Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

Tajska dlatego chodze prywatnie ! wizyty bez problemu co 3 tygodnie, a jak mam problem albo cos nie tak to dzwonie do lekarza i przyjmuje mnie od razu przed pacjentkami. w zyciu sie nie zdecyduje zeby chodzic na nfz w ciazy ani teraz ani w kazdej kolejnej. choc też pieniedzy za wiele nie mam ale wole na czyms innym oszczedzic a do lekarza isc prywatnie . Martucha aty masz tam mozliwosc zrobienia bety? w razie czego jakby testy nie wychodziły a @ nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
A z drugiej strony lepiej tu być wcześniej bo tak widżę że doręczają paczki i dostawy między 10-10.30 , i chyba nawet lepiej odebrac to rano zrzucić na zaplecze i obrobić na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pesteczka to i tak pozn o u mnie w miesice sklepy sa od 8max9 ,a mozesz w trakcie siedzenia tam robic sobie zamóienia intenetowe?pakowac itd? jesli tak to w sumie nie tracisz czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka tam dziewczyna masz niskie cisnienie...Ja to nie wiem, czy nie chodze jakas zdenerwowana przez to wszystko (chyba podswiadomie), bo czuje czasami, ze serce szybciej mi bije, a lekarz 1 kontaktu powiedzial, ze musze uwazac, bo mam za wysokie pierwsze cisnienie (mialam 150/75). Jak bede u gina, to zapytam go o to...Chociaz ostatnio mowil mi, ze na poczatku ciazy moze mnie telepac od srodka przez burze hormonow. Momi tak, mam nadwage, ale akurat z reguly nie byla to jakas duza tylko wynosila z jakiejs 3/4kg maksymalnie, a teraz waze ponad 70kg przy wzroscie 158cm, wiec moim zdaniem za duzo. Ale zaczelam tyc odkad poszlam na studia, bo mieszkalam w akademiku, zajecia na uczelni dlugo, to i posilki byly pozno:/ A teraz trudno to zgubic:/ Chociaz nie wiem na chwile obecna ile waze. Na pewno cos schudlam, bo widze po ubraniach i jakis czas temu, jak sie wazylam to bylo pare kg mniej. Moze chudlam, bo bralam metformax, a on pomaga w schudnieciu. Waga nie przejmuj sie...Wiadomo, ze komus kto ma nadwage trudniej jest wszystko znosic, ale po ciazy mozna zgubic kg tylko trzeba chciec i jakas odpowiednia dieta:) Moja mama ze mna przytyla 30kg i jak urodzilam sie w marcu, to moja mama juz w czerwcu po 3 miesiacach zgubila 30kg i brykala w kostiumie kapielowym:) Martucha czekaj do terminu @...wiem jak to jest, bo sama niedawno przez to przechodzilam. Z kazdym miesiacem wydawalo sie, ze starania beda jeszcze dluzej trwac itp i informacja o ciazy zaskoczyla nas, bo nie spodziewalismy sie, ze moze tak szybko pojsc;) 6 mesiecy bez anty, a w 3 cyklu z CLO i bach jest ciaza:)! Poza tym podroz tez swoje robi, a Ty Martucha z tego, co pamietam denerwujesz sie jak masz jechac do HL. laurka bedzie corcia... :) Ewelinka masz malenki brzuch. Powedzialabym, ze wygladasz tak jakbys po prostu objadla sie czyms. U Laurki to taka malenka pileczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybcia ja mam tradzik...W ogole wczoraj kilka krost z ropa znalazlam:/ Jakbym testow nie robila, to powiedzialbym, ze to pewnie na @!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Laurka tutaj otwierają 10.30 najwcześniej znaczy w tym centrum handlowym. Tak jasne mam duże zaplecze, normalnie pakuje sobie paczki w trakcie , mam ze sobą laptopa, przytachałam drukarkę, obrabiam całą robote internetową, nie siedzę i nie patrzę w sufit aż ktos wejdzie co ty. KIedy bym to miała robić. I tak wracam do domu w okolicach 20 tej. Pocztę głowną mam na starówce całodobową mogę w każdej chwili skoczyć, dwa kroki stąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martucha moj gin przyjmuje tylko prywatnie, ale pracuje w oddziale ginekologicznym u mnie w szpitalu, wiec moze mialabym szanse na niego trafic jakbym rodzila- jesli zgodze sie rodzic u mnie w miescie. Dziewczyny mnie po prostu przerazaja koszty troche badan...bo przeciez moge je robic na nfz, a na wizyty chodzic sobie prywatnie. Boje sie tez, ze wydam teraz kase na badania, a to jest wczesna ciaza i okaze sie, ze jednak pecherzyk pusty albo cos, a ja wydam kase niepotrzebnie...:/ Dlatego wolalabym najpierw usg zrobic w sumie, a skierowania na badania zalatwiac sobie na nfz u mnie w poradni w szpitalu. Za badania jakbym musiala placic to ok 100zl, bo na tsh i glukoze mam skierowanie, wiec za ta kase to juz mialabym usg, bo za usg moj gin bierze 80zl i jeszcze pogadamy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka to widac, ze sklep ma dobra lokalizacje. Fajnie, ze laczysz zakupy przez neta ze sklepem. Kurde a u mnie cos pogoda chrzani sie...Jakby mialo zaraz padac albo mialaby byc burza. Marcelina89 nie wiemy, co z Malinka, bo nie odzywa sie. Ja chyba jakos w lutym dolaczylam do forum i nie pamietam, zeby pisala jeszcze wtedy Malinka. Ze starej ekipy to wychodzi, ze zostala laurkachmurka. Goalka slyszalam, ze mozna przysunac latarke do brzucha i wlaczyc ja...podobno takie male dzieciaczki widza swiatlo i rzekomo przeszkadza im;) Moze wtedy zacznie sie ruszac?;P No wie, ze metoda dosyc drastyczna;) Karola fajnie, ze odezwalas sie:) Pisz wiecej:) JEstesmy na fejsie, ale w sumie raz ze soba pisalysmy, bo tak to jakos na forum bardziej mozemy zgrac sie z pisaniem:) Anii szukam na nfz, ale widzisz sama, jak opisywalam, ze nie jest tak latwo...Poczekam do wtorku, choc taka kolezanka mowila mi, ze mam nie isc do tego ina, bo jak ona poszla w ciazy do niego na 1 wizyte, to ten stary gin do niej z pytaniem wyskoczyl "a to skad wie, ze jest w ciazy". Chyba zapomnial, ze testy ciazowe mozna kupic w aptece:D Ale mi wszystko jedno jaki lekarz byle dal skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laurka nie mam jak zrobić tutaj bety. Nawet jakbym miała ubezpieczenie to tutaj nie jest tak jak w Polsce. Czekają bardzo długo na to żeby potwierdzić ciążę, a na badanie krwi może skierować lekarz ogólny. nie można sobie iść tak prywatnie... Do każdego lekarza wysyła skierowanie ogólny i dopiero można się dostać dalej. To jest dopiero żenada... :/ Przed chwilą czytałam właśnie jak to jest... Cieszcie się że macie w PL takie możliwości. Badania w każdej chwili tylko trzeba mieć kasę. U nas na nfz też nie zawsze chcą dawać skierowania... Albo koniec roku i już roczna norma wyrobiona albo im się nie chce, albo uważają że nie trzeba... Całe szczęście że są prywatni lekarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laurko patrzylam, jakie badania ciezarna powinna zrobic i kolezanka tez mi mowila, ze pozniej to najczesciej robi sie morfologie i ewentualnie glukoze (za morfologie place 6zl, a glukoze tez pare zl) i tylko tych pierwszych badan jest tak duzo. Chyba, ze jeszcze mnie cos wezmie i pojde odplatnie je zrobic:/ Moze poswiece sie. Przeraza mnie picie glukozy!!!;( Ostatnio, jak pilam to tak rzygalam po glukozie! Doslownie chora bylam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie pycha sodki soczek,gorsze byo dla mnie to 2 godzinne czekanie. potem jeszcze mocz sie robi ale to grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinko pytalas mnie, jak sie czuje...Czuje sie na razie dobrze:) Czasami odczuwam to kolatanie serca, a tak to zauwazylam, ze czasami wiecej sluzu mam i wyglada tak jakby byl to ten plodny sluz...Wczoraj jak kochalismy sie z moim M, to na poczatku jestem bardzo sucha, a pozniej taka mokra sie robie...Ten sluz jest bardzo wodnisty. Nawet jak dzis obudzilam sie, to zauwazylam, ze dostalam uplawy. A tak to jestem baaardzo senna. Jak spie, to nic nie slysze. Zachcianek nie mam- nie chce mi sie jesc, mdlosci nie mam. Aha! Bola mnie sutki i czasami piersi jakby robily sie nabrzmiale i czuje ze sa bardzo wrazliwe. Boli podbrzusza juz takich nie mam moze dlatego, ze biore duphaston 2x/dzien. Napisze tak- czuje sie tak, jakbym predzej okres miala dostac, bo nawet tradzik pojawil sie, wiec...totalna zmylka;) A co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurko jak pilam glukoze, to musialam palcami nos zatkac, bo tak to przepijajac czulam smak glukozy...Nie chce mi sie nic slodkiego ani pikantnego. Mam dobry winogron- pisze "dobry", bo kiedys by mi smakowal, bo jest slodki, ale w obecnym stanie czuje jakby byl za slodki...Jakas wybredna zrobilam sie, jesli chodzi o jedzenie. Patrze na nasza tabelke, to mam wrazenie, ze nie bedziemy robic w jakims duzym odstepie czasowym:) Blizej jestem z kniaas, bo roznica 2 tygodni:) Nastepnie anii84 prawie 3 miesiace roznicy i 3/4 miesiace roznicy z Brzoskwinka i Rybcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
Boże kurier przyszedł i kase chce a ja nie zajarzona co on chce bo czekam na wielki wiatrak i wieszaki od mamy mi kupila dzieciece, a to taka mała pczka rurka i chca 55 zł ode mnie, a to naklejki na szybę :P wygrzebałam jakoś z kasy pieniedze bo sobie wrzuciłąm zeby ,miec wydawac, bo ja zajarzona jak czajnik z gwizdkiem ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurka na razie nie ustalil mi terminu, bo na usg nie widzial jeszcze nic tylko powiedzial, ze 4 tydzien i 2 dzien (w sobote u niego bylam). Ale jak okres mialam 12 czerwca, to wychodzi, ze w marcu bede rodzic...chyba, ze bedzie to koncowka lutego...Pewnie cos wiecej powie mi na najblizszej wizycie. Laurka a Ty badania na toxo, rozyckze i choroby weneryczne, tsh, morfologie, mocz i glukoze robilas odplatnie, czy tez kombinowalas na nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiam prywatnie wyszo okoo 140z + jeszcze robiam sobie grupe krwi z kart dkla siebie wiec okoo 200z mi wyszy [ierwsze badania, nastepne okoo 15 z, a teraz z glukoza 33 zl takze nie jest zle. ok musze zmykac tez;)bo jeszcze wyniki musze odberac przed lekarzem odezwe sie popoludniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam dziewczyna
Tajska ale czy tylko masz możliwość do dwóch przychodni na nfz? Ja mieszkam na prawdziwym zadupiu, tu przyjmuje jeden lekarz, ale wokół jest sporo miejscowości, oddalonych o kilka, kilkanaście kilometrów (10-15 minut autem), gdzie mogłabym chodzić do lekarza. Koleżanka zapisała się bez żadnego ALE do lekarza NFZ do Rydygiera w Łodzi, a tam też się czeka na wizytę kilka godzin jak się już przyjdzie danego dnia, tyle ma pacjentek! Ja naprawdę nie wiem moja droga gdzie ty mieszkasz, ale współczuję :-/. Może masz jeszcze możliwość zapytać w jakichś przychodniach? Nie masz w mieście jakiejś małej przychodni z ginekologiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajska a jak by wyglądał koszt dojazdu do Łodzi u Ciebie? Moja koleżanka na nfz do bonifratrów chodziła i bardzo sobie chwaliła te wizyty, nawet mi polecała, ale ja nie potrzebuje na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jak jest poważna sprawa/zagrożona ciąża to pacjentka wchodzi pierwsza przed innymi. I to na NFZ. Już chyba któryś raz ten cały NFZ wychwalam, ale jak trzeba to też chodzę prywatnie, do dermatologa na przykład, do dentysty itp. Zatem nie zrozumcie mnie źle, jakąś zwolenniczką NFZ nie jestem. Jestem za tym, że jak nie trzeba za coś płacić, to nie płacę :-). Dlaczego mam płacić nawet te 6 zł na morfologię??? Wolę sobie za to czekoladę kupić. Morfologia mi się zwyczajnie NALEŻY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martucha ale testować będziesz, jeśli się okres nie pojawi? Może tak jak ktoś poleca zaprzestań mierzenia temperatury? Chociaż na jakiś czas? Może to wyjdzie ci na dobre? Tak to musisz interpretować wykresy, a to bywa stresujące, bo cuda wychodzą. Ostatnio pisałaś, że sama myślałaś, że już po owulacji byłaś, a ona dopiero była przed tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pesteczkazzz
No ci za mną zoologiczny jeszcze nie otworzyli a wynajeli tydzien przede mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martucha -> ja ostatnio jak byłam u gin to kazała wyrzucić termometr w ogóle, bo niby to jest bardzo niewiarygodna metoda. Wiele czynników może wpływać na temperaturę o których nawet nie wiemy i później stres, bo nie wychodzi i owulacja naprawdę się przesuwa. Z tego co jeszcze mówiła, to u 90% kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę to właśnie te wykresy nie wychodzą. Najbardziej wiarygodny jest monitoring. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to w piątek mam kolejną wizytę (14 dc) żeby spawdzić jak tam moja owulacja, kochane 3majcie kciuki, żeby ten pęcherzyk rósł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma7usia musi rosnąć, ja kciuki będę trzymać :) masz chyba rację, że monitoring jest najpewniejszy i faktycznie jak jest możliwość to warto z niego skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×