Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Gość Pesteczkazzz
Mleko w ogóle nie powinny pić osoby dorosłe, moja chemiczka mówiła że mleko surowe powinny spożywać tylko dzieci do 3 roku życia, potem organizm go nie przetrawia i nie trawi bo nie ma enzymu laktazy odpowiedzialnego za jego trawienie który zanika w wieku okolo 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papi11
no nie wiem, moi dziadkowie rodzice rodzeństwo i znajomi takowe piją i nic im nie jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha020290
To chyba zależy od organizmu... wiem że moi teściowie piją od kozy i znajomi dla w i siebie też biorą. Mojemu mężowi np nie pasuje jego smak a ja też nigdy nie piłam i nie pije. Ogólnie zwykłego mleka z kartonu też nie wypije chyba że jest podgrzane i posłodzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anii84
A w ciąży soki są ok? Ja tylko wodę pije bo wydaje mi sie że gdzieś slyszalam/czytałam że soki/napoje nie są wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weszłam i nie mogę się połapać tak się rozwinął ten temat. Powiem co myślę i możecie mnie zlinczować czy coś... trudno Zanim napisałam na tym topiku trochę was wcześniej czytałam, rozumię że niektóre jesteście tu od początku ale czasem jest przykro że pisze się parę razy i jest się kompletnie lekceważonym. Temat jest wiadomy i to jest priorytet, każdy ma swoje problemy, i można o nich napisać, poradzić się itp. ale nie cały czas.... Bez obrazy Pesteczka ale ja nie nadążałam. z tego co wyczytałam jesteś po przejściach i bardzo ci współczuję ale muszę się zgodzić z taka tam dziewczyna. trochę pojechało taką elitą tutaj. A przecież nie o to w tym chodzi przecież... nie po tajska założyła ten topik. Myślałam że tutaj będziemy pisać o badaniach staraniach, objawach itp. można też o czymś innym ale to nie może przesłonić tematu głównego. Jeśli kogoś uraziłam tym co napisałam PRZEPRASZAM, wyraziłam swoją opinie. Może nie mam do tego prawa jestem tu nowa ale też czytam co się tu dzieje i nie jest to fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajska
Taka tam dziewczyna jezeli chodzi o CZMP to ja bylam zadowolona. Jezdzilam kiedyd do endokrynologa dla dzieci tj do 18r.z. i zawsze mialam badania i opieke...ale jak juz skonczylam 18 lat to mialam przejsc do gin-endo dla doroslych. Moj endokrynolog polecil mi kogos z CZMP i bylo fajnie. Ale niestety nie podpisali z nia dalej kontraktu i moje leczenie jest do d**y i chyba znow musze zapisac sie do gin-endo w CZMP tylko kolejki sa flugie ale badania robili mi co rok...Albo poszukam mojej starej gin-endo. Ciesze sie ze z Twoja siostra wszystko ok. Dobrze ze szybko zareagowaliscie i pojechaliscie ze swoja Mala do lekarza. Nie bede wnikac co sie dxieje ale trzymam kciuki zeby bylo ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mleka tez slyszalam ze nie powinny pic osoby dorosle tylko dzieci...ale ja uzywam mleka do kawy, czasami jem platki z mlekiem slbo robie sobie kakao. Najlepiej zapytac ginekologa o to. A co do sokow najlepsze sa te ktore robimy sami w sokowirowce. W ogole z sokami trzeba uwazac bo sa to dodatkowe kcal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papi i Kniass fajnie ze jestescie;) Papi nie przejmuj sie egzaminem...jak pierwszy termin to masz jeszcze dwa;) Momi wystarczylo pare slow a zrozumialam ile niewidomy napotyka przeszkod...Moja babcia jest osoba niedowidzaca-ma zacme czy jaskre przez cukrzyce i jak gdzies dalej wychodzi to tylko z opiekunem. Naprawde chyle czola. Kasiek nie wiem o co Ci chodzilo ze mna ale wydaje mi sie ze nie pierwszy i ostatni raz bedxiesz swiadkiem wymiany zdan...to jest nieuniknione;) Ja jestem prawie od poczatku tutaj;) Widzialam ze laurkachmurka jest jedna z pierwsxych. W ogole wiecie czy autorce udalo sie zajsc w ciaze?? Nie odpisuje juz wszystkim bo robie literowki- pisze z tel. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkachmurka
