Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla niedoswiadczona mama

jestem w ciazy kiedy moge pojsc do lekarza

Polecane posty

Na ostatnim KTG skurcze byly dosyc regularne i dochodzily do 100 i co. Nie zostawili mnie. Zobacze co dzisiaj sie wydarzy. Ale pojde na to ktv w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam przyszła mamo? Wcale się nie dziwię ze tak "z dystansem " podchodzisz do tych boli bo ja mam takie same z krzyża i to wcale nie są Porodowe. No ale lepiej się wybierz na to ktg bo może się coś u cb szykuje. Ja miałam iść w czwartek do gina ale chyba pójdę Dziś, bo tak mnie cała noc brzuch bolał i teraz. Niech mnie zbada bo zwariuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ide do ginekologa ale jutro. Kochane wczoraj to wygladalo jak bole porodowe- co 10 minut a tak silne ze nie potrafie tego opisac. Ciezko mi bylo odetchnac. Nie potrafie tego opisac. Wiec ide jutro. Niech sprawdzi. :( bo ja juz zglupialam do reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Dobrze jeej u mamusi to po co ma sie pchac :) kochane wiem ze to moze bardzo intymne ale powiem wam ze leci mi tyle sluzu ze musze podpaske nosic bo wkladka to za malo. Koszmar wrecz :/ i ciagle moglabym jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym sluzem to u mnei roznie ale z reguly wkladka wystarczy a co do jedzenia dzis to po prostu caly czas cos zuje :D w nocy sie obudzilam i stwierdzilam ze glodna jestem to zjadlam takiego domowego hamburgera (wiem ze malo zdrowe ale rozgrzeszam sie ze jak taki domowy to mniejsze zlo) a w zyciu nie podjadalam w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :D to apetyt dopisuje :D jutro do lekarza... ciekawe czy cos sie ruszyło... 12 dni do terminu.... jak dzisiaj będę miała skurcze... powiedzcie mi, co sądzicie o piciu szałwi? W ciąży jest zabroniona bo tak jak liście malin ma własciwości wywołujące skurcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Ja tam bym zrezygnowała z picia szałwii.. Ja na 17 idę Dziś do lekarza.. Mała była taka spokojna kilka dni a dziś mnie juz tak wykopala.. Cały czas mi stopkę Wypycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam zamiaru pic :D ogólnie nic nie stosuje "przyspieszającego" chyba że większą aktywność. Huanamaria daj znac po wizycie :) ja mam jutro po 14:00.... jestem ciekawa czy cos sie tam ruszyło.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszka18
Hej laseczki! A Wy dalej biedne się męczycie. Jeszcze troszkę musicie wytrzymać. Ja nie mogłam się doczekać - zresztą my wszystkie, ale powiem Wam, że jak już wody mi odpłynęły to zaczęłam tak się strasznie bać aż się popłakałam. Ja skurcze w drodze do szpitala i na miejscu odczuwałam jako rwący ból w podbrzuszu. Ale jak tu gość wspomniał, że bóle porodowe mogą być z samego krzyża, ani na brzuch nie przechodzą (tak miała moja koleżanka). Przyszłamamo, z tego co pisałaś to mogły być właśnie skurcze, szkoda, że się skończyły. Ja dzisiaj mam zaś obolałe krocze, często przemywam, ale to jest zbyt świeże by szybko przestało boleć. W nocy spałam bez majtek, na podkładzie, by wietrzyło się. Malutka jest kochana. Ja ostatnio dużo ryczę, i tak było wczoraj jak wyszłam ze szpitala. Nie mogłam uwierzyć, że to moje dziecko. Dalej nie dowierzam. Mleko w piersiach mam, także jest ok. Tylko strasznie mnie suty bolą. Smaruję a to swoim mlekiem, a to maścią z ziajki na brodawki. Jeszcze trochę i będą zahartowane. Muszę obczaić jeszcze dietę karmiącej mamy, póki co mam zbyt ubogą wiedzę. Wczoraj jak wróciłam do domu to każdy (mamy, ciocie) dawał "dobre rady" odnośnie dziecka. W pewnym