Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny czym szczepicie na wzw- hepavax, euvax czy engerix. Ja miałam w szpitalu hepavax a teraz chce engerix plus pozostałe 5 w 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Hey dziewczyny :) zaglądam do Was, ale nie mam czasu zbytnio pisać. Ja do pół roku narazie nie szczepie a później też nie na wszystko. Póki co karmię tylko piersią, więc ma moja ochronę, musze czasami bardzo walczyć o pokarm, ale chociaż do pół roku chciałbym, żeby była tylko na naturalmym, mam nadzieję że się uda :) moja mała w nocy śpi dosyć ładnie a w dzień nie zbyt wiele, robi sobie krótkie drzemki :) codziennie chodzimy na spacery i póki co rośnie ładnie, warzy już 6 kg :) i ciuszki na 62 juz za małe :) dziewczyny a co jaki czas chodźcie do pediatry? Tylko jak coś się dzieje? Czy kontrolnie również trzeba? Jak wasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
hej, ja moją córkę kąpie co drugi dzień i też tak 19-20. W pozostałe dni tylko ją ją tak przemywam myjką po buzi, pupie..No wieczorami jest sajgon, bo jeszcze starszego syna trzeba ogarnąć. Zdecydowanie coś jest nie tak z moją organizacją :) Karmię nadal piersią - mam sporo pokarmu, a i mała ładnie przybiera (ma skończony miesiąc i 4880). Co do lekarza - my mamy dość częste wizyty u neonatologa i kardiologa z racji jej problemów z serduszkiem po urodzeniu. Jest tylko na obserwacji, bo wszystko się fajnie samo normuje, ale ciągle jakieś badania nad nami wiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Straszny kocuur bardzo się cieszę ze z serduszkiem malutkiej w porządku:-) moja Lili to mały terrorysta:-) noc ok, ale w dzień? Masakra... Nie śmie jej położyć bo taki wrzask, ze wszyscy sąsiedzi słyszą.,. Jest tylko zainteresowana cycem:-) jesteśmy po szczepieniu. Jutro kolejna wizyta u okulisty bo oczko wciąż ropieje... Kupilam podwójny wózek, nareszcie jestem mobilna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MFor
Witajcie mamusie! Jestem co prawda z październikówek, ale chcę się Was poradzić. Czy pierzecie ubranka dziecięce w proszkach dla dzieci czy juz myślicie o przejście na proszek lub żel do prania sensitive? Ja najchętniej prałabym rzeczy wszystkie w jednym - tzn maluszka i nasze ;-) Doradzicie coś? Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piorę maluszka i swoje w proszku lovela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
Samotna- tak,idzie ku dobremu. Arytmia się uspokoiła, ma jeszcze ubytki miedzyprzedsionkowe, ale wg kardiologa powinny się same zamknąć. W każdym razie serduszko pracuje prawidłowo :) Ja też piore wszystko w proszku lovela. Za mało jest ubranek do prania , wiec zwykle dorzucam jeszcze ubrania nasze i starszego syna. Ale zdarzyło mi się też wsypać zwykły proszek i małej nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka2223
a ja zaczełam prac w tym co nam piorę czyli zel do prania.jest ok.zero uczulenia itp.chociaz pewnie wróce do prania w loveli bo uwielbiam jej zapach.poki co piore w tym co jest bo tak jakos sie zlozylo ze nie było jak na zakupy wyskoczyc wieksze.najpierw zaliczylismy szpital, potem mała chora itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2013