Tajska niewiemy czy Malince sie udało niestety nie pisała od dawna. Papi ja tak amm zawsze jak ide na wizyte zasypuje lekarza milionem pytan a on mi odpowiada na kazde uspokoaja wyjasnia wiec spokojnie pytaj bo kto jak nie on udzieli ci najlepszej odpowiedzi:) a przeciez jest tez od tego zeby ci wyjasnic uspokoic i zebys wiedziała co dalej;) pochodziłam wczoraj po sklepach chciałam sukienke upatrzona kupic i wiecie co po 2 tygodniach biust znów urósł i była tak obcisła ze zrezygnowałam i wogole wczoraj zauwazyłam ze brzuszek tez chyba urósł troche. ciężarówka pełną parą :) a dziewczyny macie tak ze jak gdzies jestescie to ludzie patrza na brzuszek? bo jakos wczoraj to zauwazyłam, fakt ja tez zawsze zwracałam uwage na brzuszkiz i dzieci a wczoraj widziałam taka mała dziewczynke we wóziu 3 tygodnie miała bo słyszałam jak rodzice jej rozmawiali ze spotkanym znajomym taka cudowna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIĘŻARNE Laurkachmurka_______26 lat______16tc________05.12.2014 evilinka_______________30 lat______16 tc_______03.12.2014 Goalka________________28 lat______13tc_______18.12.2014 taka tam dziewczyna __27 lat_____10 tc_______styczeń 2015 rybcia1987____________27 lat______7 tc_________styczeń 2015 brzoskwinka14__________21lat______6tc_________21.01.2015 werrrona86_____________28 lat______6tc_________09.02.2015 STARACZKI Aleksandra1906______24 lata_____3 cykl starań_______________3-7.05.2014 tajska_________23lat_______6 cykl staran_______________10.07.2014 martucha020290_____24 lata_____2 cykl starań_______________12.-19.06.2014_____ M.O. gosczula_____________24 lata _____5 cykl starań_______________09.06.2014 karnataka____________27 lat_______9 cykl staran_______________2-4.07.2014 momi86 _____________28 lat_______ 2 cykl starań______________ 11.07.2014 margaret112 ________30 lat________7 cykl starań______________ 06.07.2014 papi11______________22 lat________3 cykl starań______________19.05.2014 ryba88______________26 lat________9 cykl staran______________ 04.06.14 Czarnulka2013______29lat________3 cykl starań______________26.05.14 Gość_M_____________32lata______~7cykl starań_____________~01.06.14 Miranda454_________24lata_______1cykl starań______________19.05.2014 Karola300____________30 lat_____2 cykl starań_________29.06.2014 Madalena84_________30 lat________5 cykl starań________29.06.2014 kniaas_________23 lat________2 cykl starań________28.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Kasiek, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Taka tam dziewczyna, chciałam Ci tylko napisać, że naprawdę nadajemy na bardzo podobnych falach. Papi, a to jakiś trudny egzamin był? Rybcia, gdzie Ty jesteś, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok. Tajska z tym niewidzeniem jest tak, że ja nie widzę od urodzenia, więc jest mi o niebo łatwiej niż osobom, które straciły wzrok w ciągu swojego życia. Dla mnie takie życie jakie mam, czyli bez wzroku jest normą i normalne dla mnie jest to, że jedni widzą inni nie i ja do tej drugiej grupy się zaliczam. Swoje problemy z brakiem wzroku traktuję jak każde inne, nie jak jakieś ponad przeciętne, ale nie można napisać, że ich w ogóle nie ma, one dla mnie są jak chleb powszedni, więc nie nakreśliłam ich po to, żeby się nad sobą użalić tylko w wiadomej sprawie podczas wiadomej dyskusji. Czasami mam wrażenie, że trudniej mi sobie poradzić z barierami społecznymi niż z jakimikolwiek innymi wynikającymi z braku wzroku. A o tym mleku, to nie słyszałam, żeby tak było, byćmoże, no ja dobrze je toleruję i bardzo lubię. Kupuję takie w butelce, bo chyba jest mniej przetworzone niż te z kartonu, ale w sumie niewiadomo jakbym zareagowała na to prosto od krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pesteczka takie bzdury piszesz że aż w d/u/p/i/e szczypie . Bo twoja chemiczna ci na opowiadała :( Mleko powinno się pić co dziennie jest zdrowe zawiera dużo wapnia . Nasze babcie,mamy od zawsze piły mleko i co? I żyją. Poszukaj sobie odcinka Kasi Bosackiej wiem co jem "mleko" tam profesor dietetyki wytłumaczy ci tumanie jak mleko jest potrzebne do życia oraz obali mit rozpowszechniany przez twoją chemiczkę która jest jak ten szarlatan o którym wczoraj w wiadomościach mówili co to rodzicom kazał odstawić jedzenie dziecku i dziecko zmarło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
