Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

niezapłacone składki zus co za to grozi

Polecane posty

Gość gość

Prowadze własna działalnośc i w związku z trudna sytuacja finansowa mam kilkanascie niezapłaconych składek w zusie. Jakieś półtora roku niepłacenia z czego zus tylko raz się upomniał o swoje. Tak się zastanawiam dlaczego tylko raz? Czy mozliwym jest zeby nie placic tych zaległości? Albo chociaż jakieś rozłożenie na raty? Jak to wygląda tam u nich. Miał ktos podobna sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracowałam w wydziale rozliczeń więc powiem Ci tak... każdy pracownik ma swoją listę płatników - niepłacących, skoro nie płacisz w terminie powinno przyjść najpierw upomnienie lub zawiadomienie, że nie opłacasz w terminie składek za jakiś okres np. 3 m-ce, jak w terminie w wysłanym dokumencie nic nie zrobisz będą dalsze czynności czyli decyzja a potem EGZEKUCJA. Nie wiem dlaczego referent nie sprawdził, ale i tak jak się połapią, że zalegasz, że można "działać" to będą doliczane odsetki... Masz dobrą księgową? Jak nie to zacznij szukać, a przynajmniej popytaj jak z tego wyjść... Mimo, że teraz pisma do Ciebie nie przychodzą, nie oznacza, że się nie odezwą, po prostu człowiek się pomylił, bo w komputerze wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarejestruj firme na cyprze i będzie po problemie , zobaczysz jaka różnica w składkach , a te zaległe będziesz mogła na raty zapłacić , jak będziesz zainteresowana daj jakiś kontakt do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są 2 ścieżki w zależności od tego czy sam jesteś w działalności, czy zatrudniasz pracowników np.: 1. upomnienie - a po nim tyt. wykonawczy LUB 2. zawiadomienie o wszczęciu postępowania - zawiadomienie o zakończeniu postępowania -decyzja o wysokości zadłużenia, a potem tytuł wykonawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, jest coś takiego jak układ ratalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta , w takiej sytuacji lepiej wcześniej wyprowadzić majatek potem ogłosić upadłość i założyć nową firme jak pisałem na cyprze , najlepiej na inne nazwisko żeby US sie nie czepiał i sprawa rozwiązana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na upadłości nawet małej firmy mozna lepiej zarobić niż jak by miała prosperować z małymi obrotami , trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać żeby to miało ręce i nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to napisz jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepłacenie składek ZUS to jedno, ale jak będą chcieli to pogrążą Cię na maksa. Bo pewnie opłat środowiskowych tym bardziej nie robisz? Nie dość, że odsetki dostaniesz, to jeszcze karę 200 tys. zł za brak wypełniania obowiązków środowiskowych mogą Ci narzucić, na przyszłość, jeśli jeszcze uda Ci się wyjść na prostą, załóż sobie konto tutaj: http://envinet.pl#obowiazki to chociaż to jedno będziesz mieć z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo duze kary finansowe, które naprawde skutecznie przypominaja o terminowości, ja niestety często mam problemy z pilnowaniem takich spraw i korzystam z usług www.rs.rzeszow.pl podczas rozliczen ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wyprowadzaniu zaległości podatkowych itp. pomocne bywają usługi biur rachunkowych. Większość z nich odpowiada również za kontakt z urzędami. Ja kiedyś korzystalam w usług tego biura http://akro.waw.pl/ z Warszawy i byłam bardzo zadowolona z obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_kasia
a czy w sytuacji gdy składki nie byly opłcane i ZUS sam ściągnął je z konta firmowego, to czy mozna je zaliczyc w KUP? prosze o podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×