Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

urodzilam dziecko 4,5 kilo

Polecane posty

Gość gość

od czego zalezy taka waga dziecka i czy to znaczy, ze nastepne tez takie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem od czego to zalezy ale moja mama tez pierwsze dziecko urodzila z waga 4,600 (dziewczynka) a nastepne 3900, 3500 i 3800 )chlopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja znajoma też się urodziła duuuuża a jej brat 2 lata młodszy malutki. Także chyba różnie to bywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najprawodpodobniej cukrzyca ciążowa albo zaburzenia hormonalne to nie jest normalne Choroby moga byc utajone.A powiklania nawet w pozniejszym wieku np. cukrzyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mialam badane wszystko kiedy dziecko okazalo sie duze i wszystko jest ok ze mna i z mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pytalam cie o opinie na temat naszego zdrowia wiec podaruj sobie takie komentarze. wlasnie sie zastanawiam bo wszyscy u mojego meza w rodzinie wazyli ponad 4 kilo, on jego tata a dziadek wazyl ponad 5! Skoro to genetyczne (bo na to wyglada) to chyba nastepne tez takie bedzie? eh, nie jest latwo z takim klockiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pierwszy urodził się z wagą 3950, drugi 4150, lekarz powiedział,że lepiej,żebym trzeciego nie rodziła ;P Potem była córka 3750 i syn 3650, więc to raczej nie musi oznaczać,że następne będą jeszcze większe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moj lekarz powiedzial ze rodza sie duze dziec**przez witaminy, co za duzo to niezdrowo,wystarczy jesc warzywa i owoce a nie faszerowac sie jeszcze wit.w tabletkach, moja przyjaciolka przez obie ciaze brala wit i dzieci w granicach 4kg, ja nie bralam wcale i 3200kg, moze to zbieg okolicznosci a moze cos w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytasz się o przyczyny to odpowiadam glupia krowo! Widocznie źle was przebadali! Skoro w rodzinie to występuje to odpowiedź masz- to nie jest normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie jakieś obciążenie genetyczne w rodzinie. Utajona choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi witaminami to by pasowało ;) Jak to bywa z matkami wielodzietnymi ;P pierwsza i druga ciąża to była materna, od początku do końca, przy trzecim i czwartym uznałam,że wystarczy,że się zdrowo odżywiam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez rodzilam duze dzieci najwieksza pierwsza corka prawie 5 kg i 60cm dluga wyniki badan zawsze mialam ksiazkowe do czasu w wieku 34 lat zachorowalam na cukrzyce typu1 wiec moze cos w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak utajniona choroba a wszyscy zdowi, wiesz lepiej od lekarzy... vitaminy bralam raz na pare dni ale to dopiero po 27 tyg wczesniej nic bo wyniki mialam super cala ciaze a jadlam same owoce i warzywka. moze za duzo owocow jadlam.. bo i 5 dziennie roznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie! Cukrzyca może być utajona, obciązenie nią genetyczne. Takie badania jak robicie w ciąży to nie badania. Nie oszukujmy się. Który lekarz bada dokładnie poziom tsh i innych hormonów, oraz testy w kierunku cukrzycy? Te badania które robią w ciąży to większość przypadków cukrzycy niestety ale nie wykrywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty autorko jestes zdorow pier...nięta.Zakladasz temat,czekasz na odp. a jak ludzie odp. to p************.