Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CZY RATOWNIK MEDYCZNY TO LEKARZ BLAGAM POWIEDZCIE JAK KTOS WIE

Polecane posty

Gość gość

bo kolega skonczyl studia licencjackie ratownictwo medyczne i chwali sie ciagle ze jest lekarzem i ze tyle samo sie uczyl na studiach co lekarze sie ucza. i ze ciezko sie dostac na takie studia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BrzydkaOna
taa, ja po kursie udzielania pierwszej pomocy tez jestem lekarzem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa, jasne :D Jest ratownikiem medycznym. Gdyby był lekarzem musiałby skończyć 6 letnie studia, ale ratownicy tak mają, że wyżej s.... wielkie gwiazdy karetki. Teraz na fb wielkie oburzenie, bo jakiś serial medyczny jest na tvp 2, gdzie gwiazdą jest lekarz, a oni są sprowadzeni do roli noszowych i piszą jakieś pisma do telewizji żeby zdjęli serial z anteny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio w tym serialu nie sa oni gwiazdami>>?? z tego co slyszalam to serial jest o ratownikach medycznych i oni sa glownymi bohaterami i w dobrym swietle przedstawieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiesza mnie te wszysstkie medyczne seriale :-D :-D :-D Jednego pacjenta 5 leczy .Jeden pacjent na sali .hehehe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żaden lekarz. Karetki pogotowia są obsadzane.. Ratownik medyczny. P. karetki z obsadą lekarza..R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, mój bratanek jest ratownikiem medycznym po licencjacie. Kurde, nie chciałą bym na niego trafić jakbym miałą jakieś problemy. Na pryzkład załatwił sobie zaświadczenie o uczuleniu na chlor bo bał się uczyc pływać. Tak wiec jkabym wpadła do rzeki to dupa blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogladałam wszystkie odcinki Ostrego dyzuru .,,tam to jest akcja i baaardzo przystojni medycy . Sa karetki obsadzone tylko ratownikami bez lekarza .Naprawdę ,potwierdzam ze maja duzą wiedze i sa skuteczni .No ale lekarzami nie są ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie R tylko S wiem, bo mój mąż jest lekarzem medycyny ratunkowej a ratownik medyczny to tylko ratownik medyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skuteczni to są u nas strażacy. Często tak jest, że są pierwsi na miejscu wypadku i jak przyjedize policja to wszystko zabezpieczone i ew. poszkodowani prawidłowo poprowadzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karetka S jest wysyłana do cięzkich przypadków, a ta z ratownikami do lżejszych, gdzie chodzi tylko o podtrzymywanie przy zyciu czyli masaż serca i sztuczne oddychanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czy jest skuteczny zależy ratownika. Znam ratowników głąbów kapuścianych, jak np. mój kolega z akademika, który pracował chwilę w pogotowiu, a teraz poszedł na fizjoterapię, to może będzie bezpieczniej, ale już mój inny kolega ratownik, ma tak ogromną wiedzę, że chylę czoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małgosia a ty masz oczywiście wiedze absolutna i potrafisz ocenić zakres wiedzy innego człowieka w dodatku z nie swojej dziedziny nienawidze takich ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magdoosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No akurat tu nawet zwykły laik, którym nie jestem oceniłby kolegę podobnie. Dlatego też wyleciał z pracy w pogotowiu, a wcześniej nawet z praktyk w szpitalu w trakcie studiów, bo podał pacjentowi sam leki, bez wiedzy opiekuna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ratownik to żaden lekarz, stąd do wypadków i podejrzeń zawału zasadą jest kierowanie lekarza wraz z ratownikami. Widziałam kiedyś jednego ratownika na ćwiczeniach w prosektorium- po ćwiczeniach powiedziałam, aby do mnie w razie "w" nie przyjeżdżał, bo nie będę miała żadnych szans na przeżycie. Nadmienia, że lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest sanitariusz tak było kiedyś , a teraz nazywa się ratownik medyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uprawnień ? ,to znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakres obowiązków ma taki sam jak sanitariusz, tylko teraz nazywa się ratownik,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co pamiętam to sanitariusz nie mógł intubować, a ratownik tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaślak_
Na pryzkład załatwił sobie zaświadczenie o uczuleniu na chlor bo bał się uczyc pływać. Tak wiec jkabym wpadła do rzeki to d**a blada>>>ratownik medyczny to nie nurek a chlor to masz w basenie a nie rzekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotko, jak ktoś z licencjatem mógłby być lekarzem? Ratownikiem medycznym nawet może być taksówkarz po kursie - i tak nawet jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ololekbolek
lekarz w szpitalu czy gabinecie..a ratownik medyczny to mzoe np jezdzic w pogotowiu zna sie ale jest ratownikiem..lub byc np ratownikiem w jakies bazie kolo gor..jak Ciu wszyscy sie tam wspinaja.fakt uczy sie prawie tgo samego co lekarz..tlyko mzoe troche miec chemii ma bo lekarz musi znac wszystkie lekii i sklad a ratownik chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie medyczne kierunki mają z grubsza podobne kierunki, ratownictwo jest kierunkiem paramedycznym i leki muszą znać, zwłaszcza stosowane w reanimacji, mogą intubować, zakładać wkłucia doszpikowe, odbarczać odmę, czego saniatariusz nie miał prawa zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MIAŁO BYĆ MAJĄ Z GRUBSZA PODOBNE PRZEDMIOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy wy jesteście nienormalni skoro zadajecie takie pytania ????? rzecz jasna że ratownik medyczny to zupełnie inny zawód niż lekarz !!!! Lekarz to kierunek kończy lekarski na Uniwersytecie / Akademii Medycznej a ratownik medyczny kończy kierunek ratownictwo medyczne pielęgniarka kończy pielęgniarstwo a fizjoterapeuta kończy fizjoterapie a położna położnictwo i żeby nawet się zesrała to lekarzem nie będzie a oczywiście wszyscy z nich studiują na Uczelni Medycznej ale lekarzami nie są i nie będą ..... Co za guła z kogoś kto myśli że ratownik medyczny jest lekarzem !!!!!! tępak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanitariusz a ratownik medyczny ..nawet nie mozna ich porównywać .Zreszta sanitariusze sa do dzisiaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×