Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Sellana

Koszt ogrzewania centralnego

Polecane posty

Gość Sellana

Witam, chciałam zapytać czy ktoś się zna ile może kosztować instalacja centralnego ogrzewania dla domu o powierzchni ok. 80 m 3 pokoje kuchnia, mały korytarz, maleńka łazienka. Kotłownia byłaby na tym samym poziomie co kaloryfery. Chodzi mi o cenę plus-minus samych materiałów. Kocioł może być do 20 kW, zwykły bez podajnika. Teraz ogrzewamy dom zwykłymi piecami jeden z nich właśnie się zepsuł i myślimy o co. Ktoś mi pomoże w określeniu kosztów samego materiału bez robocizny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 -13 tys złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sellana
Bez robocizny same materiały tyle pieniędzy ? Dla domu z 5 pomieszczeniami ? Niemożliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sellana
Up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jakie materiały wybierzesz przede wszystkim wylicz sobie moc grzejników jaka powinna być w każdym pomieszczeniu, potem poszukaj grzejników o takich parametrach polecam też wydać więcej pieniędzy na grzejnik porządnej firmy niż jakąś chińszczyznę z marketu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no ze wszystkim. Oj może Ci trochę mniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sellana
Materiały chciałabym możliwie jak najtańsze ale i nie tandetne... Grzejniki oczywiście nowe i tak duże aby było ciepło. Jeden pokój na 20m drugi 16m, kuchnia i najmniejszy pokój ok 15m łazienka i korytarz 10m. Piec 20 kW zupełnie zwykły kosztuje ok. 3000 zł. Najgorsze są małe elementy rurki złączki... Myślicie że ok 6000 tys. By wystarczyło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na co Ci 20kw? Saunę chcesz robić? 20kw to się stosuje na 150m2. Tobie 12-14 wystarczy. Wszystko zależy do materiałów. Jakie grzejniki, rurki Cu czy pex. 12-13 za same materiały to przesada, spokojnie poniżej 10 się wyrobisz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to nie znam się na tym zbyt dobrze. Wiem że miedziane rurki byłyby lepsze niż pex choć te ostatnie ludzie też montują z powodzeniem służą i wychodzą o wiele taniej. Kaloryfery chciałam także dobrej jakości żeby służyły przez lata są jakieś rodzaje kaloryferów ? Piec 14 kW byłby tańszy niż 3000 tys więc myślę że koszt samych materiałów ok. 6000 tys. zł. Robota to prawie darmowa bo brat zakłada instalację co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt instalacji co jest uzależniony od wielu czynników. Można sobie zrobić tanimi materiałami, ale od razu zaczną się problemy z użytkowaniem. Można nie kupować nie wiadomo jak drogich rzeczy, ale muszą być one po prostu porządne. U mnie robił instalację znajomy pan Zbyszek z http://instalacjeceramika.mazowsze.pl/ - za robociznę dużo nie wziął, ale drogie były materiały, ponad 10 tysięcy (piece, sterowniki, rury, grzejniki). Kasa dobrze wydana, robota dobrze zrobiona, tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mary Anna
Samo ogrzewanie to jedno. Tylk oco z dorbego pieca jak dom nieocieplony albo mamy słabe okna? Ja tak naprawde u siebie w domu zobaczyłam róznice po wymiane starych okien na drutexy. Grzać to jedno, ale nie tracić tego ciepłą to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też się kocioł non stop psuł. Póki był jeszcze na gwarancji to luz, ale potem zaczęły się koszta. Mi się wydaje, że teść po prostu nie umiał go obsługiwać dobrze, poza tym palił czym popadnie, więc nie miało prawa działać. Ale głośno o tym nie mówię, bo po co mi awantura. Zresztą nie mogę narzekać, przyznaję, bo teściowie w końcu zlikwidowali kotłownię i założyli grzejniki kamienne w całym domu (tego typu www.termar.pl ). Teraz przynajmniej nie trzeba non stop latać i dorzucać, a finansowo wychodzi podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam teraz ogrzewanie tego typu to jest totalna porazka trzeba latac palic dokladac sie pieprzyć w niepotrzebne koszty w nowym domu będe miała w każdym pokoju kionwektorowy grzejnik elektryczny na scianie i kiedy będzie mi sie podobało będe włanczała 5 minut i cieplutko koszty nie są duże bo taki 1 grzejnik kosztuje ok. 80 zł ja będe potrzebowała ok 10 sztuk czyli koszt 800zł a sam peic do centralnego ze 2 tyś taki zwykły i jeszcze rurki robota grzejniki to są nieptorzebne koszta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A policzyłaś ile zapłacisz za prąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszt zalezny jest od samego pieca i opalu jaki stosujemy, to dwa glowne czynniki. Ja np. odkad wywaliłem stary pieca wstawiłem nowy Viessmann z 3e heating to zdecydowanie spadły mi koszty. Wiec warto raz zainwestowac i potem to się zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam firmę Labret z Inowrocławia. Profesjonalnie wykonana praca, dobra cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dobre opinie o firmie Labret. Podobno mają dobre ceny, a praca jest wykonana porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja instalację ogrzewania zleciłem firmie Labret. Bardzo rzetelnie podeszli do zadania i szybko wykonali swoje zadanie. Jestem bardzo zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×