momencie zaczęło mnie to wkurzać, ale wiem, że każdy chce jak najlepiej i się martwią. I tak zrobię po swojemu. Stwierdziłam, że jak będe miała pytania to po prostu zapytam, Wczoraj była pierwsza kąpiel. Moja siostra przyszła okąpać małą. Ja się bałam. Dzisiaj będziemy z mężem próbować sami. Jutro lub pojutrze przychodzi położna. Mam tyle pytań, że chyba na kartce będę musiała to spisać :) Natalcia powiedz mi jak mała między wargami sromowymi ma biały gęsty śluz to usunąć go? Ja już nie wiem czy to powinno być czy usunąć. Jest to gęste i dotychczas dało się usunąć ale tylko troszkę. Może ty wiesz na temat coś więcej niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnei jeszcze tydzien a ty juz masz malenstwo przy sobie. ja sie uz owoli doksztalcam co do diety karmiacej mamy ;) ja jak cwiczylam na "sucho" z polozna mycie to mowila ze okolice intymne malej myjemy tak: na pachwiny po 1 gaziku na wargi sromowe po 1 i "przez srodek" jeden czyli razem 5 gazikow zużywamy i one maja byc namoczone w przegotowanej wodzie, ktora jest w miseczce osobno. tak mam w moich notatkach napisane, ktore robilam w trakcie :D a mam inne pytanie zastanawiacie sie juz nad jakas forma antykoncepcji po ciazy? wiem ze temat jeszcze odlegly ale ja zaczynam sie powoli zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Ja tez juz myslalam. Ale powiem Wam ze nie chce tabletek anty bo mam przykre doswiadczenia. Podczas brania tabletek od ktorych sie nie tyje niby ja przytylam 13 kilo. :( w bardzo krotkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Rozwarcie takie jak było, ale mówi lekarz ze juz lepiej to wygląda, mówi ze że dwa mocniejsze skurcze i może mnie ruszyć.. Zostało mi czekać.. Mała waży 3310g... Łożysko 3 stopień.. Jak nie urodze do czwartku to mam w weekend albo po niedzieli iść na kontrolę i chyba mi zrobi masaż szyjki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłka13
Huanamaria,Masaż szyjki,współczuje miałam, ból nie samowity ;-( Jeżeli masz 3 stopień łozyska to cie wezmą na wywołanie tak jak mnie z tego względu żeby dziecku nic nie groziło,tzn odklejenie łozyska,nie dotlenienie,brak składników odżywczych. Upominaj się w razie czego o szpital bo lepiej żebyście byli pod opieką, ja jak pojechałam z fałszywym alarmem a byłam 8 dni przed terminem to już mnie zostawili na patologii a właśnie przez 3 st łozyska i leżała zemną dziewczyna która miała cc w 36 tyg i synek nie zył od 3 dni właśnie przez łozysko :-( życze by wszystko było oki :-) no musi! Przyszłamamo ja miałam bóle krzyzowe prze 14,5 godz same krzyżowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama11
Miłka wez mnie nie strasz. To wczorajsze bylo tak okropne ze nawet nie chce o tym myslec :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszka moja miala taki sluz ale polozna nie pozwolila rozszrzac i tego wycierac,samo sie wyplukalo jak kapalam.teraz juz wycieram wacikiem i przegotowana woda.a co do kapieli to od samego poczatku sama kapalam.3 dzien kapie w krochmalu bo mala troszke sucha jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłka13
