Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Lily84
Asiak u nas tak sobie bo małą męczą kolki i dzień w dzień od 3 do 21 jest płacz, prężenie się i noszenie na rękach. Wczoraj maleńka skończyła 8tyg i tak nadrabia z wagą, że podwoiła swoją wagę z dnia wyjścia ze szpitala. Aż pediatra zaleciła ją rzadziej karmic i też bym tak chciała ale żeby ją przetrzymac dłużej między karmieniem musiałabym ją ciągle nosic i uspokajać a synek też się domaga uwagi więc robię co mogę;) W nocy bywa różnie, po kąpieli potrafi przespać 4-5godz a pozniej budzić się co godzine, półtorej. Ogólnie mam wrazenie, że w porównaniu z synkiem jest bardzo nerwowa i tak jak jemu wiele rzeczy nie przeszkadzało tak ona na wszystko reaguje płaczem i to takim wywołującym ciarki;) Poza tym zaczyna się uśmiechać i próbuje pomalutku gaworzyć. A jak Twoja córeczka? Sylvia to nieźle Twój maluch przybiera na wadze! Niech zdrowo rosną te nasze szkraby:) x Marta przykro mi.. Nawet nie potrafię sobie wyobrazic co musisz czuć ale trzymaj się i nie poddawaj, w końcu i Ty się doczekasz i zostaniesz mamą. x Gościu monitory oddechu neonatolodzy zalecają z reguły albo wcześniakom albo dzieciom z zaburzeniami oddechu chociaz mamy kupują je też kiedy zamierzają kłaść maluszka spać w innym pokoju. Ja miałam monitor respisense dito przy pierwszym dziecku (podobno bardzo dobre) ale założyłam go synkowi może z raz czy dwa i dalej go nie używałam a teraz mimo, że urodziłam wcześniaka obeszło się bez monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lily Dziękuję :) To rzeczywiście te nasze maluchy nie zle ida z waga ;) Byc moze mo j za dwa tyg tez swoja podwoi urodzeniowa no w koncu 900g brakuje a skoro w 2.5 tyg 1200 to wszystko możliwe ;) Zapomniałem tylko jak Ty karmisz swoja niunie, na cycku jesteście? Z tymi kolkami to współczuję, moj mial kilka dni takich ze od 21 zaczynal się placz ale to 1-2h i po placzu. Zdrowka zycze i oby kolki krócej trwaly :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka 8408
Już się odnalazłam w domu choć nie było łatwo. Z rany cały czas wypływa ropa ale juz bardzo mało. Brzucha juz też nie mam i całe 10 kg które przytyłam już mi zeszło. Synek jest naprawdę grzeczny, ładnie je i śpi. Niestety zaczęły się pierwsze kolki. Trochę wcześnie bo wczoraj skończył dopiero 15 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny może u was uzyskam odpowiedz bo tutaj to zazwyczaj ludzie odpowiadaja na prowokacje.Dziś zaczełam stymulacje purogenem jutro mam zbadac poziom estrogenów i tu pytanie jakie badanie wykonać? bo na tabeli z badaniami nic nie ma na temat badania estrogenów.Czy na badanie musze iść na czczo? proszę bardzo o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia my też jesteśmy na cycku i chociaż synek był odchowany na mm nie wyobrazam sobie teraz wygodniejszej metody karmienia:) A zapytam jeszcze czy poza standardowymi szczepieniami zamierzasz szczepić na coś małego dodatkowo? Bo mojej niuni z racji tego, że jest uznana za wcześniaka przysługują darmowe szczepienia ale chyba bym nie chciała fundować dodatkowych atrakcji:/ Inka współczuje Ci z tym brzuchem i życzę żeby się szybko wszystko zagoiło. x Gościu estrogeny to m.in. estradiol i zazwyczaj ten hormon zlecają do zbadania lekarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nasze pociechy to małe kluseczki. Moja też już niedługo 5 kg osiągnie. Jeżeli chodzi o spanie to odpukać na razie mam luksus bo jak ją wykąpie koło 21 to mi śpi do 3-4 nad ranem. W dzień jest bardziej aktywna i lubi być noszona na rękach. Karmie ją mm i kolki miała ze 2 dni ale po zmianie smoczka i podaniu espumisanu problem się skończył za to często borykamy się z zatwardzeniem. Pediatra poradziła żebym jej raz w tygodniu podała czopek glicerynowy i to pomaga ale nie chce jej do tego przyzwyczaić żebym do 18 roku życia jej nie musiała wkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvia83
