Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gość1981
Andzik87 dziękuje za odpowiedź. A którego lekarza byłaś pacjentką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamkamiii
bratek gratulacje :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
bratek GRATULACJE!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Bratek Gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosciu zdiagnozował nas prof Radwan a protokół prowadzil juz jego syn Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratek77
dziękuję kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1981
Andzik87 Ja zapisałam się na wizytę do dr Pawła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Gosiu i bardzo dobrze;) zycze ci powodzenia i zeby wam sie udalo za pierwszym razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny jestem w 19 tc bliźniaczej czy któraś z was miała może zakładany pessar i może mi coś więcej powiedzieć na jego temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ja miałam zakładany pessar zarówno w pierwszej ciąży (20/21tyd) jak i teraz (16tyd) ze względu na skracanie szyjki. W pierwszej ciązy u mnie bardzo się sprawdził bo mimo skrócenia szyjki w 26tyg do cm, rozwarcia na palec i wpuklenia pęcherza płodowego do szyjki udało mi się donosić ciążę i rozwiązali mnie w 37/38tyg. Pessar raczej nie powinien powodować żadnych odczynów ale ponieważ to ciało obce możesz obserwować zwiększoną wydzielinę. Dobrze jest przy pessarze stosować dopochwowo 1-2 w tyg lactovaginal, żeby zapobiegać infekcjom. Przeważnie lekarze zdejmują go ok 36tyg. Ty w bliźniaczej ciąży pewnie będziesz miała też cc więc podejrzewam, że mogą zdjąć przed samym rozwiązaniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lily84 dziękuję za odpowiedź co do pessara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Bratek gratuluję synka, niech zdrowo rośnie, a Ty szybciutko wracaj do siebie Sylvia85 to co pamiętam to glukozę robiłam w 22tc Gość1981 ja nie leczyłam się w Gamecie Gościu ja nie miałam zakładanego pessara Nasza kochana córeczka za tydzień skończy 2 mies. Jest słodziutka, cudnie uśmiecha się, rozmawiamy sobie w jej języku :). Uwielbia być noszona w pozycji pionowej, rozgląda się dookoła. Obie poznajemy świat :) W przyszłym tyg mamy drugie szczepienia i drugą wizytę u ortopedy XXXXXXXXXXXXXX Uaktualniłam naszą listę. Jeśli którąś pominęłam to przepraszam, dopiszcie się kawa34 -TP 30.06.2012r.; poród 22.05.2012r Tere79 - TP maj 2014 bliźniaki dwóch chłopców, poród maj 2014; Alanek 2740g a Ksawi 3370g Siacha - TP 6 sierpień 2014 -dziewczynka EMILKA, poród 8.08.2014; 3090 g i 52 cm Moncia81 - TP 30 sierpień 2014- dziewczynka Natalka, poród 25.08.2014; 3460g i 56cm Asinska - TP 25 wrzesień 2014 - dziewczynka, poród16.09.2014 Oliwia; 3250g i 57 cm Niedobrzyzna - TP 12 październik 2014 - chłopiec, poród 14.10.2014 Tymek; 4070g i 57cm Małpka - TP 26 październik 2014 - dziewczynka; poród 24.10.2014, Zuzia 3660 cm i 57cm Ewas123 - TP 26 październik 2014 - chłopiec, poród 15.10.2014 Karolek; 3800g i 58cm Patuśka1987 - TP 2 listopad 2014, poród 8.11.2014 synek 3750 g i 59 cm Andzik87 - TP 2 listopad 2014 - chłopiec, poród 29.10.2014 Leon; 3640g i 55cm Stefania - TP 7 listopad 2014 - bliźniaki, chłopczyk i dziewczynka billu - TP 4 grudzień 2014 Gabi - TP 19 grudzień 2014 - dziewczynka; poród 11.XII.2014 r., Gabrysia 54cm i 3025g markolka1978 - poród 21.XII.2014 r., Leoś 55cm i 3150 g goscmilutka1 - TP 6 styczeń - dziewczynka Julia; poród 8.I.2015 r. Lila 78 - TP 13 stycznia 2015 - chłopiec; poród 11.I.2015 r., Tymek 4400 g i 60 cm Kaśka83 - TP 18 styczeń 2015 - bliźniaki dwóch chłopców; poród 2.I.2015 r., Kuba 2300 g, 49 cm i Tomek 2150 g, 48 cm bratek77 - TP 28 luty 2014 - chłopiec; poród 20.II.2015 r., Jakub 3760 g i 54 cm kropla7 - TP 22 kwietnia 2015 Alika2014-TP 28.04.2015 LaBrise - TP 06.05.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markolka1978
Bratek, gratulacje! Nie ma nic piękniejszego niż nasze maluchy:). Dawno mnie tu nie bylo. Nasz Leoś ma już ponad dwa miesiące i jest fantastycznym chłopcem. Na szczęście (odpukać) nie ma kolek ale uwielbia jeść. Dokarmiam go 2 razy dziennie bo cycuś to za mało:) czekamy z utęsknieniem na prawdziwą ciepłą wiosnę żeby większość czasu spędzać na zewnątrz. Pozdrawiamy wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za gratulacje, dziewczyny doradźcie coś w sprawie szczepień, na co szczepiłyście swoje maluchy? dla mnie to czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Hej bratek my idziemy ze szczepieniaami zgodnie z karta szczepien w ksiazeczce zrowia dziecka i Tobie radze tak samo mam lekarza interniste w rodzinie i on oczywiscie zaleca szczepienia jesli chodzio dodatkowe szczepionki to ja zaszczepie mala od rotawirusow bo moje malenstwo ma kontakt z wiekoma dziecmi w wieku szkolnym to ja uchroni np przed jelitowka i odwodnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
