Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ktoś sadził borówkę amerykańską?

Polecane posty

Gość gość
My kupowaliśmy sadzonki ze szkółki Złota Jagoda. Piękne, zdrowe sadzonki, a właściciele szkółki z dużą wiedzą merytoryczną, wiele praktycznych informacji przekazali przy zakupie, porad i wskazówek :) Zdecydowanie ich polecam! Więcej informacji o szkółce na stronie www.borowka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem tylko styczność z borówką amerykańską z plantacji http://borowki.info.pl i była naprawdę bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kilka drzewek borówki u siebie w ogrodzie. Co roku borówka ma dużo owoców, pod warunkiem że się o nią dba i nawozi regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w ogródku rośnie kilka krzewów borówek amerykańskich, od lat kupuje je w Tarczynie w Gospodarstwie Ogrodniczym Pauliny i Bartłomieja Romańskich. Sadzonki są najwyższej jakości, a pani paulina z panem Bartłomiejem znają się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam od Romańskich borówki a w tym roku postanowiłam jeszcze zainwestować w żurawinę bo bardzo lubię sok żurawinowy i postanowiłam zacząć sama robić- zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amylcaza
Obecnie testuję trzy odmiany borówek na balkonie w wielkich donicach. Ciekawe co mi z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od 2 lat sadze borowke amarykanska. Sadzonki kupuje u Romaskich z Tarczyna. Doradzili mi jaka odmiane kupić do mojego podłoża, czym nawozić. Sadzonki świetnie się przyjmują u mnie na działce. Sa pyszne :))))))) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnei był taki probelm, że ilekroć zasadziłam borówke w ogole nie chciala sie przyjąć. Stosowałam przerózne metody zeby sie przyjela, w koncu dałam sobie spokoj na jakiś czas. W zeszłym roku podjęłam kolejną próbe z tym ze sadzonki kupiłam u Jarosińskich w sąsiedniej wsi Grzedy. Pan Krzysiu wyjaśnił mi w czym tkwił problem i od tamtej pory mam przepiękne sadzonki. Jednak jak się kupuje u kogoś kto się naprawde na tym zna i mozna zasięgnąć porady to i z marnego "sadownika" moze narodzić się sadownik z krwi i kości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i w czym tkwił problem, pani reklamówko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problemem było niewystarczające nawadnianie, niby instalacja była, ale zbyt mało wydajna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, to trzeba być faktycznie zuperznawcą, żeby wiedzieć, że borówkę nalezy podlewać, bo ma płytki system korzeniowy ile fakultetów trzeba skończyć, żeby dociec takiej skomplikowanej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do kupujących borówki u Romańskich - kupujecie u nich tylko borówki czy też inne (chodzi mi konkretnie o winorośle)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelades
Głównie borówki, ale powiem CI, ze ogólnie trzymają poziom, wiec nie masz się czego obawiać. Chyba, że ktoś się jeszcze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalwinaGierch
Pierwsze słyszę o tej firmie, a trochę się naczytałam w Internecie, zanim dobrałam odpowiedniego dostawcę. Osobiście korzystam z roślin z gospodarstwa szkółkarskiego u Andrzeja Krzysiaka http://www.iglaki.agro.pl/ i żadna inna szkółka już mi jego nie zastąpi. Roślinki są silne, zdrowe, a do tego ma naprawdę szeroki wybór. Mają również cała masę odmian borówek, które brałam osobiście i maja słodziutkie, duże owoce przy odpowiedniej pielęgnacji :) Polecam, to dobry pomysł, zawsze warto zasadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Romańscy z Gąsek jak najbardziej, moim zdaniem bardzo solidna firma. Znakomita jakość, fajne ceny a i jeśli potrzebujemy rady, porady, zawsze ja otrzymamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze kupuję sadzonki borówki w szkółce Złota Jagoda, http://www.borowka.pl/oferta. Krzaczki zawsze w świetnej kondycji, a właściciele mają olbrzymią wiedzę, którą się chętnie dzielą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćena
już Cię lubię Ewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.iglaki.agro.pl mają zaskakujący wybór, faktycznie, ostatnio aż sama sprawdziłam. Doszło do mnie właśnie pierwsze zamówienie, jestem zachwycona, bardzo polecam, jakość pierwszorzędna kontakt ze sprzedającym również:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedyś próbowałam, ale moje próby zakończyły sie fiaskiem. Ostatecznie zdecydowałam się na zakup większych ilości borówek od http://www.berrygroup.pl/ i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Którą odmianę warto wg Was kupić na własne potrzeby http://www.borowka.pl/opis-odmian? Dodam, że jestem laikiem i chętnie przyjmę namiar na coś łatwego w obsłudze ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja handluję borówką i wiem z doświadczenia, że aby borówka była zdrowa to musi być z dobrej uprawy. W tym miejscu polecam innym handlarzom zaopatrywanie się u www.jagodowe.com. Oni dbają o najwyższą jakość swoich upraw. Z tego, co wiem udzielają porad, więc może warto skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem laikiem i żadne porady mi nie pomogą :D Ale chciałabym dzieciom posadzić, w sensie dzieci lubią bardzo borówkę, a mamy kawałek działki, więc może mi się uda coś wyhodować. Tylko jaką odmianę wybrać? Jest ich wiele http://www.borowka.pl/opis-odmian... I jeśli nie mam żadnej szkółki pod ręką, to czy w marketach jakichś zakupię sadzonkę czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sadziłam i bardzo polecam ;) i prywatnie - jak ja, i na większa skalę jak ktoś chce, bo podobno bardzo się opłaca. A poza tym, jak startujecie, to polecam rzucić okiem na sadzonki od Romańskich - sama tam zawsze kupuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Romańskich faktycznie warto sprawdzić. Mają szeroką ofertę, to raz, pomogą jak trzeba, mają dobre ceny. Czyli chyba wszystko, czego można na start oczekiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupowaliśmy sadzonki borówki amerykańskiej w szkółce Złota Jagoda w Głuchowie, http://www.borowka.pl/, zdecydowanie polecam, jak ktoś z okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem właścicielem kilku zakładów gastronomicznych. Do deserów, koktajli i ciast dodajemy borówki. Kupuję je zawsze od tego samego producenta www.jagodowe.com. Są pierwszej jakości, dorodne, dojrzałe i bardzo smaczne. Prywatnie kupuję je również do domu na przetwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każda jest taka sama w utrzymaniu i smakuje też podobnie po co podbijać temat ogrodniczy w martwym sezonie? chyba nie myślisz, sprzedawco, że ktoś będzie tak głupi i posadzi rośliny pod koniec listopada, bo tobie ze szkółki nie zeszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×