Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

REMONT ŁAZIENKI ILE BĘDZIE MNIE KOSZTOWAŁO

Polecane posty

Gość gość

mam małą łazienkę ma gdzieś 2x2 moze torche większa ale nie wiele łazienka jest stara bo ma 50 lat więc wszystko idzie do wymiany wraz z rurami chcę też przestawić umywalkę i kibelek w inne miejsce jaki to będzie koszt ? i ogólnie ile to wszystko będzie mniej więcej kosztowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście wiem że np kibelek mogę kupić za 600 zł jak i za 200 ale ja chcę zrobić ten remont jak najtaniej ale żeby było ładnie i jeszcze do tego wszytkiego chcę zamurować drzwi i wykuć z innej strony a na koncie mam 10 tysięcy wyrobię się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dam rade nie kupuj najtanszym kosztem. bo potem wydasz 2 razy wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy czy teraz też bierzesz pod uwagę robociznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robocizna najdrozsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak również biorę pod uwagę robociznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 tys. ja wydałam z robocizną- nowa kabina, umywalka, szafka pod umywalkę, bez wc bo mam oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj blok ma 20 lat tez sie bede za to brala ale rur nie musze wymieniac tylko prysznic wstawic albo wanne i plytki i baterie ja myslalam sie w 5-6 wyrobic robocizny nie bedzie bo tato mi to zrobi. Widzieliscie fajnie male lazienki zaprojektowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniusia
no te 10 tysięcy powinnaś mieć przygotowane- zawsze wychodzi drożej niż się zakładało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszły poszły
to wszystko co chcesz zrobić, to raczej niestety w 10 się nie zmieścisz , ale w 15 już na pewno. Więc lepiej z 10 tyś nie zaczynaj. chyba że masz możliwość pożyczenia. Najwięcej będzie kosztowało wymienianie rur. Proponuję na sam początek poprosić kogoś znajomego i wszystko nie potrzebne wyrzucić i skuć łazienkę, to raczej nie jest bardzo trudne dalej wszystkim niech zajmują się fachowce i też najlepiej po jakiejś znajomości , bo taki prosto z ulicy będzie dar ile wlezie. Wyobrazcie sobie że znajoma wzięła sobie faceta do układania płytek, nie dość że fuga nie popada w duję to wydarł 30 zł z m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co prawda nie wiem czy rury muszę wymieniać ale np. jak chcę przenieść umywalkę i kibelek to raczej to też będzie spory koszt ? tak samo pralkę chcę wstawić do łazienki bo w tej chwili stoi w kuchni ;/ no i wentylację robić bo nie ma ;/ kurcze zaczynam wątpić że mi starczy to 10 tyś ;/ w ostatczności 12 bo za 2 tyś chcę wymienić wszystkie drzwi w domu tzn te pokojowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziemy starać się brać fachowca takiego po znajomości ale... nei wiem ile policzy i czy faktycznie taniej może i taniej ale na pewno nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Licz się z tym że samo skucie płytek, wykucie rur i wymiana na nowe to już około 3 000. Potem położenie płytek zawsze wychodzi dużo więcej, układanie m2 kosztuje mniej więcej tyle ile m2 płytek, ale jak cię na koniec policzą za docinanie, fugowanie i wykończenie to wyjdzie 2 razy więcej. 10 000 to mało :( A jak zaczniesz to nie będziesz mogła poczekać tylko musisz wszystko skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile pokojowe macie mieszkanie i ile metrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Licz się z tym że samo skucie płytek, wykucie rur i wymiana na nowe to już około 3 000. Potem położenie płytek zawsze wychodzi dużo więcej, układanie m2 kosztuje mniej więcej tyle ile m2 płytek, ale jak cię na koniec policzą za docinanie, fugowanie i wykończenie to wyjdzie 2 razy więcej. 10 000 to mało smutas.gif A jak zaczniesz to nie będziesz mogła poczekać tylko musisz wszystko skończyć. to mnie nie pocieszyłaś. :( nie pamiętam ile dokłądnie ma m2 ale łazienka tak jak mówię jest mała ma nie wiele ponad 2x2 m 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem, jak ty sobie wyobrażasz przenoszenie ubikacji w inne miejsce. Ubikacja jest tam, gdzie jest pion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem, jak ty sobie wyobrażasz przenoszenie ubikacji w inne miejsce. Ubikacja jest tam, gdzie jest pion. TAK ? nawet nie wiedziałam... faktycznie tak jest ? moze ktoś inny się wypowie ? kurde! najlepiej dam sobie spokójz tym remontem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 tys. nawet na te powiedzmy najtańsze z dobrej jakości, muszlę stojącą a nie podwieszaną itp. to jednak będzie mało... Nawet jak nie chcesz dawać płyt gipsowo- kartonowych (a tak się teraz przeważnie robi żeby schować instalacje). Pewnie liczysz np. ile za muszlę, kabinę prysznicową, umywalkę, lustro, drzwi, baterie od prysznica i umywalki, płytki. Do wszystkiego lecą dodatkowe koszty,montujesz wannę to potrzebujesz piankę montażową i silikon, do ceny drzwi często sama ościeżnica nie jest wliczana, do płytek dolicz klej, fugi, do umywalki i prysznica syfon, do muszli deska, często spłuczka dodatkowo, rury wszystkie, do rur konopie do uszczelniania- nie wiem jak masz tam z ogrzewaniem, czy bojler lub piecyk gazowy też będą do wymiany, kaloryfer zapewne tak, materiały do zabudowania drzwi, czyli od razu gips i