Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość motylek_87
lily84 - pięknie dziękuję za Twój post, uspokoił mnie mocno...na bocianie jakaś dziewczyna napisała mi, że jak najszybciej powinnam skontaktować się z lekarzem, bo powinnam mieć zwiększoną dawkę plus włączony acard - także się przestraszyłam :/ ale uspokoiłaś mnie :) CRP nie miałam robionego, ale to c4 to może od bakterii, które wyszły mi w moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek cieszę się, że Cię uspokoiłam. Acard jest nieporównywalnie słabszy niż heparyna i raczej nie ma większego sensu podawanie go przy heparynie. Jeśli nie masz innych wskazań poza podwyższonym mianem ANA to myślę, że w najbliższych tyg lekarz stopniowo ją odstawi. Do końca ciąży heparynę biorą głównie dziewczyny obciążone w wywiadzie ryzykiem zakrzepicy, mają problem z układem krzepnięcia albo muszą leżeć. Co do dopełniacza to jest on jednym z markerów chorób z autoagresji ale przy nich raczej miano ANA byłoby duuuuużo większe, tak jak sama wartość dopełniacza. A nawet przy rozpoznaniu choroby autoimmunologicznej byłabyś pod kontrolą reumatologa i pewnie nie musiałabyś przyjmować mnóstwa leków tylko jakiś steryd i opcjonalnie heparynę. Lekarz na pewno wie, co robi choć moim zdaniem po prostu "dmucha na zimne". Możliwe więc że to przez infekcję. Jeśli wyszły Ci bakterie w moczu to na pewno dostałaś już antybiotyk. Generalnie na tym etapie ciąży byłabym spokojna o przeciwciała. Unikaj infekcji i wszystko będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Hej ja też mam lekko podniesione ANA (początkowo 1:640 a po wlewach zeszło do 1; 160) miałam też podniesione p. p/fosfatydyloserynie (te wg immunologa mogły świadczyć o tendencji do zakrzepicy) od początku ciąży do mniej więcej 20 t brałam acard a clexane właściwie do końca. Przyczym dużo musiałam leżeć bo ciąża bliźniacza. A moje chłopaki rosną, mamy juz 10 t, pierwsze szczepienie za nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak Wy usypiacie swoje dzieci na noc? Bo moj trzymiesieczny synek to co wieczor wpada w histerie jak ma isc spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Gosc ja od poczatku nauczylam moje dziecko rozrozniac pory dnia tzn w dzien oczywiscie jak dziecko chce spac to spi nie zabraniam ale nie tworze jej warunkow nocnych telewizor wlaczony dwrzwi z pokoju otwarte piesek sobie biega i sie bawi okna odsloniete a noc tv obowiazkowo wylaczony okna zasloniete drzwi zamkniete piesek spi niunia tez teraz dopiero je cyca i usypia dalej nadal cisza nie rozbudzam jej nie gadam itp w dzien zabawiam ja i rozmawiam ile sie da a mamy skonczone 9 tyg. Ale zlotej recepty na sen nie ma kazde dziecko jest inne ale wam powodzenia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
Kaska_83 - dziękuję za informację, a acard w połączeniu z clexane to brałaś jak już miałaś niższą wartość przeciwciał czy przy 1:640? Diagnozowałyście w ogóle skąd te przeciwciała w organizmie? Ja nie mam objawów żadnej choroby przy któej występują - jedynie co to graniczny wynik tarczycy, a według niektórych wręcz dobry, bo tsh na poziomie 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek, U mnie wszystkie hormony w tym tarczyca ok także immunolog stwierdził że nie ma co szukać bo pewna czesc populacji porostu tak ma i taki poziom nieświadomy o żadnej chorobie autoimmunologicznej. Acard brałam przy 1:160 juz przed podejściem do in vitro clexane po pozytywnym teście. Ale te leki miałam od immunologa bo w klinice uznali ze nie trzeba. Gościu, Ja też tak jak goscimilutka przy wieczornym i nocnych kamieniach staram się zachować ciszę, nie zabawiać, światło przygaszone ale czasem nawet i to nie pma g a bo któryś z chłopców stwierdzi ze 2 w c nocy