Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

moje dziecko nie mieści się w siatce centylowej

Polecane posty

Gość gość
somatotropinę nie tak łatwo zbadac- trzeba polozyc się w szpitalu- jednorazowy pomiar z 1 próbki krwi nic nie daje- musi być 6 pobran w profilu nocnym lub po glukagonie czy tez po klonidynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zwał tak zwał za wcześnie na diagnostykę- poczekaj przynajmniej do bilansu 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wszystkie dzieci mieszczą się w siatce centylowej- jak jest poniżej 3go centyla to wypada z siatki przecież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co znaczy jak jest poniżej 3 to wypada? To jest czy nie? Siatka jest od 0 do 100. Poniżej 3 tez jest w siatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale -3c to nie jest prawidłowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale trochę nie wiem, czym Ty się martwisz.. Waga 2700, po 4,5 miesiącach 6kg, dziewczynka. To wg Ciebie za mało??? _ Moje dziecko urodziło się z wagą 2800, na 4,5 miesiąca ważyło 6420. A dodam, że to chłopiec. Za to bardzo dużo przybrał na wadze między 6, a 8 miesiącem (wg mnie taka kluska się zrobiła na chwilę). Potem zwolnił. Teraz syn ma rok, waży ok 9200-9400 (nie wiem, bo teraz ważę na domowej wadze), a do jego wzrostu to i tak troszkę za dużo (niżej w centylach niż wzrost). Więc się nie przejmuj.. wszystko będzie ok ps. znam roczną dziewczynę, która waży ok 8kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często wg lekarzy jest wszystko ok - zwlekają a jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypada tzn ,ze jest na minusie ! poniżej 3ego centyla to jest minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jakim minusie??? 4,5 miesiąca, 6 kg dla dziewczynki to jest 10 centyl !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeśli 10 centyl to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co chodzi, że nie pytałaś, bo męża nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja nie wiem, czy się autorka martwi.. rozumiem, że gdyby dziecko urodziło się z wagą 3,5-4kg.. i na 4,5 ważył 6.. no to trochę mało.. ale dla dziecka z taką wagą urodzeniową, jaką podala autorka, to jest dobry przyrost.. nei ma się czym martwić.. Po prostu trzeba stale kontrolować wagę (np. co0 2 tygodnie, czy co miesiąc) .. i tyle.. nic się nie dzieje.. Zaraz zacznie jesć (albo już je) warzywa, owoce, kaszki, potem mięsko itp.. przybierze tyle, ile powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie wy jesteście tepe wczoraj autorka napisała że ktoś się pod nia podszywa,opuściła to forum a wy nadal lamentujecie i komentujecię jaką z niej matka co dolega dziecku itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×