Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość Koala89
Małgosia123 a kiedy płaciłaś za mrożenie, bo mi mrozili jakiś czas temu ok. 2 tygodnia temu a nic się nie upominali o wpłatę 1200 za mrożenie i teraz się zastanawiam czy mi zamrozili skoro wpłaty nie zrobiłam...tylko 13 tyś zapłaciłam narazie nie licząca wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia123
do Koala89 nie uscislilam tego, nie placilam jeszcze, ale juz wliczylam w koszty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Małgosia123 a kiedy płaciłaś za mrożenie, bo mi mrozili jakiś czas temu ok. 2 tygodnia temu a nic się nie upominali o wpłatę 1200 za mrożenie i teraz się zastanawiam czy mi zamrozili skoro wpłaty nie zrobiłam...tylko 13 tyś zapłaciłam narazie nie licząca wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Kurze bo wpadłam teraz w panikę bo skoro zapłaciłam czy oni nie przejęli prawa własności do tych zarodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
W umowie jest taki zapis ze w przypadku braku płatności klinika nie ma obowiązku przechowywania embrionow.To przez 2 tygodnie to już może komuś przetransferowali mój zarodek :' -(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Ja myślałam że to już może jest wliczone w cenę skoro się nie upominaja no niby była mowa o kwocie 1200 zł...Ale tam jest ogólnie kiepski przepływ informacji i jak się sam nie domyślisz I nie zapytasz to Ci nikt nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Ale byłyby jaja jakby się okazało ze na darmo wyłożyłam 13 tyś za kd bo oni sobie moje embriony rozdysponowalia ponieważ umknęło mi zrobienie przelewu na 1200 zł...Ja przez to wszystko osiwieje...Nie wiem czy każda z Was tak to przeżywa czy tylko ja jestem wyjątkowo rozhisteryzowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka 1234
Do malgosia123 leki bierze się najczęściej przez pierwsze 3 miesiące po transferze (jeżeli oczywiście doszło do ciąży), ale to już zależy od lekarza prowadzącego. jeżeli beta wychodzi ujemna to wtedy leki się odstawia po badaniu krwi i przychodzi @ to normalne, że po fraxi ma się siniaki na brzuchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka 1234
do koala89 nie przejmuj się, każda z nas panikuje z niewiedzy ;) a klinika, w której się leczymy pod względem udzielania informacji pacjentkom jest na ostatnim miejscu. ja wszystkiego co wiem, dowiedziałam się z internetu, 5 minutowa wizyta u lekarza prawie nic nie wnosi. a u mnie było tak że lekarz mówił co innego a embriolog co innego... i bądź tutaj teraz mądra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do malgosia123 przy podawaniu cennika nie podałaś kosztów badań krwi oraz nasienia partnera (ok. 950zł), nie robiliście tego? a mrożenie żołnierzyków zaraz po podpisaniu umowy robiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
My mrozilismy nasienie dopiero jak znaleźli nam dawczyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala89, Ja płaciłam za mrożenie zarodków w dniu pierwszego transferu, przy odbieraniu papierów. Sami się upomnieli :) ale to było w styczniu, więc może się coś zmieniło. Ja też spotkałam się z wersją, że przy ciąży TSH powinno wynosić około 1. Co ciekawe, mój endokrynolog powiedział, że leki, które przyjmujemy przy in vitro (już nie pamiętam, o które chodziło) wpływają na TSH - prawdopodobnie osłabiają działanie Euthyroxu. Zresztą tak było w moim przypadku - TSH nagle zaczęło wynosić 2,75 przy takich samej dawce leku. Dlatego trzeba ****adać i w razie potrzeby podnosić dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też lekarz mówił, że TSH jak najbliżej 1, od 1 do 1,5 jest OK, ale moje 2,2 uznał, że mogło być przyczyną niepowodzenia transferu. Dziewczyny a w Gamecie jak wygląda koszt mrożenia? Jak teraz bede miała podany jeden zarodek to pozostałych zimowisko muszę opłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o przechowywanie zamrożonych, ale już zadzwoniłam na miejsce i się dowiedziałam - kurde ile to wszystko kosztuje! Jak już będę miała to dziecko to mu chyba potrące z kieszonkowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jaki jest koszt crio transferu w waszych klinikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitro
1200 vitrolife szczecin plus embrioglue 500zł jak ktoś sobie zażyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi77
