Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Ja Cię Jolu z góry przepraszam za to, że piszę co myślę, ale ostatnio nawet mąż nazywa mnie "szczere pole" :D Walę prosto z mostu, w pracy to mają mnie dość :D Słuchaj, co ma być to będzie, sama o tym wiesz najlepiej. W każdym razie musisz zrobić coś, żeby nie wyglądać jak ochrypnięta, pryszczata dynia, bo w takich warunkach nie wiem, co mąż sobie pomyśli, jak będziesz chciała go zmolestować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filiżanki to bym nie wypiła, bo wychodzę z założenia że w ciąży się nie pije i już. Trudno nazwać lizanie palca piciem ;) Ale ktoś i tak może mi zwrócić uwagę nawet na to. Muszę być twarda, jeszcze jakieś .... półtora roku! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaaha spoko Eulalio, ja równiez należę do bezpośrednich ludzi oraz takich ludzi lubię, więc bardzo mi odpowiada styl takiej konwersacji. rzeczywiście wyglądam jak menel i tak się czuję - nie mam pracy, w weekend tak piłam, że dopiero w poniedziałek się obudziłam i musiał przyjść do mnie lekarz :P a z mężem masz rację, o ile do chrypy mojej wszyscy się przyzwyczaili i uważają mój niski chrypowaty głos za seksowny, to mój wygląd jest odpychający. Wczoraj mąż odmówił mi seksu :( powiedział, że jest zestresowany pracą, po czym dodał, że moja wysypka budzi jego lęk :D odwrócił się i zasnął :D a dzisiaj to już na pewno nic nie bedzie, bo jeszcze ta twarz :/ a moje libido tak się domaga jakiegoś ujścia że już wiercę nóżkami na sam widok męża (tudzież przyspojnego pana dającego zastrzyk w dupę) :D zycie jest trudne... I nieprzewidywalne, mam nadzieję, że szybko się wylecze i po @ będę mogła normalnie wrócić do starań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Jolu a moze jadlas na tych imprezach cos czego wczesniej nie jadalas albo np nawet truskawki sa bardzo alergizujace a alergii mozna sie nabawic w kazdej chwili! Progesteron robilam w 20dc, o 15.30 mam wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o truskawkach nie pomyślałam, bo jakoś wcześniej duzo już je jadłam i to w sporych ilosciach i nic nie było. Ale te trudkawki z weekendu to były w cieście przywiezionym przez Mame z mazur, może tam jakieś inne? Inaczej hodowane? Może to są truskawki... Eula, trzymam kciuki za to co powie lekarz ! Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka25
Hej dziewczyny.Burdel w domu mam jak nie wiem a nawet nie chce mi sie sprzatac.Moja mala wysypalo.Przyniosla ospe z przedszkola.Do lekarza sie dostac graniczy z cudem.Bede ja smarowac mascia cynkowa poki nie dostaniemy sie na wizyte. Zwraz biore sie za ogarnianie chalupy.Chociaz kuchnie bo nawet nie mam w czym zrobic obiadu. Mi sie @ konczy wiec pouzywam sobie.Moze nawet juz wieczorem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka do dzieła więc :) my dzis też się staramy w szczególności że mamy dziś rocznicę więc fajnie by było cos zmajstrowac. Jolu nie przejmuj się wszystko Ci przejdzie, czasem takie reakcje sie zdarzają. Myslę że to niestety połączenie alko z czymś. Przyjmijmy że masz uczulenie na to "coś" a nie na alko :-))) Elua a masz juz te wyniki progesteronu? Koniecznie daj znać jak po wizycie ! Ja dziś robiłam tą nieszczęsną rezerwę jajnikową (2 stówy o zgrozo!) a na wyniki czeka się miesiąc ;/ oczywiscie prolaktynę, androstendion czy cos, testosteron, i nie wiem po co ale endo mi kazała glukoze i insulinę oraz powtórę gluzkozy i insuliny po posiłku. Moja endo jest wyznawcą że jak się wpierdziela za dużo węglowodanów - nawet tych zdrowych ( bo o fastach, czekoladkach, ciasteczkach itp nie wspomne) to z tego sa problemy z zajściem w ciążę. Generalnie dużo białka warzyw i z owocami też ostroznie - najlepiej żreć te co mają mało cukru. Więc zakupiłam książkę chodakowskiej z przepisami, oglądam przepisy Anny Lewandowskiej i generalnie przerzuciłam się na zdrowe jedzonko. Zobaczymy jaki to da efekt. Bo nie ukrywam że przez ostatnie 2 lata codziennie jadłam obiad na mieście ( taka praca), dodatkowo wieczorami piwko, winko z mężem orzeszki solone, paluszki ... i nie dość że dupa urosła to dziecka jak nie było tak nie ma :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka25