Czesc - u nas wszystko na spokojnie. W srode maly zaliczyl swoja pierwsZa dluga podroz, z jednym postojem na szybkiego cycka i przewijanie. Tak to przespal mi w sumie ciagiem 5 godzin. Wczoraj skonczyl 5 tygodni i wazy juz na pewno powyzej 5kg (w pn go wazylam, to mial 5030), mysle, ze w najblizszy poniedzialek bedzie juz 2kg na plusie pd wagi spadkowej. Podobnie jak Karina, bedziemy szczepic go dopiero na wiosne, tylko wzwb dokonczymy, w razie gdyby mial sie mam przyplatac jakis szpital. I na koniec najlepsze: od dwoch nocy budzi sie tylko raz na karmienie - jak go poloze przed 21 to najwczesniej budzi sie kolo 1, a potem dopiero po 6, wiec ogolny luksus. Mogloby juz tak pozostac, choc wiem, ze to sie zmieni jeszcze 1000 razy :-) Probowalam prac w zwyklym proszku jak nam sie dzieciecy skonczyl, ale wyskoczylo mu uczulenie pod szyja. Wiec wrocilam do dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które urodzily okolo 10 września byłyście już na szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pylasia
Urodziłam 14 września i w środę byliśmy na szczepieniu. Szczepi sie po skończonym 6 tygodniu życia. Ja szczepilam 6 w 1 i na pneumokoki. Rotawirusa odpuscilam. Mały bardzo ulewa więc pewnie połowę i tak by zwrócił. Mam nadzieję że nie bede tego żałować. Na spacery też chodzimy codziennie, nawet do 3 godz jeśli ładnie śpi i nie chce jeść. A kąpiel mamy ok 19 godziny co drugi dzień. Za to po każdej kupię myje dupke pod bieżącą woda z mydlem biały jeleń. U nas taka metoda najlepiej sie sprawdza. Czy wasze dzieci też sie tak męczą przy bąkach i kupce? Mój sie taaak prezy, wygina i cały czerwony oraz płacze wtedy nawet przez sen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina987
Plysia ja pije 3 razy dziennie koper włoski i małej łatwiej idą baki, jeśli karmisz mm to może są jakieś herbatki dla niemowląt z koprem, do tego pije napary z anyzu, rumianku i melisy. zauważyłam, że jak zjem kaszę gryczaną i jajka to mała marudzi. Moja Kornelka jutro kończy 7 tygodni i warzy 6300, pulpecik mały :) narazie karmię ją tylko piersią i zjada na raz 150 -200 ml, wydaje mi się ze to dosyć dużo, ale niech zjada ile chce :) Mama wrześniowa w szpitalu zaszczepili mi mała na wbzwh i gruźlicę, może się orientujesz ile trzeba podać dawek i w jakim odstępie, żeby miało to sens? W poniedziałek podpytam się jeszcze lekarza. A co do spania w nocy to dziś mała pierwszy raz przespala od 22 do 6 :) a generalnie to 23,4,7 myślę, że i tak nie jest źle :) Dziewczyny a jak tatusiowie? Angażują się? Mój M jeśli chodzi o opiekę nad córeczką to super, ale mnie strasznie wkurza.... Wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
Dziewczyny, a Wasze dzieci spia dane w łóżeczkach, czy z wami? Ja się przyznaje, ze z własnej wygody śpi z nami, ale chce to zmienić, bo w sumie na karmienie budzi się kolo północy i potem kolo 5,a przez to ze jest z nami w łóżku spis na czuwaniu. Mój mąż zakochany z córce! Pamietam jak byłam w ciąży to się bal, ze nie bedzie w stanie pokochać drugiego dziecka tak jak pierwszego, a teraz szaleje na jej punkcie. Fajnie, sporo mi pomaga przy dzieciakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Moja też się męczy przy kupie i bąkach, podaję jej kropelki ale też mam zamiar kupić herbatkę jakąś. Dzisiaj zrobiła kupkę taką lekko zielonkawą, ale od tygodnia jest praktycznie na samym mm a cycuś tak dla osłody życia. Któraś też tak chyba miała po mm...? U nas tatuś też dosyć mocno zaangażowany kąpie ze mną, gada zabawia i może nie jeść jak wróci z pracy, bo przy dziecku trzeba coś. Dostał ostatnio zapalenia spojówek, a to podobno