Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

prawo kanoniczne a rozwodnicy

Polecane posty

Gość gość

Co myslicie o rozwodnikach, czy w swietle prawa kanonicznego juz zawsze musimy pozostac samotni? Jak pogodzic te dwie Sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musisz być samotną po rozwodzie, byleby nie uprawiać seksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, zgadza sie. By żyć z zgodzie z doktryną Kościoła, osoby rozwiedzione muszą żyć jak brat i siostra. Tylko czy to jest realne? Sa moze jakies stowarzyszenia lub cos w tym rodzaju dla rozwodnikow? Mam na mysli jakas grupe wsparcia, chetnie skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że są, czytałam gdzieś, ale musisz sobie poszukać w swojej okolicy-parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Albo się przestrzega zasad albo nie . To jest wybór i wolna wola. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale macie dylematy:Dbanda idiotow,ten waszt z****** kosciolek to moze wam nawet w majtki zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doprawdy, ludzie dorośli, zdolni do związku z innymi, tworzenia rodziny i innych poważnych zadań życiowych, powinni już być na tyle dojrzali żeby nie odnosić się na poważnie do bzdetów jakiejś organizacji, promowanych przez facetów w sukienkach, którzy relacje z ludźmi znają z teorii lub z nielegalnego pożycia np z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a księża to mogą mieć kochanki i dzieci z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćRolnik
Ni mogum. I ty tyz ni mozes sie gzić bez ślubu. Wis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie, ze może. Nie zabronisz jej, nawet sie tu zesrał z wysiłku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jakbyś ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten topik na serio? nikt poważny się nad tym nie zastanawia :O rozwód, potem okres zastanowienia nad sobą i nowy związek, a następnie ślub itp. tak to wygląda i nie znam ani nie słyszałam o ani jednym rozwodniku, który by rozważał samotność do końca życia :D wy chyba naprawdę nie macie co robić i lubicie czysto teoretyczne rozważania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćRolnik
No to z was som za katolicki? Toż moje krowy som bardzij wierzonce łod wos. Cheba ich zagnom w niedziele do komunij :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rolnik, ale w nocy miałam z******ty seks z drugim mężem :D a ty od samego rana szykuj krowy na sume do kościoła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćRolnik
Patrzoj no! Moja suka tyz gdziesik poleciała wczora z wieczora. Cy wy aby razym nie balowały? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rolnik, twoja suka była na 100% u mojego eksa. Skorzystała z okazji, ze miał wolną budę, a ty musisz ją bardziej pilnować, bo przyjdzie ci ukatrupić niechciane szczeniaki i na nic zda się twoje padanie na pysk przed ołtarzem, bo jak sam zdechniesz to i tak w piekle wylądujesz. :D Idź krowom daj źryć, bo z głodu ryczą i klecha się wqrwia, ze gardło zdziera, a nikt go nie słyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wis ze to moźliwe. Jak twój ex suki lubi.... A tyn twój obecny to jaki maści je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Jeżeli ktoś w Pana Boga wierzy ,uczciwie i serdecznie, to przykazań Boskich przestrzega. By ich przestrzegać, musi je znać i rozumieć. Dlatego też wiara jest połączona z wiedzą , nauką.. Wiara nie istnieje nie zależnie od wiedzy. Każdy ma wolną wolę .Dlatego też jedni wierzą inni nie wierzą. Pan Bóg nikogo nie zmusza do określonego zachowania. Może najbardziej wierzącymi są Ci ,którzy usiłują Pana Boga zwalczyć. No bo skoro chcą Go zwalczyć to w takim razie muszą wierzyć w Niego. Zaś swoją niedoskonałość próbują wytłumaczyć i usprawiedliwić.Na różne sposoby i w różny sposób. Ja wierzę w to ,że Pan Bóg nas będzie oceniał i tylko w sobie wiadomy sposób. Jest to pewna tajemnica , której ludzki rozum nie ogarnie. Dlatego My jesteśmy ludźmi a Pan Bóg jest Panem Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
Jeżeli ktoś w Pana Boga wierzy ,uczciwie i serdecznie, to przykazań Boskich przestrzega. By ich przestrzegać, musi je znać i rozumieć. Dlatego też wiara jest połączona z wiedzą , nauką.. Wiara nie istnieje nie zależnie od wiedzy. Każdy ma wolną wolę .Dlatego też jedni wierzą inni nie wierzą. Pan Bóg nikogo nie zmusza do określonego zachowania. Może najbardziej wierzącymi są Ci ,którzy usiłują Pana Boga zwalczyć. No bo skoro chcą Go zwalczyć to w takim razie muszą wierzyć w Niego. Zaś swoją niedoskonałość próbują wytłumaczyć i usprawiedliwić.Na różne sposoby i w różny sposób. Ja wierzę w to ,że Pan Bóg nas będzie oceniał i tylko w sobie wiadomy sposób. Jest to pewna tajemnica , której ludzki rozum nie ogarnie. Dlatego My jesteśmy ludźmi a Pan Bóg jest Panem Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytane było o prawo kanoniczne, a nie o Pana Boga. Czytaj ze zrozumieniem, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjkbb
ty to masz pojęcie kto to jest Bóg a czym jest prawo kanoniczne no tak idzie do koscioła z wielkim brzuchem przelecona przez 24 poprzedników przyszlego męza ale w białej sukience .. bo tak jest slicznie ... trzeba miec niezle poryte w łbie by mówic ze to dwie inne sprawy dziecinko nie drwij z Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drwię z baranów. Takich jak ty i zniecierpliwiony. Wasza głupota onieśmiela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjkbb
głupota to jestes ty !!!!!!!!!!!!!! jak mozna tu mówic o dwóch roznych sprawach ? trzeba byc naprawde ograniczonym umysłowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pokaż mi jeden wspólny mianownik prawa kanonicznego z Prawem Biblijnym. Pokaż, baranie (a raczej gęsio) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjkbb
czym jest prawo kanoniczne ? prawem ustanowionym przez ludzi wg własnego widzi mi sie prawo biblijne ? Biblia zawiera zasady i prawa ustanowione przez Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjkbb
po co brałas slub kościelny skoro teraz nie bierzesz Boga pod uwage ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No brawo! ;) A co jedno ma wspólnego z drugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbjkbb
no nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po co bralas slub kościelny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co wspólnego ma ślub kościelny (prawo kanoniczne) z Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×