Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moje dziecko nie mieści się w siatce centylowej

Polecane posty

Gość gość

Witam. Tak jak w temacie moje dziecko nie mieści się w siatce centylowej. Córka urodziła się 18.08.2013 z waga 2700 i 54 cm w 41 tygodniu ciąży. Na chwilę obecna waży 6 kg(pomiar u pediatry 08.01.2014) główką 40cm klatka piersiową tak samo. Czy powinnam się martwić!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syna wazyl 6,5 kilo w wieku 3 miesiecy, a twoja corcia zacznie szosty w styczniu, co pediatra na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co pediatra niemowa, nie zna się, że tutaj pytasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie mieści się w siatce. Wszystkie dzieci się mieszczą, kwestia tylko w którym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstydziłam się zapytać bo męża nie było ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bez męża nie masz prawa głosu, żal takiej matki, chyba rzeczy dotyczące dziecka powinny cię interesować najbardziej i powinnas się wszystkiego wypytać a nie wstydzić. Nie rozumiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 10.36 w*********j z tego forum jak nie masz lepszych zajęć niż podszywanie się. Pediatra twierdzi iż rozwija się prawidłowo i nic nie mówił na temat jej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To o co ci chodzi. Nie można się nie zmieści w siatce centylowej! Pediatra twierdzi, że rozwija się prawidłowo a ty uważasz inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko urodziło się z wagą 3kgm w wieku 3mies ważyło prawie 6kg, ale już w wieku 6mies 6.900kg tak wiec dzieci z każdym mies przybierają mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień siatkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ledwo ledwo mieści się na 3 centylu to mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłaś jej morfologię, dzieci w tym wieku często łapią anemię i stąd mogą być małe przybory. a jak z jej apetytem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcina aż się jej uszy trzesa poza tym jest na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na masie przybiera prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym zrobiła badania, morfologię, poziom żelaza i jak wyjdzie ok to dać dziecku spokój. taki urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj zjadła całą miskę pierogów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym poszła do lekarza i zapytała. Oni są od stwierdzenia tego czy jest to normalne czy trzeba diagnozować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ma 2 miesiace skonczone i wazy 6kg tylko tyle ze tez urosl dosc duzo ,8cm w 2 misiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boję się że ma za dużą głowę i za mały kadłubek, jak ona będzie wyglądała, chciałabym żeby została modelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie przybiera prawidłowo. Prawidłowo jest wtedy jeśli wzrost jest na podobnym centylu co waga. Jeśli jest dysproporcja w centylach nie jest to normalne. Jest za gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pitu pitu. moje dziecko jest wagowo na 3-10 centylu, a wzrost ma między 50-75 centylem i tak całe życie. ot mała modelka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może twoja córka tak miała od początku i taka jej uroda . problem pojawia się wtedy kiedy te proporcje ulegają dużej zmiane. Wolałabym jednak mieć wysokie i chude dziecko niz małe i grube. Wtedy może być problem z hormonem wzrostu. Im wcześniej zdiagnozowany problem tym wcześniej można zadziałać. Niektórym dzieciom trzeba pomóc podając hormon z zewnątrz, ale na kafeterii go nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki ma wzrost twoja córka ? problem ze wzrostem może oczywiście być, trzeba zbadać tsh i somatotropinę, nawet niektóre matki na kafeterii o tym wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zauważ, że Twoje dziecko urodziło się z wagą 2700 w 41 tygodniu, czyli w 40 tygodniu mogła ważyć 2500 a to się kwalifikuje do niskiej masy urodzeniowej i dzieci z niską masą mogą słabiej przybierać, słabiej niż wcześniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra jakie tu zidiociale dewoty siedzą. Nie maja co robić to się podśzywaja. Żal mi was :) bawcie się dalej bo widzę że swojego życia nie macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki ma wzrost? syn czy córka? zrób morfologie z rozmazem tsh prolaktynę kreatyninę mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twoje dziecko może być hipotrofikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.01.14 [zgłoś do usunięcia] gość Może twoja córka tak miała od początku i taka jej uroda . problem pojawia się wtedy kiedy te proporcje ulegają dużej zmiane. Wolałabym jednak mieć wysokie i chude dziecko niz małe i grube. Wtedy może być problem z hormonem wzrostu. Im wcześniej zdiagnozowany problem tym wcześniej można zadziałać. Niektórym dzieciom trzeba pomóc podając hormon z zewnątrz, ale na kafeterii go nie dostaniesz masz jakąs wiedze n/t hormonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×