Lily My juz po szczepieniach. Ja bralam teraz 6w1 i rotawirus. Różne są opinie i kazdy decyduje sam. My zdecydawalismy ma się skojarzone i mam nadzieje, że to dobra decyzja Tylko cholery drogie bo za 2 szczepionki zaplacilam 510zl. J rotawirus doustnie. Lece zafaz do swojego hina na kontrol :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jeszcze przed szczepieniami i też się zastanawiam jakie robić bo opinie są strasznie podzielone. Na pewno będę szczepiła na pneumokoki a odpuścimy rotawirusy ale jeszcze nie wiem do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia ja też już jestem po pierwszych szczepieniach i też wybraliśmy skojarzoną szczepionkę. Synka szczepiłam tylko obowiązkowymi szczepionkami a teraz małą pediatra zapisała rownież na pneumokoki bo też będą za darmo ale jeszcze się zastanawiam. I dobrze, że przypomniałaś o wizycie u gina bo ja jeszcze nie byłam po porodzie i chyba też czas się zapisać. Do nas w końcu dotarły kropelki na kolki z Niemiec i mam ogromną nadzieję, że pomogą. Asiak tylko pozazdrościć, że Twoja niunia tak długo śpi po kąpieli, pewnie szybko zacznie przesypiać noce. Pozdrawiamy Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inka gratulacje ogromne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
My szczepilismy mała szczepionkami obowiazkowymi skojarzonymi dodatkowo platne i na rotawirusy na pnemokoki chyba nie bedziemy szczepic jeszcze sie zastanawiamy ale i tak nie da sie od wszystkiego zaszczepic. Nasza niunia skonczyla 7 miesiecy teraz jest marudna na zabki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia0000
No Mo dziewczyny gratuluję pociech!!! dołączyłam do tej ekipy jakoś w 2012 roku i widzę że większość jak nie wszystkie zostalyacie szczęśliwymi mamusiami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia0000
No i chyba coś się nie zaczynało. Napiszcie mi proszę jak wygląda procedura zajścia w ciążę na Crio? Mam 2x2 zamrożone i chcemy rodzeństwa dla małego, którego urodziłam w 2012 r. Cy trzeba brać leki, jakieś konkretne przygotowania? Czy idę pi okresie ba wizytę czy przed? Miałam termin na piątek, ale wyszła niespodzianka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chcialam zapytac czy na kafeterii jest jakis temat typu "po porodzie z in vitro" czy cos takiego i fajnie jakby zagladaly tam dziewczyny z tego forum i z tego "objawy ciąży po in vitro" tylko takie mamusie pewnie nie maja czasu na siedzenie na forum;-) Mozna sie wiele dowiedziec od dziewczyn i szkoda, ze tu na tym forum tak niewiele sie pisze w temacie bo np. o szczepieniach maluszków jak pisalyscie to było bardzo ciekawe a ja nie mam pojecia jak sie zająć malenstwem-choc dopiero czekamy na jego przyjście:-) Nie wiem co potrzeba i w jakich ilosciach noi od kiedy zaczac konkretne przygotowywanie wyprawki, lozeczka itp? Czy ktos moze czeka na ostatnia chwilę zeby nie zapeszac? Właśnie troche sie obawiam kupowac wczesniej ale przecież trzeba tyle rzeczy pozmieniac aby maluszkowi dobrze bylo:-) Jak to było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, nie wierzę w jakieś starodawne zabobony, że można "zapeszyć" Co