To się uszczyp tępaku i poczytaj co piszą . Ządne dorosłe ssaki nie spożywają mleka, tylko człowiek wbrew naturze Mleko zawiera dużo białka zwierzęcego, co sprawia, że organizm wydala więcej wapnia! Harwardzka Katedra Pielęgniarstwa przeprowadziła badania, w których lekarze przez 12 lat obserwowali 77 761 kobiet w wieku 34-59 lat. Okazało się, że kobiety, w których diecie wapń pochodził głównie ze spożywanego mleka, miały nieznacznie większy współczynnik kruchości kości niż kobiety, które piły mniej mleka lub w ogóle go nie spożywały. Mleka nie powinny pić osoby dorosłe. Człowiek jest jedynym ssakiem, które spożywa mleko w wieku dorosłym, podczas gdy u większości zwierząt zdolność do trawienia mleka z czasem zanika. Organizm dorosłego człowieka nie produkuje już enzymu – laktazy, który potrafi rozłożyć cukier mlekowy na glukozę i galaktozę. Na dodatek człowiek pije mleko należące do innego gatunku, którego skład jest inny od ludzkiego - mleko krowie zawiera znacznie więcej białka niż mleko ludzkie, jest swoim składem dostosowane do zupełnie innych potrzeb rozwijającego się zupełnie przecież odmiennego organizmu, które znacznie szybciej przecież rozwija się fizycznie niż organizm człowieka (zdolność rozkładania cukru mlekowego pojawiła się w toku ewolucji bardzo późno, bo dopiero 7 tys. lat temu). Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych, ścina się, tworząc substancję przypominająca twaróg. Ten "twaróg" oblepia czasami inne pokarmy znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego - bóle brzucha i biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
W 2001 roku nowozelandzki badacz doktor Corrie McLachlan ogłosił wyniki badań, z których wynikało, że mleko, a właściwie zawarta w nim kazeina (rodzaj białka), jest przyczyną chorób serca. Wnioski naukowca umieszczono w międzynarodowym internetowym serwisie o wymownej nazwie "No milk page" (strona bez mleka). Mleka pije się mało w Afryce, prawie nie pije w Chinach i Japonii. - W samym tylko Kioto żyje czterysta osób, które ukończyły sto cztery lata życia. To ponad dwa razy więcej niż w całych Stanach Zjednoczonych - wyjaśnia Eugeniusz Zbigniew Siwik. - Ci ludzie są długowieczni, bo nie znają smaku mleka.Najwięcej piją mleka Amerykanie i Finowie. I tam notuje się najwięcej przypadków chorych na serce i cukrzycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Naukowcy z organizacji Lekarze na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej podnoszą, że istnieje zależność między insulinozależną cukrzycą (zwaną inaczej młodzieńczą) a alergią na mleko, a konkretnie zawarte w nim albuminy (czyli grupy białek rozpuszczalnych w wodzie). I znów - największy odsetek osób chorych na cukrzycę młodzieńczą notuje się w Finlandii, tam, gdzie dzieciom wmawia się mleko pod każdą postacią. Ludzki układ pokarmowy nie jest przystosowany do trawienia laktozy i takie niestrawione mleko zalega w jelitach przyczyniając się do powstawania kamieni kałowych, które są pierwszym krokiem w kierunku raka jelita grubego. Poza tym mleko niekorzystnie wpływa na kondycję stawów i kości. Mleko ma nieprawidłowy (dla człowieka) stosunek wapnia do fosforu. Wbrew powszechnej opinii mleko nie wzmacnia kości ze względu na wysoką zawartość wapnia. Ludzi organizm nie jest w stanie przyswoić wapnia z mleka, co więcej, organizm próbując strawić mleko, pobiera wapń z własnych kości i zębów Pij dalej, alergia, cukrzyca, osteoporoza , utrata wapnia, choroby serce smacznego. Picie mleka w Polsce to mit, stworozny przez rządowe programy, i rolników bo na czymś trzeba kasę zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Tuman to jesteś Ty i ta twoja dieteczka . Ciekawe czemu w Chinach i Japonii