Mala no zobaczymy jak to z tym dzialaniem dzisiaj bedzie bo jednak jeszcze cos tam jest.Juz bardziej plamienie ale jednak. Ja dzwonilam do swojej przychodni zeby umowic sie na wizyte z corka zeby cos dali na ta ospe.Lekarka przed chwila oddzwonila.Nie mam co liczyc na wizyte. Oni z ospa nic nie robia chyba ze pojawi sie wysoka goraczka wymioty albo biegunka to wtedy.Nawet do smarowania krost nic nie daja. Mam ja tylko trzymac z daleka od dzieci I ciezarnych dopoki krosty nie przyschna I nie zrobia sie strupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czadowe podejście. Spytaj w aptece w takim razie o masci przeciwświądowe bez recepty. To jedyne jak możesz dziecku pomóc zeby tego nie drapalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przperaszam ale zapytam - czy bierzecie witaminę D cały rok? Bo gdzieś czytałam że od października do kwietnia, a jest czerwiec. Noi jakie dawki przyjmujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki niedobór że moja lekarka ( endokrynolog) kazała mi brać caly czas póki się poziom nie ureguluje. Ja biorę dawkę 2000 j.m. / na dzień. W przeciętnej kapsułce tranu masz od 200 do 400 j.m. Suplementacja powinna być faktycznie od X do IV ale żeby własnie nie powstał niedobór. Jak ktoś już ten niedobór ma to wtedy się łyka póki sie poziom nie wyrówna z normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwka- biedna ta Twoja mała. Najgorsze, że dziecku ciężko wytłumaczyć, żeby nie drapało skoro swędzi :O Jolu, to z pewnością coś z jedzenia, na bank nie alkohol Ci zaszkodził :P Mała- a ja wcale nie badałam nigdy poziomu wit. D, i nigdy jej nie brałam :( Może powinnam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Ja łykam kapsułkę tranu codzienie ale nie sprawdzałam poziomu wit D, i staramy się dopiero 2 miesiące. Myślalamm żeby kupić kapsułki z wit D zamiast tranu jak się skończy. Ja rzadko spędzam czas na słońcu, bo nie lubię, i pracę ma w klimatyzowanym pomieszczeniu, a na plażę nie chodzę, w dodaktu stosuję krem z filtrem na twazr, więć tak pomyślałam, że może jednak coś łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eulalio zbadałabym. Może mam fizia na punkcie niektórych rzeczy ale u mnie to było przyczyną poronienia. Nie twierdzę że masz niedobór ale co Ci szkodzi sprawdzić ?:) Myślę ze na penwo przyjmujesz jakies witaminki z kwasami DHA one są w ciąży zalecane. Tam jest witamina D3 oczywiscie w mniejszej ilości więc na pewno ją dostarczasz organizmowi. Sprawdz skład witamin które łykasz, a dla pewności zrób sobie poziom D3. On jest odpowiedzialny przede wszystkim za kości, a u takiego malucha jakiego masz pod sercem wydaje mi się że to mega ważne jak z kwasem foliowym. W ogole po swoich przeżyciach uważam że to przewalone że trąbi się o kwasie na prawo i lewo a o D3 nic, gdzie małym dzieciakom się D3 suplementuje w kroplach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO ZNACZY ŻE TEN NIEDOBÓR JEST POWSZECHNY !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu sprawdź poziom i zapisz się do jakiegoś dobrego endokrynologa, bo D3 również wpływa na tarczycę więc zeby nie przesadzić w druga stronę. On też dobierze Ci który preparat powinnas brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje sprawdzenie poziomu D3? Nie mam problemów z tarczycą, a do endokrynologa to się czeka długo, a prywatnie to chyba ze 100 najmniej się płaci, więc trochę drogo za samo stwierdzenie w jakiej dawce ewentualnie brać... ale dziękuję za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy w jakim laboratorium chcialabys robic. Mozesz tez isc do lekarza rodzinnego i próbować tam dostać skierowanie na pobór krwi w celu sprawdzenia poziomu D3 a potem u rodzinnego dowiadywać się o dawkę i suplementację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co łykałam tylko kwas foliowy, bo lekarz pozwolił tylko to do końca 1 trymestru. A że 13 tydzień zaczyna się dziś, to jeszcze suplementów żadnych nie zdążyłam kupić od wczoraj. Może warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę raz jeszcze. Przez pierwszy trymestr (który skończył się wczoraj) miałam brać tylko kwas foliowy, nic więcej. Dziś zaczyna się drugi trymestr, i nie, od rana nic jeszcze nie wzięłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
