Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość zaniepokojona matka

Czy wasze dzieci mają wyraźnie zarysowaną rynienkę podnosową

Polecane posty

Gość gość
Autorko wątku. Jeśli jeszcze tu zaglądasz, daj proszę znać co u Ciebie. Jak rozwija się Twoje dziecko. Czy zostało zdiagnozowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zaniepokojonej matki: to jest prawdopodobnie FAS. Zgłoś się do psychologa i postaraj się o wczesną interwencję dla dziecka, a później o wczesne wspomaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam w bardzo podobnej sytuacji , bardzo sie matrwiłam bo tez zdarzało mi sie wypic kilka razy w ciązy nieplanowanej . W szpitalu nikt nic nie mówił . Rynienka rzeczywsiscie nie jest bardzo wyrazna ale starszy syn ma podobna wiec zapytałam dwóch pediatrów ktorzy wykluczyli fas a wrecz powiedzeli ze byłoby to widoczne zaraz po urodzeniu i wpisane w ksiazeczke . Syn tez słabo mówił do 4 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszą wystąpić wszystkie cechy zewnętrzne aby można było mówić o Fas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to że ktoś ma mało zarysowana rynienke czy odstające uszy i szeroki rozstaw oczu to rzecz zupełnie normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjrzyjcie się ludziom a może połowa z nich ma FAS? HaHaHa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesteś winna
Dawaj że zdjęcie tego upośledzonych brzdaca. Objawy na 100% wskazują że dziecko ma chorobę i gorszy start w życiu dz ieki tobie pijaczko. Zmarnowalas mu życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek ma wyraźnie zaznaczoną rynienkę podnosową. Ja też niepokoiłam sie całą ciążę, i dowiedziałam się o niej w 7 tygodniu a do tego czasu zdarzało się pić alkohol (nie jakieś upijanie, ale coś tam piłam), myślałam że zejdę na zawał całą ciążę, tak się zamartwiałam. Synek urodził się z wagą 4 kg, 56 cm wzrostu, w 4 miesiącu mierzył 70 cm. Jest dużym i pogodnym chłopcem, ( mimo iż całą ciążę przepłakałam ), nie ma problemów z napięciem mięśniowym, myślę że niepotrzebnie panikujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe co u autorki. Ja przeszłam tą drogę. Wypiłam dwa kieliszki wina w 3 tyg od zapłodnienia, zanim dowiedziałam się o ciąży. Położnik mnie wyśmiał, kiedy mu powiedziałam o obawach. Ale kiedy urodziłam syna... Wiedziałam. Miał cechy. Neonatolog nie zwrócił uwagi na te cechy dysmorficzne. Pediatrzy,neurolodzy, rehabilitantka też nie. Syn miał lekko obniżone napięcie. Mowa rozwinęła się bardzo dobrze, a z czasem stwierdzono chorobliwą gadatliwość. Syn jest do dziś skrajnym niejadkiem. Diagnozę FAS dostał w wieku 3 lat. Specjalista powiedział mi, że polscy neonatolodzy i pediatrzy zupełnie nie potrafią rozpoznać FAS. A także podkreślił, że większość przypadków FAS to właśnie z takiego bardzo okazjonalnego picia, bo obecnie większość kobiet spożywa alkohol okazjonalnie, a do krytycznej fazy embriogenezy dochodzi w czasie kiedy 70% kobiet nie wie jeszcze o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze najważniejsze. Mit o tym, że alkohol nie trafia do embrionu, bo nie ma łożyska to efekt braków w wykształceniu tych, którzy głoszą tą bzdurę. Jest dokładnie na odwrót. Brak łożyska powoduje, że embrion jest w ogóle nie chroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Specjalista od FAS wyjaśnił mi też, że to nie jest tak, że alkohol uszkadza embrion i musi go być sporo. Nie. Alkohol zaburza metabolizm substancji niezbędnych do embriogenezy i w ten sposób zaburza proces tworzenia embrionu. A do tego wystarczy niewiele. Tak działają też niektóre leki uznane za teratogeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu pisze pijaczka, która chlała całą ciążę, a teraz udaje świętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wypiłam w tym 5 tygodniu i to sporo. Tak upiłam się będąc na weselu siostry. Oczywiście nie wiedziałam o ciąży. Zrobiłam tego dnia test i wynik był negatywny. Często mi się okres spóźnił nawet 10 dni. W ten sposób wypiłam też w 6, a to podobno już katastrofa. Dziecko mam zdrowe i piękne. Moja siedmiolatka ma pięknie wyrzeźbione usteczka i rysy bez śladu dysmorfii. Rozwój społeczny, fizyczny i intelektualny bez zarzutu. A przecież wypiłam dużo więcej niż niby wypiła autorka powyższego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha, ha znowu alkoholiczki będą straszyć zwyczajne dziewczyny, że urodzą fazika po jednym kieliszku. Taaaaa.. Akurat!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D :D :D Zazdroszczą normalnym kobietom zdrowych dzieci. Znam kilka naprawdę porządnych dziewczyn które zupełnym przypadkiem napiły się w tym sławnym tygodniu i co? Nic. Mają śliczne i normalne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam bardzo odpowiedzialną i inteligentną kobietę, która pije alkohol tylko od święta i maks dwa kieliszki wina. I co? Wypiła kiedyś (razem ze mną) na sylwestra. Nie upiłyśmy się tego dnia wogóle. A dzieciak z problemami. Wyszło dopiero w szkole. Wcześniej rozwój wydawał się ok. Ale zawsze był bardzo wrażliwy, dużo płakał i się denerwował. No i wybiórczo je do dziś. Usta ma kształtne, ale zmarszczki nakątne bardzo widoczne i jest jakiś taki niepodobny do rodziców ani braci. Ma też taką kanciastą twarz (zupełnie inaczej niż rodzeństwo) charakterystyczną dla fas u starszych dzieci. Matka coraz bardziej mi się żali, jaki on niedojrzały i impulsywny. Tak jakby nie dojrzewał emocjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość zaniepokojony

