Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

MOJE DZIECKO NIE JEST DO NAS PODOBNE

Polecane posty

Gość gość

ja mam ciemna karanacje i czarne włosy(naturalne), brazowe oczy, tata to samo i dziadek maz tez brunet, zielone oczy, ciemna cera a nasza corka jest blada blondyneczka i ma niebieskie oczy, ma 4 lata wiec juz tak zostanie nieraz słyszalam komentarze obcych ludzi,ze to nie nasze dziecko, bo jest inna, macie tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tata i dziadek w młodości oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w rodzinie to samo, wszyscy ciemnej karnacji, ciemne włosy, oczy zielone lub brązowe lub zielone a ja blondynka, blada skóra, brat 14 lat młodszy to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest jak się p********z z brudasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha bardzo smieszne:D moj maz jest jednym moim facetem od 10 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym za tyle na pewno nie
bywa...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cyganie ? Może mąż miał jasnowłosych rodziców lub jednego -to wystarczy. Albo przeniósł ci coś na interesie -był taki wypadek w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to normalne jasna cera, wlosy blond - sa determinoane przez geny recesywne, ktore ujawniaja sie rzadko. w druga strone jest niemozliwe - blondyni nie moga miec czarnucha. ale blondyn, jako taka jakby mutacja moze sie zdarzyc i ciemnowolosym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 lata- to nie znaczy że tak już zostanie, nawet oczy jeszcze mogą się zmienić, włosy tym bardziej. A może podmienili ci dziecko w szpitalu? albo bzykałaś się z kimś po pijaku i nie pamiętasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy mowa ze moj syn nie jest podobny do mnie. Za to jest mala kopia meza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, ale nasze dziecko do nikogo z nas nie jest podobne:), bo zeby do ktoregos znas to ok z blondynki brunetki na pewno nie bedzie, najwyzej jej troche ściemnieja wlosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zrobić badania genetyczne, to trochę kosztuje... ale przedewszystkim czy grupy krwi się zgadzają: http://portalwiedzy.onet.pl/122786,,,,wykluczanie_ojcostwa_na_podstawie_fenotypu_grupy_krwi_znajomosc_grupy_krwi_dziecka_i_matki_pomaga_w_ustalaniu_ojcostwa,haslo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka urodzila sie z czarnymi wlosami ale nie takimi pojedynczymi tylko odrazu miala 'czarna czupryne teraz ma 3,5 i jest blondynka wrecz ma biale wlosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosccccc
ale ty jestes głupia:D wiekszosc dzieci rodzi sie z czarnymi wlosami:D moj syn tez, ktory dzis jest blondynem i siostry corka tez:D i duzo duzo innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
[zgłoś do usunięcia] gość Moja corka urodzila sie z czarnymi wlosami ale nie takimi pojedynczymi tylko odrazu miala 'czarna czupryne teraz ma 3,5 i jest blondynka wrecz ma biale wlosy x x rzeczywiscie idiotka z Ciebie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko może Wasza córa poszła w genach po kimś z rodziny, u mnie jest tak że rodzice mają ciemne włosy, najstarszy brat i ja też jesteśmy ciemnowłosi ja do tego mam ciemniejszą karnację, a średni brat jest blondynem o niebieskich oczach, mamy siostra i jej mąż też są ciemnowłosi a mają 3 córki blondynki z czego jedna jest bardzo jasną blondynką, okazuje się że i mój brat i kuzynki poszły w genach po pradziadkach ze strony babci naszych mam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość Moja corka urodzila sie z czarnymi wlosami ale nie takimi pojedynczymi tylko odrazu miala 'czarna czupryne teraz ma 3,5 i jest blondynka wrecz ma biale wlosy ------- i co to wnosi do tematu idiotko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiesz jak wygladali wasi pradziadkowie? czy nikt nie mial niebieskich oczow? blond wlosy moga sciemniec, dziec**przewaznie maja jasne wlosy a potem ciemnieja, pewnie nie beda czarne jak twoje ale brazowe. mysle ze wasza mala wdala sie w ktorys pradziadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o pradziadkach niewiele wiem, moze masz rację:) ale rzadko tak sie zdarza,zeby dziecko było całkiem inne niz rodzice, osobiscie nie znam zadnej takiej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama jest szatynka i ma zielone oczy, tata-tez szatyn z niebieskimi oczami. A ja jestem blondynka i mam oczy szarozielone-jak dziadekk (ojciec mojej mamy) i podobna jestem do rodziny mamy (jej 2 siostr), ale do mamy swojej nie i do taty tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
męża brat urodził się z ciemną karnacją, białymi włosami i ma niebieskie oczy, w rodzinie wszyscy mają czarne bądź ciemne włosy. Jasne oczy miała tylko babcia. Gdzieś do 16 urodzin tak wyglądał. Potem, praktycznie z dnia na dzień włosy zmieniły kolor, karnacja już nie wydawała się taka ciemna. Dziś (22 lata) ma czarno na głowie a w zimie wygląda jakby się mąką bawił. Jakbym go te kilka lat nie widziała to na ulicy nie rozpoznam. Bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka jest ciemna blondynka z brazowymi oczami, jej maz Rom - wiadomo, ciemne oczy i wlosy, corka jest "ciemna" typowa Romka, za to syn blondynek z niebieskimi oczami, ale z rysow twarzy wykapany ojciec. Czasem geny szaleja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.38 co ty gadasz ja urodzilam corke to miala wlosy biale jak snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowany biol