farba od zewnętrznej strony. Do tego dochodzi masa pierdółek, klamki do drzwi, nawet głupie krzyżyki do układania płytek, śrubki, uszczelki i wykończenie, typu szafka (tu od razu zawiasy, klamki), lustro (klej do luster, coś do uszczelnienia- jeśli w ścianę),wieszak na papier toaletowy, wieszak na ręczniki, szczotka do wc, jakakolwiek półeczka pod prysznicem... Nie wyrobisz z robocizną, chyba że masz kogoś solidnego, taniego i po znajomości, ale na moje oko i tak- nie dasz rady. Jak już odkładasz dłużej to zaciśnij zęby i poczekaj jeszcze trochę. Ile razy robiłam remont czy tam odświeżanie to co najmniej o 1/3 czy połowę wzrastały koszty, a w łazience to było dużo więcej, bo o wielu rzeczach nie wiedziałam. Bo liczyłam np. drzwi, a nie wiedziałam że do nich trzeba osobno klamkę z zamkiem, ościeżnicę, piankę montażową i od razu coś do zamurowania kawałka ściany bo były węższe niż poprzednie. To tak jak z malowaniem pokoju, większość osób liczy tak na oko powierzchnię ścian i koszt farby, a przeważnie trzeba do tego kuwetę, wałki, pędzle, taśmę malarską, folię i nieraz odrobinę gipsu żeby gdzieś ścianę poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady, mała łazienka powinno wystarczyć...lampa, wieszaczki, pojemniki na mydło, do papieru możesz kupić później...Skup się na płytkach , armaturze itp...proponuje skuć stare płytki i rury w swoim zakresie, może ktoś ze znajomych, rodziny? Fachowców weź do zasadniczej roboty..Proponuje, abyś porównywała ceny, w ten sposób można dużo zaoszczędzić..Przygotuj się do remontu solidnie od strony zakupów.Niech majster da ci listę co musi być, potem dojdą do tego nieprzewidziane wydatki, ale większość da się przewidzieć.Proponuje zakupy przez internet .Moja znajoma kupiła w ten sposób np baterie do umywalki , wanny , prysznica..takie same jak ja , ale o wiele taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
.Ktoś tam pisał,że 30 zł za metr płytek to zdzierstwo, nie to tanio. Proponuje jednak obejrzeć robotę ewentualnego fachowca,żeby nie było niespodzianek.Lepiej dać np 10 zł na metrze więcej , a mieć dobrze położone..równo i dokładnie.. Fachowiec narzędzia do pracy powinien mieć swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu siedzą same bogaczki i na remont łazienki 2x2 wydają minimum 20 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ja robiłam oszczędnie, możliwie tanie materiały, jedyną fanaberią były płyty, a nie licząc pierdółek na same zakupy poszło mi 8 tys. Fachowca miałam z rodziny co z dobrego serca robił, a rezygnowałam ze wszystkich zbędnych rzeczy, np. parawan na wannę dokupiłam dopiero parę miesięcy później. A łazienkę mam mniejszą niż u autorki i robiłam 3 lata temu./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez robimy generalny remont łazienki tyle że, mąż i teśc będą kładli płytki, budowali prysznic bo nie chcę kupnego, płytki takie jak w sklepie na allegro znalazłam taniej ale w sumie około 7,8 tyś i tak wyjdzie. Drzwi do kabiny tez na allegro file:///C:/Users/jarek/Desktop/Drzwi%20prysznicowe%20SZK%C5%81O%20HARTOWANE%2080%2090%20100%20MAT%20%283870158841%29%20-%20Allegro.pl%20-%20Wi%C4%99cej%20ni%C5%BC%20aukcje..htm oprócz łazienki zmieniamy drzwi w mieszkaniu, panele podłogowe i przedpokój urządzamy to sa dodatkowe koszta, aż mi słabo jak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Jeśli zamierzacie remontować dom, to zajrzyjcie na http://nexterio.pl/ . Bardzo dobry sklep z materiałami budowlanymi oraz akcesoriami do remontów. W sklepie zakupić można również bardzo ładne dodatki do domu. Firma ta jest częścią firmy Megastore.pl S.A., która działa na rynku od 2009 roku. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti_lesznowola
Generalnie kosztów nie da się oszacować dokładnie. Zależy od hydraulika no i materiałów. Ja kupowałem od a do z w http://instalacjeceramika.mazowsze.pl – w sumie wyszło mi kilka tysięcy, ale łazienka spora i armatura też jakby lepsza. Poszukajcie sobie w sklepach fajnych towarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My ostatnio robilismy remont takiej lazienki, bez przesueania drzwi i wymiany rur i bez robocizny - wyszlo ok 4 tys;; kabina, umywalka, bateria, wc, meble, lustro, lampa, na podlodze kafelki a na scianach panele pcv; robilismy najtanszym kosztem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, niby są taki rozwiązania, że można zmienić położenie wc, ale są dość kosztowne, to jest taki rozdrabniacz, czy coś, ale generalnie ja bym zostawiła na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry fachowiec podlaczy kibel nawet o 3-5 metrow dalej. trzeba tylko na chwile zablokowac rury i poprowadzic dodatkowe pod katem po scianach. tylko musi byc to dobry fachowiec, ktory tez nie zedrze z ciebie za takie zabawy forsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flota55
Wszystko zależy od tego gdzie i jakie materiały kupisz. U mnie generalny remont łazienki zamknął się w 5 tyś z kupnem wszystkiego :) Kupowałam tutaj http://plytki-lazienki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow8
Ale płytki, to nie wszytko. W koszty remonty należy wliczyć również inne wydatki. Jak płytki, to jest wiele sklepów np. http://ibudujemy.pl/ Niektórzy do remontu biorą również ekipę fachowców, a to również jest wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×