Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Przy mm dziecko robi kupki jedna dziennie lub co drugi dzień to normalne. Dziewczyny a po szczepieniu wasze maluchy byly senne i mniej jadły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
moje dziecko robi kupkę prawie po każdym karmieniu, czyli ze 4 w ciągu dnia, czasem w nocy również i są wodniste. Ale ja karmię tylko piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Ja karmie mm hipp i kupki są raz na dzień lub dwa i lekko zielonkawe nie koniecznie rzadkie. Z tego co kojarzę wcześniej któraś pisała, że to w zależności od tego ile jest w mleku żelaza. Sama jak jadłam w ciąży żelazo moje kupy były koloru czarnego. Myślę, że nie ma powodu do obaw:) Dzisiaj zakupiliśmy dziecku matę do zabawy zobaczymy jak to będzie, mbo też prawie nie śpi w dzień, ale daję radę się ogarnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Mój syn poza mm (enfamil) je preparaty z żelazem (7-15mg ) i robi zolte kupki raz dziennie, czasem dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Gość 15.41 moja po szczepieniu tak spala ze musialam ja budzic. Pozwala może trzy minuty i do spania... Cały dzień tak. Wiec to normalne. Xxxx Ja karnie tylko piersia kupki teraz sa po jednej gora dwie. SA olbrzymie, rzadkie, często muszę ja cala przebierać... Grudki sa, ale nie dużo. Mój maz nazywa to "sosem" :-D i smierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do was pytanie, czy po macierzynskim wracacie do pracy czy bierzecie urlop wychowawczy a jesli wracacie to kto bedzie pilnowal dzidzie? a chcac isc na wychowawczy to pracodawca musi sie zgodzic czy nie ma nic do powiedzenia i jak dlugo trwa taki urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowawczy możesz wsiąść na tak długo jak chcesz chyba do 3 lat. Ja pracuje w szkole a mąż na zmiany takze będziemy się wymieniać a jak nie będzie możliwości podrzucę małego do rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry nie wsiąść tylko wziąć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Ja karmie Marysie piersią i sporadycznie (jak muszę nagle wyjść a nie mam odciagnietego pokarmu) enfamilem. Kupek w ciągu doby jest kilka. Są żółte i raczej rzadkie. Przez pierwszych 6 tygodni tylko spała i jadła, aż się martwiłam czy to dobrze bo nie było kiedy kłaść jej na brzuszku, bawić się z nią. Teraz ma 8 tygodni, nadal ładnie śpi ale ma już okresy aktywności, zaczynają interesować ją zabawki przy wózku. Już nie mogę się doczekać jak się zacznie więcej uśmiechać bo póki co to robi to jeszcze sporadycznie. Przechodziłyśmy też trądzik i wspaniale sprawdziło się przemywanie buzi solą fizjologiczną i kremowanie kremem oilatum. W ciągu 3 dni buzia zrobiła się ładna, gorąco polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
kurcze ja zmieniłam na bebilon mleko i teraz młody sroli się z 8 razy dziennie.sama nie wiem juz co z tym mlekiem.na nan miał biegunki teraz kupa co chwile nie mozna wyjsc na spacer normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedronka - może spróbuję z hippem albo enfamilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Gościu ja karmię mlekiem hipp. Od początku była dokarmiana hipp combiotic comfort teraz postanowiłam zakupić hipp combiotic bio cenowo wychodzi dużo taniej bo wcześniej za puszkę 350 g płaciłam 32 zł a teraz kupiłam 800 g za 42 zł w rosmanie. Czytałam na forach bardzo dużo o tym mleku i ogólnie jest to jedno z lepszych na rynku i jest bardzo polecany przez mamy. Różnica u mnie polegała na tym, że to małe nie chciało się zbytnio rozpuszczać bardzo często wyławiałam kluski łyżeczką przed podaniem, to drugie dobrze się rozpuszcza i podaję je już cztery dni i nie zaobserwowałam jakiegoś bólu brzuszka czy tym podobnych dolegliwości . Córcia tylko czasami się prężyła, ale okazało się że to bąki. Niestety z przyzwyczajenia po wsypaniu proszku do