ma być to będzie, nie mamy wpływu na niektóre rzeczy, niestety... Jak masz jakieś pytania to pisz, pewnie wiele dziewczyn odpisze. Co do wyprawki to w pierwszej ciąży miałam wszystko bardzo wcześnie, termin był na luty a pokoik był gotowy na święta bożego narodzenia, codziennie wieczorem chodziliśmy tam z mężem, słuchaliśmy kołysanek i czekaliśmy na największy w życiu cud- DZIECKO :D Teraz też mam termin na luty choć Minionki będą w styczniu, bo to ciąża bliźniacza:) W czwartek wizyta więc mam nadzieję dowiedzieć się co tam siedzi w środku i od razu zaczynam kompletować wyprawkę, nie ma nic przyjemniejszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
część dziewczyny, oj dawno tu nie zaglądałam ;) Inka Gratulacje :D Co do szczepienia, ja chłopców szczepiłam pentaximiem a do tego pneumokoki, żółtaczka i rotawirus. Teraz dopiero nieszczęsny MMR przed nami i pewnie meningokoki ( o ile pójdą do żłobka). Gośću Był taki temat ale niestety chyba z braku czasu nie ma na nim "ruchu" http://f.kafeteria.pl/temat/f10/macierzynstwo-po-wieloletniej-walce-o-dziecko-i-nie-tylko-p_6047257/10 Jeśli chodzi o wyprawkę to ja z racji ciąży bliźniaczej zabrałam się za nią wcześnie, a czego nie zrobiłam do 30 t to musiałam przez internet zamawiać bo już ciężko mi było chodzić (za bardzo mi się brzuch stawiał i musiałam dużo leżeć). Wózek miałam wcześnie bo przed 26 t ale ściągaliśmy używany z Niemiec więc jak się trafiła okazja to kupiliśmy nie patrząc na tydzień ciąży. Generalnie większość miałam gotowe do 34 t a to czego brakowało dokładnie zapisane i opisane na liście dla męża. Jedynie mleko i butelki mama kupowała jak już się okazało że chłopcy się nie chcą się przystawiać a ja wcale nie mam mleka dla dwójki. Co do tego co potrzeba to znalazłam w internecie "listę wyprawkową" ale obliczoną pod bliźnięta. Tu na forum, tylko już nie pamiętam na której stronie chyba okolice 50tej, założycielka tematu podawała też takie zestawienie co do wyprawki :) Torbę do szpitala miałam spakowaną już w 26 t... ale się przydała jak dostałam ataku kolki nerkowej i myślenie o tym co zabrać do szpitala nie było mi w głowie. MamaOla to daj znać co lekarz podejrzy na USG czy będą dwie panienki czy chłopaki jak u mnie :) A moje chłopaki też rosną choć na razie nie prędko im do raczkowania :). Trochę dały im w kość te upały plus ząbkowanie ale już jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja rozbiłam zamówienie w necie waptece gemini bo mają fajne ceny. Oto moja lista może się komuś przyda. 1 OILATUM, emulsja 634mg/g 500ml IMPORT RÓWNOLEGŁY 2 Sudocrem, krem, 60g 3 HIMALAYA krem kojący pieluszkowe podrażnienia 20g 4 LINOMAG BOBO, krem A+ E, 50ml 5 OCTENISEPT, Płyn, 50ml 6 Alantandermoline, krem lekki, 50g 7 BABY ONO szczoteczka z miękkim włosiem + grzebyk 8 SOPELEK, aspirator do nosa + 3 końcówki jednorazowe + podkłady higieniczne jednorazowe, 20 sztuk 9 NoseFrida, spray do nosa, 20ml 10 BABY ONO zestaw pilniczek, nożyczki, cążki 11 CANPOL patyczki higieniczne 100 sztuk 12 CANPOL butelka dekorowana 120ml 13 CANPOL smoczek do butelki silikonowy, okrągły, mini, (0+m), 1 sztuka 14 LOVI, dynamiczny smoczek uspokajający Spark, 0-3 miesiąca, 2 sztuki 15 BABY ONO, podkłady poporodowe, 10 sztuk 16 Majtki poporodowe, wielorazowe, siateczkowe, rozmiar 38-40, 2 sztuki 17 Bobik DHA+witamina D3, 30 kapsułek twist-off 18 VitaDerol Baby, dla dzieci od pierwszych dni życia, 30 kapsułek twist-off 21 Dexeryl, krem do suchej skóry, 250g 25 BABY ONO grzechotka dwie kule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniusia0000