Mam nadzieję, że u autorki wszystko w porządku- jesteś bardzo mądrą mamą.

Co do niektórych kobiet, jestem w szoku jak ogromna część z Was jest po prostu niedoedukowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialam Ze bylam w ciazy z pierwszym dzieckiem do 5 tygodnia I do tego czasu pilam alko.

byly wakacje, wezels, grille itd. Synek mial cechy- rynienka, dluga przerwa miedzy nosem a warga, cienka warga gorna, oczy. Od niemowlectwa byl trudny. Ma dzis 6 lat i problemy wychowawcze, ale inelignecje ma ponadprzecietna I ma w szkole dopasowany program nauczania. gogglowalam, googlowalam I wpadlam na strone instructie specjalizujacej sie diagnoza FAS. Wyslalam im zdjecia, ale stwierdzili, Ze nie ma cech....😳

z drugim dzieckiem tez wpadka ale zorientowalam sie szybko bo juz w drugim tyg po zaplodnieniu. Tez pilam alko w tym czasie I mega panikowalam. Synek jest piekny, z pelnymi wargami, wielkimi oczami I wielkim sercu. Zero problemow wychowawczych.

 

przed zajscoem w trzecia ciaze nie pilam 2 miesiace I oczywiscie cala ciaze tez nie .surprise! Cora ma dluga przerwe miedzy nosem a warga. Warga gorna moze nie bardzo cienka ale nie jest tez “ pelna” w kazdym razie z wygladu bardziej do stars ego syna podobna. I uwaga ! Zarowno w mojej jak I w rodzinie meza sa osoby o takich cechach dysmorficznych jak cienkie wargi i wydluzona przerwa miedzy nosem a warga. Wiec zanim zaczniecie dziewczyny panikowac to moze rozejrzyjcie sie w rodzinie za takimi  osobami. Jesli chcesz pogadac to napisz  diana2332@wp.pl

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2018 o 22:31, Gość gość napisał:

A ja znam bardzo odpowiedzialną i inteligentną kobietę, która pije alkohol tylko od święta i maks dwa kieliszki wina. I co? Wypiła kiedyś (razem ze mną) na sylwestra. Nie upiłyśmy się tego dnia wogóle. A dzieciak z problemami. Wyszło dopiero w szkole. Wcześniej rozwój wydawał się ok. Ale zawsze był bardzo wrażliwy, dużo płakał i się denerwował. No i wybiórczo je do dziś. Usta ma kształtne, ale zmarszczki nakątne bardzo widoczne i jest jakiś taki niepodobny do rodziców ani braci. Ma też taką kanciastą twarz (zupełnie inaczej niż rodzeństwo) charakterystyczną dla fas u starszych dzieci. Matka coraz bardziej mi się żali, jaki on niedojrzały i impulsywny. Tak jakby nie dojrzewał emocjonalnie.

Może gdyby nie wypiła to dziecko byłoby takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2014 o 14:21, Gość zaniepokojona matka napisał:

Bo ja wpadłam w panikę. Dziś rano było w tv o FAS, zaczęłam czytać z ciekawości. Mój syn ma dziś 4,5 roku. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży w piątym tygodniu jej trwania. Przez te pięć tygodni zdarzało mi się spożywać alkohol, byłam w tym czasie na dwóch weselach, były wakacje, urlop, przyznaję się że popijałam. Oczywiście gdy tylko się dowiedziałam, że jestem w ciąży, od razu odstawiłam wszelkie używki, zaczęłam przyjmować kwas foliowy. Problem w tym, że moje dziecko ma bardzo mało wyraźnie zarysowaną rynienkę pod nosową, ma także niewielki nosek, wąską wargę i dość sporą przerwę między nosem a ustami. To są m.i. objawy FAS właśnie. Rozwojowo też bywały z nim problemy, m.in. bardzo niewiele mówił do 3-go roku życia. Był u różnych specjalistów z zakresu logopedii, psychologii, pedagogiki, pediatrii i nikt nigdy nie zwrócił mi uwagi na FAS, ale teraz jak poczytałam o tym zespole to obawiam się, że może dotyczyć mojego syna. Jestem w totalnej rozsypce, szczerze mówiąc. Nie wybaczę sobie nigdy jeśli okaże się to prawdą 😞

Wiem, że post stary ale może komuś pomogę. Ja nie piłam alkoholu ani nie paliłam papierosów a kwas foliowy brałam na 4 miesiące przed zajściem w ciążę. U nas też był duży problem z mówieniem do 3 roku życia.  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×