bratek my też szczepimy się zgodnie z zaleceniami , a dodatkowo pani Doktor zaproponowała rotawirusy i skorzystaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zastanawiałam się czy na te rotawirusy też szczepić, bo są różne opinie, ale może tez skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey mamuski. Mam pytanie do tych dziewczyn które chodziły do szkoły rodzenia, w którym tyg najlepiej zaczac. ?? Chciałbym spróbować i się zastanawiam kiedy ruszyc żeby nie było za późno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siacha1
Witam! Dawno mnie tu nie było. Emilka skończyła już 7 miesięcy. Jest śliczna, zdrowa i grzeczna i bardzo bardzo ją kochamy. Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie! Co do szczepień to szczepimy szczepionką skojarzoną 5w1. Oprócz tego zaszczepiliśmy Emilkę na pneumokoki i rotawirusy. Wszystko w.g. kalendarza szczepień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale tu mamuśki hipokrytki:-P wszystkie wasze dzieciaki sraja konwaliami jak widzę ha,ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Gosc zamilcz i nie obrazaj tu nikogo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Sylvia Ja też wybrałam już szkołę rodzenia i u mnie można zacząć od 21 tc. Są wykłady edukacyjne o porodzie, laktacji, chustowanie wg grafiku plus zajęcia aktywne 1 godzina na tydzień (gimnastyka, masaż dla ciężarnych) a po 32 tygodniu przysługują 2 godziny plus nieograniczone KTG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka dzieki. Wybralas prywatne zajecia czy szkoła przyszpitalna? U mnie 22tc i chyba trzeba by się juz zorientować w temacie. Nie chce tu zaśmiecać forum ale moze ktos podpowie cos w kwestii wózków, chodzi mi zeby byl lekki przede wszystkim, spacery głównie po miescie- rowna nawierzchnia. Dzięki z góry :) Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej ja wybralam szkole rodzenia przy szpitalna poniewaz chciaam znac juz teren;) i połozne. i to bardzo pomogło podczas porodu. xxx My szczepimy tymi darmowymi plus na poł roczku dodatkowo chce pneumokoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Andzik Jestem tego samego zdania :) W pon się zorientuje w szpitalu jak wyglada temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
dziewczyny, czy jest tu ktoś kto zmaga/zmagał się z przeciwciałami ANA (mam wynik 1:160 -plamiste) i P/c antykardiolipinowe klasy IgG -mam 12,8 GPL a wynik ujemy niby do 15GPL, do tego podwyższone wyszło C4 składnik dopełniacza 37,60mg/dl a norma to 12-36. Jestem w 11tc biorę heparynę - Fragmin 5000j. , badania miałam robione w 8tc gdy brałam Fragmin i Encorton. Zastanawiam się czy sama heparyna jest teraz wystarczająca ? Jakie wy miałyście zalecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek ja od lat mam podwyższone ANA (1:320) i przeciwciała p/ mięśniom gładkim (1:-20) a antykadiolipinowe w niektórych okresach wychodziły mi podwyższone w klasie IgM czyli tej świadczących o świeżym procesie toczącym się w organizmie. Nie przejmowałabym się wynikiem w klasie IgG bo raz, że masz ujemny a dwa, że odnosi się do przebytych zachorowań i wytworzonej reakcji. Myślę, że heparyna wystarczy - ja w pierwszej ciąży też robiłam zastrzyki chyba do 8tc a teraz w drugiej ciąży miałam tylko listek duphastonu i witaminy. Generalnie jedne i drugie przeciwciała mają największe znaczenie w momencie implantacji zarodka i pierwszych kilku tygodniach ciąży więc wydaje mi się, że najgorsze zagrożenie z ich strony masz dawno za sobą. Chociaż wielu lekarzy nie przypisuje im większego znaczenia. Co do dopełniacza to jest minimalnie podwyższony i może taki być przy jakichś zwykłych infekcjach, chyba że masz jakąś szerszą diagnostykę w kierunku chorób autoimmunologicznych. A robiłaś może CRP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Sylvia Wybrałam bezpłatną szkołę rodzenia ale nie jest przy szpitalu. Mają fajne zajęcia i połozna po porodzie przyjdzie do domu 6-8 razy więc nie trzeba już biegać do przychodni po położną. Jesli chcesz wózek na równe powierzchnie to ja zawsze marzyłam o Quinny Moodd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×