Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile wasz kosztowala komunia dziecka

Polecane posty

Gość gość
przeciez polowa wpisow tu to czysta scietma. Tak...10.000 wynajecie dworku 50 osob i prezent.No ludzie. wy to lykacie??? haha... Dokładnie, jak pelikany, już nawet tak grubymi nićmi szytych idiotyzmów.Kafe to taki trollraj, tutaj można być kim się chce.Buauauauua Nam wyszło 240 tys, a to nie wiele, tak normalnie jak to w Polsce,zamek, kareta, chór, wykwintny obiad, pokaz sztucznych ogni, limuzyny dla całej rodziny, kucyki dla dzieci, lot balonem, a potem się obudziłam. buauaua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że łatwo oddzielić wpisy prawdziwe od wpisów trolli. Co do robienia komunii w lokalu - mamy dużą rodzinę, samego rodzeństwa z małżonkami jest 8 osób, do tego ich dzieci (też sporo), dziadkowie, kuzynka (chrzestna) z mężem i 2 dzieci. Nie mam warunków w mieszkaniu, aby tyle osób upchać przy stole. Poza tym, jak znam życie, nikt by mi nie pomógł. Chrzciny syna spędziłam całe w kuchni i wtedy powiedziałam sobie, że to ostatni raz. Dzień przed komunia spędziłam na spacerze, w niedzielę mogłam się skupić na samej uroczystości, zamiast się urobić od rana, a po całej imprezie wyszłam, zamknęłam drzwi i wróciłam do czystego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) ja mam komunię synka w tym roku, tez na sporą ilość - koło 40 osób + dzieci i to najbliższa rodzina. Gdyby mnie ktoś spytał 2 lata temu to odpowiedziałabym ze na pewno restauracja (chrzciny robiłam w domu-udały się, ale nie miałam dla nikogo czasu było tylko latanie między kuchnią i stołami). Czas zweryfikował moje plany, po pierwszych kontaktach z restauracjami ceny za osobę okazały się koszmarnie wysokie (od 135zł) w stosunku do proponowanych dań (z reguły 2 ciepłe posiłki przy czym drugi najczęściej żurek), jak gdzieś taniej to np 4 komunie na jednej sali przedzielone parawanami... skutek zamówiłam sale i kucharki i będziemy robić sami na sali... na razie mogę dodać ze kucharka bierze 25zł za osobę + my zakupy dotyczące jedzenia... ale plus taki ze nikt nie wyjdzie z komunii głodny... a co do innych kosztów samo ubranie chłopca od 400w górę (garniturek 230 plus koszula muszka pasek buty) i niestety co do opłat nie ma opcji nie zapłać księdzu - wszystkie dzieci maja wpłacić po 150zl w to jest wliczona książeczka i chyba pamiątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 0706
a ja myślę że to jest indywidualna sprawa każdego z nas. ja w tym roku robię komunie na około 60 osób. sama najbliższa rodzina. nie jest to żadna pokazówa . myślę ze pójdzie mi około 4500 zł ,ale te pieniądze odkładałam 3 lata. a co do stroju u nas są alby ze spodniami koszt 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na samo przyjęcie duzo nie poszło. Komunia była na 20 osób (bez rodziny męża bo ich nie lubie i nie utrzymujemy kontaktów). Lokal mamy bardzo tani, bo 40zł/osoba przy czym mieso świeże z rzeźni obok ;) w cenie przystawki (od cholery i ciut ciut), zupa, drugie danie, napoje i owoce. Swoje trzeba było mieć tylko ciasta i ewentualnie alkohol (u nas nie było). Więc za lokal 800zł+ ciasta (każdy coś przyniósł). ja robiłam tort wyszło gdzieś 300zł (musiałam pokupować narzędzia do masy cukrowej). Ubrania i dodatki plus fryzjer, kosmetyczka (ostatnie dla mnie nie dla dziecka ;P)- około 2-2,5 tys. na 4 osoby (ja, mąż, córka "komunistka" plus 3letnia córka) Więcej kosztów nie było jako takich. Tam jakaś opłata za kościół itp. no niech bedzie z 300zł dodatkowo. Najwięcej wydaliśmy na prezent, bo była to wycieczka 2tygodniowa wycieczka dla całej rodziny- Francja/Hiszpania/Portugalia- miejsca kluczowe to Disneyland i Fatima. Mielismy tylko jechać do Fatimy ale mąż sie uparł, ze jak szaleć to szaleć... Ale warto było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Włos się jeży gdy to czytam.W tym roku w maju przystępuje do komunii moja najmłodsza wnusia.Ma być przyjęcie w lokalu na 35 osób.150 zł. od osoby.Kompleksowe ubranie dziecka kosztowało 2 700 zl +.Kościół też żądają mnóstwo kasy! Dawniej komunie odbywały się w domu, a dziś to raczej niemożliwe,za mało miejsca w mieszkaniu w bloku.Zresztą po co robić sobie bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ukrywam,ze był to spory koszt,ale tego typu okazje zdarzaja się raz w zyciu, problem mialam jedynie z wyprawieniem, nie wiedziałam czy w domu czy w lokalu – zdecydowałam się na hotel , http://www.dwabratanki.pl/ mimo, ze koszta nie były najtańsze – to nie żałuje , wszystko było zorganizowane naprawde na najwyższym poziomie, dodatkowo miałam kontakt z organizatorami – fajnie , bo pamiętali o moim budzecie :) no i o wymaganiach . Smaczne jedzenie, sala była bardzo ładnie ozdobiona, i klimatyzowana ( to nas uratowalo :)) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2500 impreza w lokalu na 17 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona tona