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urodziłam dwójkę każde 4 kg jestem szczupła i wszyscy w rodzinie też potem dzieci byly takie jak rówieśnicy wszystko się wyrównalo prowadziłam bardzo zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wysilaj sie nie bede tam wchodzic :) mialam super opieke w ciazy (nie mieszkam w polsce) i uwierz ze mialam cukier co 4 dni badany od 12 tygodnia ciazy gdyz mialam wielowodzie co moze swiadczyc o cukrzycy. Lekarze przebadali wszystko i na 100 procent wykluczyli choroby u mnie czy u dziecka - bo wielowodzie o takowych moze swiadczyc. Mialam wielowodzie ze wzgledu na jej rozmiar, tyle w temacie juz wiecej sie nie wysilaj. Dodam, ze mala byla prawie dwa tyg po terminie bo glowa nie byla w kanale rodnym a ja sie bardzo bronilam przed cesarka.. wywolanie i tak nic nie dalo i byla cesarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moge wtracic slowko A czy sa z tych samych ojców? Może 2 z jednego a dwóch z innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez wlasnie mysle, ze przesadzilam ze zdrowym odzywianiem heh bo jadlam tylko warzywa i owoce zero slodyczy czy nawet bulki nic bez wartosci. Zelazo cala ciaze mialam na najwyzszej granicy wszystkie polozne sie dziwily, ze takie mam w ciazy a nawet nie wspomnialam, ze jestem vegetarianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nieleczone zaburzenia gospodarki węglowodanowej w okresie ciąży zwiększają ryzyko urodzenia dziecka o masie ciała za dużej w stosunku do wieku ciążowego, czyli tzw. makrosomii płodu. Stwarza to zagrożenie wystąpienia powikłań porodowych zarówno u matki, jak i u dziecka." Poczytaj sobie o makrosomii płodu bo to ciebie dotyczyło i uwazaj z kolejnym bachorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wez juz spadaj z tego topiku bo nudna sie robisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i skoro mialas wielowodzie to na 100% cos nie tak bylo tylko nie wykryli,zegnam.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielowodzie wystepuje przy duzej wadze plodu ciemnoto :D juz mi sie nie chce z toba klocic, corka jest caly czas na tym samym centylu czyli przybiera na wadze w gornej granicy co tydzien tyle samo. gdyby byla w terminie to wazylaby mniej niz 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"O makrosomii mówi się wtedy, gdy urodzeniowa masa ciała przekracza 90. centyl masy ciała dla odpowiedniego wieku płodowego, płci i rasy. W praktyce oznacza to masę urodzeniową większą niż: 4000 g (makrosomia 1. stopnia), 4500 g (makrosomia 2. stopnia) i 5000 g (makrosomia 3. stopnia). Makrosomia występuje szczególnie często u noworodków matek chorych na cukrzycę, przede wszystkim wówczas, gdy cukrzyca występowała przed zajściem w ciążę. Istotne znaczenie w powstawaniu makrosomii mogą mieć czynniki genetyczne i etniczne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'"Istotne znaczenie w zapobieganiu makrosomii płodu ma właściwie leczona i rygorystycznie kontrolowana cukrzyca w okresie całej ciąży. Unikanie nadmiernie dużego stężenia glukozy we krwi matki chroni płód przed nadmiernym wydzielaniem insuliny i hormonów wzrostu, które odpowiadają za nadmierny przyrost masy ciała płodu oraz odkładanie tłuszczu i glikogenu. Szybkie rozpoznanie zaburzeń gospodarki węglowodanowej w czasie ciąży daje możliwość jej odpowiedniego leczenia i uniknięcia makrosomii płodu."'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestan wklejac te linki idiotko bo nie mam zamiaru tam nawet wchodzic. Wiem doskonale o jakich wadach moze swiadczyc wielowodzie i gdybys sie douczyla wszystkie te wady widac od razu po porodzie. np. wada przelyku itd. nie bede ci tlumaczyc bo tepa jestes :D A waga 4 kilo u plodu jest normalna ja mialam 4,5 bo byla 2 tyg po terminie. w 39 tygodniu ciazy mala na usg wazyla 3,700 kg jakie masz wyksztalcenie, ze wiesz lepiej niz wszyscy lekarzy z ktorymi mialam kontakt cala ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama jestes tepa a poziom co niektorych lekarz pozostawia wiele do zyczenia wiec nie sa dla mnie autorytetami! potrafia przeoczyc sporo wad!zegnam juz bo widze ze pytasz sie zeby tylko pogledzic a nie porozmaiwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×