Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

termometr rtęciowy czy bezdpotykowy??

Polecane posty

Gość gość

zastanawiam się nad bezdotykowym, ale czy warto? są miarodajne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rteciowe sa najdokladniejsze,te inne wszystkie to albo dodaja albo odejmuja tempke.A rteciowe sa w ogole jeszcze w sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko rtęciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko bezdotykowy. nie wyobrażam sobie mojemu dziecku mierzyc temp rtęciowym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to sobie wyobraź, ze różnica miedzy nimi jest nawet o 1 stopień,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dla dziecka na pewno taki bezdotykowy jest najwygodniejszy,ale nie jest wiarygodny zapewniam Cie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy czy dobry termometr kupisz - bo te bezdotykowe za 70 zł moze tak pokazuja, poza tym tez go trzeba uzywac zgodnie z instrukcją. tak samo mozesz zmierzyc zle temperature rtęciowym jak i takim, bo wystarczy ze zle dzieciak bedzie trzymac. no chyba ze noworodek. wtedy w dupke wsadzasz i niech sie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jaką dupkę, juz nie potrafisz nawet noworodkowi przytrzymac dobrze termometru? bez przesady kup sobie bezdotykowy i już kazdy ma wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy w pupie dziecku tempki nie mierzylam,zawsze pod paszka rteciowym zwracam uwage by byl dobrze trzymany,Bezdotykowe i te wszystkie elektroniczne to badziew bez wzgledu na marke,Mam 3 i kazdy za kazdym razem inna tempke pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak mierzysz temperature takiemu co już się wyrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przytulam i przytrzymuje raczke,zagaduje zabawiam to zadna filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla orientacji mozna tym bezdotykowym mierzyc,ale jesli chcesz miec wiarygodny pomiar to tylko rteciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rteciowe termometry wycofuja,bo rtec szkodliwa bardzo,ale w szczepionkach ktore sa bezposrednio wstrzykiwane do krwioobiegu dzieciom nadaj ta rtec laduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezdotykowe są dobre, bo tylko kilka sekund i masz wynik, ale tylko taki "mniej więcej", wiesz czy jest gorączka czy nie i czy rośnie/spada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezdotykowy trzeba kupić dobrze i trzeba go wyczuć :) Ja sobie taki chwalę- szybko można uzyskać wynik. Oczywiście trzeba brać na niego małą poprawkę ale te kilka "kresek" w jedną czy drugą nie robi zwykle wielkiej różnicy. Przy wysokich goraczkach, kiedy zależy mi na dużej dokładności, stosuję rtęciówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój super bezdotkowy zmierzył 38,4, a jak zmierzyłam rtęciowym w tym samym czasie to padłam z wrażenia, był 40, 3 kreski, panika od razu jak chcesz spokojnie mierzyć to kup sobie bezdotykowy, ale tu niczego sie nie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*trzeba kupić dobry miało być Aaaaa, i dodam, ze dobry nie znaczy drogi :) Takie w średnim zakresie cenowym bywają naprawdę wiarygodne. Trzeba tylko poczytać opinie, popytać znajomych- mozna wybrać naprawdę dobry sprzęt bez rujnowania portfela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 stopniową gorączkę to wyczuwa się już ręką. Przy 38 stopniach czoło jest mocno ciepłe- przy 40 jest już gorące. Nie wiem kogo bezdotykowy wprowadziłby w tak poważny błąd. Ja do swojego termometru mam zaufanie. wiem, że poślizg jego to góra 5 "kresek". Kiedy baterie są za słabe termometr po prostu odmawia współpracy- dzięki temu też nie podaje trefnych wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotttkaa
my mamy elektroniczny termometr jest ok gdy trzeba spr szybko temperaturę ale... gdy zdarzyło się , że podejrzewaliśmy stan gorączkowy to w przeciągu kilku minut były różne wahania temperatur raz ok raz nie wkurzyłam się i pojechałam do apteki po ten "przestarzały" - teraz zamiast rtęci jest alkohol i wszystkie aptekarki ( byłam w 4 aptekach), że ten termometr jest jednorazowy , bee i nie da się potem zbić temperatury ale z braku laku kupiłam w 4 aptece ( coś ok 12 zł ) i dopiero wtedy miałam dobry pomiar a i zbicie tem. wcale nie jest takie nieosiągalne :) reasumując dobrze mieć i taki i taki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ręka pomiar buhahahahha, lepszego dowcipu nie słyszałam, chyba jesteś sprzedawcą bezdotykowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rtęciowy. Nasze mamy i babcie takich używały i wszystkie żyjemy. Już nie popadajmy w panikę. Jak leżałam w szpitalu i mi mierzyli temperature bezdotykowym to lekarka wpisywała w kartę przedział a nie dokładną wartość bo te termometry strasznie się mylą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tręciowe nie mają konkurenta godnego swojej precyzji i dokladnosci. . Z tymże są trochę ciężkie do "obsługi"przy noworodku czy malutkim dziecku. Rtęciowe kupisz na allegro za niewielkie pieniądze,ja zamowilam około 6 i rpodzielilam się z mamą i siostrą. Natomiast teraz rodzę dziecko i kupiłam po raz 3 w aptece termometr za ponad 100zł. I wiecie co,na razie to jak nim mierzę to za każdym razem temperatura jest inna,raz 36,4 raz 36,7.To duza roznica. Nie wiem czy go nie zareklamuje. Ten termometr nie przykłada się do czoła ale trzyma pare cm od czola.Natomiast moja siostra ma Brauna .Kupiony jakie 3 lata temu za około 400zł do ucha. Do tej pory niezawodny,siostra b chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty nie potrafisz wyczuc ręką czy dziecku jest bliżej do stanu podgoraczkowego, sredniej gorączki czy też jest maksymalnie rozpalone? Myślałam, ze każdy jest sobie w stanie z tym poradzić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam sobie radzić ręką? nie po to kupuje termometr, zebym musiała wyczuwac czy jest 38 czy 40 stopnie nie kompromituj się moze w ogóle zaprzestańmy używać termometry skoro mamy ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet w temacie o termometrach znajdzie się jakas niesympatyczna baba,ktora jest uszczypliwa. Pyta do tego o rzeczy oczywiste,bo przeważnie kazda mama wyczuje stan podgorączkowy,ale potem naturalna kolej rzeczy to zmierzenie dz.temperatury.Chyba ręka nie wskaże Ci czy jest to 37,5 czy 37.Zresztą idę już stąd skoro nawet w tak niewinnym temacie pojawił się już troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja dotykam ręką dziecka i na tej podstawie mierzę temperaturę lub nie. Zresztą napisałam, ze mój termometr mierzy dobrze. A skoro ty kupiłaś jakieś dziadostwo z rynku to się nie dziw, że nie mierzy. A dać się nabrać termometrowi i uwierzyć, ze jest 38 przy 40 to trzeba być idiotą. Napisałam tylko, że termometr nawet zepsuty nie stwarza zagrożenia (jak to próbowałaś zasugerować) bo każdy normalny człowiek wyczuje czterdziestostopniową gorączkę. Trzeba inwestować w dobry sprzęt i jeszcze do tego główką ruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skoro wy nie wyczuwać temperatury ręką to kiedy mierzycie temperaturę? Jak w szpitalu- codziennie rano i wieczorem na wszelki wypadek ? :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nie ma już rtęciowych w sprzedaży. Jakiś czas temu zbiłam taki termometr teściom i chciałam odkupić i nie było w żadnej aptece, tylko elektroniczne albo na takiej zasadzie jak rtęciowe ale z innym "wypełnieniem" (nie pamiętam jakim), które bardzo ciężko jest potem strząchnąć. Mi pani w sklepie dziecięcym polecała taki bezdotykowy w średniej cenie bo mówiła, że podpytywała klientki i jest najbardziej miarodajny ale nie pamiętam firmy. Wiem, że kosztował 99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rtęciowe można na allegro jeszcze kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×