Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Sisi_75
Gość teraz już 12 tydz mi leci. W weekend skonczyłam brać luteine. Lekarz piwiedział, ze jak chce to moge łykac witaminy, bo sie pytalam czy mam je brać. Mówił, że Pregna plus są dobre, także łykam jedną dziennie. Jeszcze Euthyrox na tarczyce rano łykam. I Maalox biore jak już zgaga żyć nie daje. Więcej nic nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sisi ja tez juz wszystko odstawiłam i bardzo sie ciesze, nic nie biore tylko właśnie takie witaminy, tj. Femibion i acard odstawiam powoli choc moglam wcześniej. Wlasnie dokladnie zrozumialam ze chodzi o morfologie plodu i jeszcze dopytywalam. Wydaje mi sie, ze dla wiekszej pewnosci czy wszystko ok bo z morfologii mozna najwiecej sie dowiedziec. Moze ktoras z forumowiczek cos wie. Duzo spokoju zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Morfologia krwii płodu Wymagała By pobrania od dziecka tej krwi a przecież jest to bardzo inwazyjne i robi się takie badania tylko przy poważnych wskazania. Moim zdaniem pod pojęciem morfologi kryje się właśnie to usg w 20 t gdzie lekarz ocenia ogólną budowę (morfologie) dziecka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaska dzięki, chyba masz racje bo tez mi się wlasnie wydawalo ze to badanie inwazyjne i po co miałabym je robic, ale czy morfologia plodu to badanie usg to tez dziwnie nazwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
w sumie określenie "morfologia" oznacza tyle co wygląd, skład, budowę więc pewnie o to chodziło lekarzowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po wizycie i usg, które było szokiem dla wszystkich łącznie z lekarzem. Nasz zarodek chyba się podzielił i będą bliźniaki jednojajowe:D Widzieliśmy dziś dwa serduszka, kolejna wizyta 1lipca i wtedy będziemy mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MammaOla, Gratulacje, to będziesz miała podwójne szczęście :) U nas drugą dzidzie było widać dopiero w 8 t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem w 8tc dokładnie 7t3d i widzieliśmy zarodek z serduszkiem a potem pokazał się drugi. Wszystko się wyjaśni 1 lipca, bardzo się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOla tez się bałam ale spokojnie, usg juz niedługo to zobaczycie jak tam rosną dwa maluszki. A co do samej ciąży to niestety czasem trzeba więcej leżeć i uważać na siebie podkoniec. Postaraj sie choc trochę nie stresować i bądź dobrej myśli, wszystko będzie dobrze ;) A bliźniaki to cudowna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
MamaOla gatulacje bliźniaków. Troche mam bliźniaków na tym forum było i pewnie jeszcze zaglądają. Wszystkim się szczęśliwie udało urodzić zdrowe dzieciaczki, także nic sie nie bój, będzie dobrze, dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja25
MammaOla będzie dobrze:) Dużo odpoczywaj i dbaj o siebie.. Trzymam kciuki za twoje bliźniaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeszcze nie dziękuję, bo to nic pewnego, było widać dwa serduszka ale raz jeden się pokazywał, raz drugi, więc nie ma pewności czy to ten sam czy dwa, choć lekarz mówił że wiele na to wskazuje ,że to jednak bliźnięta. Czekam z niecierpliwością na lipiec. Mąż bardzo się cieszy, od zawsze marzył o bliźniętach :) Mówi, że to nagroda za poprzednie dwie nie udane ciąże poza maciczne, ach boję się jak cholera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mammaola Gratuluje i zycze aby marzenie maza o blizniakach się spelnilo. Ciaze blizniacze sa trudnuejsze od pojedynczych a te jednojajowe jeszcze bardziej, kolezanka byla w takiej i musiala bardzo czesto monitorowac i przevhodzic rozne badania. Nie chce się wymadrzac ale musisz bardziej dbac teraz o Was :) U ni e j nie skończyło się to dobrze ale nie po to to pisze zeby Cie straszyc.tylko zebys byla bardziej czujna niz przy ciazy pojedynczej. Trzymam kciuki za 2 serduszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Witajcie dziewczyny!! My oczywiście dalej w szpitalu, wczoraj mięło 10tygodni. Mały na usg waży 1920g a jutro kończymy 33tc. Główka niestety jest już bardzo nisko i napiera na kanał więc raczej długo w dwupaku już nie wytrzymamy. Pojawił się też kolejny problem, bo od 3 dni strasznie swędzi mnie całe ciało, najbardziej nogi, brzuch, ręce. Na nogach już mi wyszła pokrzywka od drapania się. Oczywiście lekarz podejrzewa cholestazę i rano pobrali mi krew na zbadanie enzymów wątrobowych więc ciągle coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa34
