Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość neosine

płacz bolesne purkanie kolka nie przespane noce u 7 tyg dziecka

Polecane posty

Gość gość
Moj syn tez mial masakryczne kolki, pil Enfamil od urodzenia ale lekarz nie kazal odstawiac tylko infacol podawac przed kazdym karmieniem. Po tygodniu kolki przeszly ale lekarz mi mowil ze nawet do dwoch tygodni preparat potrafi nie dzialac no u nas po tygodniu w koncu zadzialal i tak do 5 miesiaca podawalam a potem stopniowo odstawilam. Nie powinno sie co chwila mleka zmieniac bo brzuszek sie musi przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
jak bylam w ciazy to mala miala czesto czkawke heheh i teraz zawsze sie smieje jak dostaje ze jak nie kolka to czkawka i tak na zmiane ...;) dziekuje jeszcze raz za cenne rady :) dzidzia niech rosnie zdrowo i duzo się smieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
a skąd pochodzisz? mieszkasz może gdzies na śląsku a dokladnie tereny żywca? u nas w osrodku sa fatalni lekarze , mysle zeby mala przenies do innego ale sprawdzonego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
smieje sie bardzo duzo, juz siedzi, jest zywy i pocieszny :) gdy bylam w ciąży czkawki mial wieczorami :) pozdrawiam cię, jeżeli mialabys ochote jakoś popisać, to może używasz jakiegoś sposobu? może masz mejla? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
nataliadziedzic@onet.pl to moj meil z mila checia popisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaCh
Ja mojej córce podawałam na boleści brzuszka espumisan, bo lekarka nasza powiedziała, że zawiera on simetykon. Wyczytałam, że ma substancję aktywną która działa mechaniczne, zmniejszając napięcie powierzchniowe bąbelków w brzuchu, dzięki czemu łatwo pozbywamy się gazów lub są one wchłaniane. I podałam małej i powiem wam że jak ręką. Dodam że karmiłam piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelllll
a jak duży jest Twój maluszek? Czy jest jakiś wiek do którego nie powinniśmy podawać espumisanu dziecku? przy kolejnej wizycie zapytam swoją panią ginekolog o ten espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaJadzi
takie lekarstwa można podawać po pierwszym miesiącu życia dziecka. Takie objawy jak w temacie wątku wskazują właśnie na problemy z brzuszkiem. Espumisan powinien pomóc, ale ja radziłabym jeszcze masaże i kładzenie na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację na wizycie lekarka powiedziała mi, że od pierwszego miesiąca można już podawać espumisan, lek ma przyjemny słodki bananowy smak, więc maluchy bez problemu przyjmą takie lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaJadzi
pocieszające jest to, że takie chwilę mijają :) nie martwcie się mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w końcu mianą ale zanim dokuczają naszym maluchom to trzeba szukać rozwiązania aby im ulżyć w tym cierpieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaJadzi
no pewnie masz racje. Ja sama też tak robię. Nawet teraz jak pakuje się powoli do wyjazdu na urlop, to bardzo ważne jest dla mnie spakowanie apteczki dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy okazji wyjazdu na wakacje warto pomyśleć właśnie o apteczce dla malucha, bo to różne rzeczy mogą się przytrafić podczas urlopu. A tak w ogóle Waszym zdaniem co według Was jest najważniejsze do wrzucenia do podróżnej apteczki malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaJadzi
biegunka, brzuszek, gorączka - najczęstsze dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam to samo z synem. Pomogla poduszka wypelniona suszonymi pestkami wisni (kupiona w supermarkecie) podgrzewasz ja w mikrofali i kladziesz na brzuszek. POMAGA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może domowe sposoby?ciepły okład z pieluszki,suszarka do włosów,jak najczęściej układać na brzuszku,po jedzeniu trzymać dłużej pionowo a najlepiej w czasie karmienia odbijać parę razy.U nas właśnie te sposoby pomagały plus espumisan do każdego karmienia...niestety kolki to taka przypadłość że tak na prawdę nic nie działa,trzeba przeczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też przeżyłam, a raczej syn przeżył. Gorąca pieluszka jest słaba, bo za szybko się ochładza. Termofor z pestek wiśni też mamy, ale nie zdążyłam wypróbować, bo kolki przeszły zanim go nabyłam. Warto jednak kupić taki termoforek, bo jest on naturalny i można stosować na ciepło (po podgrzaniu w mikrofali) ale też na zimno po schłodzeniu w lodówce. Na kolki suszarka u nas była najlepsza i układanie na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rusia
Najlepiej żeby malucha obejrzał lekarz bo to może być coś poważnego. Jeśli to po prostu kolki to Espumisan jak najbardziej pomożę. Jest w kropach dla dzieci i sprawdza się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym espumisan dla dzieci zawiera w swoim składzie substancję zwaną symetykon, który jest bardzo bezpieczny dla dzieci, dlatego spokojnie można go podawać dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PURKANIE hhahahahahahhaha matko co za słownictwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×