Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość małpka N
hej. Mnie rozstępy nie bolą, ale skóra strasznie swędzi. na razie mam po bokach brzucha, ale strasznie swędzi dookoła pępka i boję się, że tam powychodzą. smarowanie sie nic nie da, bo ja też smarowałam i co. jak mają wyjść wyjdą. A ja nadal czekam i nic. Cały czas mam @ ból. Nie mam sił na pachwiny i kość łonową. DOsłownie problem z chodzeniem. Dalej niech ta Zuzka się szykuje do wyjścia, bo matka oszaleje;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania31
malpka, do terminu masz jeszcze dobry tydzien, te koncowki sa naprawdw ciezkie:( x dzieciaki tydzien temu wazyly : chlopiec ok 2 kg, dziewczynka niecale 2 kg. jak moja macica to wytrzymuje? Jestem jej bardzo wdzieczna:) zwlaszcza ze u mnie sa 2 osobne lozyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
dzięki dziewczyny za odp Kaska odpoczywaj kochana, nie przemęczaj się tak prasowaniem. Nie masz możliwości zatrudnić mamy lub teściowej do tego? Stefania mi na sr powiedzieli, że nie ma umawiania na cc, jak zaczynie sie akcja porodowa to mam przyjechać i wtedy Cię kładą. Rozstępów odpukać jeszcze nie mam. Malpka jeszcze trochę i będziesz tulić maleństwo w ramionach Wczoraj miałam wizytę, z córeczką ok, badania i szyjka też ok. Widziałam naszą królewnę na usg. Wiem dlaczego żebro mnie czasem boli czy czuję ucisk na kiszkach – sprawczynią jest nie kto inny jak nasza wierc***etka :) Dostałam litanie badań do zrobienia na następną wizytę. Do 1 w nocy szalała w brzuszku przez co mamusia nie spała, a o 5:30 pobudka. Chyba dziś to z kurami pójdę spać przez tę nieprzespaną noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny a u mnie masakra jakas. Strasznie bola mnie biodra i miednica. Ledwo chodze;( A w nocy obudził mnie bol jak na okres i dłgoooo trzymał. Na szczescie mam dzis spotkanie z połozna i mam nadzieje ze mi cos doradzi co do tych boli. Małkpa coraz blizej rozwiazania jestes. Ale ci zazdroszcze;) U mnie dziś 37t4d ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Gabi, oszczędzam się i leże a prasować będzie musiał mój M w niedziele. Wstaje tlyko do łazienki i żeby ugotować jakiś szybki obiad a dziś rosołek się sam pyrka na gazie ;) Twoja córeczka jak większość woli porę nocną ;) Stefania, to całkiem nieźle w końcu bliźniaki zawsze są mniejsze , co do wagi to policz sobie że dzieciaki mają w sumie 4 kg do tego dwa łożyska i podwójne wody oraz błony płodowe i macica sama ciąża waży sporo a do tego zwiększona objętość krwi i płynów oraz biust więc te kilo co masz to znikną po porodzie :). Małpka, to już końcówka trzymam kciuki za szybkie rozpakowanie :) Kropla, Jak już dotrwam do końca i szczęśliwie powitam chłopaków to odetchnę, na robię się potem ale już przynajmniej będzie 2 za jednym razem. Teraz tylko ta grypa mnie dobiła bo czuje jak mnie rozkłada i oby nic się z chłopcami nie działo z tej mojej infekcji :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
Cześć wszystkim! Mam pytanko czy któraś przy przyjmowaniu żelaza miała bóle brzucha? prawie codziennie po śniadaniu mnie skręca, zwykle później idę sie wypróżnić i jest ok. Martwi mnie to bo dziś naprawdę to był ostry ból, aż wyszły mi poty i do tej pory jestem obolała. Martwię się o maluszka żeby mu to nie zaszkodziło. Miałyście takie problemy? Dziś mi stuknął 21 tydzień, a gdzie tu do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Bratek ja biorę sorbifer durules (Fe) 2x1. Przez pierwsze kilka dni źle się czułam, miałam nudności i zatwardzenie. Stolec cały czas mam ciemny, ciemno szary. Przepraszam za szczegółowe określenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Bratek nie pomoge bo mnie suplementacja zelzem ominela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Mi się robiło niedobrze po żelazie :( Musisz uważać na skurcze jelit bo mogą pobudzić macice. Chociaż potem na końcówce to zobaczycie, że jest tak, że lekarze każą uważać, człowiek unika praktycznie wszystkiego zeby za wcześnie nie urodzić a potem jak