zaraźliwe a małej jakoś prawe oczko łzawi czasem, zdażyło wam się może coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Nasza śpi w łóżeczku od początku:) zje i odkładamy a ona spokojnie sama zasypia. Komfort ogromny polecam. Jak sie w nocy obudzi też zje i odkładam, to mnie bardzo cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kalina777 mam pytanie, mój syn praktycznie od ur na mm. Ile zjada Twój Maluszek? Mój ma 7 tyg i zjada od 6 do 8x po 120. Trochę się niepokoję, bo na opakowaniu jest podane 6x po 120. W dodatku lekarz zmienił mleko z bebilonu na bebilon pepti ze względu na wysypkę i od tamtej pory rewolucje jelitowe:/ ale może je za dużo? ciągle czytam, że mm jest ciężkostrawne, a ostatnio ewidentnie ma problem z bąkami, pręży się i krzyczy nawet przez sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Ja staram się podawać dziecku co trzy godziny w ciągu dnia po 90-100 ml, sama też nie wiem czy to ok, ale dziś na wieczór zjadła mi 150 a ma 6 tygodni i 3 dni. Z tymi bąkami i kupami jest coś bo też mam ten problem, ale zobaczę jaka jest dobra herbatka dla maluszka. Zawsze na cycu było kilka kup dziennie, a teraz raz na dwa dni... mam nadzieję że się wszystko unormuje. Jeszcze w tym tygodniu zapytam lekarza może poleci jakąś dobrą herbatkę. Ale te zielone kupy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zielonych kup syn nigdy nie mial, ale jak czytałam to też są w normie przy mm. Ponoc niektore mleka tak wplywaja. Przy mm kupki są rzadziej. Mój przed tą nieszczęsna biegunka robił 1-2 na dobe. Eh.. jak żałuję że nie karmie piersią :/ wtedy karmilabym na zadanie i problemu by nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszny_kocur
ja jak odkładam do łóżeczka to nagle smoczek co chwilę wypada z buzi, nosek zatkany....i się złości i dosłownie co chwilę musiałabym wstawać. a jak kładę koło nas to wszystko przechodzi jak ręką odjął. Wiem, że robię błąd (przerabiałam to przy synu i obiecałam sobie, że z córką tego błędu nie popełnie), ale poprostu nie chce mi się co chwilę wstawać w nocy...jakieś rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Dzięki gościu uspokoiłaś mnie:) też bardzo żałuję że nie mogę karmić piersią, ale nic na to nie poradzę. Mam tak mało pokarmu, że mała nie przybiera na wadze na piersi, a teraz na mm jak na nią patrzę to pięknie rośnie, chociaż nadal drobniutka:) ja od początku odkładałam i malutka już przywykła do takiego stanu rzeczy, bo teraz jak śpi z wami to się przyzwyczaiła i będzie ciężko to zmienić, mi tak wszyscy mówili żeby nie przyzwyczajać spać ze sobą, ale jak karmiłam piersią też zdażyło mi się kilka razy zostawić ją u siebie w łóżku:) serce matki takie już jest nie tylko maleństwo chce się tulić do mas ale też odwrotnie:) nie wiem jak można temu zaradzić, u mnie smok działa tylko czasami wypluwa i wstaję kilka razy, ale jak jest najedzona, to ją kładę bez. Nie zawsze było tak lekko, ale u mnie mąż siadał przy łóżeczku i głaskał małą po główce to ją uspokajało, że zasypiała:) myślę że jeśli masz ochotę na taki komfort to warto się przemęczyć i powstawać do tego smoka a za jakiś czas nawet nie będziesz musiała go wkładać. Moja nawet w dzień zasypia bez kołysania jak jest najedzona to kładę na kanapie i śpi chociaż spanie w dzień to u niej rzadkie zjawisko:( teraz się najadła odłożyłam i śpi i ani razu nie musiałam się podnosić i bez smoka także naprawdę