Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zimowitka

Herbata na mrozy co ogrzeje organizm

Polecane posty

Gość zimowitka

Herbata na mrozy jakieś pomysły? Po wielu tygodniach zima zawitała do polski. Niestety nie da się ukryć, że niskie temperatury dokuczają. Z całą pewnością herbata na mrozy by się w tej chwili przydała. Może znacie jakieś sprawdzone przepisy, czy tajne receptury dzięki czemu herbata na mrozy nie jest wam obca? Śmiało możecie podawać propozycje oraz przepisy bo nie ukrywam, że człowiek by się chciał rozgrzać podczas takich mroźnych wieczorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wieczór to polecam grzane wino albo piwo, jak ktoś lubi można kupić gotową mieszankę do tego, albo zrobić sobie - cukier, cynamon, goździk w moździerzu to do wina/piwa, do mikrofali i gotowe :) jestem na urlopie i narobiłaś mi smaka, idę sobie nagrzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja Orthodox
Poszedłem do lekarza i zapytałem czy ma coś dobrego na wiatry. Dostałem latawiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurore
Też jestem za grzańcem na zimne wieczory! Ja dodaję do niego cynamon, swieży imbir, kilka goździków, gwiazdek anyżu oraz rozkruszonych nasionek kardamonu. Do wina można również wkroić plasterki pomarańczy. Mniam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie robcie mi smaku,lecze sie antybiotykiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To mit, ze nie mozna pic alkoholu przy antybiotykach, w rzeczywistosci odnosi sie to tylko do niewielu lekow. Grzaniec pomaga przy przeziebieniu, a zawarty w nim cynamon jest antybakteryjny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingiwOKO
herbata na mrozy to teraz sie przyda! Taka pizgawa za oknem ze magia kina. ta pogoda jest tak zwariowana ze może zima szybko odpuści. wcale bym się nie obrazila jakby w tym miesiącu zawitala do nas wiosna z wysoka temperatura na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodajKROKU
nie ty jedna masz takie słodkie i piekne marzenia ale jak to w zyciu bywa pamiec bywa zawodna czy naprawde nikt nie pamieta jak to było w poprzednim roku kiedy tez tak było cieplutko a potem na spadl snieg i było bardzo ale to bardzo zimno? Herbata na mrozy może się nam jeszcze przydac przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CRAZYdays
zamiast sie cieszyc chwila i zima to już to jakies czarne wizje nadejście pogotowej apokalipsy. Przynajmniej dzieciaki maja jak spedzic ferie. a herbata jak herbata kup se jakas owocowke z teekanne, loyda w sklepie dodaj cytryny soku z maliny i sprawa zalatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olomatopejka
wy tak mowicie ale herbata na mrozy to w wersji dla dorosłych powinna być pita z rumem albo w wersji goralskiej dla młodszych to jakas owocowka z cytryna. mam nadzieje ze pogoda się jeszcze długo nie utrzyma taka jestem nieszczesliwa kiedy auto nie odpala z rana i musze skrobac szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokieffka
herbata na mrozy i polaczenie jej z alkoholem to dobry wybor ale jak ktos nie może to mnie zawsze rozgrzewa taka herbata w niebieskim pudelku z domeczkiem typowa zimowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie spożywam taki napój: zaparzony świeży imbir z sokiem z mandarynki i łyżeczka miodu. Miód dodajemy oczywiście gdy nasz drink będzie ledwo ciepły, czyli ok 40 stopni. Napój chociaż niegorący grzeje elegancko i smakuje wyśmienicie. Można imbir dodać do herbaty i pić ciepłą i wtedy będzie grzanie turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indernikasz
czyzby chodzilo ci o winter time? na miano zimowki to z cala pewnością zasluguje ale herbata na mrozy to tez dodatki jak cynamon, imbir, cytryna gozdziki oczywiście nie wszystkie razem ale każdy z osobna do tego sok z malin, a lepiej z aronii i ogrzewa i chroni przed przeziębieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenkatatry
Do herbaty na mrozy wystarczy dodac sok z aronii i cytryne i po sprawie a nie tu myslec o jakis szalonych przepisach wiadomo ze każdy ma inny gust moje kubki smakowe najbardziej lubia te zestawienie a na inne wariacje kulinarne juz sie niestety nie godza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzerrka
Uwielbiam owocowe herbaty bo juz same w sobie sa słodkie i nie trzeba niczego dodawac ani soku ani cukru mi najbardziej smakuje imbirowo cytrynowa z teekanne ale inne ich owocowe tez sa dobre u mnie w pracy kolezanka w biurku ma sloik powidel sliwkowych i wiecie co? ona je dodaje do herbaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madamlikeme
kiedys próbowałam wypic herbate z powidlami sliwkowymi ale się nie udalo takie zestawienie to bardziej pasuje do ciasta niz herbaty lepiej dodac sok z jezyny czy porzeczki pasteryzowane ewentualnie jak komus za malo slodko to doslodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wicherkowann