Inka Witaj 10 tyg. masz już za sobą,ale 10 tygodni temu pewnie nie pomyślałaś,że tyle wytrzymasz.Ja urodziłam synka w 34 tyg. ważył 3kg i 10punktów.Lekarz powiedział ładny mi wcześniak. Mylę ,że jak Twój maluszek przyszedłby na świat to już sobie poradzi jest silny tyle przetrwał. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily84
Inka jeszcze tylko choleztazy Wam brakowało. Oby nie musieli wtedy wcześniej zakończyć ciąży. Życzę Wam żebyście jak najdłużej wytrwali w dwupaku. Jeszcze chociaż 2-3tyg. Tak długo już Ci się udało a pamiętasz jak lekarze na początku mówili, że to będzie sukces jak wytrwacie do 28tyg? Trzymam za Was kciuki. Jesteś bardzo dzielna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Kawa, Lily:) Pewnie że nie myślałam że tak długo wytrzymamy w szpitalu. Cieszę się że już jest w miarę bezpieczny tydzień. Lekarz nazywa mnie kierowniczką sali, ciągle żartuje ze musi mnie w końcu zameldować w szpitalu. okazało się że nie mam tej cholestazy. Już nic z tego nie rozumiem, bo strasznie mnie swędzi. Przepisali mi wapno. Lily napisz jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lily gratulacje!! Ciekawa jestem czy sprawdzają się u Was przepowiednie związane z płcią dziecka:-) Że np. na dziewczynke konbieta robi się brzydsza itp. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
Inka, dziwne, ale w sumie dobrze, że to nie cholestaza, gorzej, że nie wiadomo co to. Ale widocznie nic strasznego, może rzeczywiście jakieś uczulenie. Dzisiaj jak wróciłam do domu i wyszłam z psem, ledwo do domu doszłam. Strasznie mi się słabo zrobiło. Zmierzyłam ciśnienie i 90\60 wyszło. Wypiłam wodę, coli pół szklanki, nogi do góry i siedze, już mi trochę lepiej. Coraz niższe mam to ciśnienie. Miałam 110 na początku ciązy, potem 100, a teraz zaczynam 4 miesiąc, a tu 90. Mam zamiar jutro w pracy się ujawnić że jestem w ciąży. Kiedy dziewczyny powiedziałyście szefowi, w którym tygodniu. Dawałyście zaświadczenie od lekarza? Bo ja jak na razie nie brałam i mam zamiar ustnie powiadomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Sisi Myślę że to po prostu alergia na szpital:) dzisiaj byłam badana, szans na wyjście do domu nie ma, bo wszystko wisi na włosku i mam się cieszyć że jeszcze nie urodziłam. Ja powiedziałam kierownikowi o ciąży w 5tygodniu a pracowałam do 14tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka :) No to juz chyba na dobre się zadomowiliscie w szpitalu. Najważniejsze, że z mala wszystko oki. Moze jeszcze kilkanaście dni wytrzyma . Gdyby vos się wydarzyło nie spodziewanie u Was to infprmuj nas tutaj. Czekamy tutaj na wieści od Was :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny myslicie ze moge uzyc depilatora lub wosku na cieplo na brzuch?? Chodzi mi o pepek-wiecie ta linie ciemną chcialaym usunac a maszynka to szybko odrasta. Oczywiscie jestem w ciazy i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Po co chcesz golic tą ciemną linię jak to nie sa wlosy tylko taka linia ciemna przyciemniona skora w tym miejscu przynajmniej u mnie tak bylo ta linia mi niedawno calkiem zniknela nic z tym nie robilam a jestem prawie pol roku po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, trzymajcie kciuki za dwa serduszka <3 <3 na 19.40 jadę na usg. Może dowiem się czy mają dwa worki owodniowe i co z kosmówkami, trochę się stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaOla kciuki zacisniete!! goscimulka-ja mam problem z nadmiernym owłosieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża bliźniacza jednojajowa potwierdzona :D Bąbelki mają 1.85cm i 2.02cm, serca walą jak dzwony! Radość ogromna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MammaOla super! Lily jak tam dzidzia?? Chodzicie już na spacerki czy jeszcze kwarantanna w domku? Sylvia na kiedy ty masz dokładnie termin? Inka ty mnie nie wyprzedź bo Twoja dzidzia jeszcze może troszkę posiedzieć w brzuszku. Ja już siedzę jak na szpilkach i czekam na ten znak. Mam schizę, że przegapię że się zaczyna, chociaż podobno tego się nie da przegapić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiak Ja w sobote przed 9 rano mam się stawic w szpitalu, no i jedziemy na cc. Tez mam schizy.ciagle chodze do toalety i w nocy jak wstaje to zawsze mam mysli czy oby za chwilę nie odejdą mi wody ha ha U mnie 38tc leci. Termin z usg mam na 11 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×