ponawiam swoje pytanie. Moje jest wśród Was dziewczyna, mama, która ma to już za sobą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Aniusia :-) Ja szykuje sie do crio w październiku. Miedzy 10 a 14 dniem cyklu mam sie zgłosić na usg na ocenę cyklu. Żadnych leków :-) Urodziłam synka rok temu, rowniez dzięki crio :-D wówczas przez 4 dni jeździłam na usg na ocenę cyklu, nie brałam żadnych leków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniusia u mnie było podobnie jak u Oli. Zgłosiłam się do kliniki 12dc, lekarz zlecił badanie 3hormonów, zrobił usg i umówił nas na crio za kolejne 2 albo 3 dni. Dostałam tylko zastrzyk Ovitrelle a po crio brałam witaminy i bardzo krótko duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inka jak sobie radzisz w roli mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy po wizycie:) Będą dwie córeczki <3 <3 Ważą 173g i 179g Przytyłam od początku 3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Inka ale sie ciesze ze jestes juz po wszystkim i Borysek jest juz z toba;* xxx Marta wspolczuje. ale jestem w podobnej sytuacji. tez straciłam swoje malenstwo w 10 tyg ciazy w pon bylam w szpitalu na łyzeczkowaniu. i nigdy wiecej. jak dojde do siebie to wzawiamy starania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje wszystkim rodzicom ich pięknych i zdrowych pociech. Miałam ogromne wątpliwości przed podjęciem decyzji o in-vitro. Podchodziłam do pomysłu ze sporą dawką nadziei, a z drugiej strony kłębiły się wątpliwości. Mój mąż mnie wspierał i był ze mną na każdej wizycie. W listopadzie 2014 roku zostaliśmy rodzicami, dzięki niezwykłej pomocy lekarza z invimedu. Zastanawiam się nad kolejną próbą…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wynik z moczu, tzn. posiew z moczu bedzie tego samego dnia w labolatorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wynik posiewu czeka sie kilka dni ja czekalam 4 dni. Muszą zobaczyć czy sie cos wychoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia81
Andzik bardzo mi przykro czekałam na wpis od ciebie ,ale o pozytywnym znaczeniu .Trzymam za was kciuki wiem dziewczyny przez co przechodzicie .Mam dwa poronienia za sobą ,ja wracam w październiku do starań .MammoOla gratuluje córeczek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisi_75
MamaOla gratuluje córek :-) Mój lekarz przed połówkowym widział synka, a teraz wyszła niespodzianka i jednak będzie córeczka :-) Jeśli chodzi o kompletowanie rzczy to jestem w 22tyg i już parę ciuszków kupiłam i kocyk po kąpieli i ładne pieluchy tetrowe we wzorki, takie wszystko jasne, nierkolrowe nazbyt, bo nie byłam pewna czy chłopiec czy dziewczynka. Mam zamiar powoli zbierać potrzebne rzeczy, jeśli trafię na promocje i dobre ceny, lepiej teraz niż przepłacać na ostatnią chwilę. No i odpukać jak na razie mam jeszcze siły chodzić po sklepach, a później z wielkim brzucholem to nie wiadomo jak będzie, tym bardziej że w zeszłym tygodniu 2x mi strasznie stwardniał, aż się przestraszyłam, no i kręgosłup coraz bardziej mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Moncia aby dojde do siebie to będziemy dalej działać. Tylko się zastanowimy podchodzić do kolejnego iv vitro czy zrobic bad genetyczne bo juz drugi raz ciąża obumarla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PATI_G
Witam Mammola gratuluję córeczek. Oby teraz wytrwać do końca. Ja w środę mam wizytkę to się okaże możę co tam w brzuszku rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×