Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zdesperowana Domowa Żona

co czytacie badz przeczytaliscie ostatnio?

Polecane posty

Gość Agatorix
Oprócz juz wymienionych mogę polecić jeszcze książki takich autorów jak: Harlan Coben S.J. Bolton Val McDermid Chris Carter Joy Fielding Alex Kava Erica spindler Karin Slaughter Simon Beckett !!! (ale jego najnowsza powieść mnie trochę rozczarowała) Karen Alvtegen Bill Floyd Gregory Funaro Karen Rose Charlotte Link John Lutz Peter Abrahams ( zwłaszcza Zbrodnia DOskonala) Philip Margolin Thomas Harris Cody McFayden Kathy Reichts J.T.Ellison Mo Hayder Maxime Chattam (propozycje z mojej biblioteczki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatorix
Wszyscy wyżej wymienieni to autorzy powieści kryminalnych, thrillerow sensacyjnych itp. Jest jeden wyjątek - Joy Fielding, autorka powieści raczej obyczajowych ( pojawiają sie tez elementy sensacyjne,ale nie stanowią one głównego tematu). Jednak szczerze polecam jej powieśc***Przeczytałam wszystkie i nie zawiodlam sie ani razu. Nie są to jakieś harlekiny, często bez happy endu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
osobiście wolę czytac po polsku, ale z angielskich pozycji przeczytałam ostatnio pierwszy tom (z serii książek o perypetiach Thursday Next) Jaspera Fforde 'The Eyre affair'. Jest trochę romansu, trochę sensacji, duzo nawiązań kulturowych, z których częśc**prawdopodobnie nawet nie załapałam, ale mogę polecić - dobre, nieco s-f, ale specyficzne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah 'inferno' tez zdazylam przeczytac miesiac temu. lubie czasem poczytac cos klasycznego tak jak wlasnie 'buszujacy w zbozu" czy 'blaszany bebenek" czy 'oliver twist". co jeszcze poleciacie z klasyki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam najbardziej zabawna ksiezke na swiecie przyktorej bedziecie plakac ze smiechu "Trzej panowie na lodce i pies". Pomaga na wszystkie stresy, gwarantowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
"Trzech panów w łódce nie licząc psa" chyba;) z klasyki to Szwejk;) albo Bukowski...chyba wolę nowszą klasykę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wolisz nowsza to polecam Pilipiuka, dzieki za poprawinie tytulu, z pamieci bralam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z klasyki polecam "W imie rozy" Umberto Eco, chyba wszystko Dostojewskiego, Orwella tez uwielbiam. Po Umberto Eco trudno przebrnac przez wypociny Dana Browna (czy jak mu tam) bez uczucia zniesmaczenia jego warsztacka i merytoryczna prowizorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednaw
Orwell - zgadza sie, świetny, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatorix Bil ++++++++ O to mamy podobny gust...Tez mam Chattan , Kave na regale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
Pilipiuka czytałam, chwilowo mam dość, Dukaj zdecydowanie lepszy, Kapuścińskiego się bardzo dobrze czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Imie rozy" a nie "W imie rozy":) A ja z klasyki czytam wlasnie "Rozwazna i romantyczna" Jane Austin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie sa rozni
Skad sciagacie ebooki za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet zrobilam podejscie do "imie rozy", przeczytalam moze z 100 stron i odlozylam bo jak dla mnie za duzo filozofii w tej ksiazce, w pewym momencie autor rozwodzil sie nad jakims koniem i stwierdzilam ze nie moge .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imie rozy moze byc ciezkie do czytania dla kompletnego laika, ja robilam magistra z historii i jestem pelna podziwu dla znajomosci epoki autora, jest to wspaniale dzielo, zreszta film tez jest niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz jestem kompletnym laikiem tak? :) Dla mnie książka była głownie filozoficzna (historii sie nie boje a jak jest dobrze opowiedziana to nawet lubię). Film mi sie podobał bo taki klimatyczny ale całkiem inny od książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla kobiet dobre sa harlekiny i paulo coehlo, od innych rzeczy moze glowa was rozbolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_znowu_po
od harlekinów i coehlo bolą zęby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skład Domestosa... tak, siedziałem na tronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maonisia uj kej
http://pokazywarka.pl/q93iho/ ja czytac polczyna i obcoch*jjowiec bez Visa debit,plodzic duzo malp polczynom, byc zaradny czciec biale dziury :D cala wioska chciec to nie katolicyzm tam sie dzieja dopiero orgije my ***** szkaradne polczyny papiery do zachodu Europ I ****** BO MALO KOZ NA ZACHOD :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdesperowana, nie chodzilo mi o obrazanie Ciebie ani nikogo innego. Nie wiem czy jestes kompletnym laikiem, chodzilo mi o to, ze rzeczywiscie, jesli ktos sie nie zaglebial w tematyke sredniowiecza to ta ksiazka moze byc ciezka do czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie poczekałaś? Wery Gorczyńskiej. Fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja aktualnie czytam Uniwersum Metro 2033 "W Mrok"- Andriej Diakow a ostatnio to: Uniwersum Metro 2033 "Do Światła"; "Haker Prawdziwa historia szefa cybermafii" - Kevin Poulsen "Metro 2034" Dmitry Glukhovsky "Metro 2033" Dmitry Glukhovsky "Sztuka podstępu" - Kevin Mitnick dalej mi się nie chce wymieniać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego nie poczekałaś? Wery Gorczyńskiej. Fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Padma Lakshmi
Nie ogarniam swiata Kapuscinskiego. Przedtem Nowy Jork Rittenhouse i Drzewo traw Capote. Przede mna Heban Kapuscinskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magistra z historii zrobiła i nie wiedziała, ze Umberto Eco jest historykiem z zmiłowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zresztą to nie wasze poziomy ten rodzaj literatury. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w trakcie czytania "Metra 2033", gra mi sie podobala, ksiazka tez wciaga. Od poczatku roku przeczytalam: cala serie z Tora islandzkiej pisiarki Sigurdardottir Yrsy. Serie o braciszku Cadfaelu- Ellis Peters, lekki, mily kryminal. Od kilku miesiecy mam na tapecie skandynawskie kryminaly i prawie wszystkie serie autorskie przeczytalam. Dla milosnikow kryminalow- polecam. Lubie "Sto lat samotnosci", ksiazki Vonneguta, kryminaly Joanny Chmielewskiej i Christie Agathy. Lekkie polskie serie dla mlodziezy, bardzo interesujace ksiazki pisze Ewa Nowak. Z fantasy to "Pana Lodowego Ogrodu" uwielbiam, Sapkowski mnie czasami meczy swoja filozofia, ale wiedzmina lubie bardzo. Kossakowska jest niezla. I setki innych autorow, ale nie bede wszystkich wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sorry, a gdzie pani od magistra z historii napisala ze Eco byl historykiem z zawodu? Eco napisal nie tylko "imie rozy" jego np. felietony pokazuja jak bardzo trafnie ocenia rzeczywistosc :) Polecam "zapiski na pudelku od zapalek" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×