Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

i co najgorsze! nie pozwalajcie mężom,by kładni laptopy w okolicach moszny. Mój zawsze jak leży w łóżku,to tak kladzie lapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm:) chyba najbardziej torty;p uwielbiam dekorowac:) a teraz swieta wiecpelno zamowien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu torty pieke tylko okazjonalnie, bo wiadomo ze troche czasu schodzi na upieczenie ich. za to czesto pieke drobnostki, babeczki, ciasteczka , drożdzówki i pieczywko :) o i oczywiscie placki tez ale rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee zrobienie tortu zajmuje mi 2,5 h:) juz z dekracja:) oo to widze ze teraslubiszsie "ubabrac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja preferuje drobnicę, bo to szybciutko sie robi, a niestety częsty brak czasu tylko na to mi pozwala ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czytam Was od początku, chciałam tylko powiedzieć że fajne z was kobiety, każda z osobna i razem tu na forum. Super się Was czyta. Trzymam kciuki za Was i podziwiam Wasze podejście do sprawy i że rozmawiacie o wszystkim a nie tylko o plemniczkach, przytulankach i fasolkach. Pozdrawiam serdecznie, Jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Jestem z tych, które niestety prezentują niemal całkowite kalectwo cukierniczo-piekarnicze. Wychodzą mi tylko ciasta z gotowych mieszanek i tanie ciasto z 1 jajka i pół szklanki oleju :) Robienie muffinek z przepisu zawsze kończy się porażką. Nie potrafię usmażyć naleśników!! Chyba tylko pojawienie się dziecka w naszej małej rodzince zmotywuje mnie do postępów na tym polu - póki co mąż, miłośnik słodyczy, może liczyć tylko na swoją mamusie i teściową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Ale mi dziewczyny narobiłaście!! Ja jestem antykulinarna. Czasem nawet pani u nas sprzątająca lituje się nade mną i coś ugotuje, albo mąż. W kuchni jak i w ogóle w życiu brakuje mi cierpliwości i zawsze najpierw cos zrobię a potem doczytam w przepisie ze powinno być inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Byłam dziś u lekarki rodzinnej i pytałam o moje suplementy. Powiedziała, że mogę je wybrać, ale w przypadku potwierdzenia ciąży odstawić wszystkie witaminy i brać tylko kwas foliowy. Dała mi też skierowanie na morfologię, białko C-reaktywne CRP, TSH i lipidogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Czytaty, ja się pocieszam zw gotowanie dla dzieci jest dość nieskomplikowane i może dam radę, tym bardziej, że kiedyś byłam niania i widziałam że to nie takie trudne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
A że staraniami masz się wstrzymać do wyników czy jak radziła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Jola - w zasadzie się nie wypowiedziała :) Wspominałam, że jutro powinnam mieć miesiączkę i zapytałam, czy badania robić po, ale powiedziała, że to nie koliduje, i kazała przyjść z wynikami. Tylko teraz wypadają święta, więc pewnie i tak pójdę dopiero za tydzień. Zapomniałam sprawdzić, czy jutro pobierają materiał do badań - to taka mała osiedlowa przychodnia i pracownik laboratorium jest w wybrane dni. Gotować umiem, i nawet dania z przepisów robione po raz pierwszy najczęściej wychodzą bez pudła - tylko z pieczeniem ciast i smażeniem naleśników jestem na bakier :) Racuchy już mam prawie opanowane, zawsze coś. W ogóle lubimy czasem z mężem coś upichcić, a najczęściej razem robimy pizzę - ona nam zawsze wychodzi i oboje jesteśmy zdania, że mało która dorównuje naszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nadal trzymam sie tego,ze dobry przepis moze zdzialac cuda, i nie trzebamiec wygórowanych zdolnosci cukierniczych:) moze dam Wampoprzepisie to cos upichcicie na swieta:) np babka cytrynowa-najlepsza na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu - fajnie ze podoba ci sie nasz wątek :) zapraszamy :) a ja powiem całkie serio - i mentusia pewnie potwierdzi - ze pieczenie jest bardzo proste! naprawde! jedyny warunek tego zeby cos nam wysżło, to wcale nie jest trzymanie sie przepisu, ale... włozenie serca w to co sie robi. Powaznie! ja wczoraj pieklambabeczki, dodatłam 2 szkalnki maki zamiast jednej, przez przypadek. I co? dolałam mleka i oleju,+ jedno jajko wiecej i troche wiecej proszku do pieczenia i wyszło super :) Nie zebym sie chwaliła hehe. Ale powaznie zachecam do pieczenia, bo to naprawde proste. Za to janie bedzo umiem gotowac, pewnie dlatego ze nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
