Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Marysia4

Piję ocet jabłkowy, co myślicie?

Polecane posty

Gość gość
Albo za dużo stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale liść senesu nie zakwasi żołądka i nie stworzy odpowiedniego w nim w środowiska. Taka drobna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez go pije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drobna różnica? to chyba ironia... Bo to podstawa, aby uregulowac pracę żołądka i jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z zgadzam się z Tobą a poza tym liść sensu jak chyba już każdy wie rozleniwia jelita i nie ma go nawet w środkach na przeczyszczenie, dicopeg, środki które się nie rozleniwiają jelit powinno się stosować jeśli już. A tak przy okazji co zrobić żeby nie mieć zgagi po occie? Próbowałam pić ale po kilku dniach mam zawsze zgagę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na żołądek pomaga znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liścia sensu lepiej nie używać. Jelita zaczynają spać, zamiast pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DObrze,że to napisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy organizm jest inny.Mnie po occie jablkowym,ktory pilam bola zoladek.Natomiast po senesie moga wystapic krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
J apilam przez miesiąc i schudłam 5 kg, tylko do tego zdrowa dieta i odrobina ruchu. Dobry ocet znalazłam na https://od-natury.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam zaczac pic ocet jablkowy. Na szklanke wody, wlalam 2 lyzeczki od herbaty octu i smak byl okrutny. Dalam za duzo czy musze sie do smaku przyzwyczaic? Jak wy pijecie? Jakie proporcje? Ile razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo smaczny jest ten ocet ojca mateusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetny pomysł. Żywność po naturalnej fermentacji poprawi florę bakteryjną jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okrutny smak? To chyba ocet na bazie octu spirytusowego piłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
octem jabłkowym ojca mateusza wyleczyłam się z nadkwaśności, więc warto pić dla swojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co kupowac ocet, chocby najwspanialszy ojca Mateusza ? :P Samemu mozna go zrobic w domu , bez zadnego wysilku :) Bierzesz najlepiej szklane naczynie , duze ok 3l, ze 4-5 jablek ze skorka , ktore kroisz na kawalki, wrzucasz do sloja, zalewasz woda ( nie kranowa i nie gotowana czy mineralna ), musi zostac wolne miejsce u gory, bo jablka ciut podejda do gory podczas fermentacji. Na 1 l wody 3 lyzki cukru, zamieszac, przykryc gaza zeby byl dostep powietrza i... tyle :) Mieszac codziennie, pilnowac by jablka nie wystawaly nad powierzchnie , bo splesnieja. Ocet buzuje, pojawiaja sie pecherzyki, na poczatku pachnie slodkawo, i smakuje jak cydr :) Potem coraz bardziej jest kwasny, przestaje musowac i burzyc sie podczas mieszania, a czesc jablek opada na dno. Po ok. 3 tygodniach ocet jest gotowy :) Jest kwasny pachnie octem , wcale nie jest slodki.. Nie jest przezroczysty i klarowny, raczej bialawy, nieprzezroczysty i metny. Zlac do butelek po przecedzeniu przez sito, zmetnienia opadna na dol. Gotowy do uzycia :) Do jedzenia, do wlosow jako plukanka, do domoweo toniku do twarzy itp. Nie trzeba kupowac w sklepach , kazdy potrafi zepsuc wino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo ten ocet działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspaniały ocet. Jest bardzo skuteczny w różnych dolegliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję i żołądek i jelita od razu lepiej pracują, ale właśnie piję ocet jabłkowy ojca mateusza. Jeśli pić, to tylko dobrej jakości octy, wtedy są efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aprille
Moja znajoma pije ocet i ma bardzo fajne efekty, więc ja też się przymierzam. Oczywiście, to będzie odrobina wymieszana z wodą - będę piła na czczo i zaczynam od jutra. Ważne, żeby ocet był dobrej jakości, najlepiej ekologiczny. Ja kupiłam ten z Ekogram https://ekogram.pl/pl/naturalne-przyprawy-ekologiczne/622-bio-ocet-jablkowy-niefiltrowany-ekologiczny-500ml-ekogram-zielonki.html?search_query=ocet&results=4 :) Trzymajcie kciuki, mam kilka kilogramów do zrzucenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet składa się z kwasu jabłkowego. Jak jest naturalnie zrobiony to jest kwaśny i smaczny, a jeśli śmierdziuch to można go wyrzucić do kosza. Nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malipinka
Wszędzie na rynku jest dostępny ocet jabłkowy w jakiś sklepach gdzie nie wiadomo kto go produkuje i w jaki sposób. Jeśli szukacie dobrego octu jabłkowego polecam produkty tego pana w jego własnym sklepie internetowym tutaj - https://prawdziwiedomowe.pl/ , ten Pan sam robi ten ocet od kilkunastu lat i mi bardzo pomógł. Wcześniej kupowałam w różnych EKO sklepach, ale dopiero ten prawdziwie domowy mi pomógł na refluks, nadkwasotę i problemy z żelazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka wodą zalewać jabłka gdy chce sama zrobić ocet jabłkowy,wyczytała żeby nie zalewać kranówą ,ani przegotowana,ani mineralka to jaką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś po occie jabłkowym miał skurcze? |Bo ja musiałam po tygodniu przestac, mysllam ,że zwariuję ze skurczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skurcze? Pewnie piłaś sztuczny, a nie naturalny, stąd te skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za info o occie jabłkowym ojca mateusza. ewidentnie dobre rezultaty po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

dzięki za info o occie jabłkowym ojca mateusza. ewidentnie dobre rezultaty po nim.

działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×