Przyszła mamo, powiem ci że jak jak miałam krzyżowe to miałam wrażenie jakby mnie ktoś siekierą rąbał po plecach ;-) ale dasz rade leżała za ścianą druga rodząca i miała i krzyżowe i brzuszne ;-) Ja w czasie skurczu głęboko oddychałam, i lezałam na lewym boku i łapałam się poręczy metalowej pod łózkiem zaciskałam zęby i jakoś szło :-) jak będziesz rodziła to staraj się nie leżeć w jednej pozycji a szczególnie na plecach bo jak piszesz u ciebie zapowiadają się krzyżowe i chodzić jak pozwolą to będzie ci lżej,ze mną był mąż i odwracał uwage żebym nie myslała tylko o bólu i pomagało nawet o dziwo nie krzyczałam ale myślałam że ściany pogryze i jak na złość i tak cc :-( ale zbawienne . Będe zagladać do was jeśli pozwolicie,i trzymam kciuki! dziewczyny trzymajcię się,dacie rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana zagladaj, zapraszamy serdecznie :) dziewczyny normalnie super ze juz macie coreczki przy sobie :) az milo czytac :) wy chociaz bedziecie wszystkie mogly sie radzic a ja i moj rodzynek?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłka oczywiscie ze do nas zagladaj przyda nam sie doswiadczona mama ktora mozna o wiele rzeczy wypytac ;) ja to sie zastanawiam nad tymi zastrzykami co sie robi raz na 3 mce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... ja tez o nich myslalam ale slyszalam ze strasznie mieszaja w organizmie. A ja kiedys chce miec jeszcze jedno dziecko. Woec wole nie ryzykowac :) moja ciocia mieszka w niemczech i np tam bierze takie zastrzyki po ktorych wgl nie miesiaczkuje. Dla niej to idealne rozwiazanie bo pierwsze dziecko urodzila w wieku 35 lat i wiecej nie chce - ma 38.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak samopoczucie u mnei dobrze Hania wypycha glowe strasznie od rana az mam wybulone pod zebrami :D . no niby mieszaja w organizmie czytalam wlasnie o tym tylko ze troche inaczej podchodzimy z mezem do kwestii nastepnego dziecka bo ono na pewno bedzie tyklo chcemy zeby to byla adopcja i jestesmy co do tego zgodni ze chcemy za pare lat uszczesliwic jakiegos malucha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Huanamaria
Barszczyk podziwiam Cię ciebie i twojego męża. Tez zawsze chciałam adoptować jakiegoś malca, nie wiem co na to mój mąż bo nigdy z nim o tym nie rozmawiałam ale chyba by grymasil.. Milka no jak mnie nie ruszy nic to mnie ten masaż czeka :/ Kurcze ze tez mi tak stanęło na 3 cm i nie chce ruszyć.. Położna mi kazała jeszcze raz ten olejek wypić ale w dzień terminu tj. Czwartek.. No i nie wiem.. Z drugiej strony chyba spróbuję to jeszcze raz. Najwyżej Posiedzę na kibelku jak ostatnio lol:D Ja dziś w nocy od 2 do 6 nic nie spałam :( Ehh Dziewczyny zaczynam się martwić bo od 7 rano moja mała nic się nie rusza, zawsze jak ja max budził to wstawała a teraz nic.. Zjadłam ciasto, położyłam się jak za pół godz nic się nie zmieni to jadę do lekarza albo na IP bo się martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huanamaria ja sie tak wczoraj martwilam mala caly dzien bardzo malutko sie ruszala praktycznie w ogole ale wiieczorem tak mi dala popalic ze hoho i od wczoraj siedzi mi na jakiejs tętnicy albo cos bo caly czas czuje ucisk na noge ze az mam taka "smieszna" niby nie scierpnieta ale taka no nie wiem jak to opisac po prostu dziwna :D ale ty juz tyle czekasz na mala ze nie zwlekalabym z pojechaniem do szpitala, lekarza lub ip jesli mloda nei ruszy sie w ciagu pol godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja si ciesze ze dzisiaj ide na wizyte bo moj maly tez nie jest za bardzo *****iwy. Do tego martwia mnie te uplawy. Jest ich tak duzo. I dzisiaj czuje sie fatalnie. Boli mnie od pasa do kolan. I te uplawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wszystko ok:) zjadłam ciasto położyłam się na lewym boku, pogłaskalam ja i teraz tak kica ze aż czkawki dostała.. Ale ogólnie mniej ru#hliwa się zrobiła, taki leniuszek mały ;) musze ja budzić w ciągu dnia żeby się cis poruszała.. Ja tez mam tyle tego sluzu:/ ale to chyba normalne pod koniec ciąży... Juz dziś wtorek jej, jutro kończę 40 tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×