może to pomimo tego wszystkiego Maluch wyjść nie chce ;) taki już nasz los :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi ja biorę Tardyferon Fol po jednej tabletce, brałam rano na czczo, ale zauważyłam, że mnie potem boli brzuch, to dziś postanowiłam wziąć do śniadania, ale i bez tabletki mnie skręciło, jutro zapobiegawczo chyba rano wezmę nospę i zobaczę jak będę się czuła. Człowiek od tych zmartwień osiwieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Ja biorę żelazo już od 22 tyg i faktycznie po nim jest kłopot z wyproznieniem więc może to od tego boli Cie brzuch. Staram się jesc wiecej ciemnego pieczywa, owsianke i słabą kawkę no i jak trzeba to sliwki-mi to pomaga:) X Bardzo się ciesze ze w moim szpitalu w Berlinie sa terminy na cesarke, modle się zeby dotrwac do terminu . ( 7.11) Ze względu na cukrzycę jestem pierwsza z rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Bratek fe biorę od 24-25 tc pół godziny przed posiłkiem. Tak źle się czułam, że napisałam do swojej gin, powiedziała ze tak jest po tych tabletach. Przeczytałam ulotkę i faktycznie takie są skutki uboczne. Jeśli masz możliwość to skontaktuj się ze swoim lekarzem. Stefania też myślałam, że skoro mam cc ze wskazań medycznych to będę miała umówiony termin, a tu zonk. No zobaczymy jak to będzie. Niedobrzyzna jesteście już w domku? Jak sie czujecie? Jaka u Was pogoda, bo u nas mży i jest mgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabi ja miałam umówione CC na 39tyd ciąży właściwie to było to na przełomie 38-39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Kaska mysleliscie już o wózku? My już mamy wszystko oprócz wózka. Zdecydowaliśmy się na ABC Zoom i chcemy kupić używany , ale kupimy już po wszystkim. Zamowie sobie do Polski i ten kto nas pierwszy odwiedzi to nam przywiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym umawianiem to zależy od lekarza/szpitala. Jeden się umawia bez problemu ale inny uważa, że lepiej dla mamy i dziecka jak zacznie się akcja i nawet zrobi cc na życzenie, ale pod tym warunkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja biore Actiferol (nie miałam dużej anemii tylko raczej na zapas bo z wyniku na wynik spadało) i musze powiedziec ze u mnie nie zwiększył on zaparć ani nie daje dyskomfortu. Zaparcia mam swoja droga (chyba przez Luteinę i końskie dawki magnezu) i często ratuje się czopkami a tak to oliwa ran, ciepła woda z miodem i cytryną śliwki no i dużo błonnika. Bratek moze porozmawiaj z lekarzem tak jak piszą dziewczyny bo takie bóle mogą aktywowaćmacicę Stefania ja zachorowałam na bugaboo donkey twinn i od 4 tyg takowy używany z niemiec stoi juz wyprany w pokoju, była okazja to nieczekaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa34
Niedobrzyna Już jesteś z Tymkiem w domku?, ja pamiętam pierwszy dzień w domu z synkiem położyłam małego do łóżeczka usiadłam i tak mi jakoś dziwnie było niby normalnie,ale jakoś inaczej takie inne mieszkanie inny zapach takie śmieszne uczucie... i tak już ponad dwa lata, szybko zleciało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestesmy :) masz rację - jakoś dziwnie. Na razie to chyba schodzi że mnie stres i zmęczenie, bo wylądowałam w łóżku i mam odlot - juz jesteśmy po drzemce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrzyzna fajnie, że już jesteście domu, odpoczywaj na maksa :) przez weekend sprawdzę, jeśli nadal będę miała bóle po śniadanku to w poniedziałek zadzwonię do położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Niedobrzyzna dla maluszka to lepiej jak zacznie się akcja porodowa a później jest cc. Nie jest takie zaspane. Oczywiście jak cc nie jest po iluś godzinach pn. Dobrze myślę? To co pamiętam to Ty nie miałaś umówionej cc? Fajnie że jesteście już w domku Zaczęłam 31tc. Jestem padnięta i oczy kleją mi się, w nocy spałam tylko 4,5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gabi nie do końca tak jest.Podczas porodu kiedy dziecko wstawia sie w kanał rodny cc jest bardzo niebezpieczne.No i jak sie zacznie