to taka fajna pora na aktywność ;).ale generalnie tak jak koleżanka powyżej. A i jak już przekroczy któryś magiczna granice i jest zbyt zmeczony/marudny by zasnąć to się czasesm poddaje i na rękach usypia bo tak normalnie to w łóżeczka zasypiaja. Ja to czekam kiedy wreszcie uznają ze jedzenie co 3-4 godziny to już nie dla nich i zrobią prezent i prześpia tak 6 godzin w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny odnosnie wózka. mam porównanie bo mam Quinny buzz na trzech kołach i zwykły wózek cztero kolowy. I mojego czterokołowca nie zamieniła bym na żaden inny wózek. jest nie zastąpiony. a quinny tylko na wyjazd do lekarza bo sie szybko stelarz składa. xxx Ja za szkole rodzenia przy szpitalu płacilam 20zł za spotkanie. ale nie załuje bo to bardzo pomogło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka Asik Oba modele sa super, bardzo mi się podoba. Choc nie chcialam az tyle ok.3 tys.przeznaczac na wózek. Asik, spacerówka na długo wystarcza tego modelu, spora jest w rzeczywistości? U mnie w szpitalu szkola jest bezpłatna, 10 spotkań po 2h raz w tygodniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka N
Ja mam taco alive i nie zamienilabym tego wózka na żaden inny. Lekki fajnie sie prowadzi, mala uwielbia w nim leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalpkaN No znam ten model, fajny jest bo ma duza gondole i jest lekki. No i cena połowę tego co Quinny. ja się nad nano riko zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Sylvia Nano riko prezentuje się super, w Poznaniu on kosztuje 1600 zł za wózek 3w1. Rzeczywiście dużo mam mówi, że quinny jest fajny jak się ma jeszcze jeden standardowy wózek. Ogólnie te tańsze wózki są do siebie bardzo podobne, tylko spacerówki mi się nie podobają, bo sa takie ordynarne:) Spacerówka Quinny ma fajny design tylko jest strasznie płytka więc chyba nie na nasz termin porodu. Gondola wystarcza na 3 m-ce i w takiej niezabudowanej spacerówce musiałybysmy wozić dzidziusia już w listopadzie- grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka No i dokładnie o to chodzi. Przeważnie to co ladne to mało praktyczne. A bez sensu mi kupować dwa wózki, nie oszalalam jeszcze ;) Nie chodzi juz o cene a o to by byl praktyczny i baby wygodnie i bezpiecznie mialo. U nas tzn.w Warszawie juz za 1400zl można kupic 3w1 nano riko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Jak wozek moze byc ordynarny ?? :-)))) kochane my mamy wozek triso jestem zadowolona bo gondola jest spora i spacerowka fajna mysle ze bedzie wygodna dla malej cena tez byla ok w Lublinie zaplacilismy za ten wozek 1600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Sylvia83 my dostaliśmy używany wózek peg perego z dużąąą gondolą. Wózek jest super, świetnie się prowadzi i sprawdził się w zimę. Do szkoły rodzenia chodziłam do szpitala, w którym chciałam rodzić. Gościu od samego początku wprowadziliśmy wieczorny rytuał. Malutką kąpiemy 20-21, jedzonko i luli. Sama bez problemu zasypia. Chociaż czasem chce aby ją przytulić. Od momentu narodzin nie przyzwyczajałam do kołysania. Podczas usypiania pogłaszczę po główce i czółku, ucałuję i córunia śpi :) Oczywiście tak jak dziewczyny wcześniej pisały w pokoju jest cisza i włączona jest lampka. W ciągu dnia nasz skarb śpi kiedy chce, nie usypiam jej na siłę. Sama po zabawie ze mną lub na macie zasypia. Najlepiej komaruje się jej podczas spacerku i jazdy samochodem. W zeszłym tyg skończyliśmy 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wózek x-lander xa, bardzo dobrze się prowadzi idealny na zimę, szybko się składa i moje dziecko jeździ w nim trzy lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do usypiania to lulałam córeczkę przez rok, tak naprawdę to ja