Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Warto wyjechać????

Polecane posty

kto nie ryzykuje ten nie ma. w takiej malej miejscowosci gdzie masz male czynsze za wynajem rownie dobrze poradzicie sobie nawet jezeli ty nie pojdziesz do pracy, jedynie twoj maz (z jednym rocznym dzieckiem a drugim 4 lata to raczej nie oczekuj za wiele, jedynie dorobienie sobie po kilka godzin w tygodniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On moze ma, ale ona nie znajdzie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem ze mi bedzie ciezko isc do pracy przy rocznym dziecku ale moze jakos to bedzie i na poczatku poradzimy sbie z 1 pensji a jak maluch podrosnie to ja tez pojde do pracy i bedzie latwiej, lepiej sie zyło.Miejmy nadzieje ze to wszystko sie jakos ulozy. NIe pisalam nigdzie ze maz jedzie szukac pracy tylko do pracy od razu by poszedl, Przynajmniej tyle dobrze ze w tej firmie pracodawca zalatwia sprawe nin-u przynajmniej to z głowy.a moze podpowiecie mi co musze tu z Pl wziac jesli chodzi o sprawy papierkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to dobrze spotkac na forum jakies normalne osoby ZZD :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdesperowana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
praca w tej miejscowosci dla mnie tez by sie znalazla z tym ze nie bede miala co zrobic z rocznym dzieckiem wiec albo ja bede sie zajmowac dzieckiem polki albo ja jej dam pod opieke mojego malucha i ide po pracy. Choc ciezko bedzie mi obcej osobie zostawic dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jaka prace Ty liczysz bez kwalifikacji i znajomosci jezyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat nie dotyczył pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy to ważne jaka praca skoro pisze ze mialabym załatwiona ale i tak póki co nie pójdę do niej bo napisalam wczesniej ze mam dwoje dzieci i czterolatek spoko szkoła a z rocznikiem juz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chcialm nic tu negatywnego pisac, ale jednak napisze powiewa tu typowo polskim mysleniem czyli "jakos to bedzie", bez zadnego konkretnego planu, bez jezyka chociaz podstawowego a potem rozczarownie, ale co tam tawsze mozna siedziec na benefitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdesperowana naczelna beneficiara juz musiala wspomniec o benefitach dla autorki :D Bez benefitow normalnie sie nie obędzie. Zdesperowana jest obyta w tym temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka tematu a czy choć w jednym poście wspomnialam o benefitach. Ale skoro juz o tym mowa to póki nie będę mogła pójść do pracy a będę mogła z nich skorzystać to pewnie skorzystam.Choć prawda jest taka ze wolalabym od razu pójść do pracy ale wiem ze nie będzie to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat sama nie kwalifikuje sie na benefity. ale mam kolezanke ktora ma 3 dzieci, ona nie pracuje tyko jej maz, jest kierowca, dostaja do tego benefity i dobrze sobie zyja. ostatnio dorabia sobie sprzatajac biuro 1-2 razy w tygodniu dostaje za to kilka groszy. ale z tego co widze to im nigdy niczego tam nie brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdrośnice, a co ma pracy nie znależć? Chociażby opiekijąc się dzieckiem. Pojechałam do córki i w ciągu 2 dni już miałam pracę (opieka nad małym polskim dzieckiem). Tak że nie straszcie że nigdzie jej nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, jeśli w tej miejscowości będą polskie sklepy to pooglądaj czy nie ma tam ogłoszeń. Mi właśnie córka tak znalazła pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam kolezanke ktora ma 3 dzieci, ona nie pracuje tyko jej maz, jest kierowca, dostaja do tego benefity i dobrze sobie zyja. ostatnio dorabia sobie sprzatajac biuro 1-2 razy w tygodniu/ // No to super masz koleżanki :D W sumie nie dziwie się. Swoj do swego ciagnie. Jakaś porządniejsza kobieta nie chciałaby mieć za znajoma taka trash jak ty... Tobie tylko koleżanki beneficiary i takie upośledzone Mayor Asie Cieślak 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety na kazdym forum znajda sie osoby ktore to forum tylko zasmiecaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co mi kol mowila to wlasnie jest pelno roznych ogloszen na polskim sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedż autorko. Będzie wam żle to wrócicie. Bardzo tęsknię za córką i swoimi wnukami ale tam mają o wiele łatwiejsze zycie. Wiadomo, trzeba pracować, ale wiedzą za co pracują, obojetnie jaka byłaby to praca to i tak dużo więcej jest kasy niż u nas. Żyjesz spokojnie i prawie na wszystko cię stać. Nie podpisujesz cyrografu że musicie tam siedzieć do końca życia. Nie bój się, jedż odważnie,a sama po roku czy dwóch ocenisz czy warto zostać. Tu nie masz nic, ledwo wiązesz koniec z końcem. Tam może sobie tylko polepszyć. Przykro mi to mówić, ale tam żyjesz godnie, a nie jak dziad licząc każdą złotówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje gosciu z 22.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodam ze jest to dla mnie bardzo trudna decyzja. A nie wiem czy jeszcze nie trudniejsza dla meza gdyz bedzie musial przestawic sie z pracy biurowej na ciezka prace fiz ale tam moze przynajmniej za godziwe pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej nigdy w życiu nie powiedziałbym złego słowa ma temat mojej koleżanki. Pomocna cudowna osoba świetna matka i zona - to ze krytykujesz kogoś nawet nie znając tej osoby akurat świadczy o tobie i to bardzo zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój zięć tu pracował jako tzw. umysłowy, a tam jako fizyczny. Teraz ma ludzi pod soba i to dużo. Mają piękny dom z ogrodem., Dzieci już są w szkole. Tęsknią, wiadomo, ale trzeba się na coś zdecydować - żyć czy wegetować. Często tam bywam. Oni przyjeżdżają przynajmniej 3 razy w roku do nas. Dzieci chodzą też do polskiej szkoły. Największy ból to dla mnie, że są tak daleko, ale jak widzę jak sobie radzą to godzę się z tą rozłąką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta, na pewno na wszystko Was bedzie stac po 2-3 latach ha ha ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja piszę że są 2 lata? Dziewczyno nie zazdrość tylko dlatego że autorka chce sobie byt polepszyć. Czy myślisz że tam dają za darmo. Tam trzeba ciężko pracować, jak wszędzie, żeby do czegoś dojść. U nas dojdziesz ale do ściany, na której możesz sobie z bez silności głowę rozbić. "Pieczone gołąbki same nie wpadają do gąbki" - nigdzie. Trochę odwagi i też możesz lepiej żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:33 nie musisz wierzyć w to co piszę. Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi oczywiście o 22:50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×