pn to dziecko jest zmęczone,kobieta rownież i cc to kolejny bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sie zastanawiam jak to jest z tymi cc ktore nie sa planowane- bo mam napisane ze musze byc naczcz 5 godzin ze wzgledu na znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefania jesli nie sa planowane to sama sobie odpowiedziałas.Nie da sie byc zawsze na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Ale czy wtedy jest inne znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefania nie pamietam,byłam u anestezjologa,ale byłam przekonana,ze będę rodzinc sn i chyba nie słuchałam tego,co mówił o cc :-) u mnie od decyzji do ciecia minęły 3h.Mialam znieczulenie w kręgosłup :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stefania ja w ciąży bliźniaczej byłam umówiona na cc w czwartek a w niedzielę puścił szew który miałam założony i jak pojechałam do szpitala wszystko się działo bardzo szybko 0,5 godz i chłopcy byli na świecie . Bez przygotowania znieczulenie w kręgosłup , we wtorek byliśmy już w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Z tego co ja wiem od lekarza, z sr czy przeczytałam, to akcja porodowa wyzwala odpowiednie hormony, które przygotowują zarówno matkę i dziecko do tego co ma nastąpić (np. adrenalina). Wtedy Maluszek nie jest taki "wyrwany" z ciepłego gniazdka i pomimo, że nadal to dla niego duże zaskoczenie, to jednak mniejsze niż cc "na zimno". Tu jest artykuł, który ja czytałam: http://www.siostraania.pl/artykul/maly-cesarz--jak-ciecie-cesarskie-wplywa-na-dziecko chociaż trzeba spojrzeć na niego z dystansem, bo nie wierzę do końca w te wszystkie następstwa, ale znam osoby, które to dotknęło. Dlatego ja właśnie chciałam uniknąć cc. Również z powodu obciążenia dla organizmu matki, naruszenia ścian macicy, wpływu na kolejne porody itp. Wiadomo, że czasami trzeba robić cc na cito, albo jest na nie za późno, bo dzieciaczek jest już za nisko żeby go wyciągać. Ale poza takimi niebezpiecznymi sytuacjami to jest do ustalenia. Nasza znajoma miała cc ze względów medycznych (kardiologiczne), odeszły jej wody, pojechała do szpitala i miała zrobione cięcie. Wszystko zajęło chyba 2 czy 3 godziny od odejścia wód. Myślę, że tak samo jest ze skurczami, są ekstremalne przypadki porodów w 20 minut, ale one zdarzają się chyba bardzo, bardzo rzadko. No ale każdy musi wybrać to co najlepsze dla niego i dziecka i co zadecyduje zaufany lekarz. Na pewno są przypadki kiedy trzeba kończyć ciążę wcześniej i nie da się rozpocząć akcji (bliźniaki, hipotrofia, ciśnienie itp.) Nie wiem jak jest z byciem na czczo. Ja zjadłam śniadanie ok 9-10 a cięcie miałam o 23.50. Coś słyszałam o 6 godzinach. I szczerze mówiąc to po akcji sn decyzja o cc była dla mnie wielką ulgą. Mały nie mógł się wstawić a ja się męczyłam więc dla mnie to był koniec bólu fizycznego i stresu o dziecko. xx Moja koleżanka miała cc na zimno, bo nie byli w stanie w żaden sposób wywołać u niej porodu sn a była już po terminie. Jak na razie to jedyne większe problemy jakie miała to te z laktacją, bo dla niej była to droga przez mękę. Urodziła w czwartek, w sobotę była już w domu. xx Za nami pierwsza kąpiel. Poszło dobrze, chociaż krzyku było przy tym co nie miara :) Teraz Malutki śpi a ja doceniam bezcenne właściwości liści z kapusty. Mamy XXI wiek a człowieka nadal ratuje natura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropla7_
Niedobrzyzna - super, że tak szybko już jesteś w domu. Rana po cięciu Ci nie dokucza? A z tą kapustą to uważaj skąd ją bierzesz, najlepiej mieć z działki lub od jakiegoś znajomego ogrodnika, który mało używa chemii. Moja mama przykładała sobie na żylaki kapustę ze sklepu i dostała takiego uczulenia na chemię, że przez miesiąc miała rany na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa34
Niedobrzyna Jak tam pierwsza noc w domku z maleństwem?. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za różnica skąd jest kapusta?Dziewczyno nie siej paniki na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×