Do Małgosia123, bardzo fajnie, że tak dokładnie opisałaś całą procedurę. Jeżeli mogłabyś to napisz kiedy dowiedziałaś się, że jest dla ciebie dawczyni, czy akceptowałaś ją? Czy dowiedziałaś się od razu, że macie blastocysty? I dlaczego od razu crio? Czy nie było transferu na świeżej komórce? Tyle pytań bo czekam już od czerwca w Salve :( I pytanie do dziewczyn z Salve: czy ostatnio wszystkie miałyście od razu crio, czy któraś miała transfer świeżego zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Gabi ja jakbym miała wszystkie badania podrobione to bym miała odrazu bo miałam podobne cykle z dawczyni.Jak CI się tak trafi to na pewno na siłę nie będą Ci zamrozić zarodków przed pierwszym transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi77
Koala ja już sama nie wiem co mam myśleć, niektórzy mówią, że crio to nawet lepiej., inni, że świeże lepiej ale pewnie co komu pisane. Martwię się, że nie znaleźli jeszcze dawczyni, a czas leci. A co będzie w przyszłym roku nie wiadomo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Gabi a to czemu tak długo szukaja?Macie z Mężem niespotykany typ urody czy rzadka grupę krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Masz rację co jest komu pisane każdemu się inaczej udaje.Jednym z mrożonych komórek wychodzą piękne ciąże innym nie wychodzi chociaż jest wszystko na świeżo.Wszystko to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi77
Koala mamy ten sam typ urody, budowy ciała, kolor i strukturę włosów, kolor oczu, jednakową grupę krwi, jesteśmy po prostu podobni. I jeszcze do tego mamy ciemne włosy i niebieskie oczy. No i chcielibyśmy dawczynię chociaż trochę podobną do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Gabi a no to faktycznie ciężko.My jesteśmy niby podobni ale mamy sporo cech różnych i grupy krwi A i B. No i w rodzinie mamy bardzo różnorodne typy urody.Także prawie nie mieliśmy ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Ciężko tak trafić żeby ktoś miał ciemne włosy i niebieskie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Impatient
Gabi, Ja jedynie w jaki sposób mogę pocieszyć to w taki, że wiem, że Pani Małgosia jest na urlopie. Może dlatego się obecnie przedłuża. Jeżeli nie dzwoniłaś do nie przez ten czas to spróbuj w przyszłym tygodniu bo już powinna być i jakąś odpowiedź Ci da. Myślę jednak, że wejście ustawy w tym wszystkim tez robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi77
Impatient dzwoniłam jakieś trzy tygodnie temu ale Pani Małgosia mówiła, że szukają i że zadzwoni jak znajdą. Ale wiecie jak to jest kiedy się czeka, może trzy miesiące to nie tak długo ale dla mnie to bardzo długo. A kiedy Pani Małgosia wraca, może wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala89
Impatient buziaki dla Ciebie:-* Gabi z tego co mi wiadomo to wraca w poniedziałek. Dziewczynki przyjmowanie tych końskich.dawek leków trzeba rozpocząć 2 dc czyli mimo to że wieczorem wczoraj dostałam miesiączka to już dziś powinnam przyjmować leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi77
Koala tak dokładnie to nie wiem, ale mnie lekarz mówił że pierwszy dzień miesiączki to jak krwawienie trwa co najmniej pół dnia. Czyli jak dostałaś późno wieczorem to tego dnia nie liczysz już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za komentarze, przesylam poprawiona wersje: Procedura w Salve Medica, Lodz. pierwsza wizyta (8 maja): badanie usg i podpisanie umowy 25 maja – pierwsza propozycja dawczyn i potem kolejne propozycje, ostatecznie zaakceptowana propozycja z dnia 24.07 15.07 – mrozenie nasienia (450 pln), maz musial miec badania HBS, HCV, HIV, WR. Są one ważne 3 miesiące. druga wizyta ( 4 sierpnia): badanie usg + przepisanie lekow (mama aha, tantum rosa, metronidazol, encorton (1x1), prognynova (3x1), acard (2x1), przy czym encorton, prognynova, acard od 2 dnia cyklu a tantum rosa i metrodnidazol od razu, jednak mam przerwac jak dostane okres, a potem znowu kontynuowac i zaprzestac 20.08, koszt lekow: ok. 180 (nie chce mi się pisac liczby opakowan poszczególnych lekow) 8 sierpnia dostalam okres trzecia wizyta (17.08 – 10 dzien cyklu) – od 21.08 mam brać prolutex (zastrzyk 1 x1), utrogestan (dopochwowo 3x1) oraz od 24.08 fraxiparine (zastrzyk 1x1), koszt lekow:715 ((nie chce mi się pisac liczby opakowan poszczególnych lekow) czwarta wizyta (22.08) – usg + mam zadzwonic w wtorek i umowic się na srode (26.08) na kriotransfer blastocysty Uwagi: po fraxiparine mam slady na brzuchu, po pozostałych lekach czuje się dobrze Dotychczasowe koszty: przelew 13000 (dawstwo planowane - mam 5 blastocyst) + 4 wizyty (4 x 180 = 720) + leki (ok. 900) + mrozenie blastocyst 1200 + mrozenie nasienia 450 pln = 16270 Nie ma w cenie: badan meza (HBS, HCV, HIV, WR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×