wody zawsze trząchałam intensywnie butelką co było błędem!!! W nocy mała też się prężyła i puszczała bąki i to ją trochę męczyło, a rano wymieszałam mleko łyżeczką delikatnie, żeby go nie spienić i jest ok. Zero prężenia i bąków wszystko jak ręką odjął i to nie tylko moja opinia:) Taka wydawałoby się drobna uwaga, a naprawdę komfort dla dziecka dużo większy bardzo polecam. Jeśli chodzi o wypróżnianie była u Nas wczoraj położna i zapytałam ją czy to normalne, że robi kupę raz na dzień- dwa. Okazało się, że tak. Pod warunkiem, że dziecko nie cierpi w ciągu dnia na bóle brzuszka i nie napina się na kopę 10 razy a zrobi tylko raz, że ją męczy, tylko napina się przed zrobieniem i po kłopocie. U mnie jest ok. Mała robi kopę ok 10 min partiami się przy tym napinając co kilka chwil, ponieważ konsystencja kopy jest gęściejsza niż na mleku matki, ale nie jest to powód do zmartwienia:) kolor żółto-zielonkawy też nie jest niepokojący. Dodatkowo podaję małej jeszcze wodę przegotowaną ok 30 ml dziennie i odrobinę rumianku od czasu do czasu nawet nie codziennie. Oczywiście każde dziecko może reagować inaczej, ale w moim przypadku sytuacja wyglądała właśnie w ten sposób i dzięki takim właśnie opiniom odkryłam przyczynę wzdęć małej. Bardzo dziękuję, chociaż opinie nie były z kafeterii:) Ps. Przepraszam, że tak piszę o tych kopach, ale myślę, że niektóre mamy będą się czuły troszkę uspokojone, bo sama byłam zaniepokojona. Ps2. Piszmy jak najwięcej o swoich doświadczeniach, bo nie ma nic lepszego niż porady doświadczonych mam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Kupa niemowlaka to podstawowy temat rozmow rodzicow, wiec mysle, ze mozemy sobie o niej pogadac :-) U nas od kilku dni jakby kupa pojawia sie rzadziej i mlody sie meczy, ida suche baczki, napina sie, a jak pojdzie kupa, to strzela jak rakieta, choc konsystencja prawidlowa: zolta z grudkami. Podajemy bobotic, ale szczerze powiedziawszy nie widze roznicy. Wiec chyba trzeba przeczekac. Powiem Wam, ze przy tym synku czas tak szybko plynie, ani sie nie obejrzalam a tu 6tc minelo. Wam tez tak czas leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Oj leci dopiero co nie mogłam się doczekać jak urodzę, a tu już 7 tygodni skończy w środę:) Mamawrześniaka ale karmisz piersią? Bo moja koleżanka też tak ma przy karmieniu piersią i pytała położną i zmieniła kropelki na espumisan czy coś takiego, ale po tym też robi raz na dzień, ale się już tak nie męczy. Mi w razie potrzeby gdyby bobotic przestał działać położna poleciła dilicol podobno rewelacja, ale dzięki Bogu póki co my nie mamy jakichś wielkich problemów, bo mała tylko przed kupą się napina i nawet nie płacze, więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak karmie piersia i od 10 dni jestem na diecie beznabialowej. Wtedy zmniejszyla sie liczba kupek. A wlasciwie to ich regularnosc, bo teraz to jest tak, ze nie robi, nie robi, a jak strzeli, to leca 2-3 co godzine. Delicol tez probowalismy i tez jakos specjalnie nie pomogl - wychodze z zalozenia, ze poki co malemu najlepiej robi noszenie, wiec nosimy. A za kilka tygodni powinno byc juz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga41
Cześć dziewczyny, nadrobilam zaległości w czytaniu, Mikołaj skończył 5tego dwa m-ce. Niestety kolki mega, wypróbowałam wszystko co mozliwe, syropki te na receptę i te bez , kropelki polskie i niemieckie, masaże, ćwiczenia nóżkami i nic, koleżanka poradziła mi odstawc wszystko co zawiera bialko mleka krowiego i zaczęłam podawać probiotyk po tygodniu stosowania mam 3 ci dzień bez kolki wiec jestem dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do spienionego mleka..ja tez zawsze trzepię butelką.na poczatku mlody pił bebiko i sie pieniło, potem nan nie pieniło się zmieniłam na bebilon i sie pieni.zobacze jak bedzie jak zamieszam łyżeczką.z tymi kupami juz nie wyrabiam co pierdek to