Oczywiście że większość wpisów to ściema. Mój syn ma komunię za 2 tyg, mieliśmy robić ją w domu, ale znaleźliśmy restaurację, w której organizacja wyjdzie znacznie taniej niż w domu. Oczywiście próbowaliśmy wszystkiego co będzie podane gościom i jest naprawdę smacznie. Obiad+ danie gorące+ zimna płyta(2rodzaje sałatek, śledzie, Studzielinki, wędliny z pieczonego mięsa)+ ciasto+ tort z kształcie książki+ soki+ owoce- ok 1300/1400zł na 13 osób. W domu musielibyśmy zrobić malowanie, dokupić serwis obiadowy, plus prąd i gaz- wyszłoby znacznie drożej:-) Inne koszty to- - alba- 120zł - składka ogólna(prezent dla księdza, wystrój kościoła itp)- 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no my robiliśmy w restauracji http://www.klubimpuls.eu/ i koszty były…jakby to określić – relatywne do tego, co nam zaoferowano,było pyszne jedzenie, bardzo ładny wystrój, a ponadto genialna obsługa. Jestem zadowolona i nie żałuję tej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy bardzo liczną rodzinę ,więc nie sposób było pomieścić wszystkich w domu. Zdecydowaliśmy się na wynajecie Sali w hotelu http://www.hotelspichrz.com.pl/ i powiem szczerze – nie żałuje. Niczym się nie musiałam martwić, nie musiałam gotowac:) , ani sprzątać. Zrelaksowana i szczesliwa tak uroczystym dniem,zasiadlam z rodziną do stołu. Jedzenie pyszne, goście zadowoleni, fakt poszło na to kilka tys, ale takie uroczystości są raz w zyciu, pozatym co nie co mielismy odłożone,wiec poglismy pozwolic sobie na cos wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całkowitego kosztu imprezy okolicznościowej nie można z góry podać bo to zależy od różnych czynników. Ja swoją imprezę urządzałam w http://www.parkrodzinka.pl/ gdzie indywidualnie obliczaliśmy koszta jedzenia ilości osób i tym podobnych. Fajna miejscówka przyjazna dzieciom i dodatkowe atrakcje to również koszta, ale moim zdaniem warto zwrócić na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas cała ta przyjęmnośc na 100os kosztowała 45tys. Myślałam, że cena przeciętna, ale ostatnio sprawdziłam ceny lokali na http://chrzcinyikomunie.pl/ i widzę, że sporok przepłaciliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My rowniez mielismy wynjęty lokal - www.rcc.pl - bardzo nam sie to opłacało, bo finansowo wyszło naprawde ok, a nie musielismy z męzem ogarniać mieszkania i sami wszystkiego organizaowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewiele, głównie dlatego, że nie przygotowywałam jej w domu. Komunię zorganizowaliśmy w parku rozrywki http://www.parkrodzinka.pl/oferta.html dzięki temu wiele kosztów związanych z organizacją np. jedzenia odeszło mi na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cale szczescie ze mieszkam w kraju,w ktorym sakramenty Sw. nie przyjmuje sie na pokaz:))w Pl postaw sie nie zastaw sie:)):)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszłym roku postanowiliśmy zrobić komunię w plenerze i wynajęliśmy katering ze sprzętem od www.localpizza.pl Było to coś nowego i moim zdaniem świetnie się sprawdziło. Szczególnie dzieci miały dużo radości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest za mało miejsca w domu i tez postanowiliśmy zorganizowac taką uroczystość rodzinną w lokalu, ale nie przesadzajmy nie na 100 osób. Liczymy, ze będzie tak około 25. Jeśli szukacie fajnego miejsca w okolicach Warszawy to polecam hotel Villa Estera http://www.villaestera.pl/uroczystosci-rodzinne-ogolne-informacje.html. to bardzo eleganckie miejsce, robią piękne dekoracje z Zych kwiatów no i mają świetną kuchnię. Byłam już tam kiedyś na imprezie i dlatego się teraz zdecydowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
komunia dziecka,,, no to jednak był koszt, na szczęście bardzo fajnie, że trafiliśmy na dobry sklep gdzie kupiliśmy suknię http://www.paramentum.com.pl/ no i zapłaciliśmy tyle, że byliśmy zadowoleni, a jakość bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 tys. w lokalu wszystkich osob 33 koszt restauracji razem wyniosl 4.200 zl wliczone bylo wszystko (tort,owoce, ciasto ,napoje itd ) . w kosciele placilismy 220 zl (ustrojenie , prezent dla ksiedza, plyta plus album ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam w Rozdrożu też wyszło taniej niż w domu. 10 osób - 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też robimy w Rozdrożu 7 maja. Tylko, że wybraliśmy menu 130zł za osobę, ale u nas będzie tylko 7 osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około 1000/1500 zl robiłam samą w domu ciasta i tory były zamawiane na 30 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydać więcej niż 3 tys na komunię to trzeba być p*******m Zastaw się a postaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×