łatwiej się wyspać bo nie wyobrażam sobie jej z nami dla nas dwojga małe łóżko a gdzie jeszcze dziecko:) ale rób tak jak Tobie wygodniej i na nikogo nie patrz, bo ja jakbym miała duże łóżko pewnie też by spała z nami i bym się teraz nie mądrzyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tez ma 7 tyg i pije 7-8 razy po 120 ml a wazy 5700. Kocur twoja nadal wydaje w nocy te dźwięki czy przestala? Moj nadal..dzis bylo trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny piszecie ile waza wasze maluszki ale piszcie tez ile mialy jak sie urodzily. moja jak wychodzila z szpitala miala 2880 a jak miala 7 tyg to 4700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj przy wyjściu 3400 teraz 5700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
3370 (przy wypisie 3170), a na 4t4d 5030. Kp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 21:43. Bebilon Pepti zazwyczaj powoduje problemy z brzuszkiem. Najczesciej okropne wzdecia, kolki (mimi, ze jest na kolki) rozwolnienie. Jak twoj Maluch ma skaze bialkowa to lepszy jest Nutramigen, to praktycznie to samo co Bebilon, a Nutramigen 100 razy lepsy. Moje dziecko mialo okropne kolki po 4 godziny dziennie, rozwolnienie, okropne gazy tak, ze az krzyczal przerazliwie, a ja plakalam razem z nim. Dopiero po Nutramigenie po ok tygodniu jak reka odjol. Teraz ma 4 miesiace i jest malym szczesliwym czlowiekiem :) Moze sprobuj to mleko jak Bebilon mu nie odpowaiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, ze Nutramigen jest lepszy.nie ma laktozy, , więc łagodniejszy dla brzuszka.teraz dostępny jest tez Nutramigen LGG czyli z probiotykiem, , słyszałam od koleżanek ze działa cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kolki rewelacyjne sa krople sab-simplex ale dostepne tylko w niemczech. Polecam sama je mam i dziecko sie nie meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprawda...niewiele pomaga...sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Urodzony 1880g, po miesiącu 2,5 kg, po 2 miesiącach 4 kg, po 3 miesiącach 5,5 kg, po 4 miesiącach 7 kg ;) 3 pierwsze miesiące kp, potem karmienie mieszane, obecnie juz tylko mm :) A przy okazji: ktora szczepionka 5w1 planujecie szczepić? Bo jest kilka rodzajów i nie wiem ktora wybrac, a za 3 tygodnie mamy szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna szczęśliwa mama
Cześć dziewczyny. My po pierwszym szczepieniu jesteśmy i szczepilam normalna, tradycyjna w rączkę i dwie nóżki. Podalam w domu pedicetamol przeciw bolowo i gorączkowo. Miejsca ukloc smarowalam Altacet junior. Było ok. Tylko była okropnie senna musialam ja budzić do jedzenia. Xxxxx w dniu urodzin 3780 przy wypisie 3700 a teraz (ostatnio ważona na szczepieniu gdy miała 8,5 tygodnia) - 5130. Tylko KP. Xxxx Na spacerki chodzimy codziennie, niezależnie od pogody i temperatury. A kapiemy się codziennie po 19 :-) Xxxx Po kapieli, karmimy się, odkladam do lozeczka, zasypia i SPI tak do 2 - 3 później biorę do łóżka i SPI ze mna do rana. Xxxx Mój maz jest za granica, wiec zero pomocy, a wkurza mnie okropnie. Nie możemy się ostatnio dogadać. Xxxxx Któraś z was pisała ze pije herbatki koperkowe. Nie macie po nich rozwolnienia ? :-). Bo ja kiedyś wypilam jedna i ola Boga co się działo i ze mna i z mała.... Teraz Lilce czasami parze herbatke z kopru włoskiego ale tak sporadycznie gdy jest nie spokojna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×