witajcie dziewczyny jesli moge to chcialabym sie przylaczyc do tematu :) kilka slow o mnie mam 30 lat i prawie 3 letniego synka z wpadki w tracie stosowania antykoncepcji ale wpadka cudna i kochana ;) takze sa to nasze pierwsze starania ten miesiac byl raczej taki obserwacyjny aczkolwiek wstrzelilismy sie w owulacje wiec zobaczymy. nie mierze temperatury, sluzu nie ogladam, siemienia nie pije, zdrowa jestem... narazie badan nie robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eulaio i prawidłowo. Zadna z moich ciężarnych przyjaciółek i kobiet z rodziny nie brały w I trymestrze suplementów poza kwasem foliowym jeżeli wyniki krwi były w porządku. Dopiero w II można suplementować jeżeli są wskazania. Elka, zapraszamy i powodzenia! Bądź dobrej myśli :) tu Jolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
ja od pocztku ciazy lub inaczej jak tylko sie dowiedzialam i zrobilam badania krwii to bralam tardyferon (zelazo) jednak sobie nie poradzil ... i bralam dozylnie zelazo :/ niestety anemia to moja zmora od czasow dojrzewania, non stop biore suplaementy, a i tak balda jestem i wygladam jak cien ale to rodzinne bo moj tata taki sam wiec obawiam sie powtorki z rozrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej dziewczyny:) mam pytanko może któraś z was będzie wiedzieć bo mam taki problem od rana mam dziwny tak jakby niepłodny śluz tylko bardzo dziwny i dużo wiem że przy grzybicy jest ale to taki chyba bardziej serowaty? Nic mnie nie swędzi ani nie piecze...czyżby to był poczatek infekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwka25
Gosia Malgosia a ktory dzien cyklu masz?Ja zazwyczaj w okresie nieplodnym w 2fazie mam duzo bialego/mlecznego czasem jest go tak duzo ze robi sie zolty ale nie mam infekcji.W obu ciazach mialam tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elua
Dziewczyny u mnie niestety nieciekawie- progesteron b. niski co oznacza że nie mam owulacji :((( Poziom wit.D3 też za niski ale to mnie aż tak nie martwi, dostałam kropelki i powinno być ok. Teraz mąż zrobi bad. nasienia i jak będzie ok to czeka mnie wywoływanie owulacji za pomocą Closilbegyt :( I jeszcze mam brać Inofem który też poprawia płodność. Generalnie mam lekka załamke :( Aż się popłakałam jak wróciłam do domu. A ktoś pytał ile kosztuj***ad. wit. D3- ja płaciłam 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia, u mnie w drugiej połowie cyklu też występuje śluz opisany przez Iwkę. Elua, wcale Ci się nie dziwię, że masz podły nastrój po wizycie.. Mi też zrobiło się przykro. Liczyłam, że będzie bez problemów, a tu masz babo placek. Dobrze, że to zdiagnozowałaś i masz lekarza z pomysłem na rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że szybko to przeskoczysz, a nasienie męża okaże się w porządku. Zawsze to jest łatwiej leczyć problemy z kobiecą płodnością niż męskie nasienie. Grunt żeby wiedzieć na czym się stoi, im szybciej tym lepiej, więc bierz się Kochana w garść, a wszystko się ułoży. Jeszcze raz dennie przypomnę, żeby pamiętać o pozytywnym nastawieniu i o cudownym wpływie zdrowej psychiki na płodność. Będzie dobrze :) Ja też wybiorę się do ginekologa bo @. Będę miała ją ok. 14 czerwca więc już niedługo. Też mam złe przeczucia, że nadal nie wróciłam do równowagi po odstawieniu tab.anty. W tym cyklu w ogóle nie czuję jajników i nie widzę, żeby wydzielał się jakiś śluz... W tamtym brałam wiesiołka i miałam go dużo. Bolały też jajniki, a teraz nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Ja mam dziś 21dc a od 16 biore ten duphaston na ten progesteron może tez to przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy będziesz na kolejnej wizycie, to powiedz o tym ginekologowi, niech się wypowie :) a jak się czujesz po tym leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiak888
Gosia przez ile dni masz brać ten duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×