mleka nie piją a dożywają 100 kilkudziesięciu lat a w Polsce średnia wieku 70 tki nie sięga co tumanie. Pij dalej to swoje mleko to zobaczysz ile pożyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mleka krowiego to też słyszałam ze go nie trawimy w 100% i zostają po nim jakies złogi. Ale ja piję i żyję. Siostra dietetyczka mówi że to bzdury i należy pić. W ciąży mleko i jego przetwory są szczególnie ważne ze względu na wapń. Nie chcecie zębów stracić w ciąży to trzeba naturalne jogurty jeść. Zdrowe i mają to co trzeba. Co do mleka prosto od krowy - otóż chodzi i to, że jest niepasteryzowane a nam ciężarówkom zabrania się picia niepasteryzowanego i spożywania jego przetworów. Wystarczy że takie mlego przegotujesz. W tym poradniku który tu wrzuciłam raz jest wiele mądrych rzeczy. Warto go przewertować. Jego autorem są dietetycy Instytutu Matki i Dziecka chyba. Pisałyście że i tak będziecie sobiejadły co chcecie ale może warto dla rozwiania wątpliwości. Choćby takich jak z mlekiem żeby z własnej lekkomyslnosci nie narobić biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martucha020290
Chciałam tylko napomknąć że zrobiłam dzisiaj test i wyszedł negatywny. Mało mnie interesuje co na ten temat odpiszecie bo pewnie i tak mój post zginie pomiędzy innymi "ważnymi" postami na temat mleka więc spoko... miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goalka
ja tylko na chwile wpadam wiec z gory przepraszam ze nie porusze nowych tematow, witam nowe dziewczyny: Kasiek , Kniaas i Anii84, widzialam ze wczesniej pisalyscie. co do mleka to ja bardzo lubie krowie mleko i pije wtedy kiedy mam ochote. wiele osob sie ze mnie smieje ale pije mleko do pierogow ruskich i to od zawsze:) ja mam podejscie ze w ciazy nie mozna palic, pic i brac narkotykow. nie slyszalam o jakis wiekszych zakazach w innych produktach czy uzywkach(typu kawa) . kazdy ma swoja teorie na ten temat jednak ja uwazam ze szklanka dziennie jest jak najbardziej zdrowa. uaktualniam tabelke bo ja juz mam 14 tc :) Ps. sluchajcie dziewczyny nie wiem czy pamietacie ale ja najbardziej narzekalam na mdlosci i wymioty podczas mycia zebow. otoz juz mi minely...hurraaaaaaa!!:) od wczoraj mam spokoj. myslalam ze wczoraj to jednorazowo ale dzis zaraz po sniadaniu umylam zeby i nic:) mam nadzieje ze faktycznie ten 2 trymestr jest najlepszym czasem w ciazy wg teorii. CIĘŻARNE Laurkachmurka_______26 lat______16tc________05.12.2014 evilinka_______________30 lat______16 tc_______03.12.2014 Goalka________________28 lat______14tc_______18.12.2014 taka tam dziewczyna __27 lat_____10 tc_______styczeń 2015 rybcia1987____________27 lat______7 tc_________styczeń 2015 brzoskwinka14__________21lat______6tc_________21.01.2015< br /> werrrona86_____________28 lat______6tc_________09.02.2015 STARACZKI Aleksandra1906______24 lata_____3 cykl starań_______________3-7.05.2014 tajska_________23lat_______6 cykl staran_______________10.07.2014 martucha020290_____24 lata_____2 cykl starań_______________12.-19.06.2014_____ M.O. gosczula_____________24 lata _____5 cykl starań_______________09.06.2014 karnataka____________27 lat_______9 cykl staran_______________2-4.07.2014 momi86 _____________28 lat_______ 2 cykl starań______________ 11.07.2014 margaret112 ________30 lat________7 cykl starań______________ 06.07.2014 papi11______________22 lat________3 cykl starań______________19.05.2014 ryba88______________26 lat________9 cykl staran______________ 04.06.14 Czarnulka2013______29lat________3 cykl starań______________26.05.14 Gość_M_____________32lata______~7cykl starań_____________~01.06.14 Miranda454_________24lata_______1cykl starań______________19.05.2014 Karola300____________30 lat_____2 cykl starań_________29.06.2014 Madalena84_________30 lat________5 cykl starań________29.06.2014 kniaas_________23 lat________2 cykl starań________28.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martucha szkoda:( a jest szansa ze za szybko go zrobilas? bo w tabelce masz 12-19. 