie czulam, ale czulam takie jakby przerzucanie wnetrznosci - chyba jak miesnie brzucha rozszarpywali. Jak znieczulenie zaczelo puszczac, to bol taki jak zakwasy miesni brzucha - i taki pozostal, oczywiscie byl kazdego dnia slabszy. Z miesiac, dwa w ogole nie czulam brzucha - tzn. Nie bylam w stanie uruchomic miesni brzucha, kiedys chcialam podbiec w deszczu z auta do sklepu i prawie sie wywrocilam, bo glowa chciala poruszyc miesnie brzucha, ktore jeszcze w ogole nie dzialaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny :) Jak wam mija czas ? Brzuszki już duże?? Mój jakoś powoli rośnie ale może tak ma być :/ Mam pytanie do dziewczyn co nie mają przeciwciał toksoplazmozy czy jedzą owoce np maliny , truskawki (takie których nie można wyszorować, sparzyć itd). Co ile robicie badania na toksoplazmoze ?? Ja już chciałabym być po wszyskim bo strasznie się tej choroby boję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Jestem po wizycie u lekarza. Maluch waży juz 1370 g ( 28 tc+4 dni). I jak to po wizycie, można odetchnąć z ulgą- wszystko dobrze... Teraz już wizyty co 2 tyg... Znalazłam taką naklejkę nad łóżeczko, pokoik planuje na zielono. Wrzucam może którejś z Was się tez spodoba... Mąż się śmieje ze ten miś w środku to " zamęczona " mama :)))) http://allegro.pl/naklejka-na-sciane-pluszowy-mis-1-misie-przytulaki-i4319878532.html a Wy jakie macie pomysły na kącik dla maluch? ( ja niestety tylko kącik bo nie mamy dla małego osobnego pokoju, zamieszka w naszej sypialni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Mmmmm, jakiś wielki ten miś i ma taką jakąś złą minę (a może mi-się wydaje ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój zamysł jest taki zeby był efekt jakby siedział na krawędzi w łóżeczku stąd jego długość 110 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm w biedrze pewnie są ładniejsze zadzwoń do "córci" moze da cynk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten największy miś wygląda jakby ****** tego środkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdawciazy
Pytanko: chcę kupić termometr dla dziecka. Chodzi mi o te modele do czoła, do ucha... Jakie wybrałyście? która firma najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma2800
hej. bardzo fajna naklejka. my pierwszemu synkowi kupiliśmy naklejki kubusia tygryska itp i bardzo mu się podobały. ja mam termometr firmy microlife i bardzo sobie chwale. ale zwykły do pupy też trzeba mieć przy tak małym dziecku jest najpewniejszym . u mnie brzuch już na prawdę spory., 9 kg do przodu jak nic od trzech dni brzuch boli jak na okres. przesadziłam ostatnio na spacerze. choć dziś już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×