A nie chciała sprawdzić czy masz przeciwciala na różyczke, CMV, toksoplazmoze, wirusowe zapalenie wątroby? Czy to z białka ma wyjść, że aktualnie nie ma stanu zapalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,nie jest to trudne,tylko trzeba chciec:) jak robi sie to za kare,to nic z tegonie bedzie,chyba ze ktoslubi zakalce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Metusia, ja poproszę przepis na babkę cytrynową, moja siostra zrobiła a też niby nie piecze, a jej wyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Tylko taki przepis jak krowie na rowie :) jak będziesz miała czas oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanta255
Dzięki, może na święta wszystkich zaskoczę!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet chyba go gdzies kiedys odkopalam w necie, czasemmozna trafic nacos fajnego:) ale ile bylo niewypalow..ło hohoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
250 g mąki 250 g cukru 200 g masła roslinnego 4 jajka skórka otarta z 1 cytryny 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia lukier: szklanka cukru pudru sok z 1/2 cytryny KROK 1 Masło rozpuszczam delikatnie w rondelku. Ja robię delikatnie, aby nie zagrzało się zbyt mocno. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 2 Skórkę z cytryny ścieram na tarce o malutkich oczkach. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 3 Białka oddzielam od żółtek. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 4 Do żółtek dodaję cukier i miksuję, aż masa będzie jasna. To będzie dość gęste. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 5 Dodaję do masy żółtkowej roztopione masło, mąkę, proszek do pieczenia, otartą skórkę z cytryny... KROK 6 ...i miksuję na gładką masę. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 7 Pianę ubijam na sztywno. Babka cytrynowa krok po kroku KROK 8 Dodaję do reszty cista i mieszam wolno. KROK 9 Foremkę – ja używam okrągłej z kominem (moja ma 26 cm średnicy), ale można też w takiej bez komina, np. o średnicy ok. 24 cm, ciasto wyjdzie niskie. Smaruję formę dokładnie masłem. Wlewam ciasto. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika na 40 minut. Jeśli robicie w innej foremce, to polecam próbę tzw. "suchego patyczka": wbijam patyczek w ciasto i jeśli po wyciągnięciu jest suchy (nie ma na nim ciasta), to gotowe. KROK 10 Ciasto wyjmuję z piecyka i stawiam, by ostygło. Wyciskam sok z cytryny, mieszam z cukrem pudrem na gładki lukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Powiedziała, o ile czegoś nie przekręcam, że można (ale nie trzeba) zrobić tokso, oraz sprawdzić poziom przeciwciał na różyczkę, ale że to są badania do zrobienia już w ciąży, a niekoniecznie na tym etapie. CRP na stany zapalne. Poproszę przepis na babkę :) Pizzę to już robię "na oko" (ja zawsze robię ciasto), a ze składnikami na wierzch można poszaleć. Po latach praktyki doszliśmy tylko do wniosku, że mniej to więcej. Tylko żółtego sera musi być dużo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Ślina mi pociekła na tę babkę... :) Metusia, fachowcu - czy ona wyjdzie z mąki bezglutenowej? Orkiszowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytataczytacytatytacyta
Jola - lekarka pytała mnie też, czy często mam kontakt z małymi dziećmi, ale wyleciało mi z głowy w jakim kontekście padło to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×