06 a dzis 14 wiec do tego najpozniejszego terminu masz jeszcze 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Evelinka no żyjesz ale skracasz sobie życie, to taki drobiazg . Mnie też wychowali na kulcie mleka i meczę się z wrzodami żołądka od 15 lat, cacy mleczko. Martucha moze jeszcze za wcześnie, jak ty masz takie długie cykle , to może jeszcze nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może za szybko zrobiłaś? Dziewczyny tu kiedyś pisały ze w dniu spodziewanej @ miały bladziutką kreskę. Ja robiłam 3 dni po i już była fest krecha. Poczekaj. A jak objawy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A juz nie wim. :/ Nakręciłam się znowu niepotrzebnie. Jestem na siebie wściekła. Mam najpierw śluz płodny a dopiero po paru dniach skok. Wychodzi na to że od owu juz minęło 15 dni. Czyli teoretycznie powinno sie juz cos pokazac a tam nawet cienia... w sobote jedziemy do pl na miesiac to może pojdęna jakiś monitoring...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli obawy co do mleka macie to jogurty i sery jedzcie. Są zdrowe i bezpieczne! Ważne zwłaszcza w ciąży!!! Te drugie z umiarem oczywiście ;) Ja bez mleka też nie daje rady żyć. Zasze mam w lodówce. Trudno ;) Pestka wrzody też od helicobacter pylori - to główny sprawca wrzodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
osoby dorosłe nie powinny pić mleka ? :) dobre to :) totalna bzdura.wapń musi byc dostarczany przez całe życie.są osoby z nietolerancja laktozy,ale jest dla tych osób specjalne mleko.weźcie wy się zapytajcie "dobrego" lekarza czy mleka osoba dorosła nie powinna pić i zobaczycie co wam powie.moja mama nie pije mleka bo nie lubi i już od paru lat jej się kości rozwapniają i wszyscy lekarze jej mówią że musi pić bardzo dużo mleka.w nocy spać nie może,bolą ja biodra,nogi,kości. dorosły powinien wypijać przynajmniej 2 porcje dziennie mleka,to jest minimum dla zdrowej osoby . a mleko z kartonu ale nie jest przetworzone.zarówno te w butelce i te w kartonie jest poddane procesowi pasteryzacji,tylko te w butelce pasteryzuje się w niższej temeraturze i ma krótki termin przydatności do spożycia,a te w kartonie jest pasteryzowane w wysokiej temperaturze i może stać dłużej.i takie mleko jest zdrowsze niż od krowy,jest odłuszczone,pasteryzowane. moja babcia zawsze myslała że takie mleko ze sklepu to sama chemia ,a tak naprawde nie ma w nim chemi,to tak jak ktoś robi w domu weki,dzemy,i one po obrobóce w wysokiej temperaturze mogą stać nawet kilka lat . mleko powinno się pić codziennie !a kobieta w ciązy już napewno nie powinna z niego rezygnować . a tak wgl to dziecko nie potrzebuje złotych klamek w domu i willi z 20-ma pokojami.jak kogoś nie stac na nowy wózek to można od rodziny pożyczyć,ubranka też więc co to za gadanie że na dziecko trzeba mieć pieniądze. chyba na pampersy i jakies potrzebne kosmetyki nie wydaje się miesięcznie 3 tysięcy. papiś po prostu ci się trudny egzamin trafil :) nastepne napewno zdasz na 5 :) tylko się nie przemęczaj i odpoczywaj trochę od tej nauki :):* anii84 w czwartek miałam zakładaną kartę ciązy,może trochę późno ale dopiero we wtorek miałam usg ,na którym biło już serduszko,i to był dokładnie 7 tydzień i 6 dzień wg usg.a lekarze bez serducha raczej nie zakładają karty :)no i właśnie musisz już mieć wyniki badań chyba,przynajmniej ja musiałam miec wyniki bo odrazu je do karty wpisują :) taka tam dziewczyna co u córeczki ?:) a jeszcze pamiętajcie dziewczyny że jak któraś chce sie ubiegac o becikowe to karta ciązy musi być założona do 10 tygodnia,jeśli lekarz wam poźniej założy to chyba już się nie dostanie. tajska ja myślę że lekarz powinien ci kazać przychodzić właśnie kilka razy w cyklu,bo jedno usg to stanowczo za mało. martucha trzymam kciuki za test :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co pesteczka ty to masz mózg wielkości swojego nika jak nic :D . Na szukałaś się na wklejałaś jak porypana każdy tak może zrobić. Mleko należy pić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×