W tym co napisałaś nie ma nic dziwnego. Takie sytuacje są normalne,niektóre geny przechodzą z pokolenia na pokolenie i ujawniają się po kilku pokoleniach. A dziedziczymy do 7 pokoleń wstecz,wiec nie wiesz kto tak naprawde mial takie wlosy i takie oczy.  A to co piszą niektorzy "Goście",to sianie zamętu i ubliżanie innym. Takie kombinacje genów są bardzo często spotykane. Dziecko po mimo,że otrzymuje połowę genów od matki a drugą połowe od ojca wcale nie musi byc bardziej podobne do matki albo ojca,ale moze przypominac dziadka babcie zarowno od strony ojca lub matki a nawet ciotki lub wujków. Nawet z dwójki jasnookich rodziców moze wyjść ciemnookie dziecko, z jasnowłosych rodziców ciemnowłose dziecko lub od jasnoskórych mulat lub ciemnoskóre. Otóż na kolor oczu,włosów czy skóry wpływa wiele genów. Przykładowo:on wlosy czarne matka jasne,a dzieci czarne,ciemny brąz,jasny brąz i ciemny blond;Kolejny: matka jasne ojciec czarne dzieci brąz blond rudy. I to jest dla mnie ciekawe bo z 2 kolorów u rodziców wyszly 3 kolory wlosow u dzieci i zadne nie mialo czarnych wlosow a tylko jedno mialo blond jak matka. Oboje rodziców wlosy brązowe a dzieci rude;Jedno czarne wlosy drugie jasne i wszystkie dzieci ciemny blond. Jest duzo wiecwj takich przykladow.To pokazuje,że nie da sie w 100% wyliczyc jakie cechy otrzyma dziecko bo sami widzicie,że z 2 polączeń ludzi ciemny jasny,u kazdego jest inna sytuacja. Dotyczy koloru wlosow-wszystko moze wskazywac ze wszyscy mamy te same geny ale rozne kolory wlosow. Badania są w dalszym ciągu prowadzone i moze z czasem zostanie wyjasnione co jak i dlaczego. Jeszcze jedna rzecz: do krzyzowki bierzemy po jednym genie od matki i jednym od ojca nie biorac pod uwage,że na dany kolor wplywa wiecej genow. I napewno kazdy z nauczycieli biologii mowil na lekcji,że dane dziedziczenie jest wielogenowe i w krzyzowce jest to proste a w rzeczywistosci wychodzi jak chce.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

W rodzinie mojego wujka urodzila sie dziewczynka ruda, jedyna ruda z calej rodziny do pokolenia dziadkow i pradziadkow. Bardzo podobna do swojej matki, oprocz wlosow ktore sprawialy ze kazdy sie zastanawial czy to na pewno dziecko wujka bo akurat ta ciotka miala sklonnosci do skokow w bok😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URL
Dnia 16.01.2014 o 22:25, jola2014 napisał:

męża brat urodził się z ciemną karnacją, białymi włosami i ma niebieskie oczy, w rodzinie wszyscy mają czarne bądź ciemne włosy. Jasne oczy miała tylko babcia. Gdzieś do 16 urodzin tak wyglądał. Potem, praktycznie z dnia na dzień włosy zmieniły kolor, karnacja już nie wydawała się taka ciemna. Dziś (22 lata) ma czarno na głowie a w zimie wygląda jakby się mąką bawił. Jakbym go te kilka lat nie widziała to na ulicy nie rozpoznam. Bywa...

mój kuzyn - oboje rodzice bruneci a urodził się blondynem ale z piwnymi oczami, włosy zaczęły mu ciemnieć dopiero jak skończył 8 czy 9 lat ,teraz jest brunetem ma 30 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×