Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Koala, nie denerwuj się! A ja się pochorowałam :( i teraz nic nie mogę brać, jedynie jakieś pastylki na gardło dla ciężarnych...Dziewczyny co poza czosnkiem może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAntka nie dźwigaj bo skórę Ci ktoś przetrzepie! Prolutex to progesteron, w formie iniekcji SC lub im. Ja biorę też lutinus. Do kiedy masz brać estrogeny typu progynova czy estrofem. Kurczę, trochę boję się teratogenności tego leku..Czuję się ok, coś mnie pokłuje, coś pociągnie(więzadła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Baleboste zrób sobie gorące mleko z masłem miodem i czosnkiem, mikstury sprawdzona i niezawodna od lat:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
MamaAntka Prolutex to zastrzyki podskórne z progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taido zauważyłam że jesteś obecna na tym forum.Jak się czujesz? Ty już chyba blisko terminu jesteś. Pozdrawiam Cię serdecznie :) Kwaśna Mandarynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boli mnie gardło, drapie i szczypie, tempy nie mam, ale czuje się taka niewyraźna :( ooo mleczko z miodem pycha - to zawsze chętnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam żadnych zastrzyków :( estrofem mam brać jeszcze przez 2 tyg, 2 razy dziennie. Poprzednio duphaston brałam do 12 tygodnia ciąży, a estrofemu nie pamiętam :( ale chyba tylko duphaston. Z dźwiganiem oczywiście znam teorię - sama krzyczałam na kuzynkę jeszcze 1,5 miesiąca temu jak chwytała córkę w ciąży ;) ale teraz jak mój mój Syn stoi i wyje i nic (pisząc NIC wiem co mówię) nie pomaga - to czasem ulegnę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz natury, którą polecam, możesz p\bólowo przyjąć Paracetamol, miejscowo do gardła TantumVerde - 4 x po 3 psiuki do buzi lub do ssania isla mint nawet co godzinę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAntka, nie wiem od czego to zależy, ale są duże odrębności stosowania progesteronu.. Generalnie nadmiar nie zaszkodzi, więc zorientuj się, czy w ciąży bliżniaczej nie trzeba więcej.? Tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baleboste, popieram Koalę.... mleko z miodem, masłem i czosnkiem. Tylko w dużych ilościach i dużo, dużo czosnku. Do tego herbata z cytryną i imbirem. Zastosowałam w zeszłym tygodniu i szybko mi przeszło, a zaczynało się rozpędzać porządne przeziębienie. Paracetamol natomiast w ciąży raczej nie jest zalecany, może źle działać na płód. Tak wyczytałam w necie. Lepiej się powstrzymać niż potem żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paracetamol nie jest przeciwwskazany w ciąży i karmieniu piersią! Stosuje się u noworodków jeśli jest taką potrzeba. Jeśli kobieta w ciąży ma gorączkę lub ból głowy to może brać. Cierpienie matki dziecku nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAntka- głową może boleć, ale dla spokojności zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Mimo wczesnego etapu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś takiego znalazłam w necie: Paracetamol jest najpopularniejszym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym dostępnym bez recepty. W dawkach terapeutycznych uważany jest za lek bezpieczny i tym samym zalecany pacjentom z chorobą wrzodową, astmą aspirynową, zaburzeniami krzepliwości krwi lub z alergią na kwas acetylosalicylowy albo inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Przyszłe mamy są przekonane, że paracetamol jest bezpieczną alternatywą w przypadku umiarkowanego bólu i gorączki. Dopuszczony jest do stosowania u kobiet ciężarnych od 4 miesiąca ciąży, u karmiących oraz u noworodków i niemowląt. Jednak najnowsze doniesienia naukowców z Norwegii rzucają nowe światło na kwestię bezpieczeństwa paracetamolu. Ciąża jest okresem, w którym kobieta powinna szczególnie dbać o siebie; zdrowo się odżywiać i unikać stosowania jakichkolwiek leków. Naukowcy z Atlanty przeprowadzili badania, w których zapytali ciężarne kobiety o najczęściej przyjmowane leki w pierwszym trymestrze. Spośród ponad 5000 ankietowanych kobiet niemal 0,5% zażywała jakieś farmaceutyki. Wyodrębniono 31 leków stosowanych z przepisu lekarza oraz aż 23 dostępnych bez recepty. Te na receptę to m.in.: progesteron, amoksycylina, albuterol, prometazyna. Najczęściej stosowane preparaty OTC to: paracetamol, ibuprofen, pseudoefedryna, naproxen; czyli całkiem bogata grupa NLPZ-etów. Spośród całej grupy 54 leków tylko dwa posiadały status “bezpieczne w czasie ciąży”. Wciąż brakuje danych dotyczących embriotoksyczności wielu medykamentów. Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego sugerują, że długotrwałe przyjmowanie paracetamolu w czasie ciąży może zwiększać ryzyko wad rozwojowych u dziecka. Badania trwały ponad 3 lata i obejmowały niemal 3000 rodzeństw. Dzieci narażone na paracetamol przez więcej niż 28 dni wykazywały gorsze zdolności motoryczne i większe problemy z komunikacją niż ich rodzeństwo nie narażone na ten lek w okresie płodowym. Co więcej, ten sam trend, lecz słabszy zaobserwowano także u dzieci narażonych na paracetamol przez mniej niż cztery tygodnie. Natomiast nie uzyskano podobnych wyników dla ibuprofenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeśli jest choć cień zagrożenia, to lepiej się powstrzymać. Ja tak zrobiłam. Mikstura z mlekiem pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje, że jeśli jest choć cień zagrożenia, to lepiej się powstrzymać od leku. U mnie pomogła mikstura z mlekiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama napisałaś, że długotrwałe stosowanie! Czy którąś ma chęć jechać tygodniami na Apapie. ? Jak boli ząb i ma się 40 stopni to co wg Gość mam brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie, tak samo no- spa, którą tak tutaj ktoś pochwalał- na ulotce jest, że przed użyciem należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem i tylko w uzasadnionej sytuacji. Chyba każda wie, co to wyczucie bólu i jak nie musimy po leki nie sięgamy. To jest chyba logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiosna70 jaki antybiotyk można wziąć na infekcje, gdy domowe metody nie dają pomocy. Oczywiście w ostateczności, gdy już nie ma poprawy. Mnie interesuje praktyczną wiedza, a nie wyczytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co stosować na grzybicę w ciąży? Biorę duże dawki luteiny dopochwowo i to chyba od tego.... :-( strasznie się męczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was też taką pogoda, pięknie świecie słońce? Ptaki u mnie śpiewają jak na wiosnę. Odpowiada Gość- jeśli jest taką sytuacja to coś z grupy penicillin. Np Ampicillin, amoksycyllin. Oczywiście na wszystkie infekcje nie pomagają. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybica grzybicy nierówna, więc dobrze by zobaczył Cię gin. Oczywiście płukanki z tantum rosa, a z leków preparaty flukonazolu, bo nyststyna to historia. Ekonazol też mógłby być. Oczywiście są w formie doustnej oraz dopochwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Wiosna70 u mnie tak jest właśnie jak mówisz przepięknie i słonecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też piękna pogoda :) Położyłam Antoniego na drzemkę popołudniową i poszłam spać razem z nim :) i .... dobra godzina z głowy :) ale może jeszcze popołudniem wyskoczymy na spacerek i sięgniemy troszkę słonka :) Wiosna70 u mnie ciśnienie cały czas poniżej 100. Jak mam powyżej 100 to już głowa zazwyczaj daje popalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem w szoku dyskusją o lekach. Sposoby domowego leczenia wymieniajmy, ale praktyczną wiedzę mają lekarze a żaden lekarz nie zaleci leku bez zbadania pacjenta. Przecież gardło może boleć z zapalenia wirusowego lub bakteryjnego a leczenie jest zupełnie inne-często choruję :( Natomiast na grzybicę pochwy dostaję właśnie Macmiror czyli nystatynę lub clotrimazolum dopochwowo żeby nie przechodziły przez wątrobę. A poza tym na te leki potrzebne są recepty. Myślę że w ciąży warto brać leki tylko bezwzględnie konieczne i skonsultowane z lekarzem wtedy gdy więcej szkody może zrobić choroba niż lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś tu wystawia recepty? Ty Gość szokuj się czym innym. Kto pyta nie błądzi. Dzięki Wiosna 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To forum jest do pytania. A jak Wiosna70 jest lekarzem, to chyba ma pojęcie, a ja o recepty jej nie proszę. Ale Gość przewrażliwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, jest lekarzem pediatrą, który o ginekologii i położnictwie nie ma żadnego pojęcia, bo jak sama napisała dostała ledwo 3 z tego przedmiotu na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×