tego potrzebowałam, ponieważ nie karmiłam piersią i próbowałam tę bliskość jakoś zastąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia, Inka mi też się bardzo podobał quinny mood - taki miejski, stylowy wózek ale im bardziej brałam pod uwagę praktyczne aspekty to coraz bardziej przekonywalam się do innych modeli. Zdecydowałam się na mutsy evo bo jako jeden z niewielu składał się do tak małych rozmiarów a ja jescze wtedy miałam mniejsze auto i bardzo lekko się prowadził ale gdybym dziś miała kupować wózek to wybrałabym inny bo właśnie spacerówka ma za mało zabudowaną budkę i o ile wygląda bardzo zgrabnie to ciężko jest ukryć dziecko przed wiatrem. A ten riko ma u mnie sąsiadka z bloku i zawsze ale to zawsze ten wózek rzuca się w oczy bo bardzo fajnie wygląda. Goscmilutka pozdrawiam lubliniankę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Lily Ty tez lublinianka? :-))))) ja swaja niunie przytiulam i lulam wieczorem na nocny sen mala tego potrzebuje wiec jej blizkosci nie zaluje w nocy zasyia przy cycu a w dzien na spacerku w wuzku albo w bujaczku :-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd ty możesz wiedzieć czego potrzebuje?!wygodnie ci i tyle.aha i wózek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Do gosc jak mi wytykasz bledy ortograficzne to sie przynajmniej podpisz!!!!!! Jestem mama i potrafie wyczuc kiedy moje dziecko chce sie poprzytulac to tak samo jak chce jesc to karmie jak ma mokro to przewijam a jak chce mojej czulosci to przytulam!!!!! Takie to dziwne? !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscmilutka1 ma rację!!! Każda mama wyczuwa jakie są potrzeby jej dziecka, a Ty gościu pewnie dziecka nie masz więc sie nie wypowiadaj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mhm :-) mamusie wszystkowiedzące :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Gosc nie zasmiecaj nam forum swoimi zgryzliwymi komentarzami znajdz sobie inne zajecie!!!!! A nas mamusie kochajace swoje szkraby zostaw w spokoju !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz co do usypiania. Chcialam jeszcze zapytac ile Wasze szkraby maja lub mialy drzemek (i jak dlugich) w dzien w wieku 3 miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
gość dziś moja malutka kruszynka skończyła w zeszłym tyg 3 m-ce. Ogólnie to w dzień śpi różnie, nie usypiam jej na siłę, śpi kiedy i ile chce. Na pewno śpi podczas spacerów 1-2h. A tak to rano z pół godz, mam wówczas czas na ogarnięcie siebie i śniadanko, czasami uda się jej zdrzemnąć po karmieniu ok 10, na wspomnianym spacerku i po południu prześpi z godzinkę. Jeśli jadę do dziadków to śpi dodatkowo 1h. W sumie w ciągu dnia to wychodzi 3-4h. Jakieś 2 tyg temu spała 2-3h. Kąpiel mamy 19.30-20.30, jedzonko i córeczka zasypia 20.30-21.30 i śpi mi tak do 6-8 z przerwami na zmianę pieluszki i cycunia Czasami obudzi się po 5 i nie śpi tak z 1-1,5h po czym zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Dziękuję za opinie na temat wózków, kazdy ma inne oczekiwania i wymagania. Jedni sa z miasta inni ze wsi i każdemu coś innego będzie pasowało :) Ja chyba pozostanę przy nano, przekonuje mnie w nim duza gondola i ładny wygląd, lekki i super się prowadzi.A jak wyrosniemy ze spacerówki bo wcale nie jest wielka do mamy juz xlandera od dobrej cioci. No i M uparł się na biały stelaż :) Cena nie ma znaczenia bo mogłabym sobie pozwolić chocby na Quinny ale bardziej mi zależy na wygodzie i bezpieczenstwie małego niz na wyglądzie. Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylvia Ja też bym tak chciała żeby cena nie miał dla mnie znaczenia , ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biały stelaż buahahahaahshah :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×