ta pogoda sie tak zmienia ze szok koniec grudnia byl taki ladny a teraz herbata na mrozy jak znalazl mi to juz paluchy pomimo dwoch par rękawiczek na tych przystankach odpadaja i tak strzykam zebami a jak już dotre do pracy lub opcja powrotna domu to od razu wypijam kubek goracej herbaty żurawinowej z sokiem z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sobie robię wymyśliłam taką z cynamonu, gałki muszkatołowej, goździków, imbiru kandyzowanego i kilku kropel cyrtyny. Bardzo rozgrzewa. Czytałam gdzieś, że można pić herbatę majerankową na rozgrzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardamonowka
herbata na mrozy powinna przede wszystkim rozgrzewać. a jak wiadomo takie działanie mają przyprawy: imbir, kardamon, cynamon, goździki. Wychodzi przepyszna herbata typu grzaniec. Jej minusem jest mętność i opadanie składników na dno, np miodu. Więc jeśli np zapraszamy gości, to raczej takiej herbaty nie podamy. ja wtedy zawsze sięgam po gotowe zimówki. Kto jakk kto ale tekane ma największy wybór typowych zimówek. Są jeszcze herbaty ala zimówki typou grzańce i wiem, że na pewno mają je loyd i widziałam też u posti. ale tak jak mówię: ja do swojej winter time jeśli pijemy z dziećmi - dodaję pomarańczy ze skórką, cytrynkę wkrajam, trochę miodu:) a jak przychodzą goście to podaję jakąś "czystą" herbatkę zimową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ILUZYNIOSTKA
taa mi to auto nie potrafi zapalic jakby zima zylo wlasnym zycie naszczescie bylam na tyle przebiegla ze do termosu zrobilam sobie herbate pomaranczowa z teekanne a ze stoje zawsze w korkach moje ogrzewanie zima również zyje wlasnym zyciem to sobie po drodze pilam taka herbatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xwatermelon
dobrze ze ktos był na tyle inteligenty ze wymyślił termos, termofor i grzejnik cuda techniki które współgrają z herbata na mrozy ja to do zwyklej czarnej dolewam soku z imbiru i plasterek cytryny jest również mile widziany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do jakiejkolwiek (czarnej, zielonej) wkroić kilka cienkich plasterków świeżego imbiru (ja nie obieram skórki, tylko myję). Można dodać szczyptę cynamonu. I smaczne. i zdrowe, i rozgrzewa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimowrotka
zime trzebe przetrwac i tyle juz malo czasu zostalo do wiosny a tymczasem trzeba sobie jakos radzic opcjonalnie owocowka z cytryna czy zwykla z sokiem z cytryny i tak ta zima uroczo mija a by mogla zleciec zdecydowanie szybciej gdyby tak ktos wymyslij pilot do przewijania zimy to juz wogole było by fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brudnoszaro209
jakie pomysły haha ja tam zime lubie i zawsze czekam kiedy spadnie snieg zeby posuszowa na nartach a potem po calym dniu wojazy wypic sobie herbate z wkladka. to jest dopiero lecznicza herbata na mrozy no tak tylko problem pozostaje bo nie da się jej wypic za kolkiem, w pracy takiej wersji nie wypijesz jedynie na stoku lub w domu ale to się człowiek może szybko ululac do snu i pytanie co potem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajanikacz
a potem to sobie zapazyc trzeba 8 ziol czy melisy z cytryna i człowiek się może wewnętrznie uspokoic kiedy to przez caly dzien jak dlugi i szeroki narzeka na uroki zimowej pogody takim sposobem możliwe jest podładowanie energii na nastepny dlugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUMMERcomming
nie wiem jak u was, ale na poludniu polski pogoda znacznie sie poprawila. dobra moze i troche wieje ale chociaz temperatura jest na plusie. mam naprawde wielka nadzieje, ze zima juz nie wroci. dla mnie taka pogoda moglaby tak juz zostac i sie wogole nie zmieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartazzarka
taa teraz jestes takic cwany a potem bedziesz prosil nas o przepis na herbate na mrozy hehe. z tego co ogladalam w wiadomosciach to zima ma juz niebawem powrocic, ja to i tak nazbyt chorowita jestem wiec nawet jak pogoda jest ladna to musze uwazac na wszelkie mozliwe przeziebienia. no coz raz zawieje, a ja potem jestem przeziebiona. takim sposobem codziennie sobie serwuje z rana herbatke z cytryna i imbirem i poki co nic mi nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dewitiusjzaz
jako rodowity polak raczej wole do herbaty sobie wrzucic jakies podkladki z pradem, hehe ale zeby nie bylo ze cos tu za duzo chlapie to sobie ostatnio pilem royal rum do ktorej dodalem oczywiscie rum i herbata fajnie rozgrzewa. nie ma co sie oszukiwac zima na bank powroci, watpie ze tylko dwa tygodnie sypania sniegiem i juz po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrEtYzAnIa
Uuu wy to cos spieci jestescie lepiej sobie zrobie rumianek na uspokojenie bo z tych emocji to chyba nie wytrzymacie presji hehe, ja tam nie narzekam w sumie troche posypalo to nawet skorzystalam z okazji i sie wybralam ze znajomymi w gory na narty, troche przynajmniej pojezdzilam. A jak jeszcze snieg spadnie to napewno drugi raz sobie taki weekendzik na stoku zafunduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrinarria
Taa a pewnie to po dniu na stoku sobie taka herbatkę na mrozy fundujesz. Z wkładką czy bez? Mi się wydaję, że herbata przy takich temperaturach powinna być wzbogacona o składniki takie jak imbir, cynamon. Generalnie wszelkie składniki, które człowieka rozgrzewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×