cos w pieluszce jest....co chwile czysta pieluszka dupa czerwona,nie mozna spokojnie wyjsc nigdzie dalej na spacer bo zaraz przewijanie.wiem ze nie powinno sie tak zmieniac mleka ale sprobuje jeszcze to hipp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym przygotowywaniem mleka, to chyba trzeba robic dokladnie tak jak pisza na opakowaniu konkrrtnego mleka, zeby sie dobrze rozpuscilo. Wiem, ze np. Humane i chyba to rossmaniwskie, to rozpuszcza sie w 70dtopniach i trzeba mieszac (nie potrzasac), a jak sie rozpusci, to dopiero schladzac. Aga- a jaki probiotyk podajesz? Moze i tego jeszcze sprobujemy. Dzis biedaka wieczotem godzine nosilam, bo inaczej sie prezyl i meczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 70 stopniach???fakt teraz sprawdziłam i na bebilonie jest 40 stopni...ale 70?podobno goraca woda zabija wszelkie witaminy w mlekku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka, nie znam sie na mm, ale moja kolezanka mi tak mowila i niedawno nawet tak napisala na jednym z for wiec raczej wie co robi :-) to dotyczylo mleka humany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z probiotykow podaje biogaje. Większość mlek wyrabia się w wodzie 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalka31
dziewczyny,my tez zaczelismy podawac biogaje bo mala zaczely meczyc baki, normalnie ja budza, czasami poplacze,czasami nie, a bylo tak super. Budzi sie czesciej w nocy ale nie z glodu tylko taka ciekawska jest, lezy i gada o 23 do sciany,zabawek i ani mysli spac, aja padam ze zmeczenia. jest juz strasznie rezolutna, dzisiaj konczymy 9 tygodni i zaczynamy 10 tydzien. uwielbia aby ja nosic wszedzie bo sie nudzi w jednym miejscu i usmiecha sie od ucha do ucha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Hipp się rozpuszcza w 40-50 stopniach, sprawdzałam na pudełku:) ale tam pisze, żeby trząchnąć intensywnie butelką, ale z doświadczenia wiem, że lepie tego nie robić:) Ostatnio moje dziecko częściej wstaje w nocy. Kąpiemy ok 19 godz. pierwsza pobudka ok. pierwszej w nocy potem ok czwartej i ok siódmej rano a już było tak pięknie i budziła się tylko o trzeciej, ale niestety minęły te czasy mam nadzieję, że niedługo wrócą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamuśki biedaczki ustawione już w kolejce do mopsu??? Główna bieda biedronka juz waruje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kalina piszą czy jest napisane? Analfabetko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina777
Gościu g****o Cię obchodzi mój analfabetyzm... Jak Ci nie odpowiada moja pisownia to nie czytaj!!! Wolę być analfabetką niż idiotką, która tak jak Ty patrzy przez pryzmat portfela i jego zawartości... Współczuję Twoim dzieciom i rodzinie mieć w domu takiego zgorzknialca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Gościu jeszcze istnieje coś takiego jak psychoterapia... myślę, że powinieneś/powinnaś skorzystać;) Zapomniałam dodać (gościu głównie do Twojej wiadomości), że pomimo iż DOSTAŁAM BECIKOWE i DODATKOWE 1000 ZŁ i ZASIŁEK RODZINNY byłam dzisiaj w kilku punktach taniej odzieży i kupiłam kilka świetnych markowych rzeczy ZA GROSZE:):):) A niech zobaczą bogacze jak biedakom dupa skacze!!! Pozdrawiam kochane biedaczki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
Mamawrzesinka, podaję dikoflor 5 kropli raz dziennie, dalej nie jem białka (podobno nie wystarczy odstawić mleka ale wszystkie przetwory z mleka , i trzeba uważać na ukryte szczególnie mleko w rożnych produktach, np. ciastach), jak na razie kolek nie ma a to już 6 dni. A mam pytanie odnosnie *****iwosci waszych maluszkow, moj maluch ciągle macha rekami i nogami, ale to dosłownie ciągle, jak tylko przestaje spać to zaczyna wymachiwać, też tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga macha bo nie wie czy ty mama czy babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×