Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cierpiaca co miesiac

Bolesny okres 32 latki

Polecane posty

Gość Cierpiaca co miesiac

Chcialabym zebyscie skomentowali to co napisze. Chodzi o moj okres. Z biegiem lat to sie zmienialo, tzn sila bolu, ilosc etc. Same wiecie. Na poczatku z bolu mialam drgawki, okropnie sie czulam. Za kazdym razem kiedy bylam u ginekologa i mowilam o tym, slyszalam ze wszystko jest w porzadku i po prostu taka jestem. Ale czy to jest normalne, ze moj okres ma 6-7 dni i nie ma miesiaca zebym nie wziela minimum 3 tabletek przeciwbolowych? Czy ten bol rzeczywiscie jest normalny? Bol trwa pierwsze 2 dni, potem juz jest z gorki, ale uprzykrza mi to zycie. Dodam, ze staramy sie o dziecko wiec anty hormonalna nie wchodzi w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orneta
Zwróć uwagę co jesz, min. zmniejsz ilość spożywanego nabiału szczególnie przetworzonego tj. serki, jogurty, źle też wpływa spożywanie przetworzonego mięsa np. szynka i wszystkie wędliny, które się ,,świecą", napoje gazowane również odpadają i wszelkiego rodzaju słodycze. Dobrze jak zwiększysz w swoim odżywaniu ilość spożywanych ciepłych zup i ogólnie ciepłych posiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto ja mam 42 lata a okresy tak bolesne że wymiotuję . Mówili po porodzie to przechodzi już tak nie boli Tym czasem ja rodzilam 4 razy boli jak bolało albo i bardziej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znałam dorosłą kobietę, która co miesiąc szła do szpitala, gdzie dostawała bardzo mocne środki przeciwbólowe, bo nie dawało się inaczej. Więc niestety niewiele tutaj można zrobić. Możesz poprosić o tabletki hormonalne (np. antykoncepcyjne), ale nie ma gwarancji, że cokolwiek pomoże. Czasami zmiana trybu życia, lepsza dieta, sport itp. pomagają, ciąża (jak napisała jedna z przedmówczyń), ale znów, pewności nie ma. Sama mam bardzo bolesne miesiączki, jedno co odkryłam, to że jeśli odpowiednio wcześnie wezmę tabletki przeciwbólowe (kiedy wiem, że okres tuż-tuż, np. zacznę krwawić za godzinę, ale jeszcze mnie nie boli - mam bardzo regularne okresy i rozpoznaję łatwo symptomy, że to już), to dolegliwości zmniejszają się do minimum. Jak naprawdę rozboli, to choćbym wzięła całe opakowanie ibupromu, niewiele to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1) zacznij jesc tabletki z magnezem 100mg minimum na tydzien przed okresem 2) Advil (ibuprofem) 200mg na 3 dni przed okresem 3) wykonuj jakies cwiczenia nawet joge regularnie. mnie pomoglo :) a tez czasami jak zabolalo to ledwo co stalam.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuautorka
Mi nie pomaga nic poza odpowiednio wcześnie wziętymi tabletkami przeciwbólowymi- tyle że ja nie mam regularnych miesiączek, a i objawybywają mylne. Czasem brzuch zaczyna pobolewać 2 dni przed, biorę jedną tabletkę, drugą, a tu nic. Czasem początku nie czuję w ogóle, żadnych objawow- a jak już się zacznie i nie jestem na p/bolowych, to zdarza mi się mdleć z bólu. Dobrze było jak byłam na tabletkach anty- w ogóle nic nie bolało, no ale po odstawieniu po ok. pół roku bóle powróciły. Męczę się tak już ponad 10 lat, żadne kuracje, herbatki, ćwiczenia, magnez nie pomagają... Zaden ginekolog też nie doszedł do sedna problemu- "taka pani uroda". A ja martwię się co miesiąc, żeby w pracy nie dostać, żeby cyrk z mdleniem i wyciem z bólu mnie nie złapał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Endometrioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Cierpiąca co miesiąc stosujesz tampony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czwóra
ja też polecam magnez, i to nie tylko przed okresem ale stale go uzupełniać. Ja może nie miałam tak bardzo bolesnych miesiączek tylko pierwszego dnia musiałam brać środki przeciwbólowe. A po magnezie nawet nie czuje że mam okres. Czasami magnez może nie działac bo jest kiepskie jego przyswajanie, trzeba wyeliminować czynniki wypłukujące magnez jak kawa czy herbata na korzyść wody albo je ograniczyć, bo samo branie może nie wystarczyć. Ćwiczenia też są wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpiaca co miesiac
Dziekuje za odzew. Ostatnio mialam 1 okres, ze nawet tabletki przeciwbolowej nie wzielam, pierwszy raz od lat!! Bylam w stresie przez dluzszy czas i to pomoglo? Oczywiscie zartuje... Staram sie zdrowo odzywiac caly czas, ale jak mi sie zachce Coli to pije, kebab zjem itp. Oczywiscie w granicach rozsadku i od czasu do czasu. Ja tez tak robie, ze jak tylko widze, ze zaczyna sie okres to biore przeciwbolowa, bo ja rozboli porzadnie, to juz tak ktos napisal, cale opakowanie ibupromu nie pomoze. Ale widze, ze jak sie czyms zajme, bede w ruchu, to zapominam o bolu i bardzo to pomaga. Tabletki z magnezem biore kilka razy w roku po kilka miesiecy.Nie chce brac zapobiegawczo przeciwbolowych, bo nie lubie brac lekarstw i boli mnie juz to, ze musze brac kazdego miesiaca na okres. Wydaje mi sie, ze cwiczenia tez troche pomagaja, ale u mnie z tym troche nie wychodzi :) Jakis czas temu dopiero zaczelam stosowac tampony, ale nie uzywam ich za kazdym cyklem, wiec to odpada. Widze, ze nie jest ze mna jednak tak zle, ale kazdego miesiaca modle sie, zeby tylko nie dostac okresu w pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestesmy w takim samym wieku i masz to samo co ja :( Ja biore diclac bo mam ochote się zabic z bolu. Radze Ci isc do lekarza bo mnie wykryli początki endometriozy i mięśniaki , rowniez nieduze ale jednak to one powoduja taki bo i niestety ale jest to niewyleczalne. :( Ja mam jeszcze problem z krwawieniami okolomenstruacyjnymi ale na to pomaga mi picie siemienia lnianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

Endometrioza daje różne objawy, łatwo ją z czymś pomylić. Ja trafiłam do Orthosa w Komorowicach koło Wrocławia i pomogli mi zapanować nad problemem. A przede wszystkim wnikliwie zbadali i zaproponowali ścieżkę leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo, w czasie okresu pierwszy dzien to biegunka, omdlenia, masakryczny ból brzucha... moja mama miała do samo, mdlała w pierwszy dzień krwawienia. Ginekolog również stwierdził, że 'medycznie' wszystko ok i ze minie po porodzie. Minelo po drugim dziecku, natomiast moja mama męczyła się z bolesnym okresem aż do menopauzy, chociaz z wiekiem objawy nieco zelżały... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez wymiotowałam i nie umiałam wyjść z łazienki a czasem nawet i mdlałam. Mam 20 lat, od pół roku używam produktów konopnych z Canapharm i jestem mega zadowlona, działa przeciwbólowo, rozluźniająco i przeciwwymiotnie! Polecam strasznie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli to  endometrioza? Wtedy trzeba się po prostu zapisać na sonovaginografię do szpitala medicover i powiedzą Ci jak poważny masz problem. Będą to leczyć i łagodzić objawy (możesz liczyć na dietę czy pomoc fizjoterapeuty) albo operować